Zaloguj się, aby obserwować  
Mroczny_Joga

The Walking Dead - Temat Ogólny

342 postów w tym temacie

Wydaje mi się, że nie.

Spoiler

Umiera chyba tylko wtedy, kiedy wskażemy ją jako osbę która współpracowała z bandytami lub gdy nie wskażemy osoby winnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można wszystkich uratować?! Myślałem, że te śmierci członków drużyny są niejako koniecznością. Ja skończyłem 3 epizod, za dużo już ekipy mi nie zostało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2012 o 21:02, LESZ3u napisał:

Ja skończyłem 3 epizod, za dużo już ekipy mi nie zostało ;)

Powinieneś się cieszyć. Każdy dodatkowy członek w drużynie to jedynie niepotrzebny balast w czasach apokalipsy ;) Ja mam dokładnie odwrotny problem - chcę podróżować z maksymalnie jednym kompanem, ale łazi za mną pół stanu. Na szczęście pod koniec czwartego odcinka udało mi się niejaką dopiąć swego. Nie będę ci zarzucał spoilerami, sam do tego dojdziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2012 o 21:02, LESZ3u napisał:

Można wszystkich uratować?! Myślałem, że te śmierci członków drużyny są niejako koniecznością.
Ja skończyłem 3 epizod, za dużo już ekipy mi nie zostało ;)

Niestety część drużyny zginie niezależnie co zrobisz. Ale możesz uratować niektóre postaci, tylko to już zależy od ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat trzeci epizod robi spore czystki w naszych szeregach. Jeśli dobrze myślę to żadnej z postaci, która ginie nie można uratować.

Nie mogę się doczekać ostatniego epizodu. Trailera nawet nie oglądam, chcę żeby odcinek był dla mnie kompletnym zaskoczeniem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2012 o 21:23, mati285 napisał:

Nie mogę się doczekać ostatniego epizodu. Trailera nawet nie oglądam, chcę żeby odcinek
był dla mnie kompletnym zaskoczeniem ;-)


Z poprzednich epizodów trailery zapewne widziałeś, bo były wbudowane w grę. Są bardzo mylące i to jest ich plus, nie obejrzeć trailerów to trochę tak, jakby nie rozkoszować się całą magią tytuły ;-).

Czwarty był dosyć blisko, ale to nadal nie było to ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem ten tytuł.

Z mojej strony - opad szczęki. Mocny, świetny tytuł.

Moim zdaniem ten tytuł zasługuje na grę roku. Przynajmniej w kwestii fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 zdań, 3 razy padło słowo "tytuł". WoW

A tak na poważnie i bez czepiania się. Wspominany "tytuł" jest świetną grą. Nic dziwnego, że TWD może zgarnąć kilka nagród, może i nawet za najlepszą grę roku. Już dawno nie było tak dojrzałej, poważnej, wzbudzającej emocje i zmuszającej do myślenia gry. Oby tylko powstał drugi sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ja właśnie skończyłem ostatni epizod. Jeśli miałbym określić tą grę jako całość byłaby to najlepsza produkcja tego roku. Nie było epizodu, nad którym bym się nie zachwycał. Ostatni epizod wydawał mi się jednak dość krótki, ale emocje jakie mu towarzyszyły są niesamowite.

Ten dobór odpowiednich słów i zachowań. To jest lepsze niż jakiekolwiek kino. Końcówka w moim przypadku była absolutnie genialna. Trochę przewidywalna, ale przedstawiona w tak emocjonujący sposób...

Spoiler

o mało się nie popłakałem

. Wiem, że grę można prowadzić na różne sposoby i teraz kiedy mam już wszystkie pięć epizodów przejdę tą grę jeszcze raz, a potem jeszcze raz.

Czekam oczywiście na drugi sezon, mam nadzieję, że za jakiś czas już ogłoszą ciąg dalszy. Świat z zombiakami jest trochę jak świat gwiezdnych wojen. Nie ma w nim końca, można wymyślić multum różnych historyjek. Oby tylko każda z nich była tak dobra jak te pięć odcinków tej przygodówki. Naprawdę wielkie brawa dla twórców za tak dobrą i wciągającą grę.

Może zadam tylko jedno pytanie dla tych co już przeszli. Oczywiście spoiler i mam nadzieję, że to zakończenie nie jest jakoś inaczej ukazane niż u kogoś innego.
Spoiler

Clem wędruje sama przez tą polankę i widzi tam w oddali dwie osoby, jak myślicie kto to jest

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2012 o 23:55, Damianuss1 napisał:

Może zadam tylko jedno pytanie dla tych co już przeszli. Oczywiście spoiler i mam nadzieję,
że to zakończenie nie jest jakoś inaczej ukazane niż u kogoś innego.

Spoiler

Clem wędruje
sama przez tą polankę i widzi tam w oddali dwie osoby, jak myślicie kto to jest

?

Spoiler

Christa i Omid? Albo ktoś zupełnie nowy.



I ostatni odcinek rzeczywiście dość krótki, Steam pokazuje 1,6 godziny, a resztę przechodziłem średnio w 2,5. I to w zasadzie jedyny jego minus. ;p
Teraz pozostaje czekać na drugi sezon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2012 o 22:58, Kraju napisał:

5 zdań, 3 razy padło słowo "tytuł". WoW

A tak na poważnie i bez czepiania się. Wspominany "tytuł" jest świetną grą. Nic dziwnego,
że TWD może zgarnąć kilka nagród, może i nawet za najlepszą grę roku. Już dawno nie było
tak dojrzałej, poważnej, wzbudzającej emocje i zmuszającej do myślenia gry. Oby tylko
powstał drugi sezon.


Wybacz, że uraziłem Twą nieskazitelną polskość. Wrażenia napisane świeżo po ukończeniu "tytułu", tu mi się wstawiło tak, a na innej stronce już inaczej. Błagam o przebaczenie również za to, iż miałem "lenia" i nie chciało mi się poprawiać.

Niektórzy, zmęczeni po pracy i w dodatku wyczekujący na nowy "tytuł" chcą go przejść no i...

Kurde, to jest net, troche przesadnie się czepiłeś, swoją drogą wiedziałem, że ktoś na to zwróci uwagę. Co ja na to? Walić :P. Teraz ładniej napisałem? O.

Co do epizodu - faktycznie pyknął szybciutko. Jestem ciekaw co by było, gdybyśmy:

Spoiler

Nie wzięli jedzenia, nie podnieśli w pewnym momencie krótkofalówki i hym... dla samych dialogów pod koniec będzie warto przejść z różnymi decyzjami tę grę.

Twórcy niby dali trochę swobody w decyzjach i "niby" mają wpływ na "experience" gry, ale... Co do czego, nie jest tak idealnie, genialnie maskują tę swobodę mimo wszystko.

Przebije mnie ktoś? Zainstalowałem sobie dysk SSD, postawiłem system, sformatowałem dysk konwencjonalny myśląc, że mam wszystkie dane na swoim przenośnym dysku.

BAM - sejwów do TWD nie miałem.

No niestety, przeszedłem ep na decyzjach automatycznych, wolnym weekendem przejdę ponownie na własnych, pierwszych decyzjach, a potem na pewno jeszcze raz.

Jedna z niewielu gier, która wywołała we mnie syndrom kilkukrotnego przechodzenia jej... Heavy Rain tego mi nie dał, bo to moim zdaniem tytuł "na raz". Własna historia. TWD tego nie ma, ale chce się przechodzić jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do żywności z samochodu:

Spoiler

Ja i Clem nic nie chcieliśmy i skończyło się tak samo. Zawsze kończy się tak samo.

Tej swobody jest mniej niż gra oferuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2012 o 10:18, SiDi napisał:

Co do żywności z samochodu:

Spoiler

Ja i Clem nic nie chcieliśmy i skończyło się tak samo.
Zawsze kończy się tak samo.

Tej swobody jest mniej niż gra oferuje.


Idealnie to maskują, prawda? Fajnie, podoba mi się to i tak :-).

@Damianuss1:

Spoiler

U mnie było tak, że Omidowi i Chriscie kazałem czekać przy pociągu, a Clem także na sam koniec kazałem iść tam, gdzie jest pociąg - więc może to to? Chyba, że podjąłeś nieco inne decyzje. Niestety swojego zakończenia po creditsach nie widziałem, bo był bug, który mi to uniemożlwił i nie dał acziwmentu na steam za zakończenie ostatniego rozdziału. Po wyjściu z gry steam pobrał ponad 600kb patch :-(. Nie martwie się, bo przejdę ponownie :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakaś gra sprawia, że tak bardzo angażujesz się w nią emocjonalnie, że nie przechodzisz obojętne obok losów postaci, że nie są one dla ciebie tylko lepiej lub gorzej odwzorowaną kupką pikseli to myślę, że taka gra nie jest tylko i wyłącznie rozrywką, ale staje się przeżyciem... Przeżyciem jakim według wielu ludzi mogą być tylko filmy lub książki, bo gry pod względem opowiadania historii pozostają daleko w tyle i są zbyt infantylne. Cóż, The Walking Dead udowadnia, że nie musi tak być. Jeśli masz zdolnych scenarzystów to gra jest jeszcze lepszym narzędziem niż film czy książka, bo pozwala odbiorcy brać czynny udział w opowiadanej historii. Idealnym przykładem jest tu serial AMC o tym samym tytule, który mimo, że trzyma poziom (zwłaszcza w tym sezonie) to przez swoich dwadzieścia kilka epizodów nie wywołał u mnie takich emocji jak gra przez pięć. Mam nadzieję, że produkcja Telltale zgarnie kilka nagród dla gry roku udowadniając, że w tej branży jest też miejsce na coś innego niż produkowane seryjnie shootery.

Co do zakończenia to scenka

Spoiler

po creditsach jest chyba w każdym wypadku taka sama. Nie wiemy czy to Christa i Omid czy jacyś inni ludzie czy może po prostu dwa Walkery. Cliffhanger przed drugim sezonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować