Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gramy w Guild Wars 2 – trzeci dzień wędrówki po Tyrii

42 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2012 o 17:37, Lucas_the_Great napisał:

> czyli strzelba u inzyniera to slaby pomysl? gdzies czytalem ze daje kolosalny dmg
wiekszy
> niz ranger + longbow....to jak to jest? bo ja planowalem wlasnie inzyniera ze strzelba

> tworzyc?
Odblokuj wszystkie zdolności broni dla strzelby i dwóch pistoletów. Testuj, znajdź swoją
sciezkę. Ja używam głównie pistoletów, ale na pewne sytuacje w plecaku jest i strzelba(strzał
z odrzuceniem siebie do tyłu, fajny przy złych bossach jako dodatkowy unik). Przecież
bronie sie nie wykluczają, a odblokowanie pełnego zestawu to monment.


ok dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś powiedzieć jak jest z obciążeniem na serwerze Blacktide? Jutro zaczynam swoją przygodę z Guild Wars 2 i nie wiem czy się jeszcze załapię na ten serwer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 18:23, amhell napisał:

Mógłby ktoś powiedzieć jak jest z obciążeniem na serwerze Blacktide? Jutro zaczynam swoją
przygodę z Guild Wars 2 i nie wiem czy się jeszcze załapię na ten serwer :)

Medium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety prawda jest taka, że optymalizacja w tej grze leży i ArenaNet o tym dobrze wie. Tak naprawdę nie ma jakiejś rady na to. Zdarzają się sprzęty z i7 i najnowszą grafą, gdzie mają ludzie po 15fps. Inny znowu o podobnym konfigu ma 60 fps. Jeszcze inny z o wiele gorszym sprzętem ma też 60fps. Dla przykładu ja mam ok. 30 fps (GeForce GTX460, Core 2 Quad 2.85GHz, 8GB RAM, Win7) a przed ostatnią większą aktualizacją miałem ponad 60 fps. Mało tego - u mnie, jakakolwiek zmiana (np. obniżenie cieni) NIE POWODUJE żadnego przyrostu fps (sic!). Jak włączę NVIDIA Inspectora to często karta graficzna nie jest obciążana bardziej niż 40%, za to procek 100%, w innym miejscu procek 75%, grafika 100%. Sam engine gry jest dość stary i jest bardziej CPU oriented.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 18:38, TobiAlex napisał:

Niestety prawda jest taka, że optymalizacja w tej grze leży i ArenaNet o tym dobrze wie.
Tak naprawdę nie ma jakiejś rady na to. Zdarzają się sprzęty z i7 i najnowszą grafą,
gdzie mają ludzie po 15fps. Inny znowu o podobnym konfigu ma 60 fps. Jeszcze inny z o
wiele gorszym sprzętem ma też 60fps. Dla przykładu ja mam ok. 30 fps (GeForce GTX460,
Core 2 Quad 2.85GHz, 8GB RAM, Win7) a przed ostatnią większą aktualizacją miałem ponad
60 fps. Mało tego - u mnie, jakakolwiek zmiana (np. obniżenie cieni) NIE POWODUJE żadnego
przyrostu fps (sic!). Jak włączę NVIDIA Inspectora to często karta graficzna nie jest
obciążana bardziej niż 40%, za to procek 100%, w innym miejscu procek 75%, grafika 100%.
Sam engine gry jest dość stary i jest bardziej CPU oriented.


Ja słyszałem od kolegi że optymalizacja jest ok. Sam ma Palita GTX460, jakiegoś 4-rdzeniowego athlona, 4 gb RAM i mówi że chodzi mu elegancko. Niektórzy też mówią żeby zainstalować sterowniki BETA do karty graficznej.

EDIT: Być może chodzi o te: http://www.nvidia.pl/object/win8-win7-winvista-64bit-306.02-beta-driver-pl.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I stało się to, co przewidywałem. Cała dzieciarnia i gimbusiarnia leci do GW2 niczym pszczoły do miodu. Brak abo robi swoje i biada naiwniakom myślącym inaczej. Wiwat polska chołota!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 20:28, Lailonn napisał:

I stało się to, co przewidywałem. Cała dzieciarnia i gimbusiarnia leci do GW2 niczym
pszczoły do miodu. Brak abo robi swoje i biada naiwniakom myślącym inaczej. Wiwat polska
chołota!


Naprawdę jest aż tak źle? Poza tym nie musisz chyba na nich zwracać uwagi, a z tego co wiem to serwerów jest całkiem sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 20:28, Lailonn napisał:

I stało się to, co przewidywałem. Cała dzieciarnia i gimbusiarnia leci do GW2 niczym
pszczoły do miodu. Brak abo robi swoje i biada naiwniakom myślącym inaczej. Wiwat polska
chołota!

Tak narzeka, a sam poprawnie słowa nie napisał :c
Bardzo mnie ciekawi czy grasz w tę grę, czy tylko opierasz się na swioch przewidywaniach. Dalej, jeśli odpowiedziałeś sobie "Tak, gram!" to dlaczego grasz tam gdzie ta "dzieciarnia i gimbusiarnia" gra? Jest tyle serwerów, można sobie wybrać nawet poprzez nazwę która podoba Ci się najbardziej. Losowy czynnik, trochę ruletki i może nawet trafisz "6" i będziesz miał czysty serwer.
No i tak wnioskując z tego co napisałeś to ta "dzieciarnia i gimbusiarnia" musi być teraz naprawdę bogata skoro stać ją na rzucenie 200zł ot tak. Jednak raczej nie wypali w tak dużym stopniu reguła, że szlachta sie bawi, na koszta nie patrzy. A przynajmniej nie w najbliższym czasie, tylko od momentu obniżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 20:28, Lailonn napisał:

I stało się to, co przewidywałem. Cała dzieciarnia i gimbusiarnia leci do GW2 niczym
pszczoły do miodu. Brak abo robi swoje i biada naiwniakom myślącym inaczej. Wiwat polska
chołota!

Czyżby Blacktide? :>

Wipu - No nie wiem. Często widziałem komentarze w stylu: "Dzie nataniej kupie gw2?" lub "Ale ekstra w pon kópuje i wkraczam do gry. czym najlepiej sie expi?". Także albo nam "gimbusiarnia" się wzbogaciła, albo ludzie są coraz głupsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 20:52, Hartus napisał:

Także albo nam "gimbusiarnia" się wzbogaciła, albo ludzie są coraz głupsi.

Pytać mogą pytać ile chcą, wszystko się kończy na pytaniu, bo raczej nie bedą chcieli się przyznać, że mama nie dała na grę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coz ale czego sie dziwic tym wszytkim dzieciakom... mmo bez abonamentu... do tego pare innowacji odnosnie questow i zywe eventy... tak jak kazdy tutaj chce i pewnie bedzie grac... wczesniej czy pozniej ale bedzie... jedyne pytanie gdzie grac...zakladam ze wiekszosc idzie na ta Blacktide lub Underworld... ale coz kazdy ma swoj wybor...

coz ja musze poczekac pare dni az do weekendu... serwery sie ustabilizuja po tym jutrzejszym szoku...a ja moze skoncze na spokojnie darksiders2 ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 17:07, Lucas_the_Great napisał:

Ja tam strzelbę soibie szybko darowałem. Dwa pistolety mają znacznie ciekawsze ataki,
w tym mocne combo obszarowe glue+static. No i widziałem graczy przerobionych na grenadierów,
ale mnie to nie kupiło.


Pistolet + Tarcza to jest to. Blokowanie pocisków, odpychanie, blokowanie ataku, rzucanie tarczą. Te kombinacje są świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde no Panie Miodek! Przepraszam ! :( Wyjaśnij mi tylko jeszcze na jakich "swioch" przemyśleniach opierałem wypowiedź...

A jak nie widzisz różnicy pomiędzy bluzganiem na czacie i nawijaniem po polsku - gdzie netykieta nakazuje używanie angielskiego - a jednym błędem ortograficznym, to sam masz pewnie około 20 lat i poczułeś się urażony "gimbuskami". Życie...

Kiedy ostatnio robili wielki test ortograficzny, to nie wygrałeś go jako lider narodu, tak przy okazji ;) I jeszcze edytował posta aby poprawić swoje błędy, a i tak przegapił jeden. Masakra z tymi gimbusami ^^

Co do tematu, to polscy gracze znani są z wulgarności i chamstwa. Zawsze znajdzie się cwaniak, co musi napisać "zrobiłeś literówkę!" "pierwszy!" albo sobie pobluzga. W linkowanym artykule jest o tym dłuższa wypowiedź. Udawanie, że z naszymi internautami jest wszystko w porządku niczemu nie służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 16:21, jasio11 napisał:

/ciach

Dlatego właśnie wiele osób olało "oficjalne" polskie serwery i poszło jednak gdzie indziej. ;)

@Pako:
Ad. 1 - da się to wyłączyć.
Ad. 2 - zmiana broni = 2x click na niej w inv...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś widzę, że bardzo lubisz słowo "gimbus", to tak bardzo dojrzałe używać go tak na około...i nudne :c Tak bardzo smutek, zamiast większością odpowiedzieć mi na część związaną z grą to odpowiedziałeś na małą zaczepkę. I co ja mam tu czytać. Daruję sobie, nie chcę mi się bawić w wielkie dyskusje i tu przepraszam, że mi się nie chce. Co innego gdyby było o grze.

Owszem, część (nie wszyscy) polskich internautów jest znanych z wulgarności i chamstwa (+beznadziejnych zabaw w komentarzach na YT przy każdym filmiku), ale również ich kategoria wiekowa jest znana. Nie bronię ich, nie mam po co ich bronić, tak samo nie powiem, że jest wszystko w porządku. To podobnie jak z patologią na ulicach. Jedno i drugie łączy jedno stwierdzenie "za dużo wolności". No dobra, dwa stwierdzenia, "koledzy też tak robią, więc i ja zrobię". Co więcej, z jednymi i z drugimi należy zrobić porządek. I tak i jednym i drugim nikt nie wytłumaczył za wczesnego młodu paru zasad. Tylko, że z tymi internetowymi jest o tyle łatwiej, że mają większą szansę wyrosnąć ze swojego kretynizmu. Bo w końcu ich zacznie denerwować głupota innych (która jest na tym samym poziomie co jego, ale on tego nie widzi, albo nie chce widzieć). Następnie przychodzi okres rzucania "polaczki" "gimbaza" "gimbusy" (w tym momencie nie piszę o Twoim przypadku, więc nie potraktuj tego jak zaczepki, to tylko rozwinięcie myśl), byle postawić się wyżej i odseparować od tamtej grupy, aż w końcu powolnym wydorośleniem dochodzi się do momentu, kiedy walkę z polskimi internautami przesuwa na działanie zamiast gadanie. A wtedy wchodzą w grę reporty, zgłaszanie spamu.
Wiele z tej "gimbazy" o której piszesz to tak naprawdę wiele młodziaków którzy zachowują się tak jak się zachowują, ponieważ nikt im nie wytłumaczył jak mają się w internecie zachować. A postępują tak, ponieważ widzą, że wiele osób tak robi. Idą tam gdzie stado i przejmują zachowania stada. I tak jest wszędzie, nie tylko w internecie, nie tylko u nas w kraju.

Mogłem to trochę chaotycznie napisać, ale powinieneś mniej więcej wyszukać mój punkt widzenia.

P.S I podziękowania na Twoje ręce za sprawnie, że napisałem coś tak długiego. Nie codziennie zdarza mi sie zebrać myśli w taką jedną całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować