Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Capcom bada sprawę skradzionych egzemplarzy Resident Evil 6

25 postów w tym temacie

Nie ma jak hiena cmentarna tego pana z Polski. Wygląda to tak, jakby to było zamierzone.. Ktoś spieprzył sprawę i mamy tego finał. Druga sprawa, to sklep, który sprzedawał grę mimo, iż premiera dopiero za miesiąc. Powinni dostać po uszach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kiedyś w innym temacie jak wygląda kwestia upłynniania gier prosto z tłoczni.
Pracowałem kiedyś w firmie która zajmowała się tłoczeniem filmów [byłem operatorem potem ustawiaczem] i gier jak również softu.
Tytuły z x360tki pojawiały się u nas w tłoczni na grube miesiące przed premiera.
Kiedyś z zakładu wyjechała sobie paleta towaru [i dopiero wtedy uciął się złodziejski proceder jaki ludzie z pakowni uprawiali]
Tak samo gry wskakują na torrenty. Jeden cwaniak kołuje sobie kopię prosto z tłoczni i robi upload do sieci.
Niestety takie sytuacje to nic nowego, ot ta zrobiła się medialna bo gość Sprzedawał kopie oficjalnie w sklepie przed premierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 16:12, Pietro87 napisał:

Pisałem kiedyś w innym temacie jak wygląda kwestia upłynniania gier prosto z tłoczni.
Pracowałem kiedyś w firmie która zajmowała się tłoczeniem filmów [byłem operatorem potem
ustawiaczem] i gier jak również softu.
Tytuły z x360tki pojawiały się u nas w tłoczni na grube miesiące przed premiera.
Kiedyś z zakładu wyjechała sobie paleta towaru [i dopiero wtedy uciął się złodziejski
proceder jaki ludzie z pakowni uprawiali]
Tak samo gry wskakują na torrenty. Jeden cwaniak kołuje sobie kopię prosto z tłoczni
i robi upload do sieci.
Niestety takie sytuacje to nic nowego, ot ta zrobiła się medialna bo gość Sprzedawał
kopie oficjalnie w sklepie przed premierą.


Technicolor czy GM Records?
Również pracowałem w takim zakładzie, z tą różnicą że robiłem nadruki na płyty.

Jest tak jak kolega mówi. Maski trafiają na replikację sporo przed premierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.09.2012 o 16:26, Malitor napisał:

Technicolor czy GM Records?
Również pracowałem w takim zakładzie, z tą różnicą że robiłem nadruki na płyty.


Techni :)
A zaczynałem od kontraktowego na pakowni.
Ale potem się kierownictwo firmy tak poryło, że poszedłem w diabły do innej firmy i siedzę w niej do dziś [aczkolwiek inny typ produkcji i inna branża]

Dnia 03.09.2012 o 16:26, Malitor napisał:

Jest tak jak kolega mówi. Maski trafiają na replikację sporo przed premierą.


Po akcji z paleta jak wysiudali cala obecną ochronę to z tego co pamiętam na całkiem długi czas zabezpieczenie półdupki spięło i nic nie wypływało.
Ale od znajomego który dalej tam siedzi słyszałem, ze soft znów wypływa tylko w mniejszej skali [w sumie to było do przewidzenia, co jak co ale my jako naród kombinatorami jesteśmy pierwsza klasa.. a ten RE6 niejako może być dowodem, ze "biznes dalej się kręci" =)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komuś się dostanie, pytanie komu czy sklep poniesie konsekwencje ewentualnie osoba, która grę wystawiła czy Polski Dystrybutor tejże gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 16:54, Isildur napisał:

Komuś się dostanie, pytanie komu czy sklep poniesie konsekwencje ewentualnie osoba, która
grę wystawiła czy Polski Dystrybutor tejże gry...


Skoro kopie mają niemieckie pudełka etc. to dystrybutor z Polski niewiele zawinił. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 16:54, Isildur napisał:

Komuś się dostanie, pytanie komu czy sklep poniesie konsekwencje ewentualnie osoba, która
grę wystawiła czy Polski Dystrybutor tejże gry...

Komuś na pewno.
Ja się tylko zastanawiam jak można być tak głupim żeby sprzedawać w normalnym sklepie skradzione kopie dosyć głośnej gry grubo przed premierą. No chyba że ktoś nie zna rynku growego i praw nim rządzących, ale wtedy tym bardziej nie powinien mieć takiej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 16:54, Isildur napisał:

Komuś się dostanie, pytanie komu czy sklep poniesie konsekwencje ewentualnie osoba, która
grę wystawiła czy Polski Dystrybutor tejże gry...


Dystrybutor raczej nie, on tutaj nic nie zawinił. Capcom i Cenega od dawna są partnerami ścisłymi. To, że jest tam polska lokalizacja to nic nowego. Są to niemieckie skradzione kopie gry. Wielojęzyczna z resztą jest to kopia, jak wszystkie gry Capcomu na świecie. Po dupie powinna dostać niemiecka tłocznia ? Sklep w Polsce, który to sprzedał i osoba, która nie miała oporu, żeby to sprzedać. To cała lista winnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 16:54, Isildur napisał:

Komuś się dostanie, pytanie komu czy sklep poniesie konsekwencje ewentualnie osoba, która
grę wystawiła czy Polski Dystrybutor tejże gry...


Obstawiam dystrybutora. Nabywca ktory wystawil? Dlaczego on? Mysle iz na ebay''u mozna wystawiac co sie chce, rownie dobrze mozna zaprzec sie iz gre nabyc mozna po premierze. Sklep tez moze sie wybronic iz tego typu produkt dostal od dystrybutora. Aczkolwiek tez moze mu sie oberwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 18:57, creepyMatt napisał:

@Tezert
Obie przez tą samą osobę z konta założonego specjalnie na tę potrzebę...:)

nie zauważyłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 19:08, Ecko09 napisał:

Wersja niemiecka z pl napisami? ciekawe


A czemu nie ? Nie wiem jak na świecie, ale Capcom wydaje w Europie wszystkie gry w dostępnych lokalizacjach od razu. To bardzo dobrze, bo mieszkając we Francji, mam możliwość zagrania z polską lokalizacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 19:41, vegost napisał:

> Wersja niemiecka z pl napisami? ciekawe

A czemu nie ? Nie wiem jak na świecie, ale Capcom wydaje w Europie wszystkie gry w dostępnych
lokalizacjach od razu. To bardzo dobrze, bo mieszkając we Francji, mam możliwość zagrania
z polską lokalizacją.


Pytanie powinno brzmieć "czy zawiera niemieckie napisy?", bo jeżeli tylko angielskie i polskie to jest to bardzo dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować