Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Luźny myśli - Need for Speed Most Wanted: świetna gra, tylko niewłaściwie nazwana

42 postów w tym temacie

Krzysiek Ogrodnik

Pograłem sobie trochę w nowego Need for Speeda, ale ponieważ nie widziałem nic więcej względem nie będę się na temat rozgrywki zbytnio rozpisywał. Napiszę tylko tyle, że to tak naprawdę Burnout Paradise 2 i... trudno mi wymyślić lepszy komplement dla tej gry.

Przeczytaj cały tekst "Luźny myśli - Need for Speed Most Wanted: świetna gra, tylko niewłaściwie nazwana" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie paradise był słaby model jazdy na wariata grafika cukierkowata nic fajnego nie powiem że nie pograłem ale to nie to samo co GRiD ktury jest boski a co do most wanted to tylko obraza dla oryginału nie wiem po co ta nazwa i czemu nie zrobią sobie burnouta bo need for speedów robić nie umieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ty tu z Gridem wyjeżdżasz ? To zupełnie inna bajka.

Popieram.Nie warto skreślać gry ze względu na nazwę. Z resztą na początku ujawnili, że to remake, a nie sequel, więc można było się na to w miarę przygotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 11:30, chudyda napisał:

a poza tym grid miał model jazdy a tten crap z criteriionu nie ma modelu jazdy

Nie porównuj półsymulacji z arkadówką. Idąc twoim tokiem myślenia, to Grid to crap, bo rFactor ma lepszy model jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie lubiłem Most Wanted. Uwielbiam za to Burnout Paradise. Jeśli to prawda i nowy MW to po prostu BP2 ze zmienioną nazwą to chyba go sobie kupię - jak stanieje, bo w tym samym czasie wychodzi Forza Horizon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie nigdy nie rozumiałem fenomenu Burnouta i pewnie nie zrozumię. Pograłem troche ale to jest troche nudne. Ciągle te same wyścigi, ogólnie monotonne to dla mnie było. Dlatego tej gry na pewno nie kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie każdą grę od Criterion można nazwać Burnout 1 i 1/2 ; Burnout 1 i 2/3 ; Burnout 2 itp. itd. bo wszystkie są identyczne, szkoda też że sporo z nich jest w obrębie serii NFS i kompletnie ją zepsuło. Nie czaję jak można robić tę samą grę pod innymi tytułami i dalej to sprzedawać, ale cóż... widać odbiorcy mają takie "wysokie" wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Burnout Paradise 2 to to nie jest na pewno, bo w BP chodzi o totalną rozpierduchę. Gra nazywa się Most Wanted bo kładzie nacisk na pościgi policyjne, ot cała zagadka. Tuning jakoś specjalnie się z tą grą nie kojarzył, bardziej z Undergroundem. A fabuły nie ma bo nie ma i tyle - "kto nie idzie naprzód ten się cofa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 11:44, MKRaven napisał:

Generalnie każdą grę od Criterion można nazwać Burnout 1 i 1/2 ; Burnout 1 i 2/3 ; Burnout
2 itp. itd. bo wszystkie są identyczne, szkoda też że sporo z nich jest w obrębie serii
NFS i kompletnie ją zepsuło. Nie czaję jak można robić tę samą grę pod innymi tytułami
i dalej to sprzedawać, ale cóż... widać odbiorcy mają takie "wysokie" wymagania.


Sporo w obrębie Need for Speed? Hot Pursuit i najnowsze Most Wanted. Serię NFS zepsuł BlackBox, ostatnia gra Criterionu z tej serii akurat była jedną z lepszych.
Naprawdę was ludzie nie rozomiem... szczególnie posta

>Dziękuję, postoję i naiwnie poczekam aż Criterion wróci do Burnoutów. Wtedy coś od nich kupię.

A co to ma na litość Boską do rzeczy, że gra nie nazywa się Burnout, skoro wszystkie przesłanki wskazują, że bardzo się do klimatów Burnouta zbliża. Serio nie macie na co już narzekać? Tak bardzo trzeba się czegoś czepnąć? Mam dziwne przeczucie, że za nazwą stoi raczej EA a nie Criterion więc to nie do nich pretensje o odgrzewanie marki. Zgadzam się z Kniczem. Jak dla mnie to mogli nawet zrobić NFS:Underground 3, tak długo jak gra będzie trzymać wysoki poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tytułem newsa - ta gra pewnie będzie dobra tak jak moim zdaniem Hot Pursuit który był jednym z lepszych NFS''ów, a napewno lepszy od gier Black Boxa po Most Wanted, jednak z powodu tytułu (narzuconego pewnie z góry przez EA) dzieciaczki będą narzekać na brak tuningu, a wiele innych osób będzie szukać dziury w całym podając argumenty typu "Bo GRID ma lepszy model jazdy", to jest argument w stylu "nie kupię reedycji Quake, bo Battlefield ma lepszą balistykę lotu pocisku ze snajperki" - nauczcie się rozróżniać podgatunki, zamiast błaźnić się głupimi komentarzami - NFS od zawsze były arcadówkami (chyba, że mi powiecie, że Most Wanted miał pół-symulacyjny model jazdy jak Grid :P), podczas gdy Shift czy Grid są półsymulacjami, a i tak wysiadają przy pełnych symulacjach typu Rfactor gdzie masz faktycznie skomplikowany model jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Dziękuję, postoję i naiwnie poczekam aż Criterion wróci do Burnoutów. Wtedy coś od nich kupię."

Ale to jest gra podobna do Burnouta, z policją, licencjonowymi autami i innymi dodatkami ! Śmieszny jesteś, zmienią tytuł, a wy już zmieniacie sposób myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może gra będzie jako taka, ale ja nie bawię sie w półśrodki. Jak chce zagrać w NFSa, to gram w NFSa, a jak w Burnout to w Burnouta, a nie w jakiegoś pokracznego frankensztajna. Burnout to totalne szaleństwo, wymyślone fury i tona gniecionej blachy. Licencjonowane wozy i pościgi policyjne nie pasują do takiego stylu. Podziękuję, postoję. Smutno mi, że jedyną porządnie zapowiadającą się ścigałką w tym roku na PC jest nowy Sonic All-Stars Racing Transformed.

Nie, serio... W gatunku jest TAKA posucha, że od czasów GRIDa nie ma żadnego przełomu i głupie kart-racery biją "dorosłą" konkurencję grywalnością na głowę. Po pierwszej części All-Stars Racing, która była rewelacyjna, to sequel jest moim samochodówkowym typem na ten rok.

http://www.youtube.com/watch?v=Y2qfdDnWTk8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może gra będzie jako taka, ale ja nie bawię sie w półśrodki. Jak chce zagrać w NFSa, to gram w NFSa, a jak w Burnout to w Burnouta, a nie w jakiegoś pokracznego frankensztajna. Burnout to totalne szaleństwo, wymyślone fury i tona gniecionej blachy. Licencjonowane wozy i pościgi policyjne nie pasują do takiego stylu. Podziękuję, postoję. Smutno mi, że jedyną porządnie zapowiadającą się ścigałką w tym roku na PC jest nowy Sonic All-Stars Racing Transformed.

Nie, serio... W gatunku jest TAKA posucha, że od czasów GRIDa nie ma żadnego przełomu i głupie kart-racery biją "dorosłą" konkurencję grywalnością na głowę. Po pierwszej części All-Stars Racing, która była rewelacyjna, to sequel jest moim samochodówkowym typem na ten rok."

No naprawdę, oglądając filmik, nie mogłem potem zasnąć. Naprawdę zapiera dech w piersiach... Mówiąc serio, mojemu 5-letniemu bratu się spodoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować