Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gra tygodnia: Guild Wars 2

14 postów w tym temacie

Po pierwsze: raczej łatwo było zauważyć, że coś jest nie teges, bo ilość karmy do zakupu itemu była kosmicznie niska jak na jego jakość.
Po drugie: bana dostały wyłącznie osoby, które robiły to notorycznie i ilość ich wymian była liczona w tysiącach sztuk - normalny gracz zgłosiłby coś co jego zdaniem jest błędem w grze - nieuczciwy zawsze będzie się chciał nachapać. Filmik Krippariana w sprawie zawieszenie jego konta na 72 godziny uświadomił mi tylko jakim jest on kretynem.
Po trzecie: bardziej niepokojące są bany kont osób, którym shackowano konto - mamy taką dziewczynę w gildii - jednego dnia zauważyła dziwny odpływ kasy z konta, kolejnego okazało się, że ma wyczyszczony bank i dostała bana za spamowanie o sprzedaży golda itp. Na chwilę obecną próby zniesienia bana są bezskuteczne: mail napisany w sobotę do supportu nie doczekał się do dziś dnia odpowiedzi, ale ponoć bany za takie zachowanie nie mają możliwości anulowania - tylko szkoda, bo można od razu sprawdzić, że logowanie miało miejsce z innego IP, bo to stało się przed wprowadzeniem "zabezpieczenia" w postaci dodawania miejsca logowania.
ANeta równorzędnie powinna zajmować się problemamy grania jako party w instancjach, bo wczoraj nawet wejście do CM wymagało kombinowania, bo tam już również pojawia się więcej osób. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak złamali regulamin, to zmienia postać rzeczy. Płatne MMO są skomplikowane jeśli chodzi o karanie. W "normalnych" grach można zbanować PvP/multi i jest ok. W F2P można zrobić cokolwiek, bo raz, że administrator zazwyczaj zastrzega sobie prawo do banu to za grę nie płacimy. Tu jest sprawa skomplikowana, bo gra jest płatna, a multi to cała gra. Choć złagodzenie pod warunkiem pozbycia się wszystkich nieuczciwie zdobytych dóbr jest jak najbardziej fair.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 09:52, Ostrowiak napisał:

bo wyszła tydzień temu

BA DUM TSSS


Trzeba myśleć przyszłościowo, za 3 tygodnie też będzie na rynku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto niby czyta te regulaminy ...
Inna sprawa że jak bym ja znalazł taki błąd, to bym po prostu wziął sobie tą broń i tyle.
Chciwość nigdy nie popłaca, bo jest łatwo zauważalna w grach mmo :p
Mimo wszystko jeszcze nigdy nie dostałem żadnego bana w grach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 10:47, Drazok napisał:

Kto niby czyta te regulaminy ...
Inna sprawa że jak bym ja znalazł taki błąd, to bym po prostu wziął sobie tą broń i tyle.
Chciwość nigdy nie popłaca, bo jest łatwo zauważalna w grach mmo :p
Mimo wszystko jeszcze nigdy nie dostałem żadnego bana w grach ...


Dzisiaj ludzie pamiętają, że były bany za działanie wbrew regulaminowi. Za jakiś czas tylko, że w GW2 bany są normalnością..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 08:31, Pajonk78 napisał:

Po trzecie: bardziej niepokojące są bany kont osób, którym shackowano konto - mamy taką
dziewczynę w gildii - jednego dnia zauważyła dziwny odpływ kasy z konta, kolejnego okazało
się, że ma wyczyszczony bank i dostała bana za spamowanie o sprzedaży golda itp. Na chwilę
obecną próby zniesienia bana są bezskuteczne: mail napisany w sobotę do supportu nie
doczekał się do dziś dnia odpowiedzi, ale ponoć bany za takie zachowanie nie mają możliwości
anulowania - tylko szkoda, bo można od razu sprawdzić, że logowanie miało miejsce z innego
IP, bo to stało się przed wprowadzeniem "zabezpieczenia" w postaci dodawania miejsca
logowania.
ANeta równorzędnie powinna zajmować się problemamy grania jako party w instancjach, bo
wczoraj nawet wejście do CM wymagało kombinowania, bo tam już również pojawia się więcej
osób. :/


http://en.support.guildwars2.com/app/answers/detail/a_id/9212
Może ta dziewczyna nie wypełniła ticketa dokładnie tak jak ANeta chce.
Tak w ogóle to mają teraz z hacjerami niemały problem i podobno właśnie ukradzione konta są och priorytetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę treść newsa, powinien być on zatytułowany "ArenaNet zbanowała tysiące graczy za wykorzystywanie błędu gry", a nie "Gra tygodnia: Guild Wars 2". O samej grze jest tutaj tyle co kot napłakał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciez oni nie banowali za to ze ktos sobie kupil bron dla siebie, tylko jak ktos natrzaskal > 50 zakupow. Skoro ktos kupil az tyle, to chyba z pelna premedytacja. Zwlaszcza wiedzac ile koszotwala przed bugiem. Oszustwo nie poplaca, ja w pelni popieram decyzje ANet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 13:20, Maciejas napisał:

Biorąc pod uwagę treść newsa, powinien być on zatytułowany "ArenaNet zbanowała tysiące
graczy za wykorzystywanie błędu gry", a nie "Gra tygodnia: Guild Wars 2". O samej grze
jest tutaj tyle co kot napłakał :P


"Jestem absolutnie początkującym graczem, Guild Wars 2 to pierwsza produkcja, z jaką mam do czynienia. Natrafiam w trakcie zabawy na wspomniany błąd, ale nawet nie przyjdzie mi do głowy, że to jakieś niedociągnięcie, tylko korzystam z tego, co dał los. Czy w takim przypadku zasługuję na permanentnego bana?"

To mnie rozwaliło (wiem, że dalej jest tłumaczenie się, ale nie o to mi chodzi).
Bug pogegał na tym, że 2 przedmioty u sprzedawcy można było kupić za 12 karmy, gdy wszystkie pozostałe przedmioty były po 12000.
Dobra, ktoś nie zna cyferek, i sobie kupi taką broń. Dostanie bana? Nie.
Ktoś kupi 1000 takich porzedmiotów i sprzeda je z ogromnym zyskiem. Taa... na pewno nie wiedział co robi. Dostanie bana? Tak.
nawet nie przyjdzie mi do głowy, że to jakieś niedociągnięcie - jak taki ktoś był w stanie zainstalować tę grę, albo założyć konto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny tekst i dobre pytanie - jak taka osoba, w ogóle byłą w stanie zainstalować grę. Idzie, leveluje, widzi, że z levela na level tej karmy trzeba wydać co raz więcej a tu nagle bach, na wyższym levelu pojawia się dobry sprzęt za grosze. Nie, na pewno wszystko jest ok. LOL (rzadko używam tego skrótu, ale tu inaczej się nie da). Jakiś czas temu w Tera też były bany, bo pojawił się błąd i za grosze można było zrobić enchant przedmiotu. Wtedy tak tego nie rozdmuchiwaliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 10:47, Drazok napisał:

Kto niby czyta te regulaminy ...


Idź do sklepu, ukradnij coś, daj się złapać a potem tłumacz w sądzie, że kodeksu karnego nie czytałeś, bo kto niby takie cegły teraz czyta. Na pewno dostaniesz z miejsca uniewiniennie...

Znajdująca się w tekscie analogia z lekkąaltetyką źle zastosowana. Bolt doskonale znał zasady i wiedział, co sie stanie jak popelni falstart. W GW 2 gracze też powinni wiedzieć co ich czeka za nadużycie exploita. I mam wrażenie, że wiekszosć doskonale wiedziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować