Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CDP.pl - cyfrowa rewolucja od CD Projekt

94 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2012 o 21:12, Liqid napisał:

Ale najlepsze jest to, że Muve strollowało akcję


Tja, a mieli wcześniej screenshota z error 505. Anyway CDP.pl dopiero zaczyna, więc ciężko spodziewać się cudów. Czy w ogóle ktokolwiek się spodziewał? Dla mnie to będzie faktycznie rewolucja, jeśli zapewnią duży wybór gier (nie tylko tych z katalogu CDP) i niskie ceny (niższe niż na muve, nie mówiąc nawet o Steamie). Dobrze byłoby też wywalić DRM, ale to jest chyba nie do przeskoczenia, bo wydawcy w niektórych przypadkach po prostu się na to nie zgodzą i koniec.


@ Arcling

Gdzie W2 kosztuje mniej niż 30 zł?


@ Janek

Trine jest na Steamie po 8 €, na CDP.pl po 10 zł. Nie sądzę, by Steam zszedł poniżej 2,5 € w najbliższym czasie. Weź pod uwagę, że każdy bank bierze dodatkową opłatę za płatności dokonywane w innej walucie. Two Worlds II GOTY: na Muve Digital po 90 zł, CDP.pl po 70 (teraz jest promocja: 35 zł), na Steam sama podstawka za 25 €.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2012 o 23:02, Vojtas napisał:

Trine jest na Steamie po 8 €, na CDP.pl po 10 zł. Nie sądzę, by Steam zszedł
poniżej 2,5 € w najbliższym czasie. Weź pod uwagę, że każdy bank bierze dodatkową
opłatę za płatności dokonywane w innej walucie. Two Worlds II GOTY: na Muve Digital po
90 zł, CDP.pl po 70 (teraz jest promocja: 35 zł), na Steam sama podstawka za 25 €.

A casus "Of Orcs And Men"? Cena na cdp.pl jest droższa od Muve! Na filmiku poniżej:

http://www.youtube.com/watch?v=4QFc4Z8sUjQ&feature=youtu.be

Mówią, że gry na cdp.pl mają być średnio tańsze o 30-40%. Jakoś tego nie widać. Zresztą sam materiał jest bardzo żenujący.

Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2012 o 23:20, Janek_Izdebski napisał:

A casus "Of Orcs And Men"? Cena na cdp.pl jest droższa od Muve! Na filmiku poniżej:


Chciałem sprawdzić, ile kosztuje OO&M, ale Muve padł. A tak się Cenega nabijała. :)

Co do cen: wiadomo, że jedne rzeczy będą droższe gdzieś, a tańsze gdzie indziej - chodzi o skalę. Na razie trudno jakkolwiek porównywać Muve i CDP.pl, bo oferta jest kompletnie nieproporcjonalna.

Dnia 11.10.2012 o 23:20, Janek_Izdebski napisał:

Mówią, że gry na cdp.pl mają być średnio tańsze o 30-40%. Jakoś tego nie widać. Zresztą
sam materiał jest bardzo żenujący.


Nie wiem, o czym mówisz. Nie widzę nic bardzo żenującego w tym wywiadzie. Ot trochę marketingowej gadki i wazeliny. Rzekłbym standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2012 o 23:42, Vojtas napisał:

Nie wiem, o czym mówisz. Nie widzę nic bardzo żenującego w tym wywiadzie. Ot
trochę marketingowej gadki i wazeliny. Rzekłbym standard.

Ta "gadka i wazelina" jest naprawdę niskich lotów... ;) Ale to tylko moja subiektywna opnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2012 o 23:47, Vojtas napisał:

...bo?

Począwszy od jakości nagrania, a skończywszy na mowie ciała prelegentów. :) Poza tym, nic nowego nie powiedzieli. A tak mniej więcej między 9.30-10.30 min. nagrania pieprzą głupoty odnośnie grupy docelowej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2012 o 23:50, Janek_Izdebski napisał:

> ...bo?
Począwszy od jakości nagrania, a skończywszy na mowie ciała prelegentów. :)


Za jakość nagrania i ustawienie rozmówców chyba nie odpowiada CDP.pl?

Dnia 11.10.2012 o 23:50, Janek_Izdebski napisał:

Poza tym, nic nowego nie powiedzieli.


No chyba nie spodziewałeś się, że powiedzą, jakie będzie te 200 następnych gier? Wywiad zależy nie tylko od rozmówców, ale również od osoby zadającej pytania.

Dnia 11.10.2012 o 23:50, Janek_Izdebski napisał:

A tak mniej więcej między 9.30-10.30 min. nagrania pieprzą głupoty odnośnie grupy docelowej. :)


Kto gra raz na pół roku, temu określenie Steam wcale nie musi wiele mówić. Za bardzo patrzysz na to ze swojej własnej perspektywy. Anyway na razie nie ma o czym mówić, bo to start, a oferta jest znikoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2012 o 23:59, Vojtas napisał:

Kto gra raz na pół roku, temu określenie Steam wcale nie musi wiele mówić.
Za bardzo patrzysz na to ze swojej własnej perspektywy. Anyway na razie nie ma o
czym mówić, bo to start, a oferta jest znikoma.

Ale oni popełniają kluczowy błąd logiczny. Dystrybucja cyfrowa zrówno w wydaniu Steam jak i cdp.pl jest dla hardcorowców! Dla casuali są miejsca typu Empik, Media Markt, Saturn, a nawet Auchan, Tesco czy Biedronka - czyli wersje pudełkowe.

W porównaniu do innych platform cyforwych (Steam, GMG, a nawet GOG.com) nie ma żadnej rewolucji, żadnej innowacji. Takimi posunieciami byłby na przykład:

- znacząca, realna obniżka cen w porównaniu z cenami na Zachodzie i polską konkurencją (notabene cdp.pl ma blokadę regionalną IP)

- wprowadzenie wymiany bądź odsprzedaży gier za wirtualną walutę (nazwijmy je "cedepki" - fajnie nawet brzmi)

- uporządkowanie kwesti punktów przyznawanych za rejestrację na www.cdprojekt.pl

- import gier zakupionych na GOG oraz Steam do konta na cdp.pl.

To takie najważniejsze innowacje wg mnie, które powinny się znaleźć na tej platformie. To naprawdę przyciągnęłoby dużo klientów. A teraz? Kilka dni hype''u i ruchu na stronie, a potem po równi pochyłej w dół. Takie jest moje zdanie. Choć życzę im jak najlepiej. :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie powiedział, że takie zmiany nie zostaną wprowadzone :) może ktoś jednak pomyśli, że sugestie graczy należy wziąć na poważnie, bo z taką dość ograniczoną ofertą cięzko się będzie cdp.pl przebić na rynku. Zwłaszcza, że muve.pl sobie radzi bardzo dobrze, a teraz dzięki tej zniżce za punkty i darmowej dostawie można naprawdę sporo zaoszczędzić. Steam jest normalnie dla nas za drogi, ale świąteczna i letnia wyprzedaż to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu (wirtualnym) graczy w ciągu roku :) gram.pl jest również dość drogi, ale czasami można fajne rzeczy dostać w promocji. Nawet na originie są od czasu do czasu bardzo duże zniżki i niedawno udało mi się zakupić BF3 z pierwszym dodatkiem za 75 zł :) Rynek jest już dość skutecznie zajęty, a cdp.pl raczej nie trafi w żadną niszę podobnie jak to było z gog-iem. Za miesiąc, kiedy obroty na cdp.pl spadną (a pewnie tak będzie, bo ileż tam gier można kupić :D ) ktoś z szefostwa stwierdzi, że jakoś tych klientów trzeba przyciągnąć :) Najbardziej oczywistymi posunięciami byłoby połączenie (przynajmniej częściowe) cdp.pl z gog-iem oraz wprowadzenie jakiegoś ciekawego programu lojalnościowego. No i oczywiście powiększenie oferty gier, bo na razie jest ona wręcz śmiesznie mała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2012 o 00:41, pawbuk napisał:

Nikt nie powiedział, że takie zmiany nie zostaną wprowadzone :) może ktoś jednak
pomyśli, że sugestie graczy należy wziąć na poważnie, bo z taką dość ograniczoną ofertą cięzko
się będzie cdp.pl przebić na rynku. Zwłaszcza, że muve.pl sobie radzi bardzo dobrze,
a teraz dzięki tej zniżce za punkty i darmowej dostawie można naprawdę sporo zaoszczędzić.
Steam jest normalnie dla nas za drogi, ale świąteczna i letnia wyprzedaż to jedne z najważniejszych
wydarzeń w życiu (wirtualnym) graczy w ciągu roku :) gram.pl jest również dość drogi,
ale czasami można fajne rzeczy dostać w promocji. Nawet na originie są od czasu do czasu
bardzo duże zniżki i niedawno udało mi się zakupić BF3 z pierwszym dodatkiem za 75 zł
:) Rynek jest już dość skutecznie zajęty, a cdp.pl raczej nie trafi w żadną niszę podobnie
jak to było z gog-iem. Za miesiąc, kiedy obroty na cdp.pl spadną (a pewnie tak będzie,
bo ileż tam gier można kupić :D ) ktoś z szefostwa stwierdzi, że jakoś tych klientów
trzeba przyciągnąć :) Najbardziej oczywistymi posunięciami byłoby połączenie (przynajmniej
częściowe) cdp.pl z gog-iem oraz wprowadzenie jakiegoś ciekawego programu lojalnościowego.
No i oczywiście powiększenie oferty gier, bo na razie jest ona wręcz śmiesznie mała :)

Dlatego zamieściłem swoje sugestie na forum www.cdprojekt.pl pod dyskusją, którą komentuja admini nowego serwisu. :)

http://www.cdprojekt.pl/board/topic/5785-CDPpl_-_Ruszyla_Cyfrowa_Rewolucja

Pawbuk, masz rację, że Cenega odnosi sukcesy dzięki zniżce 40% w Kompanii Graczy oraz dzięki Muve.pl (także dzięki odnodze Muve Digital). Jednakże ich słabym punktem jest: obsługa klienta, polonizacje i relacje na linii Cenega - wydawcy - Steam. To ich największe bolączki. Ale jak poczują oddech cdp.pl na swoich plecach, to z marszu się poprawią i znowu bedą kilka kroków do przodu. :)

Gdyby cdp.pl, skorzystał z dobrej reputacji dawnego CD Projektu, gdyby zaoferowali taką samą, a nawet lepszą obsługę klienta + moje 4 sugestie z poprzedniego posta, to sukces mają murowany. Ciekawe tylko czy skorzystają z takiej opinii, jak moja... Kto to wie...

Jeśli chcą osiągnąć sukces, muszą przyjąć naszą, graczy, optykę. Inaczej nie wróże im sukcesu, gdyż rynek dystrybucji cyfrowej w Polsce jest już nasycony (Gram.pl, Muve Digital, Steam, Origin, GreenManGaming, GameFly). Polscy gracze harcorowi to istoty mocno świadome gdzie kupić grę, jak i za ile. Casuale kupują w takich miejscach jak Empik, markety, czy nawet dyskonty pokroju Biedronki.

Mimo wszystko życzę sukcesów nowemu podmiotowi na rynku. :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście również życzę cdp.pl sukcesu, bo dla nas, czyli klientów, większa konkurencja na rynku to zawsze lepiej :) może ceny spadną albo jakość usług wzrośnie... Pożyjemy, zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2012 o 00:11, Janek_Izdebski napisał:

Ale oni popełniają kluczowy błąd logiczny. Dystrybucja cyfrowa zrówno w wydaniu
Steam jak i cdp.pl jest dla hardcorowców! Dla casuali są miejsca typu Empik,
Media Markt, Saturn, a nawet Auchan, Tesco czy Biedronka
- czyli wersje pudełkowe.


Tak będzie tylko do czasu. Dystrybucja cyfrowa prędzej czy później zyska przewagę w każdej grupie. Zajmie to trochę czasu, ale właśnie tego się spodziewam. Tak jest po prostu wygodnie i taniej.

Dnia 12.10.2012 o 00:11, Janek_Izdebski napisał:

W porównaniu do innych platform cyforwych (Steam, GMG, a nawet GOG.com) nie ma żadnej
rewolucji, żadnej innowacji. Takimi posunieciami byłby na przykład:
- znacząca, realna obniżka cen w porównaniu z cenami na Zachodzie i polską konkurencją


A ile to jest znacząca realna obniżka? -75%? Raz na jakiś czas można będzie na to zapewne liczyć, ale na pewno nie standardowo. Tym niemniej niech będzie to nawet 15 zł mniej, to i tak znajdą we mnie klienta. Ziarnko do ziarnka jak to mówią. Jakie CDP.pl będzie mieć ceny, to się okaże, gdy zwiększą ofertę, bo na razie nie sposób porównywać tych kilka gier na krzyż z ofertą Cenegi.

Dnia 12.10.2012 o 00:11, Janek_Izdebski napisał:

- wprowadzenie wymiany bądź odsprzedaży gier za wirtualną walutę (nazwijmy je "cedepki"
- fajnie nawet brzmi)


Być może i to wprowadzą. Poczekajmy te kilka miesięcy na pierwsze efekty.

Dnia 12.10.2012 o 00:11, Janek_Izdebski napisał:

- uporządkowanie kwesti punktów przyznawanych za rejestrację na www.cdprojekt.pl


Ano mogliby to zrobić, jak i przetransferować konta z cdprojekt.pl na CDP.pl.

Dnia 12.10.2012 o 00:11, Janek_Izdebski napisał:

- import gier zakupionych na GOG oraz Steam do konta na cdp.pl.


Nie rozumiem? Import gier ze Steam? Que? Import z GOG jest niemożliwy, bo GOG i CDP.pl to kompletnie różne podmioty prawne, które mają podpisane umowy z wydawcami na zupełnie innych warunkach. Renegocjacje nie wchodzą w grę. To, na co się zgodzono w przypadku GOG, niekoniecznie oznaczałoby zgodę w przypadku CDP.pl - a już na pewno nie na tych samych warunkach. To jest nie do przeskoczenia. Możliwe byłoby przeniesienie wyłącznie gier, do których prawa ma CDP, czyli Wiedźmin 1 i 2.

Dnia 12.10.2012 o 00:11, Janek_Izdebski napisał:

To takie najważniejsze innowacje wg mnie, które powinny się znaleźć na tej platformie.


Jeszcze jest na to czas.

Dnia 12.10.2012 o 00:11, Janek_Izdebski napisał:

To naprawdę przyciągnęłoby dużo klientów. A teraz? Kilka dni hype''u i ruchu na stronie,
a potem po równi pochyłej w dół.


Wybacz, ale gadasz głupoty. Nie minęła nawet DOBA od premiery, a Ty już przyszłość widziałeś. Steam był obligatoryjny wraz z premierą HL2. Nie miał nawet ułamka funkcji, które ma obecnie, a na Valve chyba wszyscy wieszali psy. Jak pisałem - nie od razu Kraków zbudowano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2012 o 01:05, pawbuk napisał:

Ja oczywiście również życzę cdp.pl sukcesu, bo dla nas, czyli klientów,
większa konkurencja na rynku to zawsze lepiej :) może ceny spadną albo jakość usług
wzrośnie... Pożyjemy, zobaczymy :)

Liczę i na to, i na to. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2012 o 01:05, Vojtas napisał:

Nie rozumiem? Import gier ze Steam? Que? Import z GOG jest niemożliwy,
bo GOG i CDP.pl to kompletnie różne podmioty prawne, które mają podpisane umowy
z wydawcami na zupełnie innych warunkach. Renegocjacje nie wchodzą w grę. To, na co
się zgodzono w przypadku GOG, niekoniecznie oznaczałoby zgodę w przypadku CDP.pl
- a już na pewno nie na tych samych warunkach. To jest nie do przeskoczenia. Możliwe byłoby
przeniesienie wyłącznie gier, do których prawa ma CDP, czyli Wiedźmin 1 i 2.

Już tłumaczę, o co mi chodzi. Na Summer Sale na Steamie kupiłem "Wiedźmina 1" za 1,99 €. Wysłałem CD Projektowi kopię faktury, a oni od razu dali mi klucz do backupu wersji "Wieśka" na GOG-u. Oto mi właśnie chodzi, o taki backup (DRM free najlepiej) gier, które zakupiłem na Steamie, a cdp.pl ma lub będzie mieć w swojej ofercie. Po stronie obsługi CD Projektu leży, by zdobyć prawa do tych gier na Steam, by móc je potem dodawać za friko do konta na cdp.pl:)

Dnia 12.10.2012 o 01:05, Vojtas napisał:

Wybacz, ale gadasz głupoty. Nie minęła nawet DOBA od premiery, a Ty już przyszłość widziałeś.
Steam był obligatoryjny wraz z premierą HL2. Nie miał nawet ułamka funkcji, które ma
obecnie, a na Valve chyba wszyscy wieszali psy. Jak pisałem - nie od razu Kraków zbudowano.

Może masz rację, ale jeśli platforma się nie wyróżnia niczym specjalnym od konkrencji, a nadzieje robiono ogromne (użyto słowa "rewolucja" nawet), to wybacz - nie wróżę im większych sukcesów.

Przy okazji, mam jeszcze piątą propozycję dla dep.pl:

- wdrożenie reguł grywalizacji (gamification), czyli implementacja odpowiednich rang, progów, leveli podczas robienia zakupów. Steam doskonale stosuje te zasady i na tym zarabia. :)

Polecam:

http://paweltkaczyk.midea.pl/

To tyle. Pozdrawiam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2012 o 01:28, Janek_Izdebski napisał:

Już tłumaczę, o co mi chodzi. Na Summer Sale na Steamie kupiłem "Wiedźmina 1"
za 1,99 €. Wysłałem CD Projektowi kopię faktury, a oni od razu dali mi klucz do
backupu wersji "Wieśka" na GOG-u. Oto mi właśnie chodzi, o taki backup (DRM
free
najlepiej) gier, które zakupiłem na Steamie, a cdp.pl ma lub będzie mieć w swojej
ofercie. Po stronie obsługi CD Projektu leży, by zdobyć prawa do tych gier na Steam,
by móc je potem dodawać za friko do konta na cdp.pl:)


Ale to nie działa w drugą stronę. Właścicielem GOG jest CD Projekt RED SA i również oni są wydawcą Wiedźminów na Steamie (prawa do dystrybucji cyfrowej W1 wróciły do CDP stosunkowo niedawno - taki deal mieli z Atari). Ale za gry innych firm np. Ubisoftu nie odpowiadają. Gdy kupisz Assassin''s Creed na Steam i wyślesz kopię faktury do supportu GOG.com, to i tak Ci gry nie dodadzą do konta. Niekoniecznie dlatego, że GOG nie chce, tylko dlatego że nie może - po prostu nie ma prawa dysponować grą w ten sposób. Ergo oba Wiedźminy z GOG można by jak najbardziej przetransferować na CDP.pl, ale na tym koniec. Nie sądzę, by kiedykolwiek taka opcja się pojawiła. Co do przeniesienia gier zarejestrowanych na cdprojekt.pl - również nie sądzę, by to było możliwe ze względów prawnych. Generalnie cała strona negocjacji z partnerami zagranicznymi i sprawa starszych umów to kwadratura koła. Chciałbym się mylić.

Anyway pomysły wysyłaj im na forum, tego wątku na pewno nie czytają.


PS Nie musisz pisać tytułów gier w cudzysłowie ani kursywą - nie wygląda to ani estetycznie, ani czytelnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2012 o 02:00, Vojtas napisał:

Ale to nie działa w drugą stronę. Właścicielem GOG jest CD Projekt RED SA i
również oni są wydawcą Wiedźminów na Steamie (prawa do dystrybucji cyfrowej
W1 wróciły do CDP stosunkowo niedawno - taki deal mieli z Atari). Ale za gry innych firm np.
Ubisoftu nie odpowiadają. Gdy kupisz Assassin''s Creed na Steam i wyślesz kopię faktury do
supportu GOG.com, to i tak Ci gry nie dodadzą do konta. Niekoniecznie dlatego, że GOG nie chce,
tylko dlatego że nie może - po prostu nie ma prawa dysponować grą w ten sposób. Ergo oba
Wiedźminy z GOG można by jak najbardziej przetransferować na CDP.pl, ale na tym koniec.
Nie sądzę, by kiedykolwiek taka opcja się pojawiła. Co do przeniesienia gier zarejestrowanych na
cdprojekt.pl - również nie sądzę, by to było możliwe ze względów prawnych. Generalnie
cała strona negocjacji z partnerami zagranicznymi i sprawa starszych umów to kwadratura
koła. Chciałbym się mylić.

Może jest to kwestia negocjacji z poszczególnymi wydawcami. CDP w końcu ma dobre relację z wieloma z nich (może poza Namco i THQ), więc to kwestia odpowiedniej siły przekonywania. :)

Dnia 12.10.2012 o 02:00, Vojtas napisał:

Anyway pomysły wysyłaj im na forum, tego wątku na pewno nie czytają.

Już im wysłałem. Podałem też linka do tej dyskusji. :)

Dnia 12.10.2012 o 02:00, Vojtas napisał:

PS Nie musisz pisać tytułów gier w cudzysłowie ani kursywą - nie wygląda to ani estetycznie,
ani czytelnie.

Taką mam jakąś maniere. Dla mnie tak jest wygodniej. :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalnie rozczarowany, bo już od dawna wszystkie pijarowe gadki CDP traktuje z dużym przymrużeniem oka ;-)

Ładnie ktoś to ujął na innym forum, cytuję z pamięci - "nazywanie tego czegoś rewolucją, to tak jak nazwanie pocałunku w policzek fascynującą, erotyczną przygodą" ;-)

Spodziewałem się, że będzie to zwyczajny, elektroniczny sklep, bo to dzisiaj konieczność - czy ktoś tego chce czy nie (ja raczej nie chce :/) cyfrowa dystrybucja to przyszłość, takie są trendy i nic nie wskazuje żeby się miały zmienić - CDP musiał dorównać do konkurencji i poczynił właśnie pierwszy krok w tym kierunku.

Nie spodziewałem się natomiast, że na start będzie aż tak biednie :/ Jak otworzyłem tą stronę (premierowo nieźle przytkaną) to ujrzałem dosłownie jakiś górniczy bieda-szyb :/ Oferta jest na ten moment mizerna, no ale pewnie z czasem się to trochę rozkręci.

ps. Reklamowanie całości gębą Zooltara ("ostatniej nadziei gimbazy"), to IMO kiepski pomysł, ale co kto lubi. Filmik z nim - żenujący, wywiad, który zalinkował Janek również. Chyba serwis sprawiałby lepsze wrażenie bez tego "balastu" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2012 o 09:12, Lordpilot napisał:

ps. Reklamowanie całości gębą Zooltara ("ostatniej nadziei gimbazy"), to IMO
kiepski pomysł, ale co kto lubi. Filmik z nim - żenujący, wywiad, który zalinkował Janek również.
Chyba serwis sprawiałby lepsze wrażenie bez tego "balastu" ;-)

Pilocie, pytanie najważniejsze:

Skoro tzw. key messages adresują do "gimbazy", to jak oni sobie wyobrażają, że będzie ona kupować na cdp.pl? Przecież ona nie ma kart kredytowych/debetowych.... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>

Dnia 12.10.2012 o 09:21, Janek_Izdebski napisał:

Skoro tzw. key messages adresują do "gimbazy", to jak oni sobie wyobrażają,
że będzie ona kupować na cdp.pl? Przecież ona nie ma kart kredytowych/debetowych....
;D



Pewnie będą korzystać z kart rodziców ;-) Dzieciaki są dziś bardzo pojętne, "techniką i elektroniką" otoczone są od urodzenia, to czego my musieliśmy się uczyć, one mają w małym palcu ;-) Hehe, jak idę wypłacać gotówkę z bankomatu, to nie ma opcji, żeby córka pozwoliła mi iść samemu - tak jej się podoba ta maszyna ;-)

Nie chce się znęcać nad "targetem" ;-). Sama strona sklepu jest ładna, schludna i przejrzysta. Oferta na ten moment to bieda, ale pewnie się to zmieni. Target - tutaj IMO popełniają błąd, ale czas może pokazać, że to ja nie mam racji ;-). Mnie po prostu twarz Tadka i to sztubackie "powitać" odrzuca ;-)

Dystrybucja cyfrowa stawia na ludzi dorosłych, którzy mają kasę, karty kredytowe i mało czasu. CDP.pl zdaje się stawiać na tych młodszych, często bez kart i kasy ;-) IMO to błąd już na samym początku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować