Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gramy w Guild Wars 2 – trzeci dzień wędrówki po Tyrii

42 postów w tym temacie

gram.pl

Dziś do gry zasiadło więcej graczy, jutro nastąpi prawdziwy szturm. Chcecie dowiedzieć się, jak rozwijamy naszych bohaterów? A może macie jakieś pytania lub poszukujecie towarzystwa do zabawy? Tak czy inaczej, dobrze trafiliście.

Przeczytaj cały tekst "Gramy w Guild Wars 2 – trzeci dzień wędrówki po Tyrii" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dziś trochę i póki co jestem trochę zawiedziony.
Głownie optymalizacją.
Gra chodzi mi w przedziale - 15-25 klatek. Jak zmniejszam detale to na najniższych z możliwych mam ok 25-35.
Coś jest chyba nie tak, specyfikacja mojego komputera to:
procesor i5 2500k 3,3 / @ 4,3
grafika GTX 570
4 GB ramu ddr3 ale nie pamiętam jaka firma.

Ktoś ma pomysł co jest nie tak?
Aha, sterowniki nvidia mam najnowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 16:10, Pako napisał:



W sumie dziwne. Mam jednak słabszy sprzęt i od 25 do 45 fps w 1920x1200. Owszem, w czasie wielkich bitew są dropy i do 1-12, ale generalnie nie zamula za bardzo.

Tylko jak frapsa włączę, to jak w becie - od razu -10 fps... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładne jest ostatnie zdjęcie z Championt Giat - od razu coś przykuło moją uwagę :D... okno czatu w lewy dolnym rogu. Widać kulturę polaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 16:24, Pako napisał:

W grze jest wbudowany licznik fps?

Podczas gry wejdź w okienko opcji, tam w prawym dolnym rogu będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, może coś z tego będzie.
Teraz w pracy więc nie sprawdzę ale dam znać po powrocie czy coś się poprawiło.

Poza optymalizacją, nie podoba mi się:
- automatyczne kontynuowanie ataku po wciśnięciu jakiegoś ataku.
- nieczytelne okienko inventory (żeby zmienić np broń to trzeba otworzyć dwie zakładki - hero i inventory, a następnie przeciągnąć item).

Jeżeli jakoś się da to proszę mnie oświecić bo nie zdąrzyłem w tym pogrzebać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Gra jest fatalnie zoptymalizowana. Potrafi działać słabo nawet na high-endowych maszynach. Znam wiele przypadków, gdzie GW 2 chodzi o wiele lepiej na mid-endzie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lucas mam pytanie o Engiego - czy ta klasa rozkręca się jakoś na wyższych lvlach? Nuży mnie strasznie to, że 3/4 gry teraz przechodze z auto atakiem, bo inne ataki strzelbą są ... słabe :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 16:32, Pako napisał:

- automatyczne kontynuowanie ataku po wciśnięciu jakiegoś ataku.
- nieczytelne okienko inventory (żeby zmienić np broń to trzeba otworzyć dwie zakładki
- hero i inventory, a następnie przeciągnąć item).

Prawym i klikasz equip, czy coś w ten deseń, nie musisz otwierać hero. A auto-atak chyba można wyłączyć, ale ręki nie dam sobie uciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja też mam pytanie - czy ktoś grając Charrem Engineerem zrobił questa Deadly Force? Napisane jest, że mam zniszczyć 3 trebusze, robię to, ale wrogowie nie przestają nadchodzić falami które się nie kończą. To jakiś bug czy co trzeba zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 16:45, alexiej napisał:

Lucas mam pytanie o Engiego - czy ta klasa rozkręca się jakoś na wyższych lvlach? Nuży
mnie strasznie to, że 3/4 gry teraz przechodze z auto atakiem, bo inne ataki strzelbą
są ... słabe :<

Ja tam strzelbę soibie szybko darowałem. Dwa pistolety mają znacznie ciekawsze ataki, w tym mocne combo obszarowe glue+static. No i widziałem graczy przerobionych na grenadierów, ale mnie to nie kupiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie myślę że optymalizacja jest bardzo dobra. Normalnie mam 50-60 klatek. W mieście spada do 30 jeżeli mam jakiś ciekawszy widok w ekranie i ludzi.
Podczas ostatniego eventu na lvl 15 zgromadziło się chyba z 30 osób. Dosłownie miałem pełny ekran. Jak nas stado centaurów na bagnach zaatakowało to wszyscy zaczęli rypać zaklęciami tak że gra rozświetliła się jak choinka.

Jednak nadal działała mi z prędkością 25-30 klatek czyli płynnie. Jak nikt nie atakuje to mam 40-60 przy takiej grupie. Nie wiem jak to będzie na WvsWvsW.

Konfiguracja:
Amd Phenom II X4, 4GB RAM DDR3 1600Mhz, Radeon HD 6850. Cena całego zestawu z rok temu wynosiła koło 1800zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli strzelba u inzyniera to slaby pomysl? gdzies czytalem ze daje kolosalny dmg wiekszy niz ranger + longbow....to jak to jest? bo ja planowalem wlasnie inzyniera ze strzelba tworzyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 17:27, RadeXMaster napisał:

czyli strzelba u inzyniera to slaby pomysl? gdzies czytalem ze daje kolosalny dmg wiekszy
niz ranger + longbow....to jak to jest? bo ja planowalem wlasnie inzyniera ze strzelba
tworzyc?

Odblokuj wszystkie zdolności broni dla strzelby i dwóch pistoletów. Testuj, znajdź swoją sciezkę. Ja używam głównie pistoletów, ale na pewne sytuacje w plecaku jest i strzelba(strzał z odrzuceniem siebie do tyłu, fajny przy złych bossach jako dodatkowy unik). Przecież bronie sie nie wykluczają, a odblokowanie pełnego zestawu to moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować