Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Koniec rasizmu w World of Warcraft

86 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2012 o 12:49, KeyserSoze napisał:

Nijak się mający?

No wlasnie nijak.

Dnia 19.08.2012 o 12:49, KeyserSoze napisał:

A czymże innym jak nie dyskryminacją była sytuacja, w której część
graczy miała dostęp do niektórych ras, a część nie?

Jest standardowym modelem biznesowym, w ktorym klient placacy WIECEJ dostaje wlasnie WIECEJ zawartosci. Rozumiem, ze kupujac tanszy samochod oczekiwalbys TAKICH SAMYCH gadgetow jak w samochodzie dwa razy drozszym?

Rasizm to jest np: ''dobrze zbierasz bawelne jak na bialego (bo dobrze wiemy, ze czarni lepiej zbieraja)'' albo ''czarnoskorzy wygrywaja biegi, bo maja w genach spierniczanie przed gepardami''. Idac TWOIM tokiem rozumowania, wszystkie DLC sa rasistowskie :D


A propos newsmana: on jakis nowy jest? Bo oprocz ww3p, zaitseva (ktory chyba juz nie jest newsmanem) i therionee (choc tutaj raczej z negatywnego powodu), nie kojarze zbytnio ludzi tutaj piszacych. A nie kojarze, bo juz dawno przestalem zyc i mocno interesowac sie sfera gram.pl - jednym z powodow jest wlasnie zalosna jakosc tekstu/tytulow oraz rozbijanie wszelakich list na jak najmniejsze kawalki i dzielenie tego na strony, by nabic wyswietlenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 12:49, KeyserSoze napisał:

Nijak się mający? A czymże innym jak nie dyskryminacją była sytuacja, w której część
graczy miała dostęp do niektórych ras, a część nie? A na dodatek była to dyskryminacja
rasowa właśnie, co jest chyba dość oczywiste.


Ale gdy ktoś mówi "rasizm", to wszystkim (no może poza Tobą) kojarzy się to z apartheidem, nazizmem, niewolnictwem, Ku Klux Klanem, biciem czarnych itd. (niepotrzebne skreślić). Nikt wtedy nie myśli o klasach/rasach w WoW.

Ale spoko, dalej idź w zaparte i udawaj, że nie wiesz, dlaczego ludzie się czepiają. :)
Niech zgadnę: "Super Express" też nie odpowiedział na Twoje CV, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 10:10, szpaku8989 napisał:

Czy wy macie po kolei w glowach? pisac o jakis artykulach z kodeksu karnego to juz przegiecie...
Masakra co ci ludzie w glowach za smieci maja...
idzcie do kosciola bo tam waszej powagi brakuje.


Post adresowany do mnie więc odpowiem.
Tak, jak najbardziej, mam po kolei w głowie. Śmiesz twierdzić, że jest inaczej ?
Poruszyłam temat samego rasizmu!, stąd przytoczony cytat z kodeksu. Może ktoś nie wiedział i nie znał tej ustawy, a przy okazji tego tematu miał okazję się dowiedzieć ? Co cię tak przegięło ? Fakt, że w Polsce mamy ustanowione prawo i jest mniej lub bardziej egzekwowane?

Rozumiem twoje rozgoryczenie i bunt przeciwko katolicyzmowi, ale może lepiej zostaw kościół w spokoju. Bardzo brzydko to o tobie osobiście świadczy, gdy podajesz takie epitety na publicznym forum. Niezależnie od tego czy jesteś wierzącym; Katolikiem czy nie - nie wnikam.

Powtórzę jeszcze raz. Nie jestem chrześcijanką, tym bardziej katoliczką, ale szanuję to, że ktoś może wierzyć w co tam sobie chce i kultywować, uprawiać modły czy ceremonie tak jak mu się podoba. Nie wysyłaj kogoś do kościoła, gdy nie wiesz z kim rozmawiasz i na co się porywasz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>[...] ludzie się wkurzyli bo to kolejny idiotyczny tytuł, nijak się mający do treści newsa

Zgadzam się bo to również prawda.

Dnia 19.08.2012 o 10:46, Geeko napisał:

Sam nie widzę wiele złego w żartach z rasizmu, tak długo jak wygłaszane są w odpowiednim
gronie i przy odpowiedniej okazji, tutaj po prostu trochę w news z tym rasizmem nie trafiono
:P.


W istocie, publiczne forum nie jest odpowiednim miejsce na tego typu żarty.

Komuś może się wydawać, że z igły widły, ale Pan Serafin celowo użył takiej formy w tytule jakiej użył, gdzie w ostateczności użycie cudzysłowu załatwiło by sprawę. Więc czego oczekuje? Podpisuje się imiennie pod swoimi artykułami i ponosi odpowiedzialność za publiczne wypowiedzi. Kropka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie contentu to nie rasizm...
rasizm [fr. < wł.], zespół poglądów oparty na pseudonaukowej tezie o nierówności ras ludzkich, fałszywie interpretujący podstawy ich biologicznego, psychologicznego i kulturowego zróżnicowania;
Proponuję nie dokonywać nadinterpretacji podobnie jak "newsman".
Samo ograniczenie owszem było bzdurne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rasizm? Chyba raczej dyskryminacja. To mnie to uwala jako frajera, który kupował te dodatki, żeby wbijać max lvl nowymi rasami po obu stronach... pff już dawno chciałem rzucić tę grę, teraz przelała się czara goryczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 01:47, dr_dred2 napisał:

> >[...] Kropka..
>
A nawet dwie :)


Trzy w zasadzie: jedna napisana i dwie postawione. :-)
No, jesli ktoś potraktował tytuł artykułu jako próbę wywoływania / podnoszenia problematyki rasizmu (lub tym bardziej jego propagowania itp.), to powinien czym prędzej podwoić dawkę dziennych leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 08:14, Dann napisał:

> > >[...] Kropka..
> >
> A nawet dwie :)

Trzy w zasadzie: jedna napisana i dwie postawione. :-)
No, jesli ktoś potraktował tytuł artykułu jako próbę wywoływania / podnoszenia problematyki
rasizmu (lub tym bardziej jego propagowania itp.), to powinien czym prędzej podwoić dawkę
dziennych leków.


A i owszem :P, ja osobiscie gratuluję tytułu, obnażył pewien poziom czytających. Nie chcę nikogo obrażać. Chociaż możnaby się pokusić o jakiś cudzysłów aczkolwiek zabawa słowami jak najbardziej tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 00:20, Adamantium napisał:

Rasizm? Chyba raczej dyskryminacja. To mnie to uwala jako frajera, który kupował te dodatki,
żeby wbijać max lvl nowymi rasami po obu stronach... pff już dawno chciałem rzucić tę
grę, teraz przelała się czara goryczy.

Musisz się przyzwyczajać do starej/nowej rzeczywistości. A rzeczywistość jest taka, że oprogramowanie, czyli również gry jest wieczne i niezniszczalne. A jak jest wieczne i jest go coraz więcej, to jest coraz mniej warte. A jak jest coraz mniej warte, to każdy producent musi konkurować nie tylko z innymi, ale też z grami, które powstały dawniej i bardzo dawno temu.
Za parę lat ta konkurencja sprawi, że abonament jako forma płacenia prawdopodobnie zniknie, albo będzie kosztować średnio kilka dolarów na pół roku.

ps. Wakacje są, a forumowiczom się poczucie humoru wybitnie stępiło. Przecież od razu wiadomo, że użycie "rasizmu" w tytule, to rodzaj żartu. Tyle, że publika niewłaściwa.
A newsmani powinni wiedzieć, że jak średnia wieku graczy się podnosi, to w gry zaczynają gra stare pierniki, który mają dużo niższe poczucie humoru i dystansu do wszystkiego. Mam jednak nadzieję, że to tymczasowe i na forum siedzą głównie Ci, którzy nie są na wakacjach. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co mnie obchodzi co w kto wierzy, tu nie ma nic wspolnego z wiara tylko miejscem W kosciele panuje powaga i tyle ;) o to chodzilo a nie o religie.
Z tym artykulem o rasizmie w sumie zwracam ci honor, masz racje nie potrzebnie sie czepiam
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 18:56, L33T napisał:

Ograniczenie contentu to nie rasizm...


Ależ oczywiście. Ale jeśli mamy zbitkę takich dwóch pojęć jak "dyskryminacja" i "rasy", a takie tutaj wchodzą w grę, to naturalnym wydaje się połączenie ich w "rasizm", nawet jeśli to określienie jest tu całkowicie nie na miejscu, nie? I właśnie ta chwila, w której zdajemy sobie sprawę, że jednocześnie ma to sens i nie ma żadnego, jest zabawna. Właśnie na tym polegał cały żart. Głupio się czuję, gdy muszę tak na czynniki pierwsze rozkładać jego puentę...

Dnia 19.08.2012 o 18:56, L33T napisał:

A newsmani powinni wiedzieć, że jak średnia wieku graczy się podnosi, to w gry zaczynają
gra stare pierniki, który mają dużo niższe poczucie humoru i dystansu do wszystkiego.


Czy ja wiem... zauważyłem, tak po swoich znajomych, że im są starsi, tym właśnie więcej mają dystansu do wszystkiego i o wiele lżej traktują wiele spraw, zwłaszcza tak mało ważnych jak gry. Wręcz przeciwnie nawet, zaobserwowałem, że najpoważniej do gier, z największymi emocjami, z największym zaślepieniem i fantazymem podchodzą... no cóż, dzieci. I nie chcę tu nikogo obrażać, ani palcem nie pokazuję, po prostu stwierdzam fakt, że dystansu nabiera się z wiekiem i ze zrozumieniem świata. A właściwie ze zrozumieniem, że tak naprawdę niewiele da się tu zrozumieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehm... nie posiadanie jakiegoś dodatku przez co brak do czegoś dostępu to dyskryminacja ? Przepraszam ale takie stwierdzenia to już objaw poważnych zaburzeń.
Czyli jak ktoś ma coś czego nie masz to też cię dyskryminuje ? O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2012 o 15:14, KeyserSoze napisał:

Ależ oczywiście. Ale jeśli mamy zbitkę takich dwóch pojęć jak "dyskryminacja" i "rasy",

To najpierw wyjaśnij nam, maluczkim, czemu brak dostępu do NIEZAPŁACONEGO contentu ma niby być dyskryminacją... Bo na tej zasadzie wszystkie gry z DLC czy gry z mikrotransakcjami (chociażby LoL) opierają się na dysrkyminacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2012 o 15:56, L33T napisał:

Ehm... nie posiadanie jakiegoś dodatku przez co brak do czegoś dostępu to dyskryminacja


No a nie? Ci gracze, którzy płacą dodatkowo, są traktowani lepiej, niż ci, którzy nie płacą. To tak jakbyś w szpitalu był traktowany lepiej, bo dałeś w łapę ordynatorowi :) To, że jest to powszechna praktyka, nie zmienia wcale faktu, że jest to niesprawiedliwe :) Gracze w WoW byli dzieleni na tych, którzy mają dodatki i tych, którzy nie mają. To jest dyskryminacja, ze względu na zawartość portfela tudzież skłonność do rozstawania się z tą zawartością. Na szczeście nie taka straszna, żeby trzeba było od razu robić rewolucje i wyzwolenia, ale mimo wszystko, istnieje podział na graczy gorszej i lepszej kategorii. I teraz będzie trochę zatarty, trochę, bo wiadomo, że rasy to nie wszystko, co przyniosły dodatki, prawda?

Dnia 21.08.2012 o 15:56, L33T napisał:

Bo na tej zasadzie wszystkie gry z DLC czy gry z mikrotransakcjami (chociażby LoL) opierają się na dysrkyminacji.


z DLC? Jak najbardziej. LoL? Już mniej, bo tam za pieniądze kupuje się tylko skórki dla postaci, a choć podział na tych, którzy mają kosmetyki i tych, którzy nie mają, też jest w pewnym sensie dyskryminacją, to po pierwsze jeszcze mniej ważną niż ta z WoWa, a po drugie nie ma ona najmniejszego wpływu na rozgrywkę - postać w skórce czy bez niej ma takie same umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Chyba trochę za daleko z pojęciem dyskryminacji wychodzisz. Na tej zasadzie każdy dodatek do jakiejkolwiek gry to od razu dyskryminacja... moim zdaniem jednak są to prawa kapitalizmu i czysto logiczne założenie. O dyskryminacji można by mówić gdyby, po wydaniu każdego dodatku, firma blokowała możliwość grania każdemu, kto dodatku nie posiada. Tak, wtedy byłaby to dyskryminacja (i byłoby to też pewnie nielegalne ale to swoją drogą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować