Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Darksiders II na PC to słaby port. THQ przeprasza i próbuje rozwiązać problemy

126 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2012 o 19:34, Onyxpvp napisał:


Pokaż mi MISTRZU gdzie miałem wyczytać, że obie części uważasz za gnioty?

I zrozumiałem tylko, że podstawą do zwrotu jest to, że wykonali porządną konwersję, która większości działa płynnie, nie ma błędów, a "podstawa do zwrotu" przez zapowiedzi to jawna kpina. Tym bardziej, że starają się to przywrócić w patchu.

Nie staram się też tłumaczyć wszystkich wpadek innych, po prostu znam się co nieco na programowaniu i wiem, że nie jest to działka prosta. Ale przecież ty siedzisz w marketingu więc na 100% wiesz lepiej jak u nich to przebiegało.
I ponownie, w porównaniu do wielu innych konwersji ta jest dobra. Nie jest doskonała, ale jest porządna. I jest szansa na poprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2012 o 23:07, kesik93 napisał:

Nie lubię ludzi, którzy przez brak umiejętności gadają, że jakaś gra/jakiś gatunek gier
na klawie i myszce jest niegrywalny. Jak ma się odpowiedniego skilla to można grać bezproblemowo
i komfortowo we wszystko. Tak, tak, w bijatyki, slashery, gry sportowe czy wyścigi też.

Grało się w Mortala na klawce, grało :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kwestia jest dwojaka, bo można na tą sprawę patrzeć z dwóch różnych perspektyw:

1. Czy takie uszczuplenie opcji na PC jest dopuszczalne? Tu uważam, że nie. Jest to rażący pokaz nieróbstwa i olewactwa graczy PC-towych, którzy przecież mają święte prawo oczekiwać, by ich wersja gry w pełni wykorzystywała zalety ich maszyn (jak choćby możliwość wyświetlania dużo lepszej niż na konsolach grafiki i efektów, czy możliwość dostosowania poziomu detali do możliwości własnego blaszaka). I tutaj THQ jak najbardziej zasługuje na wiadra ciepłego kału wylewane na nich na tych czy innych forach przez PC-towców.

2. Czy przez to gra jest zła? Tu z kolei, moim zdaniem, wszystko zależy od tego, czy jest porównywalna w tej materii do pierwszej części. Grałem w Darksiders 1, tam również niewiele było opcji konfiguracyjnych, również tekstury były takie sobie, jednak specyficzny styl graficzny powodował, żę się tego nie odczuwało. Do tego gra całkiem nieźle wykrywała w locie, czy grasz na klawie, czy masz podłączonego pada i zmieniała wyświetlane przyciski (dodać należy, że nie były to, jak w Bulletstormie, tandetne zamienniki pokroju pisanych Arialem tekstów w nawiasach kwadratowych). Co do klawiatury z kolei, to nie ma co się szczypać - tego typu gry po prostu aż proszą się o pada i tutaj, mimo, że jestem zagorzałym PC-towcem, nie mam specjalnych pretensji o postawienie na konsolowy kontroler.

Wniosek: choć THQ zachowało się karygodnie i należy im się karny k***s, to nie musi to oznaczać, że gra będzie przez to zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 11:35, EmperorKaligula napisał:

> A kto w XXI wieku gra na pc ?

Ci którzy nie lubią płacić za premierów +200pln i potrafią jednocześnie sami złożyć sobie
komputer ;)


Dodaj, że tylko w Polsce, bo reszta świata:
1) gra na konsolach
2) komputer używają do worda
3) czy to na PC czy na konsole, kupują gry w takich samych cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 17:29, Sebo1020 napisał:

Zgreed66--->Ależ oczywiście a te 6 milionów sprzedanych pudełek D3 wzięło się dlatego
ze gra jest taka fenomenalna/epicka czy dlatego ze do dzisiaj nie można w owa grę grac
na piracie?


Już dawno można, pytanie tylko po co, skoro DIII to nie gra singleplayer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 23:12, TobiAlex napisał:

Dodaj, że tylko w Polsce, bo reszta świata:


czyli, że wydawcy robią te wersje pecetowe (lub co gorsza, ex''y w stylu wiedźmina) tylko dla narodu wybranego z europy środkowej?

20120819232911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 17:29, Sebo1020 napisał:

Zgreed66--->Ależ oczywiście a te 6 milionów sprzedanych pudełek D3 wzięło się dlatego
ze gra jest taka fenomenalna/epicka czy dlatego ze do dzisiaj nie można w owa grę grac
na piracie?


9.5mln starcrafta drugiego tez sie z nieba wzieła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 23:13, TobiAlex napisał:

Już dawno można, pytanie tylko po co,

Żeby pobawić się przez kilka wieczorów, przejść kampanię i zapomnieć? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 23:12, TobiAlex napisał:

Dodaj, że tylko w Polsce, bo reszta świata:
1) gra na konsolach
2) komputer używają do worda


Dane z praktycznie każdych kolejnych badań temu przeczą. Dane ze sprzedaży Diablo 3 temu przeczą. Wciąż powstające ex''y PC-towe temu przeczą. Mówiąc krótko, jest to jedynie mit, który powtarzany jest już tyle razy, że większość branży w niego uwierzyła.

A że większość masówek sprzedaje się lepiej na konsolach? Cóż, skoro wydawcy nie są chętni inwestować w dopracowane wersje PC-towe, to nie dziwi mnie, że PC-towcy nieraz rezygnują z zakupu, nie chcąc być traktowani jak klient drugiej kategorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do sterowania, to w "takie gry" gra sie lepiej na padzie, bo zawsze olewaja klawiature i PCty, jakby dobrze zrobili to by sie i na klawiaturze dobrze gralo i tyle. "w takie gry gra sie na padzie" to ich wymowka dlaczego nie zrobili dobrego porta pewnie, jak nasluchaja sie takich durni na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 10:07, IMPARTIAL92 napisał:

Co do sterowania, to w "takie gry" gra sie lepiej na padzie, bo zawsze olewaja klawiature
i PCty, jakby dobrze zrobili to by sie i na klawiaturze dobrze gralo i tyle. "w takie
gry gra sie na padzie" to ich wymowka dlaczego nie zrobili dobrego porta pewnie, jak
nasluchaja sie takich durni na forum.


Po prostu nie chciało się im zrobić odpowiedniego sterowania. W takie gry jak Batman: Arkam Asylum i Batman: Arkham City też się gra na padzie i "nie da się zrobić wygodnego sterowania na PC". Twórcy tych gier, studio Rockstedy pokazało jednak, że na PC też można zrobić wygodne i intuicyjne sterowanie i na blaszaku w Batmany za pomoca klawiatury i myszki gra się bardzo wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 23:12, TobiAlex napisał:

Dodaj, że tylko w Polsce, bo reszta świata:
1) gra na konsolach
2) komputer używają do worda
3) czy to na PC czy na konsole, kupują gry w takich samych cenach


Reszta świata tez gra na PC (i na MACach) i wydatki (oraz zyski producentów) na gry PC są mniej więcej na równe jak na konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reszta świata gra na konsolach? haha, to nvida ati intel robia komputery dla polski, bo polska to taki bogaty kraj, a tylko reszta świata gra na konsolach bo ich nie stać przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 10:07, IMPARTIAL92 napisał:

Co do sterowania, to w "takie gry" gra sie lepiej na padzie, bo zawsze olewaja klawiature
i PCty, jakby dobrze zrobili to by sie i na klawiaturze dobrze gralo i tyle. "w takie
gry gra sie na padzie" to ich wymowka dlaczego nie zrobili dobrego porta pewnie, jak
nasluchaja sie takich durni na forum.


Pohamuj swój język, synku. Ale w samym meritum masz rację, można zrobić dobre sterowanie pod M+K, nie przeczę, choć akurat serio uważam, że o ile w takie gatunki, jak np FPS zawsze wygodniejsza będzie mysz + klawa, o tyle w slasherach zawsze wygodniejszy będzie pad (choć nie oznacza to, że nie można zrobić dobrego sterowania M+K)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 10:42, IMPARTIAL92 napisał:

Reszta świata gra na konsolach? haha, to nvida ati intel robia komputery dla polski,

Zdajesz sobie sprawę z tego, że te firmy najwięcej zarabiają na układach zintegrowanych, profesjonalnych lub mobilnych, które do PCtowego grania się zupełnie nie nadają? Bo jak widać chyba nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 17:54, Henrar napisał:

/

A ty zdajesz sobie sprawę z tego ze mijasz się z celem?

Tenebrael
nie jestem twoim synkiem.
Ok, przepraszam wybaczcie jak uraziłem jakichś durni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 21:29, IMPARTIAL92 napisał:

nie jestem twoim synkiem.


Uff, a już się bałem, wstyd by mi było za takiego dzieciaka, który obraża innych za wyrażanie swojej opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować