Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy w Dark Souls zostanie wprowadzony łatwiejszy poziom trudności?

148 postów w tym temacie

Dnia 03.09.2012 o 21:06, vegost napisał:

Zabawne, że jak ktoś ma inne poglądy od innych to jest "głupi".


ktoś jest głupi jak dla niego 1 (stary poziom trudności) +1 (nowy poziom trudności) = 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 20:53, Strusiasty napisał:

Łatwiejsza będzie po prostu nudna...

Dla Ciebie. Może inni będą się świetnie bawić?

Tobie zaś zostanie stary poziom trudności, więc nudził się nie będziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 21:06, Kadaj napisał:

> Czy musisz
> przejść grę, by się przy niej dobrze bawić? Ja nie koniecznie.
Jeśli dobrze się bawisz, to ukończenie gry (o ile da się ją skończyć, ciężko oczekiwać
zakończenia od FIFY, FMa czy sieciowej strzelanki) jest tego naturalnym efektem. Dlaczego
niby by jej nie skończyć? Jak w pewnym momencie przerywasz granie i już do niego nie
wracasz, to znaczy że przestałeś się dobrze bawić.

To już problem tej osoby, która przestała się dobrze bawić. Jest wiele innych gier, które może sobie kupić ta osoba, lub mogła wybrać zamiast DS. Wiesz, czasami trafiają się nieudane zakupy, ale to nie powód do narzekań, bo z produktem wszystko gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 21:08, EmperorKaligula napisał:

ktoś jest głupi jak dla niego 1 (stary poziom trudności) +1 (nowy poziom trudności) =
1


Obecny poziom trudności wystarcza, nie ma potrzeba wprowadzać nowego. Z resztą nie ma o czym gadać. Gra nie jest dla wszystkich. Leszcze jej nie kupią. A przed zakupem, człowiek raczej sprawdza co kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 21:11, Hulk131 napisał:

Jest wiele innych gier, które
może sobie kupić ta osoba, lub mogła wybrać zamiast DS.


a to już jest problem developera/wydawcy - aby jak najwięcej osób kupiło grę i dało zarobić na chlebuś. biznes to biznes, nie ma miejsca na e-penisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 21:14, vegost napisał:

Obecny poziom trudności wystarcza, nie ma potrzeba wprowadzać nowego.


wystarcza Tobie, a potencjalnego klienta może odrzucać - myśl w kategoriach biznesowych. Fakt, że grę będzie mógł ukończyć casual, nie wpłynie w żaden sposób na hardcorowców. No poza gimbusami dla których największym życiowym achivmentem jest ukończenie DS... ale to margines.

Dnia 03.09.2012 o 21:14, vegost napisał:

Leszcze jej nie kupią.


jestem leszczem bo nie lubię zręcznościówek tak jak miliony innych gracz ? teraz już na serio, bez szydery: czas na leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 21:15, EmperorKaligula napisał:

a to już jest problem developera/wydawcy - aby jak najwięcej osób kupiło grę i dało zarobić
na chlebuś. biznes to biznes, nie ma miejsca na e-penisy.

A co mnie to obchodzi? Jak zarabiają developerzy mnie kompletnie nie interesuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 21:11, Hulk131 napisał:

To już problem tej osoby, która przestała się dobrze bawić.

I problem firmy, która straciła potencjalnego klienta.

Dnia 03.09.2012 o 21:11, Hulk131 napisał:

Wiesz, czasami trafiają się nieudane
zakupy, ale to nie powód do narzekań

To co ma być powodem do narzekań? Udane zakupy? ;p

Dnia 03.09.2012 o 21:11, Hulk131 napisał:

bo z produktem wszystko gra.

Najwidoczniej z punktu widzenia wielu użytkowników niekoniecznie wszystko gra, skoro producent w ten sposób się wypowiada. Mogą to olać, albo poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 21:21, Hulk131 napisał:

A co mnie to obchodzi? Jak zarabiają developerzy mnie kompletnie nie interesuje :P


dużo $$$ = DS 2
mało $$$ = bankructwo, brak kolejnej gry

może w paintcie Ci narysować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 21:14, vegost napisał:

Obecny poziom trudności wystarcza, nie ma potrzeba wprowadzać nowego. Z resztą nie ma
o czym gadać. Gra nie jest dla wszystkich. Leszcze jej nie kupią. A przed zakupem, człowiek
raczej sprawdza co kupuje.


Ale grze nic nie ubędzie, tylko przybędzie? To skąd ten upór? Tobie może i wystarcza ten poziom trudności, bo masz odpowiednie umiejętności i ilość czasu. Inni mogą się odbić od tej produkcji, a to strata dla wydawcy.

Mam wrażenie, ze niektórzy tu żyją w jakimś własnym świecie, gdzie twórcy tworzą gry dla garstki wybranych i nie oczekują nawet za to wynagrodzenia. Jeśli grze przybędzie fanów poprzez DODANIE (nie zastąpienie jak się niektórym wydaje) łatwiejszego poziomu, to będzie sukces. I dla wydawcy, i paradoksalnie, dla graczy. Dla graczy, bo twórcy dostaną od wydawcy sygnał, że gra się dobrze sprzedaje i jest zielone swiatło dla następnej części.
Swoją drogą, ktoś kiedyś wprowadził poziomy trudności, żeby w jedną grę dobrze się grało i doświadczonym, starym "wyjadaczom" i niedoświadczonym początkującym. Dlaczego z tego nie korzystać?

Na koniec:
LUDZIE! NIE ZOSTANIE ZMIENIONY OGÓLNIE POZIOM TRUDNOŚCI W GRZE NA NIŻSZY, TYLKO ZOSTANIE DODANY NOWY, ŁATWIEJSZY POZIOM TRUDNOŚCI. CZASAMI TRZEBA CZYTAĆ ARTYKUŁ, A DOPIERO PÓŹNIEJ COŚ PISAĆ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 21:20, EmperorKaligula napisał:

wystarcza Tobie, a potencjalnego klienta może odrzucać - myśl w kategoriach biznesowych.
Fakt, że grę będzie mógł ukończyć casual, nie wpłynie w żaden sposób na hardcorowców.
No poza gimbusami dla których największym życiowym achivmentem jest ukończenie DS...
ale to margines.


Z punktu widzenia kasiory to jasne, mogą nawet zrobić to jak interaktywny film. Żeby gra się sama przechodziła, nie mam nic przeciwko. Szkoda tylko, że straci na jakości.

Dnia 03.09.2012 o 21:20, EmperorKaligula napisał:

jestem leszczem bo nie lubię zręcznościówek tak jak miliony innych gracz ? teraz już
na serio, bez szydery: czas na leczenie.


Na to wychodzi, że jesteś leszczem :) Nie umiesz grać ? To nie graj, nie denerwuj innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 21:21, Kadaj napisał:

> Wiesz, czasami trafiają się nieudane
> zakupy, ale to nie powód do narzekań
To co ma być powodem do narzekań? Udane zakupy? ;p

Od tego są recenzje gier, żebyś się przekonał, czy dana gra się tobie spodoba. Chodziło mi raczej o "nietrafiony zakup". Jeśli kupiłeś coś, co ci się nie podoba, to pretensje możesz mieć tylko i wyłącznie do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 21:25, EmperorKaligula napisał:

dużo $$$ = DS 2
mało $$$ = bankructwo, brak kolejnej gry

może w paintcie Ci narysować ?


Jestem za tym, żeby już w podstawówkach wprowadzić podstawy ekonomii, bo niektórzy żyją w idealnym świecie, gdzie gry są tworzone przez pasjonatów za darmo, tylko dla wybranej garstki wybrańców, a wydawcy z chęcią dają kasę na kolejne częście niedochodowej serii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 21:25, EmperorKaligula napisał:

> A co mnie to obchodzi? Jak zarabiają developerzy mnie kompletnie nie interesuje
:P

dużo $$$ = DS 2
mało $$$ = bankructwo, brak kolejnej gry

może w paintcie Ci narysować ?

Czy ty rozumiesz co się do ciebie mówi? Nie obchodzi mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 21:26, vegost napisał:

Z punktu widzenia kasiory to jasne, mogą nawet zrobić to jak interaktywny film. Żeby
gra się sama przechodziła, nie mam nic przeciwko. Szkoda tylko, że straci na jakości.

Jeśli samoprzechodzenie się będzie opcjonalne, bez ingerencji w zawartość standardowego poziomu trudności, to jak niby miałaby stracić na jakości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 21:26, vegost napisał:

Na to wychodzi, że jesteś leszczem :)


zgłoszone

Dnia 03.09.2012 o 21:26, vegost napisał:

Nie umiesz grać ? To nie graj, nie denerwuj innych.


w tym newsie nie chodzi o granie/nie granie w grę tylko o problem opcjonalnych ułatwień dla casuali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Inna sprawa, że mówią o tym dopiero teraz. Był Demon''s Souls na PS3, był Dark Souls

Dnia 03.09.2012 o 19:49, aope napisał:

wydany w zeszłym roku na konsolach, teraz zrobili konwersję na PC i nagle pojawiają się
propozycje zmian w poziomie trudności. Ciekawe :]




Pecetowy Gracz Hardkorowy

ur. 30.12.1980
zm.03.09.2012

Spoczywaj w pokoju !

------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------

Jestem przeciwko tego typu zmianom, z doświadczenia wiem, że kończy się to źle - vide seria: Forza Motorsport - w trójce wywalono wyścigi długodystansowe - potrafiły trwać ponad godzinę, więc przypuszczam, że odbyło się to na zasadzie - "za długie i za nudne" dla sporej częsci graczy) i dodano (opcjonalnie) opcje "rewind". Efekt - gra jest łatwiejsza, przystępniejsza i lepiej się sprzedała... ale część swojej tożsamości zwyczajnie straciła - nie ma już tych emocji typu: jedziesz pięćdziesiąte okrążenie, przeciwnik tuż za Tobą, na ostatnim zakręcie popelniasz błąd i.... jesteś drugi ;-) W "trójce" w tym momencie robisz rewind i tyle :/ Coś za coś...

Wszystkim tym, ktorzy krzyczą - co Wam to szkodzi, co przeszkadza, że teraz każdy będzie mógł zagrać i skończyć powiem krótko - jest mnóstwo gier o łatwym i normalnym poziomie trudności w każdym gatunku/tematyce/rodzaju. Znajdziecie coś dla siebie. Poziom trudności w DS zostawcie taki jest - tego typu gier nie ma na rynku wiele, nie wychodzą na pęczki - co Wam szkodzi ta jedna ?

ps. A że deweloper wyskakuje z taką propozycją krótko po premierze wersji PC... - wstyd i hańba dla braci pecetowej, takiego obrotu sprawy nikt się chyba nie spodziewał :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 21:33, EmperorKaligula napisał:

> Czy ty rozumiesz co się do ciebie mówi? Nie obchodzi mnie to.

a mnie nie obchodzi Twój e-penis, który ucierpi na dodaniu opcji "easy"

W takim razie nie odpisuj na moje posty, skoro masz mnie w tak głębokim poważaniu :P Wszyscy kuluralni ludzie udzelający się w tym temacie tylko na tym skorzystają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować