Zaloguj się, aby obserwować  
Devean

Shadowrun Returns, Dragonfall, Hong-Kong

57 postów w tym temacie

Pograłem wczoraj trochę i póki co wrażenia pozytywne. Początek historii wciąga, tekstu jest chyba więcej niż w poprzednich częściach, naprawdę ślicznie niektóre portrety postaci i co ciekawe - pierwsze zlecenie można było wykonać bez zabijania kogokolwiek (bonus do fajności).

20150821142940

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze na forum wyszperali ludzie kilka bugów i tu propsy dla ekipy HS.
Już wyrzucili pierwszy szybki patch na obecnie kluczowe problemy. Nie są idealni, ale za to lubię ta ekipę, za ich dobre relacje ze swoim community.
Wiele ekip po premierze rzuca czasem na ludzi olewkę nawet na 2-3 tygodnie, tu nikt nie spoczywa na laurach tylko dalej robią swoje.

Mam nadzieje, ze będą mnie doić an kolejne równie dobre odsłony shadowruna w kolejnych kampaniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję pograć wczoraj solidne kilka godzin.
Generalnie kilka spostrzeżeń - gra ma naprawdę dużo tekstu. Dosyć duże, rozbudowane dialogi z niektórymi NPCami, takie typowo immersyjne, bez większego wpływu na świat dookoła [chociaż tez nie zawsze tak zupełnie bez wpływu].
Ilość potencjalnych buildów zwiększyła się dosyć znacznie dzięki systemowi CA, teraz przemyślany mag/szaman może się solidnie podrasować biowarem bez straty bazowej esencji i magii.
AI wypada nieco lepiej niż w poprzedniczkach, przeciwnicy kombinują, targetują najsłabsze ogniwo, standardowo zarzucą nas granatami jak się źle rozstawimy, jest nieźle.
Fabuła - mnie wsysa praktycznie tak jak ta z DF''a, nowi NPC też bardzo fajnie napisani, szybko się można do nich przywiązać i polubić charakterki niektórych.
Bugów jak na razie nie napotkałem, miałem jeden mały glitch w dialogu, jeden z członków mojej ekipy skomentował po misji zdarzenie które nie miało miejsca [żeby nie spoilerować - był lekko rozżalony, że poszczułem pewną zjawą ochroniarzy w momencie gdy zjawę odesłałem bez podpuszczania jej na goryli - ale to popierdółka, pewnie drugi patch załata takie drobiazgi]

Ogółem jest bardzo dobrze jak na razie.

@edit

Zapomniałem - nowy gameplay w matrycy, dla mnie bomba.
Aczkolwiek widzę, ze równo podzielił graczy - jedni go kochają [jak ja, mimo powtarzalności i schematyczności] a inni już szczerze nienawidzą =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 12:48, Zekzt napisał:

Bugów jak na razie nie napotkałem

Mi się raz save nie chciał wczytać, musiałem zaczynać misję od nowa.

Dnia 25.08.2015 o 12:48, Zekzt napisał:

a inni już szczerze nienawidzą =P

Jak to dobrze, że postać może zostać szybko wykryta i nie ma problemów z przerąbaniem się w tradycyjny sposób. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pojmuje tej fali krytyki na nowy gameplay w matrycy. Wystarczy przecież olać zabawę w skradanie i olać mini gierkę z firewallami żeby mieć stary gameplay z poprzednich części. Ci co chcą grać w matrycy po staremu mogą - wystarczy się nie skradać =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile osób nie zdaje sobie z tego sprawy i po wykryciu wczytuje grę. ;d

Mi się ten nowy gameplay nie podoba (nienawidzę skradania i etapów na czas), ale skoro jest tylko opcją, to nie ma problemu. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 15:12, Kadaj napisał:

Ciekawe ile osób nie zdaje sobie z tego sprawy i po wykryciu wczytuje grę. ;d


Nie wiem jak jest w późniejszym etapie gry, ale obecnie specjalnie kilka razy dałem się wykryć, żeby sprawdzić czy jakieś konsekwencje to za sobą pociągnie i nic, zero.

Dnia 25.08.2015 o 15:12, Kadaj napisał:

Mi się ten nowy gameplay nie podoba (nienawidzę skradania i etapów na czas), ale skoro
jest tylko opcją, to nie ma problemu. :3


Czy tam jest cokolwiek na czas ? Mini gierka owszem, ma timer, ale jest tak banalna, ze po pierwszych dwóch robi się ją jak automat. Jej problemem jest ... nuda. Zmiany fajne, ale brak różnorodności wywołuje szybką nudę i stagnację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Misja Misdirection ma wrednego buga. Jeśli chcesz być szybki i wyjąć poszukiwany przedmiot z sejfu jeszcze w trakcie walki, gra nie załapie że już go masz i utkniesz tam na dobre. : <

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem niedawno Shadowrun Returns i Dragonfall.

Zaczynam grać w tego pierwszego. Klimat jest świetny, mechanika spoko, walka rewelacyjna (coś jak XCOM, czyli super). Tylko mam problem z ekwipunkiem. Nie wiem jak przydzielić drugiemu gościowi z drużyny np. granaty, które gdzieś tam znalazłem. W ogóle zarządanie tym ekwipunkiem to jakaś pomyłka....

Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Returns masz mechanicznie system uboższy niż w Dragonfallu i Hong Kongu.
O ile fabularnie wszystkie kampanie są świetne o tyle Returns był dużo biedniejszy jak chodzi o szlif mechaniki rozgrywki. Zarządzać ekwipunkiem będziesz głównie przed misjami, nie pamiętam już czy w Returns można było dorzucać członkom drużyny przed zadaniem jakieś własne graty ze swoich zasobów. Swoje natomiast przerzucasz z poziomu szafki/schowka w swoim hubie :)

Dokup potem do tego Hong Kong - nie zawiedziesz się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2015 o 12:03, Zekzt napisał:

Zarządzać ekwipunkiem będziesz głównie przed misjami

Czyli to co znajdę podczas misji jest dostępne tylko i wyłącznie dla głównej postaci? Trochę dziwne i bez sensu, ale cóż...

Jestem dopiero po

Spoiler

wyjściu z kostnicy

, więc dlatego się tak dopytuję. Gra zaczyna się dość fajnie, ale słyszałem, że jest trochę krótka (jakieś 8 godzin?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejnej kampanii (nie licząc obiecanej minihistorii) już chyba nie będzie - twórcy wzięli się za nowy projekt. Trochę szkoda, bo chętnie bym jeszcze wrócił do tego świata, oby za parę lat pomyśleli o pełnoprawnej "dwójce". :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać Returns czy Dragonfall? Mam trochę hajsu na steamie, niestety nie starczy na 2 części. Wiem że mechanicznie Dragonfall jest bardziej dopieszczony, ale czy mogę sobie od tak wskoczyć do niego bez znajomości poprzedniej kampani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2015 o 17:06, DarkWolf_PL napisał:

Wiem że mechanicznie Dragonfall jest bardziej dopieszczony, ale czy mogę sobie
od tak wskoczyć do niego bez znajomości poprzedniej kampani.

Kampanie nie są ze sobą fabularnie powiązane. Do tego Dragonfall ma znacznie lepiej rozwiązaną kwestię towarzyszy. Ja bym brał nowsza część. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować