Zaloguj się, aby obserwować  
Devean

Shadowrun Returns, Dragonfall, Hong-Kong

57 postów w tym temacie

Jest kilka newsów, ale wątku oddzielnego nie znalazłem, to i zakładam.

Przede wszystkim ciekawi mnie, ile osób z Polski będzie w to grało? Wiem, że część forumowiczów dołożyła się na Kickstarterze, niektórzy czekają na premierę.

Ponieważ będzie udostępniony edytor, fajnie byłoby robić przygody z jakimiś polskimi smaczkami :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli dodatkowy miesiąc czekania. Argh. Ale w sumie to dobrze, produkt będzie lepiej dopracowany :) Jaram się strasznie nie tylko sama grą, ale i edytorem. Preorder już dawno opłacony :]
Poproszę jeszcze o karciankę - swego czasu wyrwała mi kilka lat z życia :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opowiadanie nieźle się czyta, dzięki za linka.

Macie może informacje lub linka do strony gdzie znajdę opis każdej razy i klasy ze statystykami ?

Lubię sobie zaplanować postać przed rozgrywką, zastanawiam się nad magiem więc przydała by się rasa która ma większą max int i will.
I tak sie zastanawiam ile AP potrzeba żeby rzucić czar? czy mogę rzucić kilka czarów w jednej turze ?
System dla mnie kompletnie nowy, więc chciałbym sobie o nim więcej poczytać.

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Harebrained Schemes wysyła już klucze do wszystkich tych, którzy zapłacili na kickstarterze/preorderowali u nich na stronie :] Mój kluczyk przyszedł w nocy, aktywował się na steam i dał dostęp do centrum społeczności, w tym oczywiście warsztatu gry. Można poślinić się jeszcze bardziej :]

http://harebrained-schemes.com/post/great-news/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gral juz ktos? Jak wrazenia? Ja dopiero pogralem godzinke. cieszy duza liczba dialogow, niezla grafika 2d i male nastawienie na walke. Nie podoba mi sie pomysl checkpointow - nie wiem kto byl tak durny, zeby to wymyslic.

No i toolset - tutaj toolset mysle, ze bedzie najlepsza rzecza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tez pograłem z godzinkę, bo późno było. Graficznie ładnie wygląda, dialogi i klimacik fajny. Checkpointy to serio jakiś dziwny pomysł. Ale najbardziej denerwuje mnie okno dialogowe w skrajnej prawej części ekranu. Jakby nie mogli dać gdzieś na środek :/ Ale kwestia gustu.
Z tego co ludzie na forum steama piszą to wyszło średnio. Ja jednak pokładam wielkie nadzieje w edytorze i moderach.
No i nieco zawodzi mnie fakt, że umiejętności postaci są skupione praktycznie tylko na walce ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia? Jest nieźle.

Grafika to ładne tła 2D z postaciami w 3D, widok izometryczny. Pozwoliło to uniknąć ewentualnych błędów związanych z kamerą co jest istną plagą wszelkich cRPG z ostatnich lat. Nikt też nie silił się na pełny realizm co wg mnie jest zaletą.

Walka rozgrywana jest w turach i mamy pełną kontrolę nad całą ekipą, zero zamieszania. Jest tylko odrobinę zbyt uproszczona jak na mój gust. Tylko 3 punkty akcji dla każdego to trochę mało ale w praktyce nie wypada to tak źle.

Mechanika jest w porządku, bardzo łatwa do opanowania a jednocześnie nie jest prymitywna. Możemy stworzyć dowolną kombinację ras i klas lub wykreować własną postać od podstaw. Jak na dzisiejsze czasy ilość opcji ogromna. ;-)
Co do wpływu mechaniki na dialogi to wbrew pozorom jest on dość spory. Liczy się klasa postaci, np. decker czy szaman mają dostęp do wielu dodatkowych opcji. Potem etykieta (korporacyjny, gang, uliczny, naukowy itd.), wraz z rozwojem charyzmy mamy możliwość dobierania sobie kolejnych co ma dość duży wpływ na dialogi. Cechy postaci (siła, charyzma) też wydają się odgrywać jakąś rolę więc nie jest tak źle. A na tle tego co ostatnio wychodzi pod szyldem "cRPG" to wypada nawet b. dobrze.

Kampania ma ciekawą fabułę i kilka zwrotów akcji ale jest dość liniowa. Podobno ma służyć jako wprowadzenie do uniwersum i jest to efekt zamierzony. Niestety o jakiejkolwiek eksploracji można zapomnieć a zadań pobocznych też nie ma zbyt dużo. Za to gra nadrabia postaciami i dialogami.

Podobno nadchodząca kampania umiejscowiona w Berlinie ma być znacznie bardziej rozbudowana pod tym względem. Możemy dostać powtórkę z obydwu Neverwinter Nights, czyli mniej lub bardziej rozbudowana i dopracowana kampania podstawowa + toolset a potem wysyp bardzo udanych dodatków oficjalnych i tych stworzonych przez fanów. Przynajmniej taką mam nadzieję. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się gra podoba. Nie wiem, czy to zasługa liniowości, ciekawej historii, miłej dla oka grafiki (kapitalne portrety!), współcześnie łatwego trybu easy, czy wszystkiego na raz, ale przyjemnie się grało. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest dobra. Nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. Dla zachęty szarpnąłem się na wersję de luxe ale pojęcia zielonego nie mam z czym się to wiąże. :-)

Ogromne wrażenie robi pierwszy od lat cRPG, w którym mogę stworzyć własną postać, ma to swoje odbicie w grze a walka odbywa się w turach w przeciwieństwie do wszechobecnej mody na bezmózgą sieczkę.
Biorę w ciemno każdy nadchodzący dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 16:22, michal_w napisał:

Dla zachęty szarpnąłem się na wersję de luxe ale pojęcia zielonego nie mam z czym się to wiąże. :-)

Digital Deluxe EditionEdit

The Deluxe Edition includes the following items:

The Shadowrun Returns Soundtrack
From the composers of the much-loved Shadowrun SEGA and SNES games, the Shadowrun Returns Soundtrack will pay homage to the classics but with a modern twist.

Shadowrun Returns Anthology
Explore the story of Shadowrun Returns even more with an illustrated PDF of short stories written for the game and edited by Jordan Weisman, the creator of Shadowrun.

Czekam na pierwsze dodatki - dla mnie wypas. W ciemno to nie wiem, ale na pewno bede sprawdzal kazdy oficjalny dodatek i najlepsze fanowskie mody. Jest juz zapowiedziany Berlin (z fabula na +100godzin) oraz remake oryginalnego Shadowruna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy jak inwestuję w willpower to zwiększają mi się obrażenia od czarów czy tylko szansa na trafienie ?

Czy jest jakiś inny sposob na poniesienie obrażeń od czarów ? bo te moje podstawowe czasy wymiekają przy kolesiu z karabinem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to moje peirwsze spotkanie z ta gra i jak narazie mi sie podoba, szczegolnie fabula i klimat. Szkoda tylko ze wyposazenie i Cyberware jest tak uproszczone...Nie wiem jak daleko jestem bo wlasnie wchodze do

Spoiler

Brotherhood po siostrzyczke zmarlego kumpla

ale gra jest zdecydowanie za prosta. Mimo najtrudniejszego poziomu nie zginalem jeszcze ani razu, nawet nie bylem blisko, praktycznie jedna i ta sama taktyka dziala na wszystkich przeciwnikow bez problemu. Mam nadzieje ze pozniej to sie zmieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2013 o 17:10, Essau napisał:

Czy są już jakieś dodatkowe kampanie do pobrania poza the dead man switch?

Oficjalne - nie. I pewnie będzie trzeba na Berlin jeszcze sporo poczekać.

Fanowskie - to już musisz przejrzeć Workshop, trochę tego jest ale mnie nie interesują. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale gra mi sie zepsula :/ Za kazdym razem jak strzelam glowna postacia jest opoznienie kolo 10 sec, postac sie telepie jakby oddawala strzal ale nic sie nie dzieje. Wyjscie z gry i powrot nie pomogl, troche irytujace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Save Anywhere: You can save your progress at any time during the game. This functionality is also being added to the original Shadowrun Returns “Dead Man’s Switch” campaign.
W koncu! Jak wyjdzie Shadowrun Dragonfall, dodadza mozliwosc save''owania w kazdym momencie.

http://harebrained-schemes.com/shadowrun/dragonfall/

Dodatkowo, Dragonfall w preorderze za 15Dol na Steamie, mysle, ze sie skusze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować