Zaloguj się, aby obserwować  
Mroczny_Joga

The Walking Dead - Temat Ogólny

342 postów w tym temacie

Spoiler

Ta wariatka chyba stracila córkę na tej farmie. Jeśli zachowałeś kamerę z obozu, to ona coś chyba mówi w nagraniu.
Jeśli chodzi o piąty akt, to po zarażeniu jak sam poszedłem do Vernona, to znalazłem jakieś narzędzia chirurgiczne i mogłem wybrać czy chce amputować sobie rękę czy nie.


Następny sezon podobno w przyszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 20:51, mati285 napisał:

> Czy wam też dialogi
> i fabuła wydaje się taka sztampowa i przewidywalna? :(
To co w takim razie powiedzieć o innych grach, które w większości nie dorównują TWD do
pięt pod tym względem? Może po kolejnych odcinkach zmienisz zdanie, ba, jestem tego pewien.


Jeżeli w pewnym momencie 3 odcinka nie opadnie ci szczęka to coś jest z tobą nie tak
;-)



3 episod za mną, o którym momencie mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2012 o 20:16, Pupu2 napisał:

> > Czy wam też dialogi
> > i fabuła wydaje się taka sztampowa i przewidywalna? :(
> To co w takim razie powiedzieć o innych grach, które w większości nie dorównują
TWD do
> pięt pod tym względem? Może po kolejnych odcinkach zmienisz zdanie, ba, jestem tego
pewien.
>
>
> Jeżeli w pewnym momencie 3 odcinka nie opadnie ci szczęka to coś jest z tobą nie
tak
> ;-)


3 episod za mną, o którym momencie mówisz?

Również ukończyłem trzeci epizod i po jego zakończeniu zastanawialem się który to moment, o którym tak wiele się mówi. Jakoś nic w tym epizodzie nie zrobiło tam na mnie aż tak wielkiego wrażenia jak mówi wiele osób. Może chodzi o moment w którym

Spoiler

mamy zastrzelić Ducka?


Już bardziej przemówił do mnie moment
Spoiler

gdy na farmie w drugim epizodzie natykamy się na Marka bez nóg

. Aż mnie ciarki przeszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 3 epizod był najbardziej nużący ze wszystkich + ze słabym cliffhangerem. Epizod 2 za to, to majstersztyk jeśli chodzi o klimat. Takiego kopa emocjonalnego nie czułem dawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie rozumiem zachwytu nad 3. odcinkiem. Ja uważam, że najlepszym epizodem był zdecydowanie 2., który miał zarąbisty klimat. Do końca gry żaden odcinek takiego nie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 10:05, lukas_k napisał:

Dokładnie, nie rozumiem zachwytu nad 3. odcinkiem. Ja uważam, że najlepszym epizodem
był zdecydowanie 2., który miał zarąbisty klimat. Do końca gry żaden odcinek takiego
nie miał.


Dla mnie po 2 odcinku, dobre były też 4 i 5. Wiadomo, że 2 odcinek miał najlepszy klimat

Spoiler

, który związany był z rodzinką jedzącą ludzkie mięso.

3 odcinek mi się strasznie dłużył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że pod względem klimatu 2 i 5 to najlepsze odcinki. A ta

Spoiler

cała rozmowa Lee z porywaczem Clementine

to według mnie jedna z najlepiej wyreżyserowanych scen w historii gier. Brak jakiejkolwiek muzyki, a mimo to niesamowite napięcie. Kim jest ten koleś, czego chce, jak to się skończy? Jeśli jednak miałbym wybrać najbardziej zaskakującą scenę to byłaby to właśnie - jak pisałem wyżej-
Spoiler

śmierć Carley

. W grze było sporo genialnych momentów, ale w mniejszym lub większym stopniu można było je przewidzieć
Spoiler

(jak to, że St. Johnowie są kanibalami)

, a tego absolutnie się nie spodziewałem. Mi troszkę dłużył się jedynie czwarty epizod, co ma sens, bo był najdłuższy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Carley to była ta brunetka, która została postrzelona w głowę przy vanie?



" Mi troszkę dłużył się jedynie czwarty epizod, co ma sens, bo był najdłuższy ;-) " - A nie 3? Ja miałem wrazenie, że to jest najdłuższy odcinek, ale to dlatego że był najnudniejszy. 4-ty był bardzo interesujący, nowe otoczenie, itp. Po nim nie mogłem się doczekać ostatniego odcinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 10:40, Eff3ctiv3 napisał:

Spoiler

Carley to była ta brunetka, która została postrzelona w głowę przy vanie?


Tak

Dnia 31.12.2012 o 10:40, Eff3ctiv3 napisał:

A nie 3? Ja miałem wrazenie, że to jest najdłuższy odcinek,

Czwarty zajął mi jakieś 20 minut dłużej, ale to może też zależeć od gracza. Pewne jest, że te dwa są sporo dłuższe niż reszta.

Dnia 31.12.2012 o 10:40, Eff3ctiv3 napisał:

ale to dlatego że był najnudniejszy.

Brak akcji nie oznacza nudy ;-)

Dnia 31.12.2012 o 10:40, Eff3ctiv3 napisał:

4-ty był bardzo interesujący, nowe otoczenie, itp.

Mnie odrobinę zawiódł. Spodziewałem się czegoś więcej po

Spoiler

wizycie w Crawford, a tam znów zombiaki.


>Po nim nie mogłem się doczekać ostatniego

Dnia 31.12.2012 o 10:40, Eff3ctiv3 napisał:

odcinka.

Cliffhanger był rewelacyjny, tutaj nie ma dyskusji.

Generalnie jeśli miałbym wybrać "najsłabszy" odcinek (choć moim zdaniem żadnego nie można określić mianem słabego) to byłby to pierwszy. Pamiętam, że grając w niego pierwszy raz byłem oczarowany, ale po ukończeniu całości i powrocie do niego człowiek dochodzi do wniosku, że w porównaniu z tym co dzieję się później to w sumie szału nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że 1 odcinek nie mógł być jakiś kosmiczny ze względu na to, że to było wprowadzenie. Twórcy pewnie chcieli powoli wprowadzać gracza w ten świat i mechanikę gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skonczyłem episod 1 i kiedy włączam episod 2 moje decyzje z poprzedniego odcinka nie są uwzględnione,np. Carley którą uratowałem w episode 1 w epiosdzie 2 jest martwa.A dodatkowo kiedy wracam do menu głownego gry po wyłaczeniu episodu 2 ,to znikaja mi wszysktie statystyki z epsiodu 1 ,jak i kilka rozdziałów(do motelu).Gram cały czas na jednym save.Moze ktoś mi z tym pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 07:02, mati285 napisał:

Chodzi o

Spoiler

śmierć Carley

. Mnie ten moment wziął zupełnie z zaskoczenia, w ogóle
nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy.


Spoiler

To jedyny moment, który wywołał u mnie jakieś emocje. Liczyłem na romans z nią i się wkurzyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoja historia Twoja decyzja.

Spoiler

Ja postanowiłem uciąć rękę. Oglądam serial, więc zapaliła mi się od razu lampka, że podobna scena była w serialu i to zadziałało. Nie wiem czy druga decyzja coś zmienia, ale obawiam się, że nie, bo jednak wybory w grze są trochę iluzoryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś może o pudełkowym wydaniu The Walking Dead w Europie (a w domyśle rzecz jasna w Polsce)?

Tak sobie myślę by przez weekend zakosztować tego dzieła, ale warto by było mieć pudełko, a średnio orientuję się w temacie, szczerze mówiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie chyba nic nie wiadomo (a przynajmniej ja nie wiem). Od 11 grudnia dostępna jest w USA na Xboxa 360...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 19:58, Renzov napisał:

Wiadomo coś może o pudełkowym wydaniu The Walking Dead w Europie (a w domyśle rzecz
jasna w Polsce)?


Nic o tym nie wiadomo . dodatkowo patrząc na polski rynek, żaden z wydawców niebyły zainteresowany robieniem spolszczenia. Za duże koszty. Tym bardziej, że fanowskie spolszczenie jest dobre, więc nie ma co robić konkurencji, która najprawdopodobniej była, by słabsza. Na pudełkową wersję bym nie liczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 19:58, Renzov napisał:

Wiadomo coś może o pudełkowym wydaniu The Walking Dead w Europie (a w domyśle rzecz
jasna w Polsce)?

Na ultimie widziałem że jest preorder, ale właśnie na wydanie US, które niby działa na sprzęcie EU (Przynajmniej jeśli chodzi o PS3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować