Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gamescom 2012: Crysis 3 na PC bez żadnych kompromisów. Gra stopi nam komputery

100 postów w tym temacie

Dnia 16.08.2012 o 21:13, bugmenot2 napisał:

Nie kłam.

Kłamię? Co twierdziłem? xD
Ty łączysz "fakty które nie istnieją".

Dnia 16.08.2012 o 21:13, bugmenot2 napisał:

Fakty są takie, że spora część mocy obliczeniowej peceta szła na teselację takiego obiektu

To teraz mi odpowiedz na to:

Dnia 16.08.2012 o 21:13, bugmenot2 napisał:

albo jest badziewnym portem z konsoli, albo grafika w zadnym razie nie usprawiedliwi wymagan ;)

Co to ma wspólnego z byciem portem konsoli. Jak nawet ona nie ma DX 11 i teselacji.

>...którego nie było nawet widać.
Naprawde?! Nie moze być. Artykuł jest o tym, ze cała implementacja teselacji jest do dupy, a nie samej wody...
Od PROSTYCH powierzchni zaczynajac, a nie TYLKO czegoś czego nie widać :)
http://techreport.com/articles.x/21404/2

Dnia 16.08.2012 o 21:13, bugmenot2 napisał:

Dokształć się zanim zaczniesz spamować znowu, chłopcze. Tak jak i reszta gimbusów zresztą...

Proponuje zrobić to samo i przypiłować jęzor. Zamiast mielić ozorem na lewo i prawo. Bo jeszcze wyjdzie na to, że posiadana umiejetnosc czytania ze zrozumieniem jest na poziomie "gimbusa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2012 o 22:01, BlindObserver napisał:

Tych mapek, gdzie ten ocean występuję (lub nawet nie, bo są i takie przypadki, że ocean
jest baaardzo daleko i nawet nie ma możliwości go zobaczyć) wcale nie jest tak mało.
I to jest bardzo duży problem. Crysis 2 mi się bardzo podobał, ale pomimo bardzo mocnego
sprzętu i tak grałem bez teselacji, szkoda prądu na coś, czego nie widać.


Da się wyłączyć samą teselacje czy trzeba wyłączyć DX11 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2012 o 22:01, BlindObserver napisał:

Crysis 2 mi się bardzo podobał, ale pomimo bardzo mocnego
sprzętu i tak grałem bez teselacji, szkoda prądu na coś, czego nie widać.

Będąc złośliwym zapytałbym sie. Czy ta teselacja w ogole jest, skoro jej nie widac ;)
Ciekawe też czy w ogole jest jakaś "oszczednosc prądu", ale to juz inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

diabolo20, 20 lat a wciaz nie umiesz czytać ze zrozumieniem?
Nie napisał, ze był wyrównany, tylko na bardziej zbliżonym poziomie niż ma to miejsce teraz.

Co się dzieje z tymi ludźmi... x_x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2012 o 22:13, ZubenPL napisał:

Da się wyłączyć samą teselacje czy trzeba wyłączyć DX11 ?


Jak masz Radeona to możesz sobie w sterowniku zmniejszyć tess factror na minimum, co skutkuje nie tyle wyłączeniem co generowaniem zerowego (hmm, jakby to dziwnie nie brzmiało). Na GF nawet nie wiem, bo od jakiegoś miesiąca żadnego GeForce''a nie widziałem. Jak będę miał jakiegoś w łapkach to sprawdzę.

W menu nie widziałem opcji wyłączenia jedynie tess, ale dostępny jest konfigurator dla Crysis 2, może tam coś będzie.

@Zgreed66
Jeśli porównam tess z C2 do tego z Haeven Benchmark czy Stone Giant to nie, nie ma :D Zresztą teselowane murki i inne pierdoły tego typu są w FPS bez sensu, bo i tak akcja jest szybka i nie ma czasu na oglądanie źdźbła trawy.
Co do oszczędności - jakaś tam jest, w końcu tesselator nie musi pracować, a samo GPU jest mniej obciążone. To było raczej takie wyolbrzymienie, nie coś, co warto by skomentować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2012 o 22:29, BlindObserver napisał:

> Da się wyłączyć samą teselacje czy trzeba wyłączyć DX11 ?

Jak masz Radeona to możesz sobie w sterowniku zmniejszyć tess factror na minimum, co
skutkuje nie tyle wyłączeniem co generowaniem zerowego (hmm, jakby to dziwnie nie brzmiało).
Na GF nawet nie wiem, bo od jakiegoś miesiąca żadnego GeForce''a nie widziałem. Jak będę
miał jakiegoś w łapkach to sprawdzę.

W menu nie widziałem opcji wyłączenia jedynie tess, ale dostępny jest konfigurator dla
Crysis 2, może tam coś będzie.


Ma GF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w Crysis 3 będzie można poustawiać co włączyć a co wyłączyć bo z tego co pamiętam w Crysisie 2 nie było czegoś takiego jak "Settings"... :/ Trzeba było ściągać zrobionego przez fana program w którym można było poustawiać wszystko jak się podoba.

No i kolejna kwestia czy znowu będę musiał mieć te cholerne rozmazywanie ekranu włączone żeby Blood Screen widzieć czy znowu jak go wyłączę to będę widział ciemność i modlił się żebym nie zginął...a no i nie tylko ja miałem z tym problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AKurat cały Crysis 2 to faktycznie spierdzielony port z konsol nie dajmy się zwariować Crysis Warhead w DX9 na gamer wygląda lepiej niż C2 na extreme. C2 po prostu wsadzili od cholery bloom a w DX11 co crytek sam przyznał dowalił teselacje rzeczy których po prostu nie widać(np. ten ocean) użył tak wyśrubowanych ustawień że żadna karta tego nie obsługuje jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2012 o 22:29, BlindObserver napisał:

Jeśli porównam tess z C2 do tego z Haeven Benchmark czy Stone Giant to nie, nie ma :D

Tylko, ze to nie benchmark... choc pierwszy Crysis to i był benchmark ^^

Dnia 16.08.2012 o 22:29, BlindObserver napisał:

Zresztą teselowane murki i inne pierdoły tego typu są w FPS bez sensu, bo i tak akcja
jest szybka i nie ma czasu na oglądanie źdźbła trawy.

Tylko, że w tym wypadku to się tyczy wielu elementów, jak tylko murów i pierdół ;p
Jakby to powiedzieć. To nie benchmark ;d

Dnia 16.08.2012 o 22:29, BlindObserver napisał:

Co do oszczędności - jakaś tam jest, w końcu tesselator nie musi pracować, a samo GPU
jest mniej obciążone. To było raczej takie wyolbrzymienie, nie coś, co warto by skomentować

Pewnie równe 0. Strzelam, że GPU robi tyle samo zamieniajac teselacje na wiecej fpsow ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Zgreed66
Jak grasz z VSync to raczej nie zamieni Ci na więcej FPS. A powyżej 60 FPS na monitorze z odświeżeniem 60Hz to sztuka dla sztuki - zresztą bez synchronizacji pionowej często rwie obraz więc w ogóle granie bez niej jest bez sensu. To nie benchmark, ale tamte benchmarki pokazują do czego tess może i powinnien być wykorzystywany - mnożenie wielokątów w nieskończoność jest idiotyzmem, a w to właśnie poszli panowie z Cryteka.
Jeśli chcą teselować to po pierwsze - broń, twarze, a dopiero w dalszej kolejności środowisko. Zdecydowana większość ludzi nie zauważy na pierwszy rzut oka, czy w C2 jest czy nie ma tess. Lepsze efekty daje pakiet tekstur wysokiej rozdzielczości - tam widać dużą różnicę od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2012 o 18:21, ZubenPL napisał:

1920x1080 ,DX11 wszytko na ULTRA + Tekstury w wysokiej rozdzielczości. Sprzęt średni
: i7 960 3.20GHz , 8GB ramu DDR3 i 560TI.

Hmmm dobrze wiedzieć ;-)
Teraz zadam może z pozoru głupie pytanie ale zadam :D
560tka TI zwykła czy może GTX do GIGABYTEa chociażby?
czyli ta:
http://nvision.pl/Gigabyte-GeForce-GTX-560-Ti-WindForce-za-900-zlotych--Articles-419-ndetails-1.html

Dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2012 o 22:59, BlindObserver napisał:

Jak grasz z VSync to raczej nie zamieni Ci na więcej FPS. A powyżej 60 FPS na monitorze
z odświeżeniem 60Hz to sztuka dla sztuki - zresztą bez synchronizacji pionowej często
rwie obraz więc w ogóle granie bez niej jest bez sensu.

W jaki sposob odnosi sie to do obciazenia GPU, a przez to "poboru prądu"? :)
GPU i tak pracuje na pełnych obrotach. Pewnie dlatego wolałem CRTeki ;d

Dnia 16.08.2012 o 22:59, BlindObserver napisał:

To nie benchmark, ale tamte benchmarki pokazują do czego tess może i powinnien być wykorzystywany

Oprócz tego, ze mozna go wykorzystać praktycznie do wszystkiego...
http://www.youtube.com/watch?v=iTNg0f9CPsI&feature=plcp

Dnia 16.08.2012 o 22:59, BlindObserver napisał:

- mnożenie wielokątów w nieskończoność jest idiotyzmem, a w to właśnie poszli panowie z Cryteka.
Jeśli chcą teselować to po pierwsze - broń, twarze, a dopiero w dalszej kolejności środowisko.

Broń i twarze które generalnie wyglądają niezle?

http://www.youtube.com/watch?v=Y0ffBZI5PpM

Dnia 16.08.2012 o 22:59, BlindObserver napisał:

Zdecydowana większość ludzi nie zauważy na pierwszy rzut oka, czy w C2 jest czy nie ma
tess.

"Na pierwszy rzut oka"? Rozumiem optymalizacja... ale bez jaj.

Dnia 16.08.2012 o 22:59, BlindObserver napisał:

Lepsze efekty daje pakiet tekstur wysokiej rozdzielczości - tam widać dużą różnicę od razu.

Oczywista oczywistosc. Jednak wszystko na dluzsza mete ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2012 o 18:42, Skomik napisał:

Muszą po prostu pokazać na co stać ich silnik, żeby inni byli skłonii go nabywać. :)
Samo tech demo nie wystarczy.

"Crysis 2 kupiłem po latach w "

Crysis 2 miał premiere w marcu 2011 roku, więc te twoje lata się nie kleją :)


marczec 2011, kupiłem w maj 2012... no może nie lata ale ponad rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2012 o 23:23, Braveheart napisał:

Hmmm dobrze wiedzieć ;-)
Teraz zadam może z pozoru głupie pytanie ale zadam :D
560tka TI zwykła czy może GTX do GIGABYTEa chociażby?
czyli ta:
http://nvision.pl/Gigabyte-GeForce-GTX-560-Ti-WindForce-za-900-zlotych--Articles-419-ndetails-1.html

Dziękuje i pozdrawiam.


Tak to jest ta podkręcona do 900MHz od Gigabyte , nie polecam po roku pojawiły się artefakty niby po miesięcznym pobycie w serwisie naprawili je ale za to dali taką słabą pastę że temperatura karty wzrosła o ponad 10 stopni , przez co pod obciążeniem karta ma 80stopni choć wcześniej zaledwie 65-70 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2012 o 23:28, Zgreed66 napisał:

> Jak grasz z VSync to raczej nie zamieni Ci na więcej FPS. A powyżej 60 FPS na monitorze

> z odświeżeniem 60Hz to sztuka dla sztuki - zresztą bez synchronizacji pionowej często

> rwie obraz więc w ogóle granie bez niej jest bez sensu.
W jaki sposob odnosi sie to do obciazenia GPU, a przez to "poboru prądu"? :)
GPU i tak pracuje na pełnych obrotach. Pewnie dlatego wolałem CRTeki ;d


Czego w tym nie rozumiesz? Jeśli karta generuje mi 60 FPS i mam VSync to obojętnie czy ją pocałuję w tyłek czy pogłaszczę więcej nie wyciągnie. Jeśli więcej nie wyciągnie, karta nie będzie maksymalnie obciążona. Jeśli karta nie będzie maksymalnie obciążona, nie będę miał wyższego poboru prądu. To jak GPU pracuje na tych "pełnych obrotach" możesz sobie sprawdzić pobierając FurMark i sprawdzając pobór prądu, potem włączyć C2 i też sprawdzić (nawet z tess). Podpowiedź - pierwszy program obciąża GPU na 100%, drugi nie jest w stanie. Podpowiedź 2 - w obu taktowanie będzie takie samo. I popatrz, masz różnicę.

Dnia 16.08.2012 o 23:28, Zgreed66 napisał:

> To nie benchmark, ale tamte benchmarki pokazują do czego tess może i powinnien być
wykorzystywany
Oprócz tego, ze mozna go wykorzystać praktycznie do wszystkiego...
http://www.youtube.com/watch?v=iTNg0f9CPsI&feature=plcp


Pytanie - czy napisałem gdzieś coś innego? Ty mi nie musisz wrzucać filmu z C2, bo ja tą grę dobrze znam - teselacja jest w niej zrobiona tragicznie. Napisałem na czym powinni się skupić, a nie że nie w C2 nie mam tess kamienia. Zresztą w tych benchmarkach teseluje się widocznie (!) elementy otoczenia bez (!) mnożenia wielokątów. Crytek musi się jeszcze sporo nauczyć w tej kwestii, choć może to wina tego, że C2 jest portem, a DX11 wrzucono na siłę po premierze.

Dnia 16.08.2012 o 23:28, Zgreed66 napisał:

> - mnożenie wielokątów w nieskończoność jest idiotyzmem, a w to właśnie poszli panowie
z Cryteka.
> Jeśli chcą teselować to po pierwsze - broń, twarze, a dopiero w dalszej kolejności
środowisko.
Broń i twarze które generalnie wyglądają niezle?


generalnie... "wszystko na dluzsza mete ma znaczenie" - sam sobie odpowiedziałeś. Teselowanie kamieni z factorem, którego nie potrafią pociągnąć nawet mocne maszyny jest głupim marnowaniem zasobów. W shooterze się strzela, a nie zwiedza.

Dnia 16.08.2012 o 23:28, Zgreed66 napisał:

> Zdecydowana większość ludzi nie zauważy na pierwszy rzut oka, czy w C2 jest czy
nie ma
> tess.
"Na pierwszy rzut oka"? Rozumiem optymalizacja... ale bez jaj.

Tak, na pierwszy rzut oka tess w C2 nie jest niczym szczególnym. Już w Metro 2033 było to bardziej widać, choć dotyczyła tylko kilku elementów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2012 o 21:49, Geeko napisał:

Może gdyby nie pisał tego takim tonem i nie wyrokował OD RAZU, że to będzie crap "BO
TAK" to byśmy go jak trolla nie traktowali.

cytując newsa którego komentujesz:
"- W przypadku produkcji na wiele platform zawsze musimy niestety iść na kompromis, a jednocześnie staramy się tego uniknąć. Chcemy się upewnić, że wersja na PC wygląda fantastycznie i gra się w nią fantastycznie. Tym razem mówimy: nie idźmy na kompromis z wersją PC, postarajmy się zamiast tego popchnąć konsole, by móc doprowadzić do powstania wersji PC"
czyli wynika z tego, że najpierw robią możliwie najlepiej wyglądającą grę na konsole, a dopiero potem skonwertują na pieca i coś tam mu dorzucą, co będzie go "paliło". Nie wiem, może źle coś przetłumaczono, ale wygląda to dokładnie jak proces produkcji Crysisa 2. A jeśli faktycznie tak będzie, to choćby skały srały C3 na PC jedyne czym się będzie mógł różnić od konsolowego, to może nieco lepszymi teksturami i kilkoma dodatkowymi efektami, bo żeby faktycznie było czuć różnicę, to by tę grę trzeba napisać jeszcze raz od zera z myślą o samym tylko blaszaku, a wiadomo, że nikt na to nie pójdzie.
Efekt najprawdopodobniej będzie więc taki, iż mimo, że najmocniejsze keplery są cztery-pięc razy bardziej wydajne we wszelkich zastosowaniach od królujących za czasów pierwszego crysisa GFów 8800, to graficznie skok znowu będzie ledwo zauważalny, o ile w ogóle (patrz Crysis 2, który wygląda niewiele lepiej od pierwszego, a do płynnego działania wymaga co najmniej Gf560Ti, który wg nvidii jest trzy razy wydajniejszy od wspomnianych 8800), bo karty będzie się zażynało... w zasadzie nawet nie wiadomo czym.

no ale po co czytać, lepiej jęczeć że troll, zabrakło jeszcze tylko koronnego argumentu, że hejter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować