Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pierwsza recenzja Borderlands 2 zwieńczona soczystą oceną

86 postów w tym temacie

Ja tylko dodam, że rzeczony user na forum Gearbox ujawnił również, że magazyn GamesMaster wystawił pierwszej części serii Borderlands 83/100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 20:39, bangbangbang21 napisał:

ogarnij ziom podszlifuj słowa z języka polskiego i odłącz się od sieci bo [m] bierze
jak dzieciaki [m] seriami
OMG,WTF,TROLL itp. -.-


Degrad - 1 za słownictwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do porównań grafiki - porównywanie Borderlands do CoDa jest, hmmmm... niepoprawne. CoD stawia głównie na realizm, Borderlandsowi bliżej już do Team Fortressa 2 czy Zeno Clash w departamencie graficznym.
A do polonizacji - po paru niemiłych wpadkach polonizacyjnych, w które grałem (CoD 4, WaW, MW2, BO, MW3, Rainbow Six: Vegas 2) wolę grać po angielsku. I to nie tylko dlatego - łatwiej w multi porozumieć się z zagranicznymi graczami, do tego voiceover bywa o wiele bardziej klimatyczny (no i w wypadku CoDów jest zachowana oryginalna czcionka ;D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 21:42, vegost napisał:

Tak, wypominasz to każdemu, u którego zobaczysz błędy.


Nie. Nie każdemu.

Dnia 06.09.2012 o 21:42, vegost napisał:

Ja natomiast, nigdy nie uważałem się za prymusa z języka polskiego.

Dnia 06.09.2012 o 21:42, vegost napisał:

Widzę swoje błędy i się do nich otwarcie przyznaje.


Co jest bardzo dziwne, jak na osobę z taką zawziętością broniącą świętości języka.

Dnia 06.09.2012 o 21:42, vegost napisał:

bo to niegrzeczne.


Podobnie jak pisanie "twoje" z małej litery ;)

Dnia 06.09.2012 o 21:42, vegost napisał:

Od kiedy to, uczenie się języków obcych jest wymagane ?


Nie jest wymagane. Podobnie jak nie ma obowiązku zdania matury czy ukończenia studiów. Przecież można uznać, że 3 klasy podstawówki w zupełności wystarczą.

Dnia 06.09.2012 o 21:42, vegost napisał:

Nikogo do niczego nie zmuszam i na siłę nikomu swoim przekonań i zasad nie wpajam


Poza tym drobnym detalem, jakim są lokalizacje, gdzie ma być tak, jak Ty sobie zażyczysz, bo przecież jesteśmy w Polsce (no, niektórzy z nas) i naszym psim obowiązkiem jest mówienie tylko i wyłącznie po polsku, a wszystko inne jest przejawem nienawiści do języka.

Dnia 06.09.2012 o 21:42, vegost napisał:

Kompletnie mnie nie zrozumiałeś


No to mamy remis.

Dnia 06.09.2012 o 21:42, vegost napisał:

nie trzeba znać angielskiego, żeby dojść do sukcesu.


Pewnie, że nie. Wystarczy popatrzeć na naszych polityków:
http://www.youtube.com/watch?v=JMVHTXq14jY
http://www.youtube.com/watch?v=8M7VWu32BkU

Dnia 06.09.2012 o 21:42, vegost napisał:

A zwłaszcza, że odpowiednie podmioty (wydawcy) powinni robić to, co do nich należy i tłumaczyć wszystko


Oczywiście. Wiadomo przecież, że lepsza jest ilość, niż jakość. Niech tłumaczą wszystko, jak leci. Co z tego, że tłumaczenia często nie mają nic wspólnego z oryginałem, pełne są błędów (zarówno merytorycznych, jak i językowych), a dubbing woła o pomstę do nieba. Nieistotne! Niech tłumaczą! "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają." Szkoda tylko, że słowa te, w dzisiejszych czasach, świadczą raczej o ignorancji i (czasem) analfabetyzmie, występujących na własne życzenie Polaków.

Dnia 06.09.2012 o 21:42, vegost napisał:

Dosyć tego off-topu.


Może i racja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam z kupnem tej gry jeszcze długo po premierze, muszę mieć pewność, że misje nie są tak samo nudne jak w pierwszej części, której do dzisiaj nie zdałem w 100%, a główny wątek był za krótki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 19:19, mati285 napisał:

A można wiedzieć czemu? Toż dwójka to przecież to samo co jedynka tylko w większych ilościach.
Chyba, że zmiana scenerii tak cię odrzuca.


Wiesz co, mam po prostu takie przeczucie. Od pewnego czasu zdecydowałem się kierować przeczuciem - jak po prostu dochodzę do wniosku, że nie chcę oglądać tego filmu/grać w tą grę, i to robię. Zwykle wiele na tym nie tracę, a zawsze mogę zyskać myląc się - a nuż ktoś mnie przekona a cena nie będzie wtedy zaporowa, od razu robi się lepsza oferta. No ale - na razie mam wrażenie, że będzie to lekki niewypał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha. Recenzja na zasadzie exclusive daje ocenę 95/100. Jakie tu może być zaskoczenie?

Po osiągnięciach Gearboxu w kwestiach DLC do pierwszej części, jeżeli w ogóle kupię BL2 to będzie to jakiś "Game of the Year Edition" ze wszystkim w środku. Na wyprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 21:42, vegost napisał:

Od kiedy to, uczenie się języków obcych jest wymagane ? Nie, nie jest wymagane. Kto chce,
ten się uczy.


Program oświaty dla szkół podstawowych i gimnazjalnych przewiduje obowiązkową naukę języka obcego. Jeśli dla kogoś 9 lat nauki to zbyt mało, aby poznać język na poziomie komunikatywnym to życzę przyjemnego bycia bezrobotnym ;] Ewentualnie kasa w Biedro, ale tam to trochę wstyd gdy się na jakiegoś zagranicznego turystę trafi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 23:32, Grey_Wolf napisał:

Aha. Recenzja na zasadzie exclusive daje ocenę 95/100. Jakie tu może być zaskoczenie?

Po osiągnięciach Gearboxu w kwestiach DLC do pierwszej części, jeżeli w ogóle kupię BL2
to będzie to jakiś "Game of the Year Edition" ze wszystkim w środku. Na wyprzedaży.


Ale dlaczego? Akurat dodatki do Borderlands były naprawdę dobre. I to powszechna opinia. No może oprócz tej areny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 07:01, Sad_Statue napisał:

Ale dlaczego? Akurat dodatki do Borderlands były naprawdę dobre.


Myślę, że raczej chodzi o sam fakt, że DLC powstały i trzeba było je kupować osobno, do tego dochodziły problemy z kompatybilnością wersji itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 21:42, vegost napisał:

Od kiedy to, uczenie się języków obcych jest wymagane ? Nie, nie jest wymagane. Kto chce,
ten się uczy.


Od ładnych paru lat istnieje obowiązek nauczania co najmniej jednego języka obcego (albo dwóch, nie pamiętam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Offtopując od sporów o Call of Duty: wie ktoś może, czy da radę gdzieś jeszcze kupić Vault Hunter''s Edition? Teraz sprawdziłem u Cenegi i widzę, że wyprzedane... Ewentualnie będzie to jakoś do kupienia w sklepach po premierze? Bo kody na Premiere Club chyba i tak mają być w każdym egzemplarzu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 07:01, Sad_Statue napisał:

Ale dlaczego? Akurat dodatki do Borderlands były naprawdę dobre. I to powszechna opinia.
No może oprócz tej areny.


No i co z tego? Niektórzy z graczy są na tyle rozsądni by poczekać i za połowę ceny podstawki dostać wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc kupujący grę od razu są nierozsądni? Nie zgadzam się :P Ja po prostu same DLC (o ile będą ciekawe) kupię na steamowej wyprzedaży i tyle. Zawsze, kiedy jest jakaś przecena -75%, to przeceniane są części składowej całej paczki. Tak kupiłem sobie DLC do pierwszej części, za niecałe 3 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 07:01, Sad_Statue napisał:

Ale dlaczego? Akurat dodatki do Borderlands były naprawdę dobre. I to powszechna opinia.
No może oprócz tej areny.

Według powszechnej opinii McDonald''s też ma dobre jedzenie.
Ale mi akurat nie o jakość tego DLC chodzi, tylko o że siła robocza była skupiona na DLC zamiast na naprawianiu błędów w grze. Wątpię żeby cokolwiek miało się zmienić w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 19:37, GumisIwo napisał:

Jedynke spolonizowali i nic z tego nie wyszło bo po ostatnich patchach i DLC i tak przynajmniej
połowę gry (wspomniane DLC) ma się po angielsku. Pewnie Cenega założyła, że do tej gry
będzie pełno poprawek i musieli by robić nowsze wersje spolszczenie i zrezygnowali. Wielki
minus dla Cenegi. (No, chyba, ze się wytłumaczy)


Staramy się polonizować wszystkie gry, na które wyrazi zgodę światowy wydawca. Niestety w przypadku Borderlands 2, gra zostanie wydana tylko w wersji angielskiej. Nie jest to nasza zła wola. Jeśli była by taka możliwość ta gra ukazała została by wydana w polskiej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to nazwał głosem rozsądku twórców bo mam pierwszą część i raz spróbowałem tej waszej łatki polonizującej. Boże tego nie idzie czytać - bo cały humor gry szlag trafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować