Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Far Cry 3 - już graliśmy w kampanię

38 postów w tym temacie

Dnia 31.08.2012 o 13:37, BlindObserver napisał:

A które to BFy wychodziły i osiągały sukcesy na długo przed Crysisem? Ten BF w liczbie
1 (słownie - jeden) o nazwie Battlefield 2: Modern Combat, który się nie sprzedał?

Lol, dzięki za poprawienie, zapomniałem że BC1 wyszedł w 2008 a nie 2007 roku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ma być z grafiką na PC skoro pytasz? Będzie taka sama, tylko w wyższej rozdzielczości, z lepszymi teksturami, jeszcze się nie przyzwyczaiłeś? ;) Co tu niby wymaga dodatkowego omawiania, to przecież wciąż ten sam silnik. Zapytaj lepiej czy będzie równie monotonna i niedopracowana jak dwójka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 13:59, kodi24 napisał:

A co ma być z grafiką na PC skoro pytasz? Będzie taka sama, tylko w wyższej rozdzielczości,
z lepszymi teksturami, jeszcze się nie przyzwyczaiłeś? ;) Co tu niby wymaga dodatkowego
omawiania, to przecież wciąż ten sam silnik. Zapytaj lepiej czy będzie równie monotonna
i niedopracowana jak dwójka ;)

Właśnie tylko a licze na direxa 11 i bez pseudo okrągłych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do tego to nie wiem jak jest, ale gdzies wczesniej wyczytalem ze ma niby korzystac z dobrodziejstw najnowszych bibliotek, ale na ile to nie wiem;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 15:26, diabolo20 napisał:

> A co ma być z grafiką na PC skoro pytasz? Będzie taka sama, tylko w wyższej rozdzielczości,

> z lepszymi teksturami, jeszcze się nie przyzwyczaiłeś? ;) Co tu niby wymaga dodatkowego

> omawiania, to przecież wciąż ten sam silnik. Zapytaj lepiej czy będzie równie monotonna

> i niedopracowana jak dwójka ;)
Właśnie tylko a licze na direxa 11 i bez pseudo okrągłych rzeczy.


Na cuda nie licz, zrobią standardowy port i tyle, jak z wszystkimi innymi grami. Będzie wyższa rozdzielczość gry, tekstury w wyższej rozdziałcem i lepsze efekty cząsteczkowe. Dobrze będzie jak zrobią odrębny UI a nie kopiuj wklej z interfejsu robionego pod pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 18:28, Istowo_Jurny_PL napisał:

Gdyby nie konsole to gra byłaby lepsza?


To gry by nie było. Smutne lecz prawdziwe.

Dnia 31.08.2012 o 18:28, Istowo_Jurny_PL napisał:

Według mnie to nie grafa jest najważniejsza tylko jest to klimat i gameplay.

Święte słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 18:29, DonOskar napisał:


Na cuda nie licz, zrobią standardowy port i tyle, jak z wszystkimi innymi grami. Będzie
wyższa rozdzielczość gry, tekstury w wyższej rozdziałcem i lepsze efekty cząsteczkowe.
Dobrze będzie jak zrobią odrębny UI a nie kopiuj wklej z interfejsu robionego pod pada.

+ lepszej jakości cienie, AF, antialisasing, nie wspominam już o efektach dx11 jeśli będzie zaimplementowany w grze.

Dnia 31.08.2012 o 18:29, DonOskar napisał:

> Gdyby nie konsole to gra byłaby lepsza?

To gry by nie było. Smutne lecz prawdziwe.

Gdyby nie konsole to by grali na PC, bo nie mieliby wyjścia. Logiczne. A i jakość samych produkcji byłaby lepsze. Dla przykładu CoD od czasu wyjścia MW2 (czyli wtedy kiedy zaczęli gry z tej serii robić typowo pod konsole) stał się totalnym gównem a kiedyś była to świetna seria.
Im więcej gier robionych pod amerykańskich niedorozwojów z padem w ręku, tym gorzej dla ich jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 19:22, Qbon11 napisał:

Gdyby nie konsole to by grali na PC, bo nie mieliby wyjścia. Logiczne.


No ale takie gdybanie nie ma sensu, bo wiesz, programista nie musi zajmować się pisaniem gier, tak już jest że robi się to co się opłaca, a jak coś się nie opłaca to tego nie robi. Ubisoft mówi, że ma 95 procentowe piractwo na PC więc jeśli choć część z tego jest prawdą to sądzę, że jakaś część wydawców gier by zrezygnowała i takie gry jak Far Cry 3 mogłyby nie powstać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 19:22, Qbon11 napisał:

Gdyby nie konsole to by grali na PC, bo nie mieliby wyjścia. Logiczne. A i jakość samych
produkcji byłaby lepsze.

Zacny dowcip milordzie.

Dnia 31.08.2012 o 19:22, Qbon11 napisał:

Dla przykładu CoD od czasu wyjścia MW2 (czyli wtedy kiedy zaczęli
gry z tej serii robić typowo pod konsole) stał się totalnym gównem a kiedyś była to świetna
seria.

Nigga, zdajesz sobie sprawę z tego, że od czasu wyjścia Call of Duty 2, ta seria jest robiona pod konsole i ten boski MW1 był robiony głównie pod X360, jak zresztą każda część tej serii po dwójce? :D

Dnia 31.08.2012 o 19:22, Qbon11 napisał:

Im więcej gier robionych pod amerykańskich niedorozwojów z padem w ręku, tym gorzej dla
ich jakości.

Tak, bo na PCcie nie ma "niedorozwojów" a gracze PCtowi, zwłaszcza ci z Europy, to wielka "elyta", tzw. PC Gaming Master Race. Właśnie tutaj mamy przykład kilku takich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja stwierdziłem, że mam to wszystko już gdzieś... mam dość czekania na jakąś grę tylko po to, żeby być zawiedzionym... i żeby później jeszcze mnie dobiły płatne DLC.


w sumie to jestem za "odgrzewaniem starych hitów".. skyrim świetna robota... mam nadzieję, że doczekam się jeszcze Dark Messiah 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, bo na kompie mamy dostęp do całej biblioteki gier z lat wszelakich od zarania komputerowych dziejów, pomijając tytuły stricte konsolowe, możemy na nim robić dużo więcej rzeczy niż tylko grać (i, jak to ktoś rzucił kiedyś, co jeszcze można na konsolach robić - ściągać gry xD xD xD), a na dodatek klawiatura+mysz>>>>pad, szczególnie w FPS-ach, pomijając może przekombinowane gry akcji wymagających dwudziestu rąk, bo na padzie przyciski są bliżej siebie. Zawsze można by zrobić pojedynek PC-towych i konsolowych mistrzów, każdy na swoim "controller of choice" i przekonalibyśmy się, kto jest górą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Henrar, cokolwiek byś nie mówił, własnie porównanie C1 vs C2 pokazuje, jak negatywnie (w kwestiach jakości technologicznej i wizualnej) wpływa na gry robienie ich multiplatformowo. Dość powiedzieć, że C1 był bardziej zaawansowany technologicznie (DX10 vs DX9 na wejściu, lepsze tekstury, lepsze UI, bardziej otwarte mapy) od C2, który wyszedł długo później. I nie, nie mów, że "nie liczy się technologia tylko gameplay", bo to bzdura - gdyby wszyscy tak podchodzili do rzeczy, dalej tkwilibyśmy na etapie Wolfa 3D (bo przecież po co rozwijać technologię, skoro liczy się tylko gameplay?).

Nie twierdzę, że konsole to zło, ale jestem zdecydowanym rpzeciwnikiem mieszania platform - chyba, że nad każdą wersją pracuje osobny zespół i maksuje produkt pod daną platformę - tyle, że to się praktycznie nie zdarza.

A pytanie o to, jak gra wygląda na PC, jest jak najbardziej zasadne. Po prostu nie każdy ma ochotę oglądać porozmazywane tekstury i płaskie przyciski na panelach kontrolnych, gdy jego sprzęt pozwala na coś znacznie lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 13:15, dark_master napisał:

To, że milion crysisów poszedł po kwartale, a od
tego czasu zeszło pewno co najmniej drugie tyle (i co dalej jest wynikiem trudno osiąglanym
nawet dla multiplatformowych killerów), też pomińmy.

PORA NA NECROPOSTING!
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=499493
http://www.eurogamer.net/articles/2012-11-12-ditching-far-cry-piracy-gameplay-and-just-about-breaking-even-crytek-on-the-ups-and-downs-of-the-crysis-series

Eurogamer: Are you happy with the sales of the series?

Cevat Yerli: That''s a difficult one, and I''m not talking about being greedy and we want more sales. But effectively Crysis 1 and 2 and 3 are just about breaking even. If we meet the forecasts - and I can''t reveal the forecasts - then we are going to break even.

This is a very important point. The market is much more brutal for developers than people assume. It''s difficult for many reasons. If you want to stay in the triple-A space where you want to tell big stories with big productions, there are a lot of market shifts right now happening to different platforms, from social platforms to mobile and other platforms. People say they do not affect the market, but they do affect the market.

The console sales are down. The PC sales are down for the retail markets. But they''re getting bigger for F2P and online markets. So for a retail game like Crysis 3 it''s going to be a tough one to break out and hit the big numbers.

Generał Whiskas out.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie nie spojrzę, tam niekończąca się wojna ludzi, którzy próbują za wszelką cenę utwierdzić się w przekonaniu, że zakupili właściwy sprzęt, jednocześnie przekonując stronę przeciwną, że sfrajerzyła. Ileż to można.

Niesamowicie teraz mnie ciągnie do tej gry, aktualnie zapoznaję się z pierwszym FC i jestem pod wrażeniem piękna tropików i otwartości terenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heloł, ja tu tylko wrzuciłem artykuł, bo mi się przypomniała dyskusja z dark_masterem nt. Crysisa.

Człowiek zdanie napisze, a już zaczyna się wyzywanie od fanbojów/haterów. Co za czasy -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę conajmniej kilka twoich, dosyć obszernych postów, i nie tylko twoich. Nikogo od niczego nie wyzywam, nudzi mnie już ciągłe przekrzykiwanie się, czy GTA V wyjdzie na PC, czy nie, czy konsole lepsze czy PC, X360 czy PS3, Dota czy LoL, zamach czy nie. Grajmy w co chcemy i na czym chcemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować