Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Luźny myśli - Need for Speed Most Wanted: świetna gra, tylko niewłaściwie nazwana

42 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2012 o 11:30, chudyda napisał:

a poza tym grid miał model jazdy a tten crap z criteriionu nie ma modelu jazdy tylko
gaz do dechy i cały czas nitro walić

Grałeś? Sprawdzałeś?

Dnia 19.08.2012 o 11:30, chudyda napisał:

Może gra będzie jako taka, ale ja nie bawię sie w półśrodki. Jak chce zagrać w NFSa,
to gram w NFSa, a jak w Burnout to w Burnouta, a nie w jakiegoś pokracznego frankensztajna.
Burnout to totalne szaleństwo, wymyślone fury i tona gniecionej blachy. Licencjonowane
wozy i pościgi policyjne nie pasują do takiego stylu. Podziękuję, postoję.


Serio nie pasuje? A oglądałes kiedyś Szybkich i wściekłych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z nazwą taką czy inną, z realistycznym modelem jazdy czy bez... to se ne vrati. Może dlatego, że Underground 2 czy Most Wanted, czyli te najlepsze z "nowszych nfs''ów" przypadły na okres, gdy faktycznie grałem w gry jeszcze z takim... dziecięcym zapałem. Podoba mi się TDU, podoba mi się Gran Turismo 5, ale fajnie jest przesiąść się na coś zdecydowanie mniej realistycznego. Burnout Paradise mi bardzo pod tym względem podpasował, ale nie jestem chyba na tyle zapaleńcem i fanem ścigałek od EA, by uzbrajać się w coraz to nowsze ich tytuły... tym bardziej, że po tym co pokazał wspomniany już Burnout trudno będzie do MW wrzucić coś naprawdę innowacyjnego [na tle innych arcade''ówek] i wciągającego zarazem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam na ta perełkę od Citerona :)
HP był genialny, na MP spędziłem masę czasu i bawiłem się wyśmienicie.
Przy nowym NFsie czuje ze będę bawił się równie dobrze jak przy HP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 14:39, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

> Może gra będzie jako taka, ale ja nie bawię sie w półśrodki. Jak chce zagrać w NFSa,
> to gram w NFSa, a jak w Burnout to w Burnouta, a nie w jakiegoś pokracznego frankensztajna.
> Burnout to totalne szaleństwo, wymyślone fury i tona gniecionej blachy. Licencjonowane
> wozy i pościgi policyjne nie pasują do takiego stylu. Podziękuję, postoję.
Serio nie pasuje? A oglądałes kiedyś Szybkich i wściekłych?



Nie. Nie pasuje. Burnout nie był inspirowany "szybkimi i wściekłymi", notabene to jedne z NFSów były takie (fail). Burnout to seria zawsze kojarząca się z szaleństwem. Dużo bardziej do tej serii pasuje jazda, przejaskrawionymi, rozstrzelonymi na maksa samochodami niż np. nudnym BMW M3. Przypomnij sobie BLURa od Bizzare. Tam licencjonowane marki to też był strzał w stopę. VW, Porsche czy Lambo po prostu nie pasują ostrych "odrealnionych" do zręcznościówek, psują imersję. Prawdziwe samochody pasują do bardziej "realistycznej" serii NFS, ale z kolei NFSowi nie do twarzy z "dzikością" Burnoutów (np. rozwalaniem billboardów).

Nawet nie schodząc do tematu o niepasującym tytule, widać, że ten miks obu serii pokaże prawdziwość przysłowia "Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść". Podziękuję EA.

PS Skąd jestem taki pewny, że mi się nie spodoba? Criterion już raz zrobiło takiego "miksa", tylko na mniejszą skalę - Hot Pursuit, które było IMO bardzo słabą grą. Jak Criterion idzie dalej w tym kierunku, to ja idę w swoim.

tl;dr Twój argument jest inwalidą. ;) Pozdrawiam

PS2 Może Sonic All-Stars wygląda ostro kolorowo, ale GENIALNIE gra się w to na 4 osobowym Split-Screenie. Warto spróbować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@chudyda: Serio? Jak już masz pretensje do tytułu, który jeszcze nawet nie wyszedł, to przynajmniej o ortografię dbaj. W Polsce jesteś, po polsku pisz. A co do gry: Mam nadzieję, że tego nie zepsują, bo Burnout Paradise był świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy NFS to Porsche, najlepszy z "nowych" Undeground, a ostatni znośny Most Wanted. Z gry pomiędzy symulatorem a arcade zrobiła się bezmyślna łupanina do gry na strzałkach, a nie gra dla fanów samochodów. Dziękuję postoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nazwa MW jak najbardziej pasuje do tej produkcji. Przecież koncepcja jest ta sama, co w oryginale z 2005 roku - uciekamy przed policją i chcemy być "najbardziej poszukiwanym". A co, że zmiany wprowadzili? Czasy przecież się zmieniają! Tuning już od ładnych paru lat nie jest tak modny, jak po premierze pierwszych Szybkich i Wściekłych, a fabuła podobna do tego z pierwszego MW byłaby dziś po prostu śmieszna.

Uważam, że wzmożony hejting tej gry wynika z jakiegoś dziwnego zjawiska zachodzącego ostatnio w społeczności gejmerów - hejtujemy dosłownie wszystko jeszcze przed premierą. Ogarnijmy się, cieszmy się, ze wydają gry, że mają pomysły, zaufajmy trochę twórcom gier a oceniajmy ich pracę dopiero po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 19:44, yo173 napisał:

Uważam, że wzmożony hejting tej gry wynika z jakiegoś dziwnego zjawiska zachodzącego
ostatnio w społeczności gejmerów - hejtujemy dosłownie wszystko jeszcze przed premierą.

Exactly.

Zrobili by to samo - "łeee, odgrzewanie spleśniałego kotleta, powinni zrobić coś innego, niż wtedy"

Zrobili coś nowego - "łeee, robienie w bambuko i żerowanie na marce, powinni zrobić to samo, co wtedy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

y0173 i dared 00 - macie 100 % rację. Ciężko mi to mówić, ale nasi (nie wszyscy, ale w większości) to tylko narzekać umieją. Naprawdę jest to przykre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 20:10, Danio1998 napisał:

y0173 i dared 00 - macie 100 % rację. Ciężko mi to mówić, ale nasi (nie wszyscy, ale
w większości)
to tylko narzekać umieją. Naprawdę jest to przykre.


Najlepiej jest konsumować wszystko co dają? Są hejterzy i są krytycy. Sami oceńcie kto jest kim, ale od krytyków się odczepcie, bo to dzięki nim jeszcze gdzieś znajdzie się gry, które nie są papkę dla ćwierć-mózgów.

Jeżeli argumenty są rzeczowe, zgodne ze stanem faktycznym i obiektywne, to nie ma co gadać "że nie grałeś", "że nie wyszło", bo to dziecięce zachowanie. Jeżeli ktoś marudzi od rzeczy o jakiś pierdołach - takiego to możecie kwitować podobnymi komentarzami. (Czyli w właściwie zgadzam się ze zdaniem, które pogrubiłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 20:10, Danio1998 napisał:

y0173 i dared 00 - macie 100 % rację. Ciężko mi to mówić, ale nasi (nie wszyscy, ale
w większości) to tylko narzekać umieją. Naprawdę jest to przykre.


Brakuje mi tu tylko słowa "polaczek"

y0173,Dared00 i Danio1998 - Smutne jest to,że na pewno też tak kiedyś robiliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Burnout Paradise był mocno średni a nim samym znudziłem się po paru godzinach gry. ;]

I ogólnie nie podobają mi się produkcje Criterionu - Hot Pursuit był też co najwyżej dobry, a robienie Most Wanted 2 które nie będzie mieć żadnego fabularnego połączenia z pierwszym MW jest dla mnie zabiciem tego tytułu.

Niech zostawią ten tytuł Black Box, oni wiedzieli jak zrobić grę ze świetnym klimatem, a nie kolejna produkcja dla 14 latków.

Ja podziękuję, sytuacja podobna jak z GRIDem 2 - z dobrego tytułu zrobić chłam dla mas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwa Most Wamted jest tylko po by, przyciągnąć frajerów, którzy nie zdają sobie sprawy że ta część z oryginałem nie wiele będzie miała wspólnego, Ja podchodze do gry jako do mniej szalonego Burnout Paradise z licenconowanymi brykami i mam zamiar sie dobrze bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 21:38, JackXPPL napisał:

a robienie Most Wanted 2 które nie będzie mieć żadnego fabularnego połączenia
z pierwszym MW jest dla mnie zabiciem tego tytułu.

To nie jest Most Wanted 2. To nie jest sequel tylko reboot, trochę jak nadchodzący Tomb Raider czy DMC. Sequel =/= A zresztą - fabuła? Czy w GRZE WYŚCIGOWEJ to takie ważne?

Dnia 19.08.2012 o 21:38, JackXPPL napisał:

Niech zostawią ten tytuł Black Box, oni wiedzieli jak zrobić grę ze świetnym klimatem,
a nie kolejna produkcja dla 14 latków.

Hoho, przecież BlackBox już raz miał zrobić grę będącą "godnym następcą" Most Wanted. I był to Undercover, gra, która jasno pokazała że Czarne Pudełko już się wyczerpało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chudyda - weź się naucz ortografii bo aż oczy bolą. Dwa razy napisać "który" przez "u". Co za niedouczona podstawówka... Jak dla mnie porównywanie tego do Burnouta Paradise jest obrazą. Most Wanted też to nie jest, bardziej bym porównał, jak kolega do Undercovera. Ale dobrze, że kombinują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieje, ze to bedzie dobra gra. Burnout Paradise za bardzo mi sie nie podobal, a Most Wanted nie skonczylem bo wkurzylem sie na ciagle sciganie z policja. Podobal mi sie za to Hot Pursuit od Criterionu i mam nadzieje, ze najnowsza odslona NFS zrobiona przez nich tez bedzie fajna. Fajnie by bylo gdyby zostalo wypuszczone demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 21:38, JackXPPL napisał:

Niech zostawią ten tytuł Black Box, oni wiedzieli jak zrobić grę ze świetnym klimatem,


No i mieliśmy grę ze świetnym klimatem rok temu-czyt. niewypał ze stajni BB kolejne z rzędu. MW zrobili chyba po propsach i teraz wszyscy chwalą ta cześć bo można było tuningować hondy.
Chcecie fabuły idzie pograć w TR,HR.
Porównujecie NFSa do GRIDa jakby w tej drugiej grze była jakakolwiek fabula :D Hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi gry Criterionu bardzo sie podobają. Lubie dobry arcade jak i symulację(ale te dwie rzeczy sie nie mają prawa połączyć). Criterion robi gry arcadowe i nigdy nie babrał się w robieniu jakiejś fabuły(po prostu jedź i baw sie dobrze).

Cieszę się że Black Box nie robi już NFS, bo już zaliczał same spadki, babrał się w fabule przez co gameplay kulał np: Undercover - część która chciała naśladować styl MW: fabuła była nijaka, a mapa doczytuje się podczas wyścigu,a tuning był mało klimatyczny(to było jak smutny obowiązek)
The Run - żadnej innowacji, brak tuningu, jazda od A do B bez możliwości wolnej jazdy, fabuła też do kitu

Criterion zrobił dobrego NFS: Hot Pursuit, który dawał dużo radości(ci którzy ściągneli z torrentów niech się nie wypowiadają bo nie grali online), nie miał wielkich bugów, nie miał fabuły przez co inne aspekty gry były dopracowane.
Jak nazwa nowego NFS będzie nietrafiona, to znając życie raczej to kupie bo serwery Burnout Paradise już prawie opustoszały :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować