• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Quchy

Pojedyncze zacinki w Wiedźminie 2

Pytanie

Witam, napotkałem problem na swoim lapku z Wiedźminem, a dokładniej na każdych ustawieniach graficznych (minimal/średnie/wysokie/ultra, mniejsza/większa roz.) mam pojedyncze zacięcia/spadki fpsów. Coś w stylu porysowanej płyty dvd, film działa płynnie ale co jakiś czas zacina się. Tutaj zacinki występują co 2 sekundy.
Laptop:
Lenovo Y580
i7 4x 2,3/3,3 GHz
GTX660m 2GB (tyle, że nie ma oficjalnych sterowników, są tylko beta, których aktualnie używam)
8GB RAM
Wolny dysk twardy :( (co jednak nie powinno być przyczyną, BF 3 wysokie/ultra idzie na ~35 FPSach)
Na moim PC (i5 650 2x3,2 GHz, GTX 460 OC, 4 GB RAM) Wiedźmak leci na wysokich bez żadnych zacinek.
Jak myślicie, czym może to być spowodowane?
Z góry dzięki za pomoc ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 17.08.2012 o 16:58, Szczep_NML napisał:

Myślę że twoja karta jest niezgodna z grą. Wyślij zapytanie do supportu CDProjektu.


Mój brat grał w Wieśka 2 na laptopie z kartą pod grafikę i gra hulała w wysokich ustawieniach, jeden ze znajomych grał na jakimś laptopie sprzed roku na średnio wysokich. Your argument is invalid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pozwól że zacytuję : "Zintegrowane karty graficzne oraz wersje laptopowe powyższych kart nie są oficjalnie obsługiwane, mimo iż gra może na nich działać poprawnie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Szczep mimo, że i tak Twoja wypowiedź mało pomogła :\. Wystarczyło mi trochę pogrzebać w ustawieniach lapka i kilka aktualizacji by wiesiek działał na wysoko/ultra bez żadnego laga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.08.2012 o 23:14, Szczep_NML napisał:

Pozwól że zacytuję : "Zintegrowane karty graficzne oraz wersje laptopowe powyższych
kart nie są oficjalnie obsługiwane, mimo iż gra może na nich działać poprawnie."


Jestem za stary aby wierzyć w to co piszą producenci gier, dlatego samo wklejenie linka nie pomaga. Wydaje mi się, że Quchy, po kilku minutach szukania znalazłby tę informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.08.2012 o 23:14, Szczep_NML napisał:

Pozwól że zacytuję : "Zintegrowane karty graficzne oraz wersje laptopowe powyższych
kart nie są oficjalnie obsługiwane, mimo iż gra może na nich działać poprawnie."

ale to nie jest karta zintegrowana tylko dedykowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.08.2012 o 23:20, kindziukxxx napisał:

ale to nie jest karta zintegrowana tylko dedykowana


I co z tego? Pisze wyraźnie, że "wersje laptopowe powyższych kart nie są oficjalnie obsługiwane, mimo iż gra może na nich działać poprawnie." Dotyczy to kart: Nvidia GeForce: 8800GT i nowsze, 9*, GTX*. Kolega ma GTX660m. Teoretycznie każda karta graficzna wyżej niż 8800GT może mieć problemy z grom. A powyższe karty nie są kartami zintegrowanymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.08.2012 o 00:23, vegost napisał:

> ale to nie jest karta zintegrowana tylko dedykowana

I co z tego? Pisze wyraźnie, że "wersje laptopowe powyższych kart nie są oficjalnie obsługiwane,
mimo iż gra może na nich działać poprawnie." Dotyczy to kart: Nvidia GeForce: 8800GT
i nowsze, 9*, GTX*. Kolega ma GTX660m. Teoretycznie każda karta graficzna wyżej niż 8800GT
może mieć problemy z grom. A powyższe karty nie są kartami zintegrowanymi.


karta jest jak każda inna, ale skro na GT555 można pograć normalnie to nie widzę problemu, zwłaszcza że to jest to samo tylko bardziej wykastrowane względem PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.08.2012 o 14:30, kindziukxxx napisał:

karta jest jak każda inna, ale skro na GT555 można pograć normalnie to nie widzę problemu,
zwłaszcza że to jest to samo tylko bardziej wykastrowane względem PC


Tak, tylko, że każda karta mobilna jest nieobsługiwana :) Niby laptop to też komputer, ale podzespoły ma zdecydowanie słabsze, ze względu na pojemność laptopa. Nie można tam wrzucić potwora bo taki potwór potrzebuje miejsca i na chłodzenie i na moc. Dlatego są to wersje mobilne i są słabsze od stacjonarek. Co nie znaczy, że nie uciągną gry. Mimo iż nie są one obsługiwane przez grę, jak zawsze z resztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować