Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Umieszczenie projektu w Steam Greenlight będzie wymagało uiszczenia opłaty

18 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Od chwili uruchomienia Steam Greenlight, usługi pozwalającej developerom na przyciągnięcie uwagi do tworzonego przez nich projektu, pojawiło się ponad 700 zgłoszeń. Niestety, użytkownicy zaczęli za bardzo rozrabiać.

Przeczytaj cały tekst "Umieszczenie projektu w Steam Greenlight będzie wymagało uiszczenia opłaty" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Społeczność sama sobie winna, pierwszy HL3 był może i nawet zabawny, cała reszta już tylko przeszkadzała. A że pewnie wyeliminuje to też projekty wyglądające jakby napisane przez studentów z nudów na wykładach, to nawet lepiej. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram decyzje Valve. Jest to wygodniejsze i dla twórców których dzieła nie będą się przewijać przez tony spamu, jak i dla zwykłych użytkowników którzy nie będą musieli tego spamu oglądać. 100 dolarów to nie jest duża suma, jeśli mówimy o grach które rzeczywiście mogą osiągnąć sukces. Produkcja gier kosztuje, w przypadku większości gier indie mało, ale nadal kosztuje, więc raczej nie może nagle zabraknąć 100 dolarów w budżecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to ostatnio gdy wszedłem na Steama to przeraziłem się ile w sumie niepotrzebnych funkcji teraz ma np. tablica społecznościowa... ale to dla mnie. Sam Greenlight jest spoko, tylko raczej dla mnie tytułów tam było. Zagłosowałem tylko na Slender Source XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre posunięcie. 100 dolarów to są drobne dla kogoś kto tworzy grę. Sam mam takową w produkcji (webową) i wydałem tylko w ciągu jednego dnia kilkukrotnie więcej zamawiając elementy grafiki. A jeżeli zespół to banda przyjaciół którzy pracują nieodpłatnie nad swoją pierwszą grą to jeszcze lepiej - zrobią zrzutkę i każdy zapłaci kilka dolców.
Więc problemu nie ma, zwłaszcza że to jednorazowa opłata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie ten pier... steam. Niedługo włączyć komputera nie będzie można bez ich zezwolenia.
Niech to wreszcie zdechnie, wrócą stare dobre czasu i odżyją używki na PC.
Kiedyś można było za naprawdę dobre pieniądze kupić świetne gry w pudełku bez żadnych blokad czy wymagania internetu.

Dziś steam ZASYFIŁ i zniszczył cały rynek gier komputerowych. Jest jak nazisći w latach 40 w Europie, wszędzie narzucają swój DRM, swój regulamin i robią to tak brutalnie, że wielu (jak Czechy czy Włochy wówczas) idą do nich sami bojąc się być poza "żelazną pięścią"

Odkąd sie steam pojawił zrobił się na PC syf!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>> therionee
By ograniczyć spam, Valve postanowiło wprowadzić opłatę za zgłoszenie projektu w wysokości 100 dolarów
Bardzo prosze zweryfikowac swoje informacje. Oplata jest JEDNORAZOWA. Pozniej mozna umiescic dowolna liczbe projektow na Steam Greenlight.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@thiefi - kiedyś ludzie słuchali płyt gramofonowych ze świetną jakością dźwięku i długą trwałością, a teraz wszędzie to cholerne mp3!?!?!
Rynek i klienci wszystko zweryfikują - teraz jest moda na Steama, potem będzie na inny sposób dystrybucji. A sama platforma ma bilans 0 - na minus są DRMy i dupiaty regulamin, na plus - promocja gier robionych przez małe studia i danie im możliwości prostego dotarcia do klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 09:00, thiefi napisał:

Dziś steam ZASYFIŁ i zniszczył cały rynek gier komputerowych. Jest jak nazisći w latach
40 w Europie, wszędzie narzucają swój DRM, swój regulamin i robią to tak brutalnie, że
wielu (jak Czechy czy Włochy wówczas) idą do nich sami bojąc się być poza "żelazną pięścią"


10/10

would read again

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 09:00, thiefi napisał:

Odkąd sie steam pojawił zrobił się na PC syf!


Moim zdaniem mocno przesadzasz. Owszem, Steam ograniczył użytkowników i odebrał im pewne możliwości (jak odsprzedaż gier czy konieczność połączenia z internetem do uruchomienia pewnej części gier). Jednak z drugiej strony dał też sporo w zamian: dostęp do gry z dowolnego miejsca (z netem), przechowywanie zapisanych stanów gry w chmurze (już nie zdarzy się sytuacja, gdy pada Ci dysk i tracisz wszystko - a to serio BOLI przy bardziej złożonych grach), częste, naprawdę dobre promocje, które nie byłyby możliwe przy dystrybucji pudełkowej, do tego elementy społecznościowe, które dla niektorych są istotne.

Ponadto, nie wiem, czemu akurat Steam atakujesz, skoro są znacznie bardziej syfiaste programy, w dodatku nie oferujące nic bądź niewiele w zamian (GfWL czy Origin, by daleko nie szukać). Steam akurat jest chyba jedynym narzędziem, który ograniczenia rekompensuje naprawdę sensownymi profitami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzasz z tymi porównaniami? ;) Dzięki Steamowi i jego promocjom mogę kupić gry po bardzo niskich cenach w kilka miesięcy po premierze. Wydatek 20 zł na w miarę nową grę wynagradza mi to, że nie mogę jej sprzedać. Zresztą, Steam i właśnie te jego promocje przyczyniły się do tego, że inni też muszą je organizować i dzięki temu mogę kupować na Originie za 20 zł gry, które tam normalnie i w sklepach kosztują 50 zł ;D
W dodatku mam większość gier tylko w jednym miejscu, dzięki szybkiemu internetowi mogę je ściągać szybciej, niż by wyniosła ich instalacja z płyty, a także od razu mogą zobaczyć swoje osiągnięcia i statystyki :)
Poza tym zawsze zostaje tryb offline, jeśli nie masz neta :D

Co do Greenlight to zgadzam się, że opłata jest dobrym posunięciem. Wyeliminuje to wszystkie mało poważne produkcje, tworzone chyba tylko i wyłącznie dla zabicia nudy. Bo w tej chwili ciężko jest tam dojrzeć coś wartościowego w zalewie słabych produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 09:00, thiefi napisał:

Dziś steam ZASYFIŁ i zniszczył cały rynek gier komputerowych. Jest jak nazisći w latach 40 w Europie, wszędzie narzucają swój DRM, swój regulamin i robią to tak brutalnie, że wielu (jak Czechy czy Włochy wówczas) idą do nich sami bojąc się być poza "żelazną pięścią"

Chyba już Ci coś mówiłem na temat takich z sufitu wziętych porównań do systemów totalitarnych odpowiedzialnych za masowe ludobójstwa? Ponieważ najwyraźniej nie wziąłeś sobie tego do serca tym razem dostajesz degrad -1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 12:00, Karharot napisał:

Chyba już Ci coś mówiłem na temat takich z sufitu wziętych porównań do systemów totalitarnych
odpowiedzialnych za masowe ludobójstwa? Ponieważ najwyraźniej nie wziąłeś sobie tego
do serca tym razem dostajesz degrad -1.


Nie zgadzam się z jego opinią ale uważam że przesadziłeś dając mu degrada. Nie obraża nikomu, dał jedynie porównanie i co najważniejsze uargumentował je.

Ale wracając do tematu, na cele charytatywne? Plus dla Valve w takim razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 10:12, Fang napisał:

Nie zgadzam się z jego opinią ale uważam że przesadziłeś dając mu degrada. Nie obraża
nikomu, dał jedynie porównanie i co najważniejsze uargumentował je.

A ja uważam że słusznie dostał degrada bo thiefi zawsze robi niestosowne przyrównania(w dodatku z tyłka wzięte) i wypowiada się za grupy osób które go nie popierają plus prawie zawsze obraża innych mających inne zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 09:00, thiefi napisał:

Dziś steam ZASYFIŁ i zniszczył cały rynek gier komputerowych. Jest jak nazisći w latach
40 w Europie, wszędzie narzucają swój DRM, swój regulamin i robią to tak brutalnie, że
wielu (jak Czechy czy Włochy wówczas) idą do nich sami bojąc się być poza "żelazną pięścią"

Trochę za mocne porównanie my boy.

Dnia 06.09.2012 o 09:00, thiefi napisał:

Odkąd sie steam pojawił zrobił się na PC syf!

Nope, wielu indie twórców czy zdolnych modderów mogło się przez Steam wypromować (Insurgency, Cry for Fear), do tego znacznie łatwiej skomunikować się z kumplami na wspólną grę.
Ale po wypowiedziach sądzę, że przydałaby Ci się melisa lub interwencja Pogotowia Ratunkowego z powodu nadmiaru jadu w organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 09:00, thiefi napisał:

Wszędzie ten pier... steam. Niedługo włączyć komputera nie będzie można bez ich zezwolenia.
Niech to wreszcie zdechnie, wrócą stare dobre czasu i odżyją używki na PC.


a wydawcy zaczną znowu mniej sprzedawać i mniej zarabiać :) O promocjach steamowych oczywiście nie masz zielonego pojęcia :)

Dnia 06.09.2012 o 09:00, thiefi napisał:

Kiedyś można było za naprawdę dobre pieniądze kupić świetne gry w pudełku bez żadnych
blokad czy wymagania internetu.


kup sobie konsole, gry tanie jak barszcz, a sama konsola w cenie średniej karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować