Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CoD: Black Ops II nie dla Windowsa XP - znamy minimalne wymagania sprzętowe

42 postów w tym temacie

Dnia 03.09.2012 o 11:25, thiefi napisał:

Chyba dla Ciebie. W większości firm kompy hulają wciąż na XPkach, mnóstwo ludzi także
go w domu używywa, gdyż wydanie 350 zł na nowy OS dla starego kompa (który może w każdej
chwili paść ofiarą "postarzania produktów"), żeby sobie 1-3 gierki popykać?
Raczej nie.

Tia... kasę na parę gier rocznie średnio po 100 zł każda, to się ma, ale żeby wydać raz na 10 lat głupie 350 zł na nowy system to już szkoda, nie ?
I nie w jedną, dwie gierki, bo coraz więcej będzie wymagać nowego systemu, zwłaszcza jak wyjdzie win8. Xp przestał być wspierany przez Microsoft w 2007.

Dnia 03.09.2012 o 11:25, thiefi napisał:

XP wciąż ma 30% rynku graczy (wg. steama), więc jeśli twórcy olewają 30% potencjalnych
nabywców to niech nie płaczą, że sprzedaż na PC słaba.

Kto powiedział że słabnie ? Poza tym, czy to nie Ty przed chwilą stwierdziłeś że dla Ciebie bylyby to może ze 1-3 gry ?

Dnia 03.09.2012 o 11:25, thiefi napisał:

Poza tym ten Dx 11 głowy nie urywa i większe zmiany przyniosło przejście z dx9.0b na
dx.9.0c niż na dx10 czy 11.

Bo nie ma urywać, bylo parę razy tłumaczono że on nie jest dla graczy żeby sobie nowe fajerwerki obejrzeli, ale dla developerów którzy mają dzięki niemu mniej roboty podczas produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 11:32, Darkstar181 napisał:

Xp przestał być wspierany przez Microsoft w 2007.

http://www.microsoft.com/poland/centrumprasowe/prasa/08_06/13.aspx

Dnia 03.09.2012 o 11:32, Darkstar181 napisał:

ale dla developerów którzy mają dzięki niemu mniej roboty podczas produkcji.

Z tym to sie mozna juz zgodzic ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 10:47, Tomitechnodrome napisał:

Od 2007 roku roku xp nie istnieje więc w czym problem ?

Ja bym "wogule" chciał wiedzieć gdzie się takich głupot naczytałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi to w sumie nie przeszkadza, bo z XP na Vistę, a teraz na 7 przeniosłem się już jakieś 4 lata temu. Co do wymagań to bez większych problemów powinno pójść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha! Engine, który ma jeszcze elementy Quake 1 (tak, ten silnik ma jeszcze kod z Quake 1), "przechodzi" na DX11. Bullshit i tyle. Nie żebym miał coś przeciwko Windows 7, wręcz przeciwnie (sam go mam i sam jestem zdania, że czas już wyrzucić XP), ale to nie znaczy, żeby odwalać taką tandetę. Rozumiem, gdyby to był zupełnie nowy silnik. Teraz, nie dość, że będzie działać pod DX11 to zapewne w praniu wyjdzie, że będzie miał wymagania z kosmosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah, gracze. Najpierw narzekają, że XP i DX9 są za długo używane i trzeba się przenieść na DX11. Ale jak ktoś to zrobi, to nagle wielkie narzekanie, że DX9 nie wspierają.

Kocham to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 14:20, Henrar napisał:

Ah, gracze. Najpierw narzekają, że XP i DX9 są za długo używane i trzeba się przenieść
na DX11. Ale jak ktoś to zrobi, to nagle wielkie narzekanie, że DX9 nie wspierają.

Kocham to.


Musisz odróżnić normalnych graczy od forumowych trolli/hejterów/przygłupów/hipsterów, którzy myslą że jak ponarzekają, to są fajni :]

TobiAlex - ten silnik jest systematycznie ulepszany. W obecnej formie nie ma nic wspólnego z id Tech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam windows 7.. ale idioci uwierzą w to co ONI mówią :D sorki sa firmy które lepszymi silnikami mają lepsze efekty na win xp. Wieć niech mi nikt nie wciska że to "dla dobra gry" :D przy ich starym silniku który nawet jak jest poprawiany jest po prostu słaby jeżeli chodzi o możliwości. ;).

Gdyby powiedzieli nowy CoD będzie na Windows vista/windows 7 BO TAK to już bym bardziej taką płytką argumentacje zrozumiał niż pociskanie kitów jakich tu przeczytałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla tych ludzi którzy podają, że 30% graczy ma jeszcze XP: to ściema. Zajrzyjcie na stronę ankiety sprzętowej Steama, a zobaczycie, że Windows XP ma tylko 13% graczy, natomiast Windowsa 7 ma ok. 70%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 15:31, KrisN1 napisał:

Silnik napędzający CoD-a to stary id Tech 3 z Quake III po systematycznym liftingu. Śmiechu
warte są te wymagania :)

Ta, bo ten silnik ma mniej więcej tyle wspólnego z idTech 3, co Source z pierwszym idTech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 14:20, Henrar napisał:

Ah, gracze. Najpierw narzekają, że XP i DX9 są za długo używane i trzeba się przenieść
na DX11. Ale jak ktoś to zrobi, to nagle wielkie narzekanie, że DX9 nie wspierają.

Fajnie by było, jakby coś z tego wynikało :)
Wyższe rozdzielczości/więcej klatek to tak troche wiesz jak brzmi.
Przecie to jak wyglada Deamon Souls to nie wina DX9 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 14:20, Henrar napisał:

Ah, gracze. Najpierw narzekają, że XP i DX9 są za długo używane i trzeba się przenieść
na DX11. Ale jak ktoś to zrobi, to nagle wielkie narzekanie, że DX9 nie wspierają.

Kocham to.


Ja nigdy nie narzekalem, moga sobie robic gry na DX9c az do konca obecnej generacji sprzetu i konsol, nie onanizuje sie teselacja i innymi bzdetami, na widok ktorych slinka cieknie wlascicielom grzalek w kompach wymagajacych zasilacza 600W i wiecej. Duzo wazniejsza jest dla mnie fabula, strona artystyczna grafiki, klimat, muzyka, dialogi czy kreacje postaci - takie tam bzdety i szczegoly - nie to co efektowne murki z wystajacymi cegielkami uzyskane dzieki DX11. Dziwny jestem.

Wymagania sprzetowe gier multiplatformowych w tym roku wzbudzaja smiech. To ze obowiazkowo wymagaja DX10/11 rowniez wzbudza tylko smiech. A ze smiech to zdrowie - z usmiechem przed tymi swietami wybiore sie po PS3, bo dosc mam tego sztucznego "zylowania" wymagan. Oczywiscie przypadkiem wydawcy zaczynaja rezygnowac z DX9 na kompach w kwartale roku w ktorym wychodzi nowa Winzgroza z kolejnym numerkiem (4 generacje systemu MS (liczac XP) oblecialy/obleca jedna generacje konsol - nie zeby ktos chcial wyciagac kase od ludzi - no skad).

Dojdzie oczywiscie do tego ze Crysis 3 tez bedzie wymagal DX10/11 + cholera wie jakiego sprzetu, a w tym samym czasie ktos inny bedzie gral sobie w niego na X360 z 2006 roku. I po raz kolejny okaze sie ze WinXP SP3 z 2008r. "jest do bani bo tak". No ale po kilku tygodniach od premiery Crytek wypusci patch z teksturami i wszyscy hardkorowi pecetowcy beda wniebowzieci. "Zadbali o nas" - powiedza "bo na statycznych screenach widac roznice w ostrosci teksur" :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 18:42, rafixd napisał:

Co wy gadacie? Przecież XP jest jeszcze wspierany i będzie przez jeszcze 2/3 lata :O


Do 8 kwietnia 2014. Wnioskujac z tego (i z dat premier gier zaplanowanych na 2013) - nowa generacja konsol pojawi sie (o ile w ogole sie pojawi) najwczesniej w drugiej polowie 2013r. A to i tak optymistyczna czasowo wrozba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 21:01, lar34 napisał:

A ja mam XP i mi z tym dobrze:D Bez sensu wydawać pieniądze na nowy system jak stary
jest wystarczający.


O to wlasnie chodzi, lepsze jest wrogiem dobrego o ile nie jest za friko ;). Ja jeszcze nie zglupialem zeby placic za system, tylko dlatego zeby uruchomic jakies tam gierki, w czasie gdy leciwy XP wystarcza do wszystkiego innego w przecietnym domowym kompie. Krotko mowiac - jedynym argumentem dla mnie jest brak obslugi niektorych gier. A konkretnie - Dishonored. Reszte zlewam, wazne ze Darksiders II i Borderlands 2 mi pojda, jakos ich producentom nie wadzi XP. Jednym tak, innym nie - to tez jest dziwne, ciekawe od czego jest to zalezne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2012 o 11:07, Blazkovic napisał:

> A ja mam XP i mi z tym dobrze:D Bez sensu wydawać pieniądze na nowy system jak stary

> jest wystarczający.

O to wlasnie chodzi, lepsze jest wrogiem dobrego o ile nie jest za friko ;). Ja jeszcze
nie zglupialem zeby placic za system, tylko dlatego zeby uruchomic jakies tam gierki,
w czasie gdy leciwy XP wystarcza do wszystkiego innego w przecietnym domowym kompie.
Krotko mowiac - jedynym argumentem dla mnie jest brak obslugi niektorych gier. A konkretnie
- Dishonored. Reszte zlewam, wazne ze Darksiders II i Borderlands 2 mi pojda, jakos ich
producentom nie wadzi XP. Jednym tak, innym nie - to tez jest dziwne, ciekawe od czego
jest to zalezne.


Niestety w tej branzy zawsze tak bylo, ze musiales kupowac sprzet dla danej gry. Szczegolnei dobrze to widac na rynku konsolowych exclusive''ow. Niektorzy juz tego nie pamietaja, ale jeszcze 10-15 lat temu kazda nowa gra podnosila poprzeczke, przez co prawdziwi maniacy kupowali nowe podzespoly co nawet 3 miesiace. Pol roku to byl standard. Inaczej juz sobie nie pograles w najnowsze pozycje z ustawieniami na maxa. Do tego dochodzily rozne egzotyczne rozszerzenia i technologie, wspierane np tylko przez jeden uklad czy urzadzenie. Obecnie panuje duza stagnacja i zasadniczo mamy doskonala zgodnosc wsteczna.

Jednak mimo wszystko zgodze sie, ze przejscie na DX11 nie bylo konieczne. Z drugiej strony i tak wiekszosc graczy CoD to konsolowcy, wiec ich ten problem raczej nie dotyczy. Co najwyzej beda zmuszeni do przejscia na nowa platforme (czy to konsole, czy PC). Ja przesiadlem sie na Windows 7 glownie dlatego, ze developerzy do tego mnie zmusili brakiem wsparcia. Bo jesli o mnie chodzi, to Windows 98 spelnial wszystkie moje potrzby, jako srodowiska pracy i uruchamiania aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować