• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
8bit

BF: Bad Company 2 - problem z punkbusterem

Pytanie

Postanowiłem sobie zagrać w BC2 ponownie, po ok pół rocznej przerwie, ale jak wchodzę na jakikolwiek serwer z pb, to wyskakuje mi po ok. 30 sekundach komunikat: "pnkbstrb.exe initialization failed" i wywala. Zaktualizowałem już pb przez pbsetup - nie pomogło. Odinstalowałem i ponownie zainstalowałem grę - nie pomogło.
Jakieś inne rady?

Dodam tylko, że jakieś pół roku temu nic takiego się nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 22.08.2012 o 15:37, 8bit napisał:

Postanowiłem sobie zagrać w BC2 ponownie, po ok pół rocznej przerwie, ale jak wchodzę
na jakikolwiek serwer z pb, to wyskakuje mi po ok. 30 sekundach komunikat: "pnkbstrb.exe
initialization failed" i wywala. Zaktualizowałem już pb przez pbsetup - nie pomogło.
Odinstalowałem i ponownie zainstalowałem grę - nie pomogło.
Jakieś inne rady?

Dodam tylko, że jakieś pół roku temu nic takiego się nie działo.

Na pewno to ci nic nie pomoże. Wejdź na tą stronę: http://www.evenbalance.com/index.php?page=pbsetup.php
Zaktualizujesz grę poprzez program i tyle. Może pomoże, bo mi pomagało.
Hejos!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.08.2012 o 16:03, BurnMaX2 napisał:

Na pewno to ci nic nie pomoże. Wejdź na tą stronę: http://www.evenbalance.com/index.php?page=pbsetup.php
Zaktualizujesz grę poprzez program i tyle. Może pomoże, bo mi pomagało.
Hejos!

No i nie pomogło. Niestety.
Zauważyłem za to, że w Call of Duty 4 też się tak dzieje, ale wyskakuje nieco inny komunikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.08.2012 o 16:49, BurnMaX2 napisał:

A zobacz plik o nazwie pbsvc.exe.
Napraw albo zainstaluj.
Zobaczę jakiś inny sposób który by ten problem rozwiązał.

Niestety, ciągle wyskakuje to samo. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.08.2012 o 21:22, 8bit napisał:

Niestety, ciągle wyskakuje to samo. :/

No to nie wiem. Jutro postaram się coś znaleźć, bo akurat mam robotę i nie za bardzo mam czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może spróbuj zaktualizować PB z wyłączonym programem antywirusowym (mógł coś blokować/zacząć blokować po swoim update), albo nawet odpalić grę bez niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra mam. Wejdź w ustawienia w głównym menu i wyłącz Punkbuster. Później z powrotem go włącz i gitara :)
Chyba to pomoże, bo więcej pomysłów nie mam.

@doflamingo - jakikolwiek antywirus nie zablokuje PB (on nie jest jakimś tam wirusem tylko zwykłym programem), na pewno nie został poddany kwarantanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie pomogło ani jedno, ani drugie. Niestety. :/

Czy może to być wina internetu? Jakoś niedawno zmieniłem z Aster na UPC. Może to być wina routera, albo coś? Nie znam się zbytnio. To tylko mój strzał. Z drugiej strony, gry np. na Steamie działają bez zarzutów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.08.2012 o 13:46, 8bit napisał:

Nie pomogło ani jedno, ani drugie. Niestety. :/

Czy może to być wina internetu? Jakoś niedawno zmieniłem z Aster na UPC. Może to być
wina routera, albo coś? Nie znam się zbytnio. To tylko mój strzał. Z drugiej strony,
gry np. na Steamie działają bez zarzutów...

Zależy jakie gry? Niektóre gry obsługują również Punkbustera. Po pierwsze nie będzie to wina internetu. W grze nie zapisują się żadne dane o tym jaki mamy internet. A jeżeli korzystasz z routera to być możliwie jest on tym powodem, zbytnio się tym nie orientuje. Jak mam jakiś problem to szukam odpowiedzi w: ustawieniach, w folderze z grą bądź naprawiam instalator.
To co z siebie wyciągnąłem nic nie pomogło. Popróbuj może ci się uda.
Pozdrawiam, MaX :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.08.2012 o 16:13, BurnMaX2 napisał:

/.../
Pozdrawiam, MaX :)

Dzięki za starania. Pozdrawiam.

Jakby ktoś jeszcze miał jakiś pomysł, to niech się nie krępuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.08.2012 o 10:18, Piterixos napisał:

Przy PB trzeba odblokować porty w firewallu, wejdź na google i sobie o tym przeczytaj.

Wolałbym, gdybyś napisał trochę bardziej szczegółowo, bo trochę nie wiem czego mam szukać. Jak już wspominałem, trochę słabo się na tym znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.08.2012 o 18:13, 8bit napisał:

> Przy PB trzeba odblokować porty w firewallu, wejdź na google i sobie o tym przeczytaj.

Wolałbym, gdybyś napisał trochę bardziej szczegółowo, bo trochę nie wiem czego mam szukać.
Jak już wspominałem, trochę słabo się na tym znam...


https://help.ea.com/article/online-ports-for-battlefield-3?showhome=true

Odblokujesz odpowiednie porty wchodząc w zaporę windows i klikając na wyjątki, a potem na dodaj port. Nie wiem szczerze mówiąc jak należy nazwać port, oraz czy ma to jakieś znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Dnia 24.08.2012 o 18:27, Piterixos napisał:

Odblokujesz odpowiednie porty wchodząc w zaporę windows i klikając na wyjątki, a potem
na dodaj port. Nie wiem szczerze mówiąc jak należy nazwać port, oraz czy ma to jakieś
znaczenie.

Dalej nie działa jak powinno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A masz w ogóle usługi PB uruchomione? wpisz w uruchom services.msc i zobacz czy masz tam pnkbstra i pnkbstrb włączone. Zobacz też, czy w menadżerze zdań oba procesy są włączone (tzn jak ci się wyświetli, ten pnkbstrb failed to wtedy sprawdź). Być może masz pnkbstrb wyłączone w usługach i dlatego proces ten nie może się włączyć po wejściu na serwer (bo właśnie wtedy się on odpala) i stąd problem. Sam tak miałem już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.08.2012 o 01:12, Piterixos napisał:

A masz w ogóle usługi PB uruchomione? wpisz w uruchom services.msc i zobacz czy masz
tam pnkbstra i pnkbstrb włączone. Zobacz też, czy w menadżerze zdań oba procesy są włączone
(tzn jak ci się wyświetli, ten pnkbstrb failed to wtedy sprawdź). Być może masz pnkbstrb
wyłączone w usługach i dlatego proces ten nie może się włączyć po wejściu na serwer (bo
właśnie wtedy się on odpala) i stąd problem. Sam tak miałem już.

Żeby było śmieszniej, PnkBstrB w ogóle nie ma na tej liście. Coś teraz zapewne muszę zrobić, żeby to uruchomić/zainstalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

:O

Ciekawe.

Ale jak domyślam się ty masz pbsetup i w ten sposób aktualizowałeś tak? Powinieneś mieć jeszcze w folderze z grą PBservice (pbsvc_nazwa gry). Spróbuj odpalić ten plik i postępuj zgodnie z instrukcjami. Jeżeli wszystko jest analogicznie jak w przypadku battlefield heroes, to może zadziałać.

Ja sam użeram się z tym PunkBusterem od trzech lat i nadal daje mi w kość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.08.2012 o 13:59, Piterixos napisał:

:O
/.../


Odinstalowałem pb przez pbsvc i zainstalowałem jeszcze raz. Wtedy PnkBstrB się pojawił na liście, to go uruchomiłem. Wszedłem do gry, po ok minucie mnie wyrzuciło (oczywiście ciągle ten sam błąd), a PnkBstrB z listy zniknął... To jakaś czarna magia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To znaczy nie nie trzeba było klikać odinstaluj, tylko install od razu. Ale to jest jak dla mnie trochę niemożliwe, żeby ta usługa ci z listy znikała (z listy usług w services.msc). Ehhhh, dodaj sobie jeszcze punkbuster , a najlepiej też cały folder z BF3 do wyjątków w programie antywirusowym.

Jak dla mnie to mógłbyś:

Odinstalować grę.
Wyrzucić PB z systemu, poprzez dodaj i usuń programy, a następnie usunąć ewentualnie ręcznie pozostałe pliki.
Użyć CCleaner (czyszczenie zbędnych danych i naprawa rejestru) oraz np auslogic registry cleaner lub wise registry cleaner (albo dwa naraz, ja tak zrobiłem i nic nie popsułem).
Zainstalować grę i zobaczyć czy jest ok.
Jeśli nie, to przez ten pbsetup będziesz musiał zaktualizować i odpalić ten plik pbsvc.
Nie mam naprawdę pojęcia dlaczego tobie ta usługa znika (bo że proces się wyłącza to ok, ale że usługa ? I przy okazji masz tam chociaż PnkBstrA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Dnia 27.08.2012 o 16:01, Piterixos napisał:

I przy okazji masz tam chociaż PnkBstrA?

PnkBstrA jest przez cały czas w usługach itp. BC2 dodałem już dawno do wyjątków w Nortonie, tak jak i PnkBstrA i PnkBstrB. Resztę tych rzeczy zrobię później i dam znać jak poszło.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować