Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Koniec rasizmu w World of Warcraft

86 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2012 o 20:05, KeyserSoze napisał:

Bo przecież gry to taka poważna dziedzina kultury, prawie jak msze żałobne i treny, nie?
A przynajmniej takie można odnieść wrażenie, widząc to pospolite ruszenie osób, które
na czas czytania newsa zawieruszyły poczucie humoru. Mam nadzieję, że się potem znalazło
:)

Naaah, chodzi raczej o to że tytuł jest typowo "brukowy". Jak człowiek widzi w każdej gazecie takie przerysowane, wyolbrzymione i zdeformowane niczym po opadzie radioaktywnym tytuły to ma nadzieję że chociaż na ulubionym portalu o grach ich nie uświadczy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 20:08, Hubi_Koshi napisał:

Naaah, chodzi raczej o to że tytuł jest typowo "brukowy". Jak człowiek widzi w każdej
gazecie takie przerysowane, wyolbrzymione i zdeformowane niczym po opadzie radioaktywnym
tytuły to ma nadzieję że chociaż na ulubionym portalu o grach ich nie uświadczy ;-)


Nie wspominając o tym, że człowiek się zniechęca i będzie próbował poszukać wieści gdzie indziej, bo tam przynajmniej tytuł artykułu będzie odzwierciedleniem tego co jest w artykule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 20:13, maniekk napisał:

Nie wspominając o tym, że człowiek się zniechęca i będzie próbował poszukać wieści gdzie
indziej, bo tam przynajmniej tytuł artykułu będzie odzwierciedleniem tego co jest w artykule.

Dokładnie, ja osobiście nienawidzę brukowców, wielkie kolorowe stronice z apokaliptycznie brzmiącymi tytułami, które opisują ot zwyczajne życiowe sprawy jakby to było ponowne przyjście Chrystusa, czy inne wejście w znak wodnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 20:23, Hubi_Koshi napisał:

Dokładnie, ja osobiście nienawidzę brukowców, wielkie kolorowe stronice z apokaliptycznie
brzmiącymi tytułami, które opisują ot zwyczajne życiowe sprawy jakby to było ponowne
przyjście Chrystusa, czy inne wejście w znak wodnika.


Gramofakt?
Już mam pierwszy artykuł :) Bobby Kotick pluje do każdej puszki z colą wychodzącej z fabryki, do tego gustowne zdjęcie z kamery przemysłowej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 20:28, maniekk napisał:

Gramofakt?
Już mam pierwszy artykuł :) Bobby Kotick pluje do każdej puszki z colą wychodzącej z
fabryki, do tego gustowne zdjęcie z kamery przemysłowej ;)

Błagam Nieeeee! Zaprawdę jesteś Xellosem, Mazoku jeden żywiący się cierpieniem i nieszczęściem innych ludzi :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 14:32, MomoTheKiller napisał:

@GW2 - może i czekają do premiery GW2 -> ale mimo wszystko każdy WoW killer szybko
umiera. Patrz WAR, SWTOR czy TERA lub RIFT :)


Problem tylko w tym, że GW2 nigdy nie miał być WoW killerem (a co za tym idzie, może takowym zostać). Po drugie w WAR gra bardzo dużo ludzi. Po trzecie Tera jest nowa, za nowa. Po czwarte - no właśnie - RIFT. Ano ten RIFT o którym wspomniałeś to jedyne mmo ostatnich lat, które wyszło z wszystkie obronną ręką. Ma dużą bazę graczy, częste aktualizacji, dobry support, co rusz jakieś nowości... więc przykro mi bardzo, ale tekst nie trafiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 19:19, Dared00 napisał:

Wiesz, przyszedł z GameCornera, a jak dobrze wiemy, ten serwis już nie istnieje. Chyba
zaczynam zauważać, dlaczego.

You made my day! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 00:08, jendrek1988 napisał:

Ile razy widzę trailer WoW''a, tyle razy chcę grać. Tylko, kurde, mnie nie stać! :P


Spokojnie, sama gra nie jest już aż tak ekstra.
Niemniej wciąż trzyma poziom, mimo dodania doń puszystych, pachnących misiów. ;-D

Tytuł artykułu ma na celu jak sądzę zachęcić do kliknięcia weń. Sama treść natomiast, choć bardzo subiektywna, powinna być już dla każdego w pełni zrozumiała.
Dopóki nie mamy na gramie artykułów w stylu: Jay Wilson wydaje pieniądze zarobione na sprzedaży Diablo 3 podczas wakacji na plaży (plus zdjęcia Pan Wilsona w samych gatkach :-D) lub np. 12-letni fan X-boxa porażony prądem podczas oddawania moczu na najnowszą konsolę Sony, to chyba wszystko jest OK. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 01:09, Dann napisał:

Dopóki nie mamy na gramie artykułów w stylu: Jay Wilson wydaje pieniądze zarobione
na sprzedaży Diablo 3 podczas wakacji na plaży
(plus zdjęcia Pan Wilsona w samych
gatkach :-D) lub np. 12-letni fan X-boxa porażony prądem podczas oddawania moczu na
najnowszą konsolę Sony
, to chyba wszystko jest OK. :-P


Głupiś Ty, nie podrzucaj takich pomysłów :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 20:05, KeyserSoze napisał:

Bo przecież gry to taka poważna dziedzina kultury, prawie jak msze żałobne i treny, nie?


Nie jestem katoliczką, więc nie mam zdania na temat mszy...
Natomiast poważne jest nadużycie znaczenia słowa rasizm, niezależnie od dziedziny i właśnie to budzi wiele kontrowersji.
Stąd to wielkie poruszenie.

Rasizm, neonazizm, antysemityzm oraz wszelkie działania anty-narodowościowe to bardzo poważny problem, nie tylko za granicą, ale i w Polsce i na całym świecie. Dotyczy również internetu i rozrywki elektronicznej oraz wszelkich form przekazu w tym interakcji w grach mmo.

Robienie z tego tematu cyrku, swoistego kolokwializmu i żartów jest po prostu nie na miejscu.
I dobrze, że jest jeszcze wiele ludzi, ze zdrowymi ludzkimi odruchami, którym problem nie jest obojętny.

Przypomnę, że rasizm jest karalny.

Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. z 1997 r. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.):
Art. 256.
§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1.
Art. 257.
Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowościowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wy macie po kolei w glowach? pisac o jakis artykulach z kodeksu karnego to juz przegiecie...
Masakra co ci ludzie w glowach za smieci maja...
idzcie do kosciola bo tam waszej powagi brakuje.

@topic
Dla mnie to glupi pomysl bo to chyba byla zaleta kupowania dodatku ze miedzy innymi bedziemy mieli dostep do nwej rasy a tak na start od poczatku wszystko to juz nie bedzie tego uroku;/
no ale blizzard musi jakos przyciagnac graczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 06:05, Ilona napisał:



Ja bym raczej powiedział, że ludzie się wkurzyli bo to kolejny idiotyczny tytuł, nijak się mający do treści newsa, do tego tym razem próbuje jeszcze być śmieszny.

Sam nie widzę wiele złego w żartach z rasizmu, tak długo jak wygłaszane są w odpowiednim gronie i przy odpowiedniej okazji, tutaj po prostu trochę w news z tym rasizmem nie trafiono :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2012 o 10:46, Geeko napisał:

Ja bym raczej powiedział, że ludzie się wkurzyli bo to kolejny idiotyczny tytuł, nijak
się mający do treści newsa, do tego tym razem próbuje jeszcze być śmieszny.


Nijak się mający? A czymże innym jak nie dyskryminacją była sytuacja, w której część graczy miała dostęp do niektórych ras, a część nie? A na dodatek była to dyskryminacja rasowa właśnie, co jest chyba dość oczywiste. Więc mieliśmy tu do czynienia z rasizmem - może w nieco innym znaczeniu, niż się to powszechnie przyjmuje, ale mimo wszystko mieliśmy. Tytuł jest adekwatny, jeśli tylko zinterpretuje się określenie "rasizm" nieco szerzej, z wyobraźnią, kreatywnie. A dowcip nie jest w samym rasizmie, ale w kontraście, jaki daje takie poważne, trudne słowo zestawione z banalną, infantylną rzeczywistością gry komputerowej. Mnie to bawi, myślałem, że innych też - ale się przeliczyłem. Przepraszam, następnym razem będę brał poprawkę na grobowy nastrój tutaj panujący i brak chęci do zabawy słowami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 12:49, KeyserSoze napisał:

Nijak się mający? A czymże innym jak nie dyskryminacją była sytuacja, w której część
graczy miała dostęp do niektórych ras, a część nie? A na dodatek była to dyskryminacja
rasowa właśnie, co jest chyba dość oczywiste. Więc mieliśmy tu do czynienia z rasizmem
- może w nieco innym znaczeniu, niż się to powszechnie przyjmuje, ale mimo wszystko mieliśmy.

W ogóle grałeś kiedykolwiek w WoWa? Bo raczej nie wiesz o czym mówisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mieli dostępu, bo wchodziły w dodatku. To może oskarż producenta samochodów, że w każdym egzemplarzu nie daje alufelg, przecież ten co płaci mniej też powinien je mieć, czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 12:49, KeyserSoze napisał:

Nijak się mający? A czymże innym jak nie dyskryminacją była sytuacja, w której część
graczy miała dostęp do niektórych ras, a część nie?

To teraz jak kupię najtańszy obiad w restauracji i nie dostanę deseru, oskarżę ich o dyskryminację. : <

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostałem tak porządnie ~!@#$%^&*(, że aż mnie boli tyłek :(
Myślałem, że poczytam o jakiejś akcji dot. banów za rasizm,a tu taki zonk. GZ dla autora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować