Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sprzedaż Darksiders II poniżej oczekiwań?

42 postów w tym temacie

Szkoda poniewaz gra jest bardzo dobra i moim zdaniem jesli oceniac jedynie stopien zmian wzgledem jedynki jest to IDEALNY sequel! Bardzo dziwie sie amerykanom ktorzy znani sa z zamilowania do rozwalki, ktorej w grze jest sporo. Byc moze jednak gra jest nieco zbyt wymagajaca wzgledem intelektu... Dlaczego w Polsce gra by sie nie sprzedala jest oczywiste, poniewaz u nas ceni sie bardziej gry wymagajace nie tylko skilla w palcach ale rowniez w glowie ^^ Niemniej akurat Darksiders to seria wymagajaca od graczy jednego i drugiego stad tez dziwne jest ze sie nie sprzedala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna produkcja... Bardzo liczę na trzecią część, ale przy takiej sprzedaży THQ może już pożegnać się z tą serią. Smutne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

USA=/=świat, panie Pachter. Also, NPD nie ma dostępu do danych ze Steama a znając życie tam sprzedaż była raczej bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne są te doniesienia. Wygląda na to, że Amerykanie chyba w ogóle niewiele gier kupowali, bo Darksiders II w Stanach przewodziło na sierpniowej liście sprzedaży w USA. Jeśli pierwsze miejsce przekłada się na circa 250k sztuk, to jest to conajmniej dziwne. Dla porównania - Sleeping Dogs w sierpniu osiągnęło w Stanach dopiero 6 rezultat.

http://www.actiontrip.com/news/darksiders-2-conquers-us-games-sales-in-august/090712_3

Widocznie Amerykanie nie łaszą się na letnie premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to mówi facet, który nigdy nic nie przewidział czego gracze już by się nie spodziewali. Za miesiąc okaże się, że jednak gra się sprzedała i będzie: "Michael Pachter twierdzi, że jest szansa na 3 część." Nie wiem za co mu płacą. "Dante-Sparda znany polski analityk twierdzi, iż coraz więcej gier będzie miało DLC." Damn I''m good!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

świetna gra, OBOWIĄZKOWA POZYCJA dla tych którzy za młodu zagrywali się w tytuły z serii SOUL REAVER. Nawet główny bohater Darksiders II przypomina Raziela ;-) POLECAM wszystkim tym, którzy poza młuceniem lubią trochę pogłówkować przy rozwiązywaniu zagadek i pozwiedzać otwarty świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 11:31, Henrar napisał:

USA=/=świat, panie Pachter. Also, NPD nie ma dostępu do danych ze Steama a znając życie
tam sprzedaż była raczej bardzo dobra.

Nie, nie jest równa, ale sprzedaż w US to średnio około 60% światowej, więc na tej podstawie, poza nielicznymi wyjątkami, można odnieść się do wyniku na całym świecie. Także jeśli wszyscy nagle nie kupili DsII na PC, to wynik nie będzie szczególnie zapierający dech w piersiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 12:05, CharonPL napisał:

Dziwne są te doniesienia. Wygląda na to, że Amerykanie chyba w ogóle niewiele gier kupowali,
bo Darksiders II w Stanach przewodziło na sierpniowej liście sprzedaży w USA. Jeśli pierwsze
miejsce przekłada się na circa 250k sztuk, to jest to conajmniej dziwne. Dla porównania
- Sleeping Dogs w sierpniu osiągnęło w Stanach dopiero 6 rezultat.
http://www.actiontrip.com/news/darksiders-2-conquers-us-games-sales-in-august/090712_3
Widocznie Amerykanie nie łaszą się na letnie premiery.

Tak, sprzedaż gier za oceanem dość konkretnie ostatnio spadła. Tutaj szerszy raport dla zainteresowanych: http://www.gamesindustry.biz/articles/2012-09-06-video-games-sales-drop-20-percent-in-us-for-august

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka świetna gra i takie wyniki ? Przecież to chyba jedna z najlepszych produkcji jakie dostaliśmy dotąd w tym roku. Mam jednak nadzieję, że wydadzą cześć trzecią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie lubię takich gier, na prawdę. Ale Darksiders i Darksiders II zdałem z przyjemnością od początku do końca. ŚWIETNA GRA NA POZIOMIE! Na prawdę warto zagrać.

PS: Ale fakt, gram na Padzie xbox 360 na komputerze, nie wyobrażam sobie gry w to na klawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak słaba sprzedaż może wynikać z prostego faktu braku multiplayera w grze, ja osobiście odpuściłem sobie zakup tej gry, z powodu braku multi, myślę że wielu graczy zrobiło podobnie, tryb multi w tej chwili jest wyznacznikiem i jednoczesnym zabezpieczeniem gry przed piraceniem, taki DRM ale bez wpływu na uczciwych graczy, jeśli nie ma multi to jest wtedy myślenie typu: "Singiel sam eee tam nie kupię pobiore sobie z torrentów i pogram, a potem zobaczę." i zazwyczaj jest tak że grę przejdzie ale pirata i oryginału nie kupi już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 13:10, MBi napisał:

PS: Ale fakt, gram na Padzie xbox 360 na komputerze, nie wyobrażam sobie gry w to na
klawie.


Jedynkę ukończyłem na klawiaturze i myszce bez żadnego problemu. Zdobywajac przy tym wszytskie części Abyssal Armour.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że we wszystkich zestawieniach sprzedaży widziałem grę na pierwszym, ewentualnie drugim miejscu.
Niedługo to nie będzie się opłacało robić żadnych gier, które sprzedadzą się słabiej niż Call of Duty, huh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda. To ambitna seria, chyba nawet zbyt ambitna, aby była przyjazna dla tzw. ogółu. Zbyt trudna, stawiająca na aktywację szarych komórek bardziej, niż na zręczne wciskania przycisków. IMO wydawca - kolejny raz - źle poprowadził kampanię reklamową tej gry, źle wykonał działkę PR (stąd ludzie myślą, że to slasher, podczas gdy to jest gra dla miłośników takich serii jak Tomb Raider czy nowsze Prince of Persia, gdzie głównie rozwiązuje się zagadki a walka schodzi na dalszy plan).
Mimo wszystko mam nadzieję, że THQ zrozumie, iż to seria dla konkretnego typu odbiorców i pójdzie w ich stronę. Szkoda byłoby zmarnować tak fajne, jakby nie było nowe IP. I chociaż dwójką jestem zawiedziony, to trójkę chciałbym zobaczyć (ale takiego ciśnienia jakie miałem po zakończeniu jedynki - nie mam...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób narzekało na "jedynkę", że zamiast slashera dostało przesuwanie dźwigni, więc bym się nie zdziwił, gdyby "dwójka" sprzedała się sporo słabiej. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 14:19, bangbangbang21 napisał:

Gra wymagająca myślenia ,trudniejsza niż CoD to hamburgery nie kupują ;)

Kolejny, co uważa, że Europejczycy są inteligentniejsi od Amerykanów? :D

Spoiler

Poza tym, zagraj w CoDa na Veteranie, to pogadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 12:52, Teokrata napisał:

świetna gra, OBOWIĄZKOWA POZYCJA dla tych którzy za młodu zagrywali się w tytuły z serii
SOUL REAVER. Nawet główny bohater Darksiders II przypomina Raziela ;-) POLECAM wszystkim
tym, którzy poza młuceniem lubią trochę pogłówkować przy rozwiązywaniu zagadek i pozwiedzać
otwarty świat.


Też miałem takie dziwne odczucie i jako miłośnik Soul Rivera serii czułem się w D2 jak w domu. Pozycja godna polecenia każdemu fanowi SR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować