Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Darksiders II na PC to słaby port. THQ przeprasza i próbuje rozwiązać problemy

126 postów w tym temacie

Trochę pograłem w demo i się na tym skończyło. Nie dość, że gra obsługuje tylko xboxowego pada (mam Logitecha) i nie marzy mi się jego kupno, to jeszcze po kilku minutach w google znalazłem gdzie się zmienia klawisze. W google. W grze nie dało się niestety znaleźć. Ta konfiguracja nie jest w menu głównym, tylko gdzieś w grze na samym dnie. I tutaj jeszcze większe rozczarowanie. Jak zaczałem przypisywać kursory i klawisze nad nimi (Del, Ins, Home itd) to gra mi je przypisywała z numerycznej! A jak wyłączyłem numeryczną, to gra tychże klawiszy w ogóle nie rozpoznawała. Normalnie porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 13:38, Karanthir666 napisał:

po kilku minutach w google
znalazłem gdzie się zmienia klawisze. W google. W grze nie dało się niestety znaleźć.
Ta konfiguracja nie jest w menu głównym, tylko gdzieś w grze na samym dnie.


no patrz ja po pierwszym uruchomienu gry ZAWSZE sprawdzam wszystkie opcje i co ? i znlazłem i przestawilem jak mi sie podoba. Sorry ale jak sam nie jesteś w stanie sprawdzić 6-7 zakładek, a ikonka pada nie wygląda podejrzanie jak szukasz opcji sterowania to nie świadczy za dobrze o Tobie, a nie o developerze ;)

Dnia 18.08.2012 o 13:38, Karanthir666 napisał:

I tutaj jeszcze
większe rozczarowanie. Jak zaczałem przypisywać kursory i klawisze nad nimi (Del, Ins,
Home itd) to gra mi je przypisywała z numerycznej! A jak wyłączyłem numeryczną, to gra
tychże klawiszy w ogóle nie rozpoznawała. Normalnie porażka.


a w innych grach te klawisze zawsze dzialaja ? nigdy bym nie wpadl na to zeby cokolwiek pod klawisze windowsowksie przypisywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze spróbuj reset na obudowie przypisać do ataku.
A co do portu- I tak Prototype 2 był o wiele gorszym, ta gra chyba na żadnej maszynie nie chodzi płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 13:50, EmperorKaligula napisał:

no patrz ja po pierwszym uruchomienu gry ZAWSZE sprawdzam wszystkie opcje i co ? i znlazłem
i przestawilem jak mi sie podoba. Sorry ale jak sam nie jesteś w stanie sprawdzić 6-7
zakładek, a ikonka pada nie wygląda podejrzanie jak szukasz opcji sterowania to nie świadczy
za dobrze o Tobie, a nie o developerze ;)

No popatrz. Ikonka pada w menu głównym nic nie dawała. Dopiero w grze w liście ataków dało się pozmieniać. W 1-ce tego nie było.

Dnia 18.08.2012 o 13:50, EmperorKaligula napisał:

a w innych grach te klawisze zawsze dzialaja ? nigdy bym nie wpadl na to zeby cokolwiek
pod klawisze windowsowksie przypisywać.

A od kiedy kierunki na klawie są klawiszami windowsowskimi? Idąc tym tokiem, to wszystkie klawisze są windowsowskie. Gra po prostu nie wykrywa poprawnie klawiatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 13:53, Kopiec napisał:

Jeszcze spróbuj reset na obudowie przypisać do ataku.

A weź rozbieg i przywal łbem w ścianę. Może wtedy zrozumiesz co czytasz i nie będziesz pisał debilnych komentarzy. To mam grać na WSADzie lub na xboxowym padzie bo tak się twórcom gry zamarzyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 14:00, Karanthir666 napisał:

A weź rozbieg i przywal łbem w ścianę. Może wtedy zrozumiesz co czytasz i nie będziesz
pisał debilnych komentarzy. To mam grać na WSADzie lub na xboxowym padzie bo tak się
twórcom gry zamarzyło?

To jeszcze ktos na szczałkach gra? :D oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 13:58, Karanthir666 napisał:

A od kiedy kierunki na klawie są klawiszami windowsowskimi? Idąc tym tokiem, to wszystkie
klawisze są windowsowskie. Gra po prostu nie wykrywa poprawnie klawiatury.


Chodzilo mi o absurdalny pomysl przypisania czegkolwiek pod end/delete/page down. Zwykle klawisze dookola WSADa wykrywa prawidlowo. Tak, masz grac na wsadzie albo na xboxowym padzie bo tak robi wiekszosc - smutne, ale gry sa robione pod masy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 14:06, EmperorKaligula napisał:

Chodzilo mi o absurdalny pomysl przypisania czegkolwiek pod end/delete/page down. Zwykle
klawisze dookola WSADa wykrywa prawidlowo. Tak, masz grac na wsadzie albo na xboxowym
padzie bo tak robi wiekszosc - smutne, ale gry sa robione pod masy.

To chyba logiczne, że jak używam kursorów to chcę mieć wszystko inne przypisane obok nich. No i pada właśnie na te klawisze, numeryczne i okolice Entera. A na WSADzie grać nie umiem i nie zamierzam tego zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 14:04, Zgreed66 napisał:

To jeszcze ktos na szczałkach gra? :D oO

Miałem coś napisać, ale zrezygnowałem, bo bym dostał warna. Jak masz takie teksty pisać, to lepiej nie pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 14:08, Karanthir666 napisał:

A na WSADzie grać
nie umiem i nie zamierzam tego zmieniać.


jak sie dobrze przyjrzysz to zauwazysz ze WSAD to jest to samo co strzalki tylko w innym miejscu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 14:14, EmperorKaligula napisał:

jak sie dobrze przyjrzysz to zauwazysz ze WSAD to jest to samo co strzalki tylko w innym
miejscu ;)

Się przyjrzałem i jak dla mnie, to zbyt duża gęstość klawiszy. O pomyłkę nietrudno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 14:04, Zgreed66 napisał:

To jeszcze ktos na szczałkach gra? :D oO

Może jest leworęczny albo ma duże biurko. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 14:16, Kadaj napisał:

Może jest leworęczny albo ma duże biurko. :p

Też jestem mańkutem, ale jak bylem maly to stary wymusił ode mnie aby myszka sie poslugiwać prawa ręką i dało rade sie nauczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do czego to już dochodzi - ludzie bronią zaniedbań twórców, którzy stworzyli słabego porta :) Już niedługo w przypadku jakiejś dużej premiery - "gra w ogóle nie działa, ale ciesz się, że wyszła na PC" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, jestem leworęczny ale myszkę zawsze obsługiwałem prawą ręką ;)

co do gry: do takich tytułów zakupiłem pada X360, więc się nie martwię a bidę grafiki można ponoć poprawić, wymuszając szereg ustawień w panelu sterowania Invidii - zresztą, w dwójce jest przynajmniej wybór rozdzielczości, jedynka nawet tego nie miała / 1280-1024 /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 13:11, Moooras napisał:

A czego innego się spodziewać po THQ... Wystarczy sobie przypomnieć co było w Saints
Row 2. Ustawienia grafiki były, ale w płynności gry nie zmieniały nic (przynajmniej u
mnie). Na najżałośniejszych ustawieniach gra chodziła mi równie źle co na najwyższych.


A wiesz kto portował Saints Row 2 na PC? Hmm? Pewnie nie. Otóż portem zajęło się... CD Projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, jest tak jak w jedynce, czy gorzej? Bo z tego co pamiętam, to w pierwszą część grałem bez jakichś wartych zapamiętania zgrzytów ze sporą przyjemnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 15:59, Madoc napisał:

Znaczy, jest tak jak w jedynce, czy gorzej? Bo z tego co pamiętam, to w pierwszą część
grałem bez jakichś wartych zapamiętania zgrzytów ze sporą przyjemnością.


Jest tak jak z jedynką. Gra działa świetnie, ale nie ma żadnych opcji graficznych oprócz zmiany rozdzielczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BlindObserver---> Bo tak jak napisał "chudyda" gra jest już w sieci i większość osób nie wydało na grę złamanego grosza, co ciekawe jestem ciekaw jaki debil w THQ wymyślił tygodniowa różnice premiery miedzy USA a Europą czy oni nie wiedza ze w sieci nie ma czegoś takiego jak oceanów, przez takie idiotyczne decyzje gra w tym czasie będzie niesamowicie rozkradziona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować