Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dark Souls: Prepare to Die Edition doczekało się premierowego trailera

29 postów w tym temacie

@Skomik - mówili, że nie poprawią nic w tej grze. To jest poprostu zwykły port z konsol bez ulepszeń / przystosowywania gry na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety, bez pada nie ma co podchodzić. Ustawić możemy tylko rozdzielczość i wygładzanie krawędzi. O oprawie video można powiedzieć tyle, że nie razi i właściwe pasuje do ciężkiego klimatu jaki panuje w DS-ie. Mechanika gry jest naprawdę udana, jednak całość odbioru psuje koszmarny system sterowania. Mam nadzieję, że scena moderska wprowadzi liczne usprawnienia, a do tego czasu sugeruję mocno się zastanowić nad ewentualnym zakupem( chyba ze posiadamy pada do X-sa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2012 o 22:25, michal_w napisał:

> Cieszcie się ze gra wyjdzie na PC a nie pieprzycie już o grafice.
Równie dobrze mógł nie wychodzić.

Ifym dobrze powiedział.
Nie chcesz, to nie graj, ale nie odbieraj tej możliwości innym, dla których grafika nie stoi na 1. miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.giantbomb.com/dark-souls/61-32697/durante-from-neogaf-fixes-resolution-problems/35-558179/

Hehehe, 23 minuty roboty dla jednego człowieka.

Sterowanie? Sprawdzałem instrukcję (jest dostępna na pierwszej stronie tematu
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=488088

Prócz innego klawisza menu (End zamiast Esc) wygląda w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na pierwsze recenzje pecetowej braci i zastanowię się czy kupić :D najbardziej rozwalają mnie te gigantyczne miecze, idealne na wielkie besie ;)
Słyszałem, że poziom trudności jest bardzo wysoki...cholera, nie wiem czy mam tyle czasu i ochoty, żeby kilka godzin męczyć się z jednym bossem :) naszła mnie taka refleksja, że jak byłem młodszy, to miałem więcej ochoty na podejmowanie ciężkich wyzwań :) albo więcej czasu się wtedy miało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam. Strasznie chcę tę grę, ale nauczony doświadczeniem poczekam na pierwsze opinie. No i boję się trochę,czy rzeczywiście nie będzie przegięta trudność. Ostatni miesiąc wakacji został, po co się irytować i rzucać myszką.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2012 o 22:25, michal_w napisał:

Równie dobrze mógł nie wychodzić.

Jeśli każdy ma narzekać na grafikę, i nie patrzeć na resztę gry, to na PC nie powinny wychodzić żadne gry, tak by było najlepiej, dla większości liczy się grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi raczej o to, że gracze wymagają trochę wysiłku od twórców w przypadku konwersji na PC. Jeśli ja mam za coś zapłacić ponad 100 zł to będę wymagał, aby gra była zrobiona porządnie na mój sprzęt, a nie na konsole :D Jeśli będziemy dziękować twórcom i wydawcy, że w ogóle łaskawie wydali grę na PC, to dochodzimy do granic absurdu. Oni chcą naszej kasy, my chcemy porządnie wykonanej konwersji na PC. Łaski tu nikt nie robi, to jest czysty biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 10:55, pawbuk napisał:

Chodzi raczej o to, że gracze wymagają trochę wysiłku od twórców w przypadku konwersji
na PC. Jeśli ja mam za coś zapłacić ponad 100 zł to będę wymagał, aby gra była zrobiona
porządnie na mój sprzęt, a nie na konsole :D Jeśli będziemy dziękować twórcom i wydawcy,
że w ogóle łaskawie wydali grę na PC, to dochodzimy do granic absurdu. Oni chcą naszej
kasy, my chcemy porządnie wykonanej konwersji na PC. Łaski tu nikt nie robi, to jest
czysty biznes.


Mówimy o firmie, która NIGDY wcześniej nic na PCty nie robiła i sami już wcześniej przyznali, bez PRu, bez mydlenia oczu, że po prostu ta konwersja jest bardziej skomplikowana niż im się wydawało. Więc jeżeli gra będzie działać płynnie, grafika nie będzie 16 bitowa i sterowanie będzie sensowne (a ktoś już wyżej napisał, że jest) to tak, moim zdaniem należy im się kredyt zaufania. Takie rzeczy jak rozdzielczość spokojnie załatwi community.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 12:19, Geeko napisał:

Mówimy o firmie, która NIGDY wcześniej nic na PCty nie robiła i sami już wcześniej przyznali,
bez PRu, bez mydlenia oczu, że po prostu ta konwersja jest bardziej skomplikowana niż
im się wydawało. Więc jeżeli gra będzie działać płynnie, grafika nie będzie 16 bitowa

Ciekawe, bo ja właśnie za brak doświadczenia bym im nie ufał. A za rozczulające wyznania należy się im co najwyżej nutka sympatii;)

Dnia 24.08.2012 o 12:19, Geeko napisał:

i sterowanie będzie sensowne (a ktoś już wyżej napisał, że jest) to tak, moim zdaniem
należy im się kredyt zaufania. Takie rzeczy jak rozdzielczość spokojnie załatwi community.

To tym bardziej nie powinni tak wysoko wyceniać swojej "konwersji po latach". Dla przykładu Alan Wake wyszedł w cenie reedycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mogą sobie wymagać- najpierw błagali o byle żałosny choćby port, dostali go, a teraz zdziwienie. Skoro gracze mają takie pojęcie o biznesie, to niech nauczą się rozgrywać jak należy (oczywiście w cudzysłowie, bo jakby zażyczyli sobie niewiadomo czego to nic by nie dostali, ale nie ma jazdy bez ryzyka), start z najniższego możliwego poziomu wymogów oznacza właśnie to, co w tej chwili oglądacie na swoich monitorach. Trzeba było się konkretnie określić, dla twórców gier klient oznacza materiał do skrojenia i jeśli ów materiał daje się kroić tępym narzędziem to pretensje proszę kierować do tych, dla których nie ma to żadnego znaczenia. Nie jest absurdem, że twórca tej konkretnej gry łaskawie ulepił taki port, absurdem jest że najpierw mówi się o byle czym a później ma pretensje czego to nie powinno się dostać za 100 czy więcej złotych (nie czepiam się Twojej wypowiedzi, ale posłużę się tym stu-złotowym przykładem);

"Oni chcą naszej kasy, my chcemy porządnie wykonanej konwersji na PC. Łaski tu nikt nie robi, to jest czysty biznes."

Skoro to jest czysty biznes, to następnym razem proście o porządną konwersję (baa, wymagajcie jej), deweloperzy też czytają opinie zainteresowanych, może -biorąc pod uwagę docelowość platformy- nie można było liczyć na niewiadomo co, ale kto wie. W każdym razie po ptokach to jest po ptokach, jak się ludzie za bardzo napalają to potem tak to wygląda;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2012 o 12:30, zadymek napisał:

To tym bardziej nie powinni tak wysoko wyceniać swojej "konwersji po latach". Dla przykładu
Alan Wake wyszedł w cenie reedycji.


Tak wysoko? Gra kosdztuje 84zł na gram.pl a to, o ile pamiętam, najtańszy sklep nie jest. Nie przesadzajmy. Gra jest wciąż dość świeża, konwersja nie zapowiada się na tragiczną a rozdzielczości dodali już modderzy więc naprawdę, nie widzę sensu do narzekania... ale PCtowcy czasami wymagają traktowania siebie jak święte krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować