Zaloguj się, aby obserwować  
Sigu

Wordpress

11 postów w tym temacie

Zacząłem bawić się Wordpressem jakiś czas temu.
Mam pytania do bardziej doświadczonych użytkowników.

1) Jak można pisać pełną gamą polskich znaków. Na pewno nie mogę napisać "ą", zamiast tego zaznacza cały tekst. Jest to do zmiany?

2) Czy da się ustawić aby na stronie głównej były wyświetlane tylko nagłówki i tekst wstępu zamiast całego wpisu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 11:19, Sigu napisał:

1) Jak można pisać pełną gamą polskich znaków. Na pewno nie mogę napisać "ą", zamiast
tego zaznacza cały tekst. Jest to do zmiany?

U mnie działa. Może jakiś bug w przeglądarce?

Dnia 31.08.2012 o 11:19, Sigu napisał:

2) Czy da się ustawić aby na stronie głównej były wyświetlane tylko nagłówki i tekst
wstępu zamiast całego wpisu?

W szablonie strony głównej zamieniasz the_content() na the_excerpt(). To jedno z rozwiązań, pewnie są też inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem się nie rozwiązał, ale dzieje się tak tylko w graficznym edytorze tekstu. W tekstowym edytorze wszystko jest ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję speca, który mógłby podać mi pomocną dłoń w pewnej sprawie związanej z Wordpressem.

Wyłożę jak najprościej. Mam kupiony szablon, który wgrałem na Wordpress. Utworzyłem 4 kategorie (przykładowo: NEWS, KULTURA, SPORT, PUBLICYSTYKA) oraz podkategorie. I teraz tak. W całym dziale KULTURA, poddziały prezentują się następująco:

KULTURA - ZAPOWIEDŹ
KULTURA - RELACJA
KULTURA - RECENZJA
KULTURA - WYWIAD

Jedynie jeszcze dział SPORT posiada jedną z podkategorii SPORT - POZOSTAŁE. Reszta kategorii posiada nazwy podkategorii niezwiązane z bazą (przykładowo NEWS > MIASTO lub KOMUNIKACJA)

Problem jest taki, że w każdym przypadku, kiedy mam myślnik w nazwie podkategorii, to wchodząc wyświetlają mi się wpisy ze wszystkich działów, a pod spodem dopiero właściwe propozycje pozostałych wpisów z tego działu. Jaki robię błąd i jak to rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To na 90% błąd szablonu. Możesz albo zgłosić błąd twórcy i liczyć, że go poprawki, albo zmodyfikować alias kategorii tak, aby nie zawierał myślników (np zastąpić je podkreślnikami, choć wizualnie myślniki wypadają najlepiej). Sama nazwa kategorii może zostać, grunt aby zmienić uproszczoną nazwę, która pojawia się np w adresie URL danej kategorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2015 o 21:48, rob006 napisał:

To na 90% błąd szablonu. Możesz albo zgłosić błąd twórcy i liczyć, że go poprawki, albo
zmodyfikować alias kategorii tak, aby nie zawierał myślników (np zastąpić je podkreślnikami,
choć wizualnie myślniki wypadają najlepiej). Sama nazwa kategorii może zostać, grunt
aby zmienić uproszczoną nazwę, która pojawia się np w adresie URL danej kategorii.


Niestety nic to nie daje. Ogólnie tendencja jest taka, że przy odpaleniu jakiejkolwiek kategorii z (-) myślnikiem, na topce pojawiają się najnowsze wpisy z całej strony, a poniżej kafelki pozostałych, ale właściwych dla danego działu. Jeszcze spróbuję usunąć przedrostek z myślnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2015 o 22:47, Tuchaczevsky napisał:

Jeszcze spróbuję usunąć
przedrostek z myślnikiem.


Jaki przedrostek? To jak u ciebie wyglądają nazwy tych kategorii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2015 o 22:53, rob006 napisał:

Jaki przedrostek? To jak u ciebie wyglądają nazwy tych kategorii?


Problem rozwiązany. Okazało się, że wszystko psuł (-) myślnik w nazwach podkategorii.

Schemat wyglądał mniej więcej tak

KULTURA

KULTURA - ZAPOWIEDZI
KULTURA - RECENZJE
KULTURA - RELACJE
KULTURA - WYWIADY

Usunąłem z rozsuwanego menu myślniki i wszystko działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować