Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niemożliwe staje się faktem! Ubisoft znosi krytykowany DRM!

91 postów w tym temacie

Dnia 05.09.2012 o 12:24, Janek_Izdebski napisał:

Ano ma mardzo dużo.


no to tylko czekać na krucjaty o internet mobilny w krajach trzeciego świata (tych mocno zacofanych), bo ja chcę z lapkiem zwiedzać i grać w diablo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 12:26, Tenebrael napisał:

Choćby opóźnienia premier względem konsol czy brak dbałości o odpowiednie dostosowanie
gier do możliwości współczesnych maszyn.


No cóż, polityka - wersje natywne skupiają większa uwage, tak jest, było i będzie. To nie jest wcale coś nietypowego i działa w obie strony (konwersja konsola -> pc, konwersja pc -> konsola) - w przypadku konwersji prawie zawsze cierpi strona, którą dostaje "drugą" wersję. Niemniej tutaj również wykazujesz się kolego drogi podwójnymi standardami :) Nie przeszkadzał Ci zdaje się port takiego Darksiders 2, który był gorszy niż chyba wszystkie porty Ubi razem wzięte. Nie narzekałes na niego. Wiesz dlaczego? Bo lubisz te grę. I obawiam się, że jeśli ktoś chce zagrać/lubi serię, to jakość portu czy brak większej ilości opcji ma dokładnie tam, gdzie słońce nie dociera :]

Dnia 05.09.2012 o 12:26, Tenebrael napisał:

Paplanina żyjących we własnym, ciasnym światku
ubisoftowych heterów rynku PC to akurat najmniejszy problem.


Oczywiście, że najmniejszy. Powiedziałbym - że ten problem mozna totalnie zlać, ponieważ "wielcy" żyją w innym świecie niż "maluczki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 12:32, aope napisał:

który był gorszy niż chyba
wszystkie porty Ubi razem wzięte.


w8 w8 w8, świetna optymalizacja + doskonałe sterowanie + brzydkie textury + paskudne cienie = zły port ? Co ja bym dał, żeby każdy tak portował z konsol -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 12:30, EmperorKaligula napisał:

no to tylko czekać na krucjaty o internet mobilny w krajach trzeciego świata
(tych mocno zacofanych), bo ja chcę z lapkiem zwiedzać i grać w diablo :D

Nie obracaj tego co napisałem w żart. Są ludzie, którzy wyprowadzili się z dużego miasta na prowincję i jedyny dostęp do internetu jaki mają, to mobilny net. I co wtedy? Nie będą mogli sobie pograć w takie "D3" na przykład, ze względu na "online DRM" właśnie. Zresztą problem nie dotyczy tylko mobilnego netu, ciągle są w różnych zakątkach Polski "dziury" w zasięgu klasycznych sieci komórkowych. Wygląda na to, że my w Polsce nadal "sto lat za Murzynami"... Ale to i tak nie zdejmuje odpowiedzialności z producentów gier, którzy nie dostosowują swoich nowych produkcji do takich form połączenia z siecią jak 3G/LTE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 12:35, EmperorKaligula napisał:

w8 w8 w8, świetna optymalizacja + doskonałe sterowanie + brzydkie textury + paskudne
cienie = zły port ? Co ja bym dał, żeby każdy tak portował z konsol -.-


Optymalizacja - różnie. Ale... brak jakichkolwiek opcji z wyjatkiem wyboru rozdzielczości i włączenia/wyłaczenia synchronizacji pionowej (z czego ta druga opcja nie działała, została naprawiona dopiero poprawką). A więc dwie opcje ustawień grafiki w konwersji - rozdzielczość i niedziałający przez ponad tydzień V-sync. Naprawde chciałbys takie porty?

Janek_Izdebski - mi Diablo 3 lagowało na łaczu 150 Mbit :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle się nakombinowali, tyle stracili wizerunkowo... a na koniec i tak wyszło na jedno. Polityka Ubisoftu nie przestaje mnie zadziwiać :)

Ale wieści, same z siebie, dobre. Teraz jeszcze wystarczy, żeby poprawcowali nad równoczesnymi premierami (wiem, wiem, marzenia...), oraz stosunkiem do klienta... i może jakoś to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 12:37, aope napisał:

Janek_Izdebski - mi Diablo 3 lagowało na łaczu 150 Mbit :]

Rozumiem, że chodziło o grę solo. Jeśli tak, to tym bardziej dowodzi słuszności mojego stanowiska. :)

A wracając do meritum. Pierwszy krok zrobiony - likwidacja DRM przez Ubi "odhaczona". Teraz czas na przyłożenie się do PC-towych wersji ich gier. Ja np. takiego "Ghost Recon: Future Soldier'a" (wersja box) nadal nie mam zanistalowanego - ciekawe, który kolejny patch załata tę grę do satysfakcjonującego graczy poziomu... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 12:46, Janek_Izdebski napisał:

> Janek_Izdebski - mi Diablo 3 lagowało na łaczu 150 Mbit :]
Rozumiem, że chodziło o grę solo. Jeśli tak, to tym bardziej dowodzi słuszności mojego
stanowiska. :)


Owszem. Pierwsze przejście gry było solo, lagowało, przez 90 proc. gry miałem mikro-przycięcia z powodu zmieniającej kolor ikonki symbolizującej jakość połączenia do serwerów. Później grałem ze znajomym, który momentami skakał po planszy jak żaba z uwagi na lagi. Oczywiście miał stałe, niezłe łącze. Jak ktoś broni tego ich systemu, a jednocześnie narzeka na takie Ubi, to nie wiem co powiedzieć, śmiać mi się tylko chce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 12:37, aope napisał:

Naprawde chciałbys takie
porty?


żadne ustawienia graficzne nie podbiją jakości textur (potrzebny patch z texturami) i jakości cieni ;) mogą tylko narzucić efekty, a to nie to samo.

Dnia 05.09.2012 o 12:37, aope napisał:

Janek_Izdebski - mi Diablo 3 lagowało na łaczu 150 Mbit :]


a mi nie laguje na 2M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 12:32, aope napisał:

Nie przeszkadzał Ci zdaje się port takiego Darksiders 2, który był gorszy niż chyba
wszystkie porty Ubi razem wzięte. Nie narzekałes na niego. Wiesz dlaczego? Bo lubisz
te grę.


I tu się mylisz. Zerknij na mojego Steam''a - po kilku h odpuściłem granie, wyklinając na Vigil i THQ na czym świat stoi i czekając na patch''a. Bo o ile w tym wypadku średnie tekstury tak nie przeszkadzają, tak już brak jakichkolwiek ustawień graficznych (nawet przez plik config), spaprany VSync czy taka sobie płynnośc zasługuje na karnego penisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 12:53, Tenebrael napisał:

I tu się mylisz. Zerknij na mojego Steam''a - po kilku h odpuściłem granie, wyklinając
na Vigil i THQ na czym świat stoi i czekając na patch''a. Bo o ile w tym wypadku średnie
tekstury tak nie przeszkadzają, tak już brak jakichkolwiek ustawień graficznych (nawet
przez plik config), spaprany VSync czy taka sobie płynnośc zasługuje na karnego penisa.


Hm, no właśnie widziałem, że ostatnio nie dość, że nie bywasz online i nie możemy pogadać, to jeszcze Darksiders 2 nie aczikuje :P Patcha wydali, V-sync już działa, więc spokojnie możesz wrócić :) Niemniej dwójka to jak dla mnie spore rozczarowanie :( Skończyłem i...zreszta pogadamy na steam jak też skończysz :]

EmperorKaligula - ustawienia mogą podbic jakość ceni, opcja wyboru jakości tesktur również powinna być dostępna, tak, jak wiele innych. Nie ma ich. A to dopiero poczatek grzechów wersji PC, jest ich więcej. Jeśli Ty chcesz takie porty, to chyba nie mamy o czym rozmawiać. Ja wolę takie, jak choćby w przypadku Sleeping Dogs :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 12:36, Janek_Izdebski napisał:

Nie obracaj tego co napisałem w żart. Są ludzie, którzy wyprowadzili się z dużego miasta
na prowincję i jedyny dostęp do internetu jaki mają, to mobilny net. I co wtedy? Nie
będą mogli sobie pograć w takie "D3" na przykład, ze względu na "online DRM" właśnie.
Zresztą problem nie dotyczy tylko mobilnego netu, ciągle są w różnych zakątkach Polski
"dziury" w zasięgu klasycznych sieci komórkowych. Wygląda na to, że my w Polsce nadal
"sto lat za Murzynami"...


sorry, ale to nie temat o problemach "Polski B", mieszkam na zachodzie kraju w dużym mieście, ale mam znajomych na wsiach (wyprowadzili się z miast) - gdzie nie ma jeszcze kanalizacji podłączonej, a internet jest i to taki, że bez problemu grasz w shootery. Więc przestań wymyślać i martwić się o innych, bo ja mam w dupie skrajnie przypadki i blizzard też. Wszystkim nigdy nie dogodzisz.

albo domek nad jeziorem oderwany od cywilizacji, albo "miejskie wygody" jak internet czy telefon - wszystkiego miec nie mozna :) dla mnie to oczywiste.

Dnia 05.09.2012 o 12:36, Janek_Izdebski napisał:

Ale to i tak nie zdejmuje odpowiedzialności z producentów gier,
którzy nie dostosowują swoich nowych produkcji do takich form połączenia z siecią jak
3G/LTE.


przecież chwile temu pisałeś, że na zachodzie i w stanach jest cacy z mobilnym netem i grami. To kto jest winny ? Blizzard czy nasi gówniany dostawcy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 12:57, aope napisał:

EmperorKaligula - ustawienia mogą podbic jakość ceni,


sztucznie

Dnia 05.09.2012 o 12:57, aope napisał:

opcja wyboru jakości tesktur
również powinna być dostępna, tak, jak wiele innych.


no tak domyślnie (czyli to co ma najlepszego ma gra) to na obecne standardy jakiś LOW. Komu do cholery potrzebny, SUPER LOW (poziom niżej) i ULTRA LOW (2 poziomy niżej) ? :D

Dnia 05.09.2012 o 12:57, aope napisał:

Nie ma ich. A to dopiero poczatek
grzechów wersji PC, jest ich więcej.


poza graficznymi i systemem ulepszeń przedmiotów ta gra nie ma dla mnie błędów, skończyłem i jestem cholernie zadowolony z tego w jakim kierunku poszła seria.

Dnia 05.09.2012 o 12:57, aope napisał:

Ja wolę takie, jak choćby w przypadku Sleeping Dogs :]


port lepszy, to jasne - ale gra już przeciętna. Zeldopodonych gier na PC nie ma, Sandboxy gangsterskie są i to lepiej zrobione (w moich oczach) o czym już rozmawialiśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 12:59, EmperorKaligula napisał:

> Ale to i tak nie zdejmuje odpowiedzialności z producentów gier,
> którzy nie dostosowują swoich nowych produkcji do takich form połączenia z siecią
jak
> 3G/LTE.

przecież chwile temu pisałeś, że na zachodzie i w stanach jest cacy z mobilnym netem
i grami. To kto jest winny ? Blizzard czy nasi gówniany dostawcy ?

Dostawcy internetu - za karygodne zaniedbania w rozwoju i nadzorze nad infrastrukturą sieciową w Polsce.

Producenci gier - za olewanie graczy, którzy korzystają z połączenia internetowego w formie 3G/LTE, a czasem nawet z jakiegokolwiek połączenia z siecią. Przypadek aope i jego problemów z "D3" jest najjaskrawszym tego dowodem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 13:04, EmperorKaligula napisał:

poza graficznymi i systemem ulepszeń przedmiotów ta gra nie ma dla mnie błędów, skończyłem
i jestem cholernie zadowolony z tego w jakim kierunku poszła seria.


Pozazdrościć :] U mnie występowała masa glitchy, responsywność na polecenia również zawodziła, kilka razy błędy uniemozliwiły mi popchnięcie fabuły do przodu, skopane było przełaczanie się między mapą "wewnętrzną" a mapą świata w celu przeniesienia się w konkretne miejsce (przynajmniej z tego co pamietam 2 razy trzeba było z tego skorzystać, niestety w moim przypadku - nie zawsze działało, dopiero po patchu było ok) i wiele innych problemów :] Kierunek serii? Tak jak juz gdzies pisałem - system lootu, bajka. Niestety m.in. pusty świat a tym samym niewykorzystany potencjał, fatalna fabuła, tragiczne zakończenie, niewielkie zróżnicowanie lokacji nie przypadły mi do gustu. IMO jedynka była znacznie lepsza. No ale tutaj wchodzimy na gusta, a każdy jak wiadomo ma inne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 13:06, Hubi_Koshi napisał:

Oh? Jak to jest ze starymi grami? Bo jeśli z nich też usunęli to z chęcią i w portfelem
w zębach kupię sobie Anno 2070 :-3


w anno przecież mogłeś grać offline, tylko nie miałeś dostępu do szeregu opcji spolecznosciowych/bonusów, do których wymagane było połączenie z netem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 12:57, aope napisał:

Patcha wydali, V-sync już działa, więc spokojnie możesz wrócić :)


O, thx za info w takim razie :) Ostatnio ogólnie praktycznie nie grałem, bo się trochę z grafiką bawiłem, ale gamingowa dusza pustki nie znosi, więc na pewno niebawem znowu sobie pogram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 12:57, aope napisał:

Ja wolę takie, jak choćby w przypadku Sleeping Dogs :]

Co ciekawe na klawiaturze i myszce Sleeping Dogs jest niegrywalny, a kuriozum jest to, że ruchów nie można przypisać do "strzałek" - obsługują one in-game PDA. A jak chciałem przypisać sprint do prawego shifta, to z automatu włączała mi się funkacja "Klawisze filtru". Bezsens totalny. Ogólnie jednak zgodzę się, że "SD" na PC to fajna gierka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować