Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Prezes EA: Jesteśmy przygotowani na kolejną generację konsol, która pojawi się w ciągu roku

19 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Frank Gibeau, prezes EA Labels, powiedział, że EA przygotowało już kilka zupełnie nowych gier, które mają ukazać się na PS4 i nowym Xboksie w ciągu dwóch lat od dnia ich premiery.

Przeczytaj cały tekst "Prezes EA: Jesteśmy przygotowani na kolejną generację konsol, która pojawi się w ciągu roku" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ta nowa generacja wybije im z głowy parę idiotycznych pomysłów na wyłudzanie pieniędzy jak np. DLC czy Online passy...buhahahaha ! Jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta. Nie może rozmawiać o tym co przygotowują. Boi nie ma pojęcia. Ani Microsoft, ani Sony nie podzielili się pewnie swoimi pomysłami z innymi. Tak to ja mogę nawijać na każdy temat. "No wiecie, nie mogę powiedzieć co szykuje Ferrari, bo obowiązuje mnie tajemnica i nie wiem jaką nazwę będzie miał nowy model, ale jak go wypuszczą, to wzrośnie sprzedaż aut i części do nich."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po tym, co dzieje się teraz, na obecnej generacji konsol, i jak wygląda sytuacja na PC (z którego potem konsole zżynają część pomysłów), zaczynam się poważnie obawiać o nową generację :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 16:26, NemoTheEight napisał:

Ta. Nie może rozmawiać o tym co przygotowują. Boi nie ma pojęcia. Ani Microsoft, ani
Sony nie podzielili się pewnie swoimi pomysłami z innymi. Tak to ja mogę nawijać na każdy
temat. "No wiecie, nie mogę powiedzieć co szykuje Ferrari, bo obowiązuje mnie tajemnica
i nie wiem jaką nazwę będzie miał nowy model, ale jak go wypuszczą, to wzrośnie sprzedaż
aut i części do nich."

Jak nie? Dostali dev kity i muszą wiedzieć (przynajmniej orientacyjnie) jakie są bebechy nowych konsol. Myślisz, że tytuły startowe będą robione w ciemno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi to ta nowa generacja konsol jest potrzebna jak angina w ferie zimowe. Wszystko to tylko wprowadza niepotrzebne zamieszanie, a potem się okaże, że kolejna generacja konsol będzie stawiała na coraz lepszą grafikę, ale gry będą jeszcze mniejsze. No chyba że wprowadzą żonglerkę płytami jak za starych, dobrych czasów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 16:28, Henrar napisał:

Patrząc po tym, co dzieje się teraz, na obecnej generacji konsol, i jak wygląda sytuacja
na PC (z którego potem konsole zżynają część pomysłów), zaczynam się poważnie obawiać
o nową generację :/

Plusik dla ciebie Henrar :)
Muradin dla ciebie też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest klasyczne gadanie o niczym. Trzeba zrozumieć, że takim gigantom jak EA nowa generacja jest na rękę gdyż stanowi ona cios dla małych twórców gier czyli ich konkurentów. Tak więc skorzystają z każdej sposobności do agitowania za swoim. Nowe konsole to droższa produkcja gier, konieczność zakupienia silników i potrzeba zatrudnienia większej ilości osób do pracy, słowem czas w którym nie można pozwolić sobie na eksperymenty. To oczywiste, że firmy pokroju EA czy Ubisoftu chciałyby nowych konsol co roku, gdyż tylko one mogą sprostać takim wymaganiom.

Dodatkowo zauważmy, że jest kryzys i Sony słabo przędzie gdyż nie zaczęli jeszcze zarabiać prawdziwych pieniędzy na Vicie, a na telewizorach czy telefonach notuje rokrocznie straty. Ludzie zaciskają pasa a premiery na obecna generacje są obstawione do przyszłych wakacji. Nie sądzę żeby był to klimat sprzyjający tak ogromnym inwestycjom jak nowa generacja konsol.

Swoją droga ta wypowiedź bardziej mi wygląda na przemówienie dla akcjonariuszy tak by podbić ceny ich akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 16:32, Moooras napisał:

Jeżeli nowa generacja ma się pojawić w ciągu roku, to Crysis 3 powinien być tytułem startowym.


+1 , ale Crysiek 3 wyciśnie jednak ostatnie wodotryski ze wszystkich platform (najbardziej z PC) , więc będzie godnym pożegnaniem starej generacji konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>gry będą jeszcze mniejsze. No chyba że wprowadzą

Dnia 31.08.2012 o 17:42, Muradin_07 napisał:

żonglerkę płytami jak za starych, dobrych czasów...

Wystarczy bluray

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie za jakiś czas to może nie starczyć. Jeżeli gry graficznie będą bardziej dopakowane to i będą zajmować jeszcze więcej miejsca niż zajmują teraz. Albo wymyślą nowy format płyt (mało prawdopodobne, bo ile czasu trzymały się DVD i nadal się trzymają, choć wyjdaje mi się że zaraz zacznie się przechodzenie na format BluRay) albo będziemy dostawać dwie płytki BluRay i będziemy się dziwić tak samo jak po raz pierwszy dostałem dwie płyty DVD gdy instalowałem Medieval: Total War 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 19:08, Muradin_07 napisał:

Albo wymyślą nowy format
płyt (mało prawdopodobne, bo ile czasu trzymały się DVD i nadal się trzymają, choć wyjdaje
mi się że zaraz zacznie się przechodzenie na format BluRay) albo będziemy dostawać dwie
płytki BluRay i będziemy się dziwić tak samo jak po raz pierwszy dostałem dwie płyty
DVD gdy instalowałem Medieval: Total War 2.

Przecież jest BDXL, który jest zwykłym Blu-Rayem, tylko o większej ilości warstw (4, PS3 obsługuje max. dwuwarstwowe). Maksymalnie 128GB pojemności. Ale pojemność płyt jest najmniejszym problemem - prawdziwą bolączką jest transfer i tzw. seek-time.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To akurat tego nie wiedziałem, choć mogłem się spodziewać że jest coś takiego jak w przypadku DVD DL. Ale ciekawe czy taniej będzie dać dwie BLki niż jedną XLkę. No i też masz rację z transferem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 17:42, Muradin_07 napisał:

Mi to ta nowa generacja konsol jest potrzebna jak angina w ferie zimowe. Wszystko to
tylko wprowadza niepotrzebne zamieszanie, a potem się okaże, że kolejna generacja konsol
będzie stawiała na coraz lepszą grafikę, ale gry będą jeszcze mniejsze. No chyba że wprowadzą
żonglerkę płytami jak za starych, dobrych czasów...


Zamiast żonglerki wolę włożyć nośnik danych i grać.
Bez bawienia się w latanie gier, zakładanie kont, online passów czy wpisywania seriala na padzie*.

*jeśli pojawi się takie akcesorium jak klawiatura na konsolach (oficjalnie, tak żeby niedzielny gracz nie musiał kombinować) to możecie się zacząć bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 20:27, SpecShadow napisał:

Zamiast żonglerki wolę włożyć nośnik danych i grać.

X360 na to pozwala. PS3 w zależności od gry.

Dnia 31.08.2012 o 20:27, SpecShadow napisał:

Bez bawienia się w latanie gier, zakładanie kont, online passów czy wpisywania seriala
na padzie*.

Kont na konsoli zakładać nie musisz (chyba że do grania po sieci, ale na PC masz to samo, chyba że w starociach), łątać gier też nie (i znowu - jak chcesz grać po sieci to musisz, ale na PC jest to samo). Problemem są tylko online passy (które są także na PC).

Dnia 31.08.2012 o 20:27, SpecShadow napisał:

*jeśli pojawi się takie akcesorium jak klawiatura na konsolach (oficjalnie, tak żeby
niedzielny gracz nie musiał kombinować) to możecie się zacząć bać.

Przecież już są - te małe wersje podpinane pod pada a PS3 obsługuje każdą klawiaturę na USB, nawet bezprzewodowe, które mają adapter. Nic nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować