Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niemożliwe staje się faktem! Ubisoft znosi krytykowany DRM!

91 postów w tym temacie

Dnia 05.09.2012 o 11:27, Galder_Grasfiord napisał:

Święto jakieś czy prima aprilis? A jak będą teraz działać starsze gry z wbudowanym tym
syfem?


Pewnie przestaną działać całkiem xD Bo robienie teraz patchy to byłoby nieuzasadnione marnotrawienie zasobów :P No chyba, że na swojej stronie wystawią cracki ;p
Ja swoje embargo na Ubisoft zamierzam kontynuować. Jakoś nie odczułem braku ich gier na półce :P Z drugiej strony jak popatrzę na to, co zrobili z Heroes 6, to włącza mi się żądza zemsty ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 11:41, Tenebrael napisał:

Ano dokładnie. Wydaje mi się, że Ubi już tak mocno zniechęciło do siebie
PC-towców, że raczej rezygnacja z idiotycznego DRM (z którego i tak, na zdrowy
rozsądek, zrezygnowa było trzeba) nie zachęci do dania Ubi drugiej szansy tych, którzy
już dawno się na nich wypieli.

I piszesz to Ty, Tenebrael, któremu nie przeszkadza prawie identyczny DRM w "Diablo 3"? Czyżby mała hipokryzja? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 11:49, Janek_Izdebski napisał:

I piszesz to Ty, Tenebrael, któremu nie przeszkadza prawie identyczny DRM w "Diablo
3
"? Czyżby mała hipokryzja? ;)


Diablo 3 ma mocno rozbudowaną warstwę sieciową - szybkie i dowolne dołączanie do gier wprost z gry solo, lista znajomych, chat, i oczywiście dom aukcyjny. Ta gra jest wręcz zbudowana wokół elementu społecznościowego. Stąd w tym wypadku uważam konieczność połączenia non-stop za jak najbardziej uzasadnioną. W przeciwieństwie do wielu gier Ubi, w których takie połączenie służy tylko i wyłącznie jako DRM, nie dając w zamian nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 11:49, Janek_Izdebski napisał:

prawie identyczny DRM w "Diablo
3
"? Czyżby mała hipokryzja? ;)


niektórzy nie są w stanie zrozumieć faktu, że D3 poszło w stronę MMO i dalej żyją w czasach D1 i D2... Zapytaj graczy D1/D2 ile grali w singla, a ile w multi przez te wszystkie lata to zrozumiesz, że rezygnacje z "offline" przeżywają tylko ludzie kompletnie nie związani z seria w przełości. I DRMa ubisoftu łatwo łamano, D3 ciągle nie do ruszenia. Sensowna usługa multi to najlepsze zabezpieczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 11:55, Tenebrael napisał:

Diablo 3 ma mocno rozbudowaną warstwę sieciową - szybkie i dowolne dołączanie
do gier wprost z gry solo, lista znajomych, chat, i oczywiście dom aukcyjny. Ta gra
jest wręcz zbudowana wokół elementu społecznościowego. Stąd w tym wypadku
uważam konieczność połączenia non-stop za jak najbardziej uzasadnioną. W przeciwieństwie
do wielu gier Ubi, w których takie połączenie służy tylko i wyłącznie jako DRM, nie dając w zamian nic.

Ok, rozumiem punkt widzenia, ale powiedz to tym, którzy muszą się "użerać" z "D3" korzystając z np. Play Online, czy jakiegoś LTE... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 11:59, Janek_Izdebski napisał:

Ok, rozumiem punkt widzenia, ale powiedz to tym, którzy muszą się "użerać" z "D3"
korzystając z np. Play Online, czy jakiegoś LTE... ;)

Można im powiedzieć to samo co przy WoWie, GW2, Eve itp. "Jak masz problemy z netem to nie bierz się za grę sieciową".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 11:55, Tenebrael napisał:

Diablo 3 ma mocno rozbudowaną warstwę sieciową - szybkie i dowolne dołączanie do gier
wprost z gry solo, lista znajomych, chat, i oczywiście dom aukcyjny.


Problem, że to o czym napisałeś niczego nie zmienia, a Janek_Izdebski że tak powiem - ładnie wypunktował :] A wiesz dlaczego? Podam Ci na przykładzie Anno 2070. Chcesz być online? Masz bonusy. Nie chcesz - nie masz. A jakie to bonusy?

- dołaczanie do gier - jest
- lista znajomych i czat - są
- dom aukcyjny - na Boże szczęście nie ma

A ponadto w Anno 2070: dostępne za free, zmieniające się wydarzenia światowe, będące mini-kampaniami, głosowania do rady światowej mające wpływ na globalną ekonomie w świecie gry i wiele więcej. Niestety, ale bycie online (opcjonalne) w takim Anno oferuje wiecej, niż zamordystyczny DRM w Diablo 3, który chwalisz. Ups.

Dnia 05.09.2012 o 11:55, Tenebrael napisał:

Ta gra jest wręcz
zbudowana wokół elementu społecznościowego. Stąd w tym wypadku uważam konieczność połączenia
non-stop za jak najbardziej uzasadnioną. W przeciwieństwie do wielu gier Ubi, w których
takie połączenie służy tylko i wyłącznie jako DRM, nie dając w zamian nic.


Widac nie masz bladego pojęcia o DRM od Ubi, które już dawno zmieniło kija na marchewkę :)

EmperorKaligula - w strone jakiego MMO? Wy juz naprawde aby usprawiedliwiać ten DRM dajecie konkretnie zabawne argumenty :D Max 4 graczy online, social, który jest wygodny ale który bez problemu można zrobić z opcjonalnym połączeniem do sieci. Prawdziwy powód bycia online w Diablo i całe te zabezpieczenia wynikają TYLKO z domu aukcyjnego. Dlaczego? Ponieważ gdy oszustwa dotyczą wirtualnego złota, to jest ok, ale gdy dotyczą prawdziwej kasy, to ok już nie jest. No i Blizz ma też z tego ciągłe zyski. Nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 11:59, Janek_Izdebski napisał:

Ok, rozumiem punkt widzenia, ale powiedz to tym, którzy muszą się "użerać" z "D3"
korzystając z np. Play Online, czy jakiegoś LTE... ;)


właścicielom przedpotopowym komputerów gdzie diablo 3 chodzi na max 15 fpsach też mam współczuć ? albo komuś komu jeden przycisk na myszce nie działa ? jest "demko" za jakieś 2 złote (albo nawet za darmo, nie pamiętam) ? jest. Można przetestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 12:04, aope napisał:

Widac nie masz bladego pojęcia o DRM od Ubi, które już dawno zmieniło kija na marchewkę
:)


Napisałem wyraźnie, że taki DRM, który nie daje nic w zamian a tylko uprzykrza życie jest w WIELU grach od Ubi, a nie we wszystkich. Jeśli chodzi o Anno 2070, to uważam system, który tam zastosowali (nie licząc bodaj limitowanych aktywacji, które zawsze są i będą złem) jest jak najbardziej akceptowalny. Co nie zmienia faktu, że w wielu ich grach połączenie było koneiczne, a nei dawało w zamian nic. Nie mówiąc już o innych grzechach Ubi względem PC-towców, bo to temat na inną, dłuższą rozprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ubi posłuchało ludzi - chyba widziałem świnie przelatującą za oknem :P
raczej spojrzeli na wyniki finansowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 12:04, aope napisał:

EmperorKaligula - w strone jakiego MMO? Wy juz naprawde aby usprawiedliwiać ten
DRM dajecie konkretnie zabawne argumenty :D


Ciebie moze to bawi, ja sam w D3 zagrałem może 1/10 mojego czasu online, cała reszta ze znajomymi.

Dnia 05.09.2012 o 12:04, aope napisał:

Prawdziwy powód
bycia online w Diablo i całe te zabezpieczenia wynikają TYLKO z domu aukcyjnego.


yup, po co tworzyć offline konta, jak z niczym (AH, multi) nie będzie można ich połączyć. żebyś mógł pograć w delegacji na laptopie ? kup sobie torchlight2. dobry wybór blizza.

Dnia 05.09.2012 o 12:04, aope napisał:

Dlaczego?
Ponieważ gdy oszustwa dotyczą wirtualnego złota, to jest ok, ale gdy dotyczą prawdziwej
kasy, to ok już nie jest. No i Blizz ma też z tego ciągłe zyski. Nic więcej.


żałujesz uczciwie zarobionej kasy na przedmiotach ? blizz za działkę daję Ci szanse sprzedać jakiemuś frajerowi itemki za grube ojrosy do niczego Cie jednocześnie nie przymuszając, a Tobie ciągle źle... przelicz sobie te zyski na osobe, gracz na tym najlepiej wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 12:14, Tenebrael napisał:

Napisałem wyraźnie, że taki DRM, który nie daje nic w zamian a tylko uprzykrza życie
jest w WIELU grach od Ubi, a nie we wszystkich.


Ano DRM nic nie dawał na poczatku, zgoda. Ale to sie zmieniło.

Dnia 05.09.2012 o 12:14, Tenebrael napisał:

Nie mówiąc już o innych grzechach Ubi względem
PC-towców, bo to temat na inną, dłuższą rozprawę.


Grzechy w postaci wypowiedzi? Mi tam to zwisa, co mówią, ważne, co robią. A jako jedni z nielicznych "wielkich" wciąż dostarczają na PC choćby trzymające poziom strategie i to jest jak dla mnie ponad wypowiedzi jakiś pojedynczych frustratów z Ubi, serio.

EmperorKaligula - najwyraźniej nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Ja nie mówię o czasie spędzonym online, a o "MMO". Z Diablo takie MMO, jak z koziej doopy trąbka. Online ze znajomymi mozna grac w wiele gier przez wiele godzin. Dom aukcyjny to obrót żywą gotówką. Nie mam nic przeciwko takiemu obrotowi na jeleniach. Mam natomaist ale do budowania całego bardzo nieprzyjaznego systemu zabezpieczeń TYLKO z powodu domu aukcyjnego, z którego ja osobiście korzystać nigdy nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 12:07, EmperorKaligula napisał:

właścicielom przedpotopowym komputerów gdzie diablo 3 chodzi na max 15 fpsach
też mam współczuć ? albo komuś komu jeden przycisk na myszce nie działa ? jest
"demko" za jakieś 2 złote (albo nawet za darmo, nie pamiętam) ? jest. Można przetestować.

Kiedyś jeden znajomy mówił mi, że korzystając z amerykańskiego, mobilnego Verizona (ISP) można spokojnie pograć w "Diablo" lub jakieś inne gry multiplayer. Spróbuj to samo zrobić korzystając z mobilnego netu w Polsce (Play, T-Mobile, LTE od Plusa). To będzie nie lada wyczyn. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 12:17, Janek_Izdebski napisał:

Spróbuj to samo zrobić
korzystając z mobilnego netu w Polsce (Play, T-Mobile, LTE od Plusa). To będzie nie lada
wyczyn. ;)


co ma do zabezpieczeń/wymagania ciągłego połączenia gówniany poziom usług neta mobilnego oferowany w polsce ? bo zgubiłem wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 12:19, Mercuror napisał:

Strasznie późno biorąc pod uwagę jak dawno temu ten DRM został złamany i jak szybko ukazywały
się cracki do kolejnych gier z nim.


dokładnie, raczej przemówił portfel - po co wydawać na zabezbieczenia jak i tak łamali w parę godzin. Dobro graczy jest na pierwszym miejscu tylko w wypowiedziach dla prasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 12:20, EmperorKaligula napisał:

co ma do zabezpieczeń/wymagania ciągłego połączenia gówniany poziom usług
neta mobilnego oferowany w polsce ? bo zgubiłem wątek.

Ano ma mardzo dużo. W związku z rosnącą mobilnością ludzką, ten rodzaj połączenia z siecią będzie się upowszechniał oraz będzie wypierał tradycyjne, stałe łącza. W krajach wysokorozwiniętych to nie jest problem i w gry sieciowe będzie można grać korzystając z takiego połączenia. Niestety internet mobilny w Polsce to nadal śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 12:17, aope napisał:

Grzechy w postaci wypowiedzi? Mi tam to zwisa, co mówią, ważne, co robią. A jako jedni
z nielicznych "wielkich" wciąż dostarczają na PC choćby trzymające poziom strategie i
to jest jak dla mnie ponad wypowiedzi jakiś pojedynczych frustratów z Ubi, serio.


Choćby opóźnienia premier względem konsol czy brak dbałości o odpowiednie dostosowanie gier do możliwości współczesnych maszyn. Paplanina żyjących we własnym, ciasnym światku ubisoftowych heterów rynku PC to akurat najmniejszy problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować