Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy w Dark Souls zostanie wprowadzony łatwiejszy poziom trudności?

148 postów w tym temacie

Dnia 03.09.2012 o 21:57, Kadaj napisał:

Skąd wiesz, co dla kogo jest przyjemne? Dla każdego to samo?

Domyślam się, osobiście uważam, że Dark Souls nie jest pozycją do przechodzenia wiele razy. Jak ktoś chce, to może i dwadzieścia. Ale się znudzi. Pamiętamy ją za trudność, nie za łatwość. O gustach się nie rozmawia, podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 21:59, EmperorKaligula napisał:

co innego słowna szermierka i lekkie przepychanki, a co innego prostacka obelga. To będzie
chyba trzeci zgłoszony post, więc nie dramatyzuj.

Tylko trzeci? Zawiodłem się na tobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 21:54, Amom napisał:

I nie gadaj o trudnych grach na konsole... odpal sobie qIII na koszmarze i zobacz jaki
jestes kozak

Quake 3 miał też poziom "I Can Win". I kod na godmode. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pisałem to już ze 3 razy :D ale jak nie dociera, to trzeba powtarzać ;)

Swoją drogą, Ty cały czas rzeczywiście piszesz coś nowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo gra nie jest taka straszna jak ją malują, pierwsze 50h i z górki. Po drugie primo jeśli ktoś nie daje rade niech wraca do coda czy w co tam lubi grać i bo proste :)
Czuje że zaraz ktoś mnie zbluzga ale co mi tam, takie me zdanie i takie zostanie



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 22:05, pawbuk napisał:

Wiem, że pisałem to już ze 3 razy :D ale jak nie dociera, to trzeba powtarzać ;)

Swoją drogą, Ty cały czas rzeczywiście piszesz coś nowego...

Ja zawsze odpowiadam na posty innych, nie piszę w "wolnym" poście to samo, tylko innymi słowami. Jak mówiłem no offence. Doskonale rozumiem, tylko się nie zgadzam, to tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 22:07, Murabin napisał:

Po pierwsze primo gra nie jest taka straszna jak ją malują, pierwsze 50h i z górki. Po
drugie primo jeśli ktoś nie daje rade niech wraca do coda czy w co tam lubi grać i bo
proste :)
Czuje że zaraz ktoś mnie zbluzga ale co mi tam, takie me zdanie i takie zostanie


Tutaj na forum, są ludzie, którzy na siłę próbują innym narzucić im swoje zdanie i zasady. Dobrze, że Ty masz swoje. Chwała ci za to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 22:10, vegost napisał:

> Po pierwsze primo gra nie jest taka straszna jak ją malują, pierwsze 50h i z górki.
Po
> drugie primo jeśli ktoś nie daje rade niech wraca do coda czy w co tam lubi grać
i bo
> proste :)
> Czuje że zaraz ktoś mnie zbluzga ale co mi tam, takie me zdanie i takie zostanie

Tutaj na forum, są ludzie, którzy na siłę próbują innym narzucić im swoje zdanie i zasady.
Dobrze, że Ty masz swoje. Chwała ci za to :)

Dokładnie. Do niektórych nie dociera, że ktoś może mieć inny punkt widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Gdyby tutaj był ten sam problem, też byłbym przeciwko. Gdyby tutaj dodawali do poziomu normal np. opcję "wróg zadaje mniejsze obrażenia", albo gdyby zapowiedzieli w następnym patchu wywalenie jakiegoś bossa bo jest za trudno, jak najbardziej można by się kłócić. Ale na normalu NIC się nie zmieni, nadal będzie hardcorowo, nadal będzie trzeba kombinować i nadal gra będzie wymagała skilla. Jedyna różnica jest teraz taka, że kilku idiotów nie będzie mogło się chwalić "przeszedłem DSa". Zamiast tego trzeba będzie powiedzieć "Przeszedłem DSa na normalnym poziomie trudności", ale najwyraźniej są ludzie, którzy tylu słów w jednym zdaniu wypowiedzieć nie są w stanie. Poza tym dlaczego na Boga, każdy, kto sobie z tą grą nie radzi jest nazywany casualem? Kto powiedział, że łatwiejszy tryb będzie trybem dla debili? Aktualnie, jak patrzyłem na gameplay, są tam bossowie, którzy nie wybaczają błędów. Może na niższym poziomie trudności po prostu otrzymywane obrażenia będą niższe? Życie bossów trochę szybciej będzie leciało? Ale niestety dla niektórych to się rozbija o fakt, że e-penis trochę zmaleje... smutne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć swoje zdanie, tylko czemu chcesz bronić dostępu do gry osobom, dla których jest ona za trudna, bo:
- po pierwsze primo (!?) mogą nie być wprawieni w posługiwaniu się padem
- po drugie primo (!!?) mogą nie mieć doświadczenia w tak mocno zręcznościowych grach
- po trzecie primo (!!!?) mogą nie mieć wystarczająco dużo czasu, żeby jednego bossa ubijać 5 godzin i zabić go dopiero dzięki zbiegowi okoliczności za 30 razem ?
Nie lubisz CoD-a - OK...ale nie musisz się dowartościowywać kosztem ludzi, którzy akurat lubią taką rozgrywkę. Zazwyczaj jest to leczenie jakichś własnych kompleksów...

Poza tym!
To tylko dodatkowy poziom trudności, nie zmiana koncepcji gry. Nikt Wam nie będzie bronił grać tak jak lubicie...to czemu bronicie innym możliwości gry taj jak oni lubią? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 22:17, pawbuk napisał:

Poza tym!
To tylko dodatkowy poziom trudności, nie zmiana koncepcji gry. Nikt Wam nie będzie bronił
grać tak jak lubicie...to czemu bronicie innym możliwości gry taj jak oni lubią? :D

Nikomu nic nie bronimy. My wyrażamy własne zdanie. Jeśli tak trudno ci to przełknąć to nic nie poradzę. Developerzy i tak zrobią jak chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 22:20, Hulk131 napisał:

Nikomu nic nie bronimy. My wyrażamy własne zdanie. Jeśli tak trudno ci to przełknąć to
nic nie poradzę. Developerzy i tak zrobią jak chcą.


Problem w tym, że później taki developer może zajrzeć na forum i zobaczy mnóstwo głosów krytycznych w sprawie wprowadzenia tego nowego poziomu trudności. Podczas gdy to tak naprawdę nikomu nie szkodzi. No ale uprzykrzanie innym ludziom życia to akurat nasza narodowa specjalność :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 19:49, aope napisał:

Zły pomysł. Tak jak np. w prawdziwych symulatorów lotu nie wprowadza się trybu arcade,
tak i tutaj charakter gry nie powinien zostać zmieniony.


W Wings of Prey tryb arcade jest, ale jest też tryb simulator i jest taki jaki powinien być.

Ba, nawet DCS Black Shark, gry której nikt nie posądzi o nie bycie prawdziwym symulatorem ma w opcji łatwiejszy tryb sterowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 22:23, pawbuk napisał:

> Nikomu nic nie bronimy. My wyrażamy własne zdanie. Jeśli tak trudno ci to przełknąć
to
> nic nie poradzę. Developerzy i tak zrobią jak chcą.

Problem w tym, że później taki developer może zajrzeć na forum i zobaczy mnóstwo głosów
krytycznych w sprawie wprowadzenia tego nowego poziomu trudności. Podczas gdy to tak
naprawdę nikomu nie szkodzi. No ale uprzykrzanie innym ludziom życia to akurat nasza
narodowa specjalność :D

To twoje zdanie. Moim zdaniem szkodzi to grze i to bardzo. Mam nadzieję, że krytycznych głosów będzie jak najwięcej :) Nie mam zamiaru uprzykrzać ci życia, ty poprostu tak to odbierasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 22:17, pawbuk napisał:

Możesz mieć swoje zdanie, tylko czemu chcesz bronić dostępu do gry osobom, dla których
jest ona za trudna, bo:
- po pierwsze primo (!?) mogą nie być wprawieni w posługiwaniu się padem
- po drugie primo (!!?) mogą nie mieć doświadczenia w tak mocno zręcznościowych grach
- po trzecie primo (!!!?) mogą nie mieć wystarczająco dużo czasu, żeby jednego bossa
ubijać 5 godzin i zabić go dopiero dzięki zbiegowi okoliczności za 30 razem ?
Nie lubisz CoD-a - OK...ale nie musisz się dowartościowywać kosztem ludzi, którzy akurat
lubią taką rozgrywkę. Zazwyczaj jest to leczenie jakichś własnych kompleksów...

Poza tym!
To tylko dodatkowy poziom trudności, nie zmiana koncepcji gry. Nikt Wam nie będzie bronił
grać tak jak lubicie...to czemu bronicie innym możliwości gry taj jak oni lubią? :D


Po pierwsze priom są chyba już jakieś usprawnienia do klawiatury radzę poszukać
Po drugie primo zręczność nie jest taka ważna w singlu a jedynie przewidywalność,
Po trzecie primo bossy są na maks 3h myślę nie więcej i nie liczył bym na zbiek okoliczności tylko na przewidywalność
A do coda to nic nie mam sam czasem lubiłem w to pograć no ale tam macie łatwy poziom i możecie sobie wybrać.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli dasz mi link z wypowiedzia tego pana JASNO sugerującą, że robi to ze wzgledu na narzekania poecetówców albo że "easy" ma pojawić się tylko na PC w jakimś patchu to mozemy rozmawiać. Bez tego tylko trollujesz i próbujesz wywołać niepotrzebną wojnę platform.

Nie to, żebym był zdziwiony, widząc sam tytuł newsa byłem pewny, że ktoś bedzie próbował to wykorzystać żeby wbić pecetom szpilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 22:26, Hulk131 napisał:

To twoje zdanie. Moim zdaniem szkodzi to grze i to bardzo. Mam nadzieję, że krytycznych
głosów będzie jak najwięcej :) Nie mam zamiaru uprzykrzać ci życia, ty poprostu tak to
odbierasz.


W jaki sposób szkodzi to grze? ;D ucierpi Twoje ego? Czy może nadal myślisz, że zmienią poziom trudności w grze? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 22:29, pawbuk napisał:

W jaki sposób szkodzi to grze? ;D ucierpi Twoje ego? Czy może nadal myślisz, że zmienią
poziom trudności w grze? :D

Nie jestem zwolennikiem zmiany contentu gry po jej premierze. Uważam, że developerzy, którzy wprowadzają taki content nie szanują swoich dzieł. Jeśli gra jest trudna dev nie powinien zmieniać gry, tylko dlatego, że paru osobom się nie podoba, że gra jest trudna. Nie ważne czy poziom jest opcjonalny. Zmiany zostały poczynione. Jeśli ktoś wypuszcza grę na rynek, to uważa, że jest skończona - taki jest mój pogląd i nic go nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego myślisz, że te problemy,które opisałem mam osobiście? Na padzie gram od 2005 roku, w każdą odsłonę PES-a, później FIFY, grałem w Batmany, w AC, w DMC... Więc akurat z padem nie mam większych problemów. Poza tym w takich grach zręczność jest równie ważna jak umiejętność przewidywania. Co z tego, że masz pojęcie jak zniszczyć przeciwnika skoro jest on dla Ciebie za szybki ;)
To 5 godzin to był tylko taki przykład. Ale skoro Tobie zajmuje to 3 godziny, to dlaczego komuś mniej wprawionemu nie miałoby to zająć tych 5 godzin? :D
A tak poza tym, to od dawna nie gram w CoD-a, chociaż części pierwszą, drugą, MW i MW2 przeszedłem po kilka razy. Naprawdę bardzo fajne gry, tylko trochę drogie jak na 15 godzin zabawy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli odpadają wszelkie dodatki, DLC i inne tego typu rzeczy. No i oczywiście łatki, bo często coś w samej grze zmieniają :D
Będę polemizował czy dodanie nowego poziomu trudności (opcjonalnego) zmienia zawartość (bardzo ładny polski odpowiednik słowa content) gry :D Dla Ciebie absolutnie nic się nie zmienia poza dodatkową opcją w menu - gdyby dodali nowe opcje graficzne, w tym rozdzielczości wyższe, to też byś narzekał? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować