Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Black Mesa zadebiutuje już za 11 dni, bez poziomów Xen i BMDM

34 postów w tym temacie

Strasznie leniwi ci moderzy. Robią to i robią od lat i jakoś zrobić nie mogą a w międzyczasie powstawały do różnych gier o wiele większe mody i były wydawane. Na dodatek oryginalne. Przecież to nie jest tak że przy Black Mesa muszą siedzieć dniami i nocami i projektować nowy content, wymyślać mapy, szkicować potwory, planować fabułę - wszystko jest gotowe. Nie wiem czemu odtworzenie map i stworzenie nowych modeli zajmuje im aż tyle czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 21:28, takticalpl napisał:

Czy z CS anthology zadziała? Bo jest tam Condition Zero, wiec wydaje mi sie, ze powinno.

CZero to, GoldSrc. Starszy silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 21:09, phoenix_fire napisał:

A które w kolejności są BMDM i Xen ? Z tego co wiem to HL ma 17 chapterów...


Sama końcówka.

@Nagaroth
A co ty w tym czasie zrobiłeś za darmo dla społeczności, pie***** trollu ? Widać, że Cię rodzice utrzymują i życia nie znasz, a tym bardziej projektowania i tworzenia gier lub choćby modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 21:09, phoenix_fire napisał:

A które w kolejności są BMDM i Xen ? Z tego co wiem to HL ma 17 chapterów...

BMDM to deathmatch, a Xen to sama końcówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja podziwiam gości, którzy podjęli się odpicowania gry w którą gram po dziś dzień. Obecnie przebijam się przez Opposing Force mogli by i jego kiedyś odnowić :D. Gry z serii Half-Life są moim zdaniem przykładem tego jak powinno się robić coś dobrego. Silnik elastyczny, dobry do wszelakiego modowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trochę jak opieprzać kucharza, że przez 5 godzin gotował ci zupełnie za darmo wykwintne danie. No nazwałbym to po imieniu, ale moderatorzy i te sprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 21:36, leszeq napisał:

@Nagaroth
A co ty w tym czasie zrobiłeś za darmo dla społeczności, pie***** trollu ? Widać, że
Cię rodzice utrzymują i życia nie znasz, a tym bardziej projektowania i tworzenia gier
lub choćby modów.


Po pierwsze, naucz się trochę kultury bo rzucanie się z wyzwiskami na ludzi za to że wyrażą swoje zdanie jest zachowaniem godnym zidiociałego trzynastolatka.
Po drugie, co ma moja działalność tutaj do rzeczy? Nijak nie dotyczy ona tematu.
Po trzecie, zamierzasz rzucać się na każdą osobą która ośmieli się opublikować komentarz nie będący lizaniem czterech liter autorom Black Mesa?

Jakkolwiek podziwiam pracę autorów moda i doceniam, tak uważam i zdania nie zmienię, że to lenie. Mają gotowy engine, mają narzędzia, mają oryginał który tylko chcą odtworzyć na lepszej grafice a zajmuje im to mnóstwo czasu. To nie jest projekt na miarę Tamriel Rebuilt gdzie pracę mają prawo i powinny trwać lata. Stworzenie nowych modeli (a i to nie tak dużo, sporo z nich mają już gotowych w HL2) w oparciu o gotowe designy i zaprojektowanie map mając już gotowe oryginały po prostu nie powinno zajmować aż tyle czasu.

Wiem doskonale że moderzy mają życia poza tworzeniem swojego moda, że robią to w wolnych chwilach i za darmo. Ale całe grupy innych moderów potrafią się zebrać i w szybszym czasie stworzyć o wiele większe i przede wszystkim, oryginalne, produkty.

No chyba że Black Mesa tworzy jedna, dwie osoby. Wtedy czas pracy jest usprawiedliwiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten pomysł z Xen jako osobną grą jest dobry... Dla mnie to była zawsze najsłabsza część Half-Life''a i chyba wolałbym aby zamiast tego wzięli się za remake dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nagoth jezeli mam byc szczery to jestes idiota.. zrob sam choc 1/10 tego co oni w tym czasie , za darmo , poswiecajac swoj czas a wtedy pogadamy..narzekac kazdy debil potrafi niestety zrobic cos to juz trzeba cos umiec i posiwecac czas na tworzenie wiec przestan pierdzielic od rzeczy bo poki co sam jestes zidiocialym 13latkiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Nagaroth: Przeklejam tekst z innego serwisu o grach.

"Oryginalny Half-Life wydany został w 1998 roku. Black Mesa: Source, jego odświeżona edycja wykorzystująca ulepszoną wersję silnika Source użytego w Half-Life 2, jest przygotowywana od 2005 roku. Ten fanowski projekt obejmuje zbudowanie gry na nowo – autorzy nie wykorzystali w swojej produkcji ani skrawka oryginalnego kodu Half-Life’a. Wymagało to stworzenia około dwóch tysięcy modeli, pięciu tysięcy tekstur, nagrania grubo ponad dwóch tysięcy efektów dźwiękowych oraz sześć i pół tysiąca linii dialogowych. Black Mesa: Source będzie udostępniana za darmo, wystarczy mieć w posiadaniu grę wykorzystującą silnik Source."

Wielu chciałoby być tak "leniwymi" jak autorzy tej odświeżonej wersji. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem dość negatywnie nastawiony do całego projektu. Wszystkie "pełne" modyfikacje HL2 na silniku Source prezentowały się średnio. Co prawda można znaleźć kilka perełek które nie przypominają niedokończonej bety (PvK II czy Fistfull of Frags) - ale wymienione przeze mnie produkcje to gry multiplayer. Remake całego singla Half-Life to przygotowanie ogromnej ilości lokacji, modeli, animacji, skryptów. Moderzy pracowali latami nad dużo mniejszymi projektami i do tej pory nie pojawiło się nic co mogłoby wprawić człowieka w zachwyt.

Spodziewam się przyjemnego strzelania na kilka godzin - ale nie na poziomie pierwszego Half-Life. Chociaż kto wie - może ekipa odpowiedzialna za Black Mesa: Source mnie miło zaskoczy. Oby!

Dlaczego narzekam? Bo ja chcę prawdziwy remake made by Valve :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 21:36, leszeq napisał:

A co ty w tym czasie zrobiłeś za darmo dla społeczności, pie***** trollu ? Widać, że
Cię rodzice utrzymują i życia nie znasz, a tym bardziej projektowania i tworzenia gier
lub choćby modów.


Ostrzeżenie, za obrażanie rozmówcy... Następnym razem będzie degrad z bonusem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że na Half-Life 3 zapewne jeszcze przyjdzie nam długo poczekać Black Mesa będzie prawdziwym prezentem dla fanów serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować