Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy w czwartym kwartale 2012 nastąpi wreszcie przełom dla PS Vita?

26 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Podczas tegorocznego gamescomu Sony postarało się przedstawić PS Vita w jak najlepszym świetle. Okazało się, że mimo wszystkich zalet tej przenośnej konsoli gracze nie są skorzy do inwestowania w nowe urządzenie.

Przeczytaj cały tekst "Czy w czwartym kwartale 2012 nastąpi wreszcie przełom dla PS Vita?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogrzeb może nie, ale patrząc na wyniki sprzedaży... No system leży i kwiczy. Nawet 3DS, który przecież był obwieszczony zwiastunem początku końca Nintendo, nie sprzedawał się aż tak źle. Konsola potrzebuje gier, rozszerzenia puli odbiorców docelowych również o tych najmłodszych oraz obniżki cen kart pamięci. Wtedy może się nieco odbije, ale tak... Nie wiem...

Widać sama moc obliczeniowa nie jest w stanie sprzedać systemu, co raczej nie powinno nikogo dziwić. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co, sztab od Vity się postarał, naprawdę. Wypuścić średnią konsolkę w cenie smartfona z wyższej półki... po co? Przecież gry na owych smartfonach sprawią, że za pół roku będzie to sprzęt przestarzały. Już teraz widać możliwości gier mobilnych. Przewiduje, że dla Sony skończy się to tak samo jak dla Nintendo - przecenią konsolkę i dadzą w końcu za wygraną.

Niestety, ale przenośne konsole nie mają już racji bytu. Nie w erze smartfonów z 4-rdzeniowymi procesorami i własnymi GPU. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 02:38, DoMiNo1992 napisał:

Przewiduje, że dla
Sony skończy się to tak samo jak dla Nintendo - przecenią konsolkę i dadzą w końcu za
wygraną.

Że niby jak się skończyło dla Nintendo? ;p

Dnia 22.08.2012 o 02:38, DoMiNo1992 napisał:

Niestety, ale przenośne konsole nie mają już racji bytu. Nie w erze smartfonów z 4-rdzeniowymi
procesorami i własnymi GPU. :)

Mocny sprzęt do popierdółek, na dodatek bez przycisków. Boskie perspektywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2012 o 03:03, Kadaj napisał:

> Niestety, ale przenośne konsole nie mają już racji bytu. Nie w erze smartfonów z
4-rdzeniowymi
> procesorami i własnymi GPU. :)
Mocny sprzęt do popierdółek, na dodatek bez przycisków. Boskie perspektywy.


Szczególnie przyjemne jest granie w FPSy na telefonach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 08:35, Enqore napisał:

Szczególnie przyjemne jest granie w FPSy na telefonach ;)

A na Vitę tyle dobrych FPSów wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 08:35, Enqore napisał:

Szczególnie przyjemne jest granie w FPSy na telefonach ;)


Na padzie tak samo. Wczoraj kończyłem Killzone 3 na wysokim poziomie trudności. Kilkadziesiąt zgonów zanim zdązyłem dobrze wycelować. Myszką byłoby to pikuś.
Gałki też nie są do FPSów- musi byc aim asist na konsolach (jak w COD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 09:33, thiefi napisał:

> Szczególnie przyjemne jest granie w FPSy na telefonach ;)

Na padzie tak samo. Wczoraj kończyłem Killzone 3 na wysokim poziomie trudności. Kilkadziesiąt
zgonów zanim zdązyłem dobrze wycelować. Myszką byłoby to pikuś.
Gałki też nie są do FPSów- musi byc aim asist na konsolach (jak w COD).


Racja że nie jest to tak wygodne jak na PC, ale po przyzwyczajeniu się na padzie da się grać. Ja coraz częściej podpinam pada do PC do takich gier jak GTA, AC, Dead Island czy Wiedźmin i pad sprawuje się doskonale. Ale w FPS
to tylko z przymusu ( np. split screen w Left 4 dead )

@Dared00 Wiem że nie wyszło, ale nie o to chodzi ;) Granie na Smartfonach w bardziej skomplikowane gry to katorga nie przyjemność. Próbowałem dużo tytułów m in. Modern Combat, NOVA, cz Real racing i od każdego sterowanie mnie odrzucało. Nawet jak będą mocne jak obecne PC to i tak bez fizycznych przycisków nie zastąpią konsol do grania. Do smartfonów pasują tylko popierdółki jak angry birds.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry gry gry, gdzie są gry?
Moje obawy się spełniają i podobnie jak w przypadku PSP, PSV będzie warto kupić za parę lat.
Co przy okazji zabije konsolkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 02:38, DoMiNo1992 napisał:

Nie ma co, sztab od Vity się postarał, naprawdę. Wypuścić średnią konsolkę w cenie smartfona
z wyższej półki... po co?

Od kiedy smartfon z wyższej półki, z pięciocalowym OLEDem, fizycznymi przyciskami czy czterordzeniowym procesorem kosztuje +/- 1000zł. Vita, patrząc na możliwości, jest sprzętem niewiarygodnie tanim.

Poza tym, sorry, ale gry z telefonów wciąż mają długą drogędo przebycia, by mogły dorównać tym z konsol przenośnych (nie wyskakujcie mi tu z IB czy GTAIII, bo pierwszy to szyny, drugi to port gry z początku PS2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bartman, Shadow Gun, NFS, NOVA, BackStab, Max Payne, Dead Space, Worms, Battlefield, Six Guns, GT Racing gry bardzo grywalne na smartfony :) i to nie są gry na 15min , większość jest po 1gb danych.

Wystarczy iść do Saturna i porównać Vite z np Xperią S , xperia ma wiele więcej zalet, przede wszystkim wyświetlacz 720 x 1280 px 4cale a zaraz będą wyświetlacze 1920x1080, a psp 960 × 544 5cali , jasne grafika obraz to nie wszystko ale ja bym nie chciał grać w tych czasach na tamagotchi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 10:18, Henrar napisał:

Vita, patrząc na możliwości, jest sprzętem niewiarygodnie tanim.

Owszem, patrząc na możliwości. Tyle, że konsolę kupuje się po to, żeby na niej grać, a nie żeby stawiać na półce i chełpić się możliwościami. Na Vitę jest i będzie za mało przenośnych gier, żeby się sprzedawała i kropka. Vita popełnia wszystkie błędy PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 10:48, Dared00 napisał:

Owszem, patrząc na możliwości. Tyle, że konsolę kupuje się po to, żeby na niej grać,

To raczej oczywiste.

Dnia 22.08.2012 o 10:48, Dared00 napisał:

a nie żeby stawiać na półce i chełpić się możliwościami. Na Vitę jest i będzie za mało
przenośnych gier, żeby się sprzedawała i kropka.

To się zmieni, jak PS Suite wyjdzie z fazy beta. Wtedy devsi będą mogli tworzyć gry na Vitę łatwiej, po prostu portując gry ze smartów. Also, w końcu Sony oddelegowało swoje dużę studia (Media Molecule) do robienia exów na Vitę, co konsolce na pewno pomoże.

@xxbartxx:
Gdyby ludzie patrzyli na rozdzielczość ekranu (pomijam fakt rozdzielczość=/=jakość), to nikt by na konsolach czy smartphone''ach nie grał, bo są PCty, które robią to 100 razy lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 10:18, Henrar napisał:

> Nie ma co, sztab od Vity się postarał, naprawdę. Wypuścić średnią konsolkę w cenie
smartfona
> z wyższej półki... po co?
Od kiedy smartfon z wyższej półki, z pięciocalowym OLEDem, fizycznymi przyciskami czy
czterordzeniowym procesorem kosztuje +/- 1000zł. Vita, patrząc na możliwości, jest sprzętem
niewiarygodnie tanim.


sam sie zdziwiłem tymi słowami że vita kosztuje tyle co smartfon.

ja teraz mogę ledwie kupić swojego starego smartfona z 2009 roku z Prockiem 434MHZ za tyle co vita

co do sprzedaży Vity, jej dużym problemem jest kampania reklamowa, brak zestawów konsoli z grą[ powinny już być od samego początku a nie dopiero teraz zapowiedziane z AC CoD''em i LBP], cena kart pamięci [z 5 dolarów mogli by opuścić] no i sie postarać o większe wsparcie dla gier indie, już nawet mogli by sie postarać o minecrafta dla vity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 11:00, Henrar napisał:

To się zmieni, jak PS Suite wyjdzie z fazy beta. Wtedy devsi będą mogli tworzyć gry na
Vitę łatwiej, po prostu portując gry ze smartów.

A podobno na Vitę nie miało być popierdółek ze smartfonów ;)

Dnia 22.08.2012 o 11:00, Henrar napisał:

Also, w końcu Sony oddelegowało swoje dużę studia (Media Molecule) do robienia exów na Vitę, co konsolce
na pewno pomoże.

O, skoro już o tym mowa, to jeden z najdebilniejszych pomysłów, jaki ostatnio widziałem, to ten "bajer" w Tearaway od Mm, że musimy krzyknąć w konsolkę, żeby most się pojawił. Totalnie zabija to całe portability Vity, bo przercież nie będę darł ryja do konsoli w kolejce do lekarza albo w autobusie. Miejmy nadzieje, że dadzą alternatywne sposoby przejścia.

Swoją drogą, mam nadzieję, że Vita się wybije jakoś, albo chociaż że Sony weźmie sobie do serca jej błędy, bo zawsze ich lubiałem. Może Vita 2/PSP 3/PlayStation Nitro... cośtam... Frends będzie lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak naprawdę PSVity jeszcze nie kupiłem dlatego, że jest mało gier, które mogłyby mnie zadowolić. Może Mortal Kombat, na siłę Uncharted. Tylko że szukam gier, które byłby tytułami przenośnymi np. bardzo dobrze zrobiony Final Fantasy IV Complete Edition- jak dla mnie gra idealna na taką małą konsolkę, mimo że to jest powtórka z rozrywki. Granie w strzelaniny na takim ekranie, w autobusie pełnym ludzi i jeszcze nie daj Boże w czasie wielkiego, letniego ukropu byłoby dosyć karkołomnym zadaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tą konsolkę w końcu za miesiąc kupuje chociaż nie podobna mi sie olewanie remote play. Natomiast jako że mam wszystkie konsole to i tą nabędę ;P jednak nie wiem jakim cudem SONY pozwoliło pokazać Call of Duty: Black Ops – Declassified. Seria słabo wygląda na PC i widzę że takie same podejście to wyglądu mają jeżeli chodzi o wersje na Vita. Ta gra to po prezentacji żenada graficzna i gameplayowa (ja wiem że model strzelania w CoD zawsze był płytki i pozbawiony jakiegokolwiek realizmu ale czy tak musi być nawet na Vicie?;/)

PS. Liczę na PS+ Vita które ma być. Na PS3 w tym roku są świetne tytuły i szczerze mówiąc to może uratować tą konsolkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować