Zaloguj się, aby obserwować  
Ryan-Kam

Medal of Honor Airborne

1010 postów w tym temacie

Pod koniec 2005 roku ukazała się druga część genialnego, jak pamiętamy – Call of Duty. Kontynuacja przez autorów, studio Infinity Ward zapowiadana była jako rewolucja. Twórcy byli zachwyceni i o grze wyrażali się w samych superlatywach, wiadomo – jak to producenci. Po ukazaniu się gry i perypetiach związanych z jej wydaniem w Polsce (Spore opóźnienie w stosunku do innych krajów) gra zebrała bardzo pozytywne opinie, niestety jednak – w moim odczuciu, ani przełomu, ani rewolucji nie było. Między innymi właśnie dlatego gracze z dużym zainteresowaniem przyglądają się nadchodzącemu Medal Of Honor: Airborne, prawdopodobnie pogromcy Call of Duty 2.
O tym czy Call of Duty zostanie strącony z tronu gier FPP utrzymanych w konwencji wojennej czytaliśmy już wiele razy.
Najpierw miał przyjść Medal Of Honor – Wojna na Pacyfiku. Gra rzeczywiście była bardzo dobra, jednak w moim odczuciu brakowało jej „tego czegoś”, co czyni grę wyjątkową. Trochę później, w okolicach marca 2005roku przyszedł czas na bardzo głośno zapowiadany tytuł – Brothers In Arms – Road To 30 Hill.
Na każdym kroku mogliśmy słyszeć od twórców (z resztą i nie tylko od nich), że nadchodzi nowy król shooterów wojennych na PC. Call of Duty miał ustąpić miejsce na szczycie właśnie BiA.
Ja od początku nie ufałem temu co zapowiadano, z racji braku doświadczenia w tym temacie twórców, jak i zbyt robionego przez nich szumu medialnego wokół gry, która sprawiła rozczarowanie mimo zapowiedzi. Wyszedł zupełnie przeciętny tytuł, który - mało tego, że nie zbliżył się nawet do poziomu CoD, to nie dorastał również do stóp Wojnie na Pacyfiku.

Tym razem zagrożenie dla Call Of Duty jest o wiele większe. Zbliża się prawdziwa rewolucja na miarę pierwszego CoD''a w postaci już ósmej części MoH (biorąc pod uwagę konsolowe wersje) - Medal Of Honor - Airborne.
Dlaczego tak może się prawdopodobnie stać dowiecie się w dalszej części artykułu.

Tak jak wspominałem kolejna, ósma już część cyklu, przygotowywana jest na wszystkie platformy, łącznie z PSP, najnowszym Xboxem i poczciwym pecetem oczywiście. Ciekawostką jest również fakt, że gra ma się ukazać na hucznie zapowiadaną konsolę – PlayStation 3, jednak Sony prawdopodobnie nie wyrobi się z maszynką na jesień tego roku (w tym okresie ma się ukazać właśnie Airborne).

Akcja MoH - Airbone toczyć się będzie w Europie zachodniej, jest to dobre posunięcie ze strony twórców, ponieważ - moim zdaniem Wojna na Pacyfiku, jak i jego kierunek były błędem. Przecież jeśli chciałbym postrzelać do skośnookich to wybrałbym Vietcong''a lub inny tytuł podobny tytuł.

Gracz wcieli się w postać Boyda Traversa, starszego szeregowego 82 Dywizji Powietrzno-desantowej. Ciekawostką jest, że ta formacja była i jest nadal, ponieważ funkcjonuje do dzisiaj – największą formacją powietrzno-desantową na świecie.
W czasie Drugiej wojny światowej jednostka ta brała udział w najważniejszych bitwach właśnie w Europie, więc jak nietrudno się domyślić, będziemy mieli okazję spojrzeć i wziąć udział w największych bitwach. EA Games przy współpracy z historykami stara się przygotować grę maksymalnie odzwierciedlającą bitwy jakie rozegrały się podczas IIWŚ, dlatego na ekranie monitora wraz z szeregowym Boydem Traversem będziemy świadkami prawdziwych wydarzeń.

Pierwszą innowacją jaką zapowiadają twórcy jest sposób rozegrania misji. W każdej grze, po prostu zaczynaliśmy grę na lądzie, mieliśmy cele i musieliśmy je wykonać. Tym razem sprawa wygląda o wiele ciekawiej i jeśli twórcy dobrze zrealizują pomysł, gra może zyskać dużo na atrakcyjności - ale do rzeczy.
Zabawa ma się rozpoczynać w bazie. Dowódca będzie przekazywał nam informacje na temat terenu, wroga, miejsca zrzutu, oraz dokładnych celów naszej misji. Po odprawie przyjdzie nam zaopatrzyć się w broń i amunicję.
W ten sposób, wraz z ekwipunkiem stałeś się żołnierzem gotowym do...tak, właśnie do odlotu. Po odprawie przyjdzie nam wraz z innymi trzęsącymi portkami żołnierzami usiąść w samolocie, podziwiać piękne widoki, a potem modlitwa, zielona lampka, otwarte drzwi, i skok ze spadochronu.

Drobny wiaterek spowoduje zmianę kursu, choć to nie będzie mieć większego znaczenia, ponieważ to od nas ma zależeć gdzie chcemy wylądować, niekoniecznie w ustalonym przez autorów miejscu. Oczywiście lot nie może być miły i spokojny, bo chyba nie można nazwać takim podczas którego obok naszej głowy przelatują świszczące kule z wrogiej broni.
Po wylądowaniu, niekoniecznie na twardej powierzchni, bo może się zdarzyć, że wpadniemy na dach lub drzewo, mamy mieć możliwość bardzo dużej swobody. Według zapowiedzi twórców gra ma być – Uwaga! – całkowicie nieliniowa, m.in. za sprawą dowolnego wyboru miejsca lądowania, czyli momentu od którego zaczniemy misję, oprócz tego, obok celów głównych ma być również dużo drugorzędnych, mniej ważnych, na czym dokładnie to będzie polegać jednak niewiadomo.
Sposób dotarcia do celu ma być ustalony przez nas, a nie tak jak to wytyczyli autorzy gry. Przykładem może być tu właśnie konkurent, czyli CoD 2. Niestety gra jest bardzo liniowa, a droga jaką mamy dotrzeć do celu jest wytyczona przez twórców.

Kolejną rewolucją ma być AI przeciwników któremu panowie z EA Games poświęcili bardzo dużo czasu. Dopracowany algorytm jakim szczycą się twórcy ma pokazać naszych kompanów, jak i wrogów zupełnie w nowym świetle – jak prawdziwych, myślących ludzi, co pozwoli jeszcze bardziej poczuć nam się, jak na prawdziwej wojnie.
Należy poświęcić trochę miejsca właśnie AI przeciwników, którzy mają szybko reagować na sytuację na mapie, wraz z przemieszczaniem się, a nie tak jak to ma miejsce w większości gier przeciwnik za każdym razem jest w tym samym miejscu i rusza się najwyżej dwa kroki w przód.

Przykładowo - jeśli wrogi oddział będzie w przewadze, postara się śmielej atakować nasze pozycje, jeśli nie – będzie bardziej ostrożny lub po prostu weźmie nogi za pas.
Nasi koledzy z drużyny mają również odgrywać zupełnie nowe role – nie jako puste kukły które stoją przy nas i udają, że strzelają i niosą pomoc, ale jako prawdziwi żołnierze którzy mogą zadecydować o zwycięstwie misji.

Tradycyjnie jak w każdej grze tego typu nie mogło zabraknąć wśród broni Thompsona, którego spotkaliśmy już w poprzednich odsłonach MoH, jak i CoD zresztą. Można się również spodziewać m.in. M1 Garand, Springfield, Kar-98K, MP40 oraz innych gunów charakterystycznych dla tego okresu.
Trzeba powiedzieć coś o kolejnej innowacji, zapowiadającej rewolucję. Mowa tutaj o systemie ulepszania broni, lub jak kto woli „tuningu”.
Mamy mieć m.in. takie możliwości, jak powiększenie magazynka, szybszy mechanizm przeładowania, lunety, bagnety, przyrządy poprawiające celność i inne. Wygląda to naprawdę interesująco.

Zaczęliśmy sporo o innowacjach i rewolucjach, całkowicie zapominając o jednym z najważniejszych dla gracza elementów. Gdzie przyjdzie nam wylądować i stoczyć bitwy? Według wstępnych informacji nasze zmagania rozpoczną się w lipcu 1943 roku podczas lądowania na Sycylii w czasie słynnej operacji Husky (zawsze chciałem wziąć udział w tej operacji, teraz będę miał okazję :-)), następnie przyjdzie czas na operację Avalanche, potem Normandia, której oczywiście nie mogło zabraknąć. Należy w tym miejscu wspomnieć, że ponownie przyjdzie nam walczyć na plaży Omaha. Jak wiadomo, ta misja, w Medal Of Honor - Allied Assault, została uznana jako jedna z najbardziej efektownych w historii gier komputerowych, a jeśli szykuje nam się powtórka, to jestem ciekaw co nam zaserwują autorzy w dobie nowoczesnej grafiki i zaawansowanych efektów, możemy się tylko domyślać jakie cuda na nas czekają :-).
Wracamy jednak do misji – oprócz Normandii, przyjdzie również czas, na często pomijaną w grach wojennych na peceta, Holandię. Weźmiemy tutaj udział w słynnej operacji Market Garden, przedstawionej w filmie „O jeden most za daleko” (Polecam obejrzeć!), Koniec gry ma nastąpić w marcu 1945 roku podczas operacji Varsity, która odbyła się dokładnie 24 Marca. Był to ostatni tak wielki desant wojsk spadochronowych i szybowcowych. Operacja Varsity jest bardzo mało znana, więc może powiem, że jej celem było zdobycie przyczółków mostowych pod Wesel, więc wiemy mniej więcej co nas czeka w Airborne.
Oprócz misji wymienionych powyżej, czeka nas ich oczywiście dużo więcej. Autorzy na pewno mają kilka asów w rękawie.
W Airborne ogólnie ma być dostępnych pięć kampanii, więc zapowiada się dosyć długa rozgrywka.

EA Games duży nacisk położy również na klimat i oprawę graficzną. Skutkiem tego ma być dokładne odwzorowanie lokacji, ukształtowania terenu. Autorzy w tym celu obejrzeli setki zdjęć i filmów oraz odbyli podróże do miejsc które mają zamiar przenieść w świat Medal Of Honor – Airborne.

Kolejną innowacją ma być niesamowita interakcja z otoczeniem. Co ciekawe mamy mieć możliwość nie tylko wybicia drzwi, czy dziury w murze, ale również całkowitego zniszczenia architektury otoczenia. Przykładowo niszczenia każdej ściany, muru, wozu napotkanego na naszej drodze.

Aby maksymalnie odwzorować mimikę twarzy motion-capture już nie wystarczy. Twórcy zaserwują nam autorską technologię, niespotykaną dotąd w innych grach U-Cap. Prowadzi ona do stworzenia idealnego modelu mięśni twarzy.
Baza ujęć ma wykorzystywać technologię E-Cap, która uruchomi odpowiedni mięsień reagując na zaistniałą sytuację. Przykładowo na twarzach naszych kolegów ujrzymy radość, strach, zaniepokojenie, pewność siebie. Próbkę tego co zobaczymy, możecie podziwiać obok.

Tradycyjnie dźwięk ma stać na bardzo wysokim poziomie. Autorzy, aby odwzorować idealnie odgłos strzału z danej broni, urządzili sobie po prostu strzelnicę, aby nagrać odgłosy. O jakość dźwięku nie musimy się martwić.
Wiadomo również, że będzie dostępny tryb Multiplayer. Oprócz standardowej rozgrywki deathmatch, ma zostać wprowadzony nowy tryb – cooperative (kooperacja) w którym wspólnie z kolegami (2-4) będziemy mogli realizować cele misji.

Niestety oprócz tego co możecie przeczytać wyżej, więcej szczegółów póki co niema, prawdopodobnie nie będzie, ewentualnie przed samą premierą, która ma się odbyć już niedługo, bo na jesieni tego roku.
Tytuł ten ma być szlagierowym produktem na konsole najnowszej generacji, stąd zastosowanie właśnie U-Cap i wielu innych innowacji graficznych, oczywiście na PC również ujrzymy wszystkie efekty (posiadając odpowiednią kartę rzecz jasna).
Ze swojej strony mogę dodać, że jeśli wszystko to co jest zapowiadane się sprawdzi, ta gra może być nie tylko najlepszą grą wojenną na wszystkie platformy, ale również najlepszą grą roku! Naprawdę to co mają zamiar zrobić panowie z EA robi wrażenie i szczerze życzę im jak najlepiej, może zmobilizuje to Infinity Ward do stworzenia kolejnej części Call Of Duty, która będzie lepsza od średniej kontynuacji, bo jeśli Airborne ustawi poprzeczkę wysoko, to na długo może pozostać niedoścignionym wzorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wszystko mogłeś napisać w jednym poście.

A żeby nie było offtopu.
Jestem wielkim fanem serii Medal of Honor i z niecierpliwością czekam na najnowszą część. Najbardziej cieszy mnie fakt że podobno będzie można lądować w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, także poza strefą zrzutu.
Mam nadzieję że sprawdzi się to w praktyce ale puki co, czekam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprocz pierwszego MOHAA wszystkie kolejny MOHy to gry raczej srednie :/ Nie wiem czym tu sie podniecac. COD 3 bedzie zapewne sporo lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ale np. CoD 2 wielu osobom (w tym mnie) się tez nie podobał, m.in ze względu na sztuczne odnawianie się zdrowia i bardzo małą długość gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 14:45, rick90 napisał:

Możliwe ale np. CoD 2 wielu osobom (w tym mnie) się tez nie podobał, m.in ze względu na sztuczne
odnawianie się zdrowia i bardzo małą długość gry.


masz rację, ja CoD 2 przeszedłem jedną noc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Medal of honor od samego początku oferował różne tryby rozrywki ( sabotaz , starcia grupowe , itp). Call of duty mi sie podobało średnio najlepsza była misaja Stalingrad poczatek jak sie płynie do brzegów . Call of duty 2 nic nie miało z nic pierwszej cześci a nie je dodatków . Jak zwykle te same cele znisz zajmij obroń . Seria medal of honor zawsze wprowadza jakos małą nowosć i umie pozytywnie zaskoczyć . Call of duty 3 wychodzi tylko na konsole a nie na pecety wieć trudno stwerdzic co bedzie lepsze . Nowy medal jesłi spełni wszystko co obiecuja twórcy na pewno wprowadzi kolejną nowość do swaiata gier z okresu II woj ny światowej . Nie było by seri call of duty gdyby nie medal of honor . to jest prekursor wszystkiego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moh airborne z początku myslalem ze to dodatek do moh wojna w eurpoie ale sie mylilem
mozna byc w tej grze spadochroniarzem
- filmik zaprasza -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lunie gry osadzone w realiach II Wojny Światowej. Call of Duty + United Offensives bardzo mi się podobał, Call of Duty 2 wogóle mi się nie podobał. Mam nadzieje że Medal Of Honor Airborne będzie tak dobry jak MOHAA albo jak MOHPA, bo te gry bardzo mi się spodobały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeju upłyneło już prawie 6 miesięcy a o tej produkcji kompletnie nic prawe nie wiemy. Jest tylko jedn filmik i kilka obrazków. A takie call of duty to ma tych filmów w 3 i trochę..Jak oni nas traktują a do premiery jescz daleko ( styczen luty marzec). jedyna p;ocieszająca myśl to to że jak cd projekt przejał gry e games to może zostaniem wydana koloekcjonerska edycja ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tych filmików rzeczywiście coś mało...
a co byście chcieli w ewentualnej EK MOHA zobaczyć? bo ja myślę, że tak:
1. Wszystko w pudełku po amunicji
2. Płyta/y z grą
3. Płyta ze ścieżką dźwiękową
4. Płyta z róznami bajerami typu, wygaszacze, tapety...
5. Płyta z filmem jak stworzone grę
6. Jakaś fajan pierdoła np. medalion żołnierski albo jakaś figurka żołnierza
hehehe... dużo tego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 19:24, StroggMan napisał:

Widziałeś już ten nowy filmik z MoH:Airborne? Jak dla mnie bomba:)


jaki flimik :D ??

Bo dla mnie chyba nowy jest juz stary daj link :D ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 00:52, piero92 napisał:

Zna ktoś może datę premiery tej gry (w Polsce i na świecie)??


Na stronkach podają 28 lub 31sie br.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się pytam. po co zakładać nowy temat ?!
Tu jest temat o MoH Airborne ----> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=22928&u=1 (wiem że jest w nim tylko jeden post ale można się było dopisać) i tu jest temat
Medal of Honor seria -- > http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=22928&u=1
brygadzista ( a tym bardziej były Delegat :P) powinien umieć korzystać z szukajki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować