Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CDP.pl - cyfrowa rewolucja od CD Projekt

94 postów w tym temacie

No oby tylko nie wyszedł z tego kolejny Steam ;) Może będzie coś takiego, że oprócz wersji pudełkowych będą też wersje cyfrowe starszych produkcji CDP np. właśnie podany jak na tacy Baldur''s Gate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

F na stronie - oczywiście, że integracja z Facebookiem... Serwis do dystrybucji cyfrowej, żadna rewolucja. Podobnie trochę lat temu lat temu reklamowano pewien serwis... Który nazywa się gram.pl i wplny (a sądząc po ikonie świni jakieś promocje pewnie będą), po których dzisiaj nie ma nawet śladu (poza praktycznie bezużytecznymi cdpunktami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 15:03, Dared00 napisał:

Wow, będą mogli wydać wszystkie dystrybuowane aktualnie hiciory! Takie, jak... um...
ten, no... oh wait.

Dokładnie, CDP już dawno stracił dostęp do wielu wielkich wydawców. Teraz zajmują się głównie gog.com, swomi grami i wydali też trochę seriali oraz filmów. Chyba, że w tym sklepie będą też sprzedawać gry wydawane przez EA, Cenegę itd. Tylko wtedy byłby to po prostu drugi gram.pl, którego kiedyś CDP się pozbył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

09 października będzie konferencja CD Projektu, wtedy już wszystko powinno zostać ujawnione.
A 18 października będzie konferencja studia CD Projekt RED i serwisu GOG.com, wtefy powinny być jakieś szczegóły dotyczące Cyberpunka i Wiedźmina 2 na MAC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 15:17, Skomik napisał:

Arcling, cdpunkty mozna wydawać na gry w gogu:)

Dlatego napisałem, że są "praktycznie bezużyteczne". Nie wykorzysta się ich już na nowe gry czy korzystne zniżki. Dawniej bywały ciekawe promocje z tym związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rewolucja to przede wszystkim ceny. Jak macie dawać Mass Effect 3 za 135 PLN jak tutaj to ja wole isc na wyprzedaż do MM albo zamówić wysyłkowo za 69 PLN.

Inicjatywa - jak najbardziej tak. Ale jak skończy się paroma tytułami od jednego wydawcy w sugerowanej cenie detalicznej to mówie pas i cieszę się. Why? Ano dlatego że przy takiej cenowej rewolucji pudełka i odsprzedawanie gier pozostanie jak dotychczas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 15:22, Arcling napisał:

> Arcling, cdpunkty mozna wydawać na gry w gogu:)
Dlatego napisałem, że są "praktycznie bezużyteczne".


Dlatego właśnie napisałeś źle. Program lojalnościowy TERAZ ma sens. Nareszcie. W czasach, gdy Gram.pl był częścią CDP, miałem jakieś 650 wPLN i nie wiedziałem, co z nimi zrobić. CDPunkty wymieniłem na 6 gier i jeszcze mi trochę zostało.

Dnia 10.09.2012 o 15:22, Arcling napisał:

Nie wykorzysta się ich już na nowe gry czy korzystne zniżki. Dawniej bywały
ciekawe promocje z tym związane.


Dawniej te promocje były delikatnie mówiąc wątpliwe - Allegro oferowało ceny bardzo zbliżone. Dzięki możliwości wymiany na GOG, mam dostęp do gier w oryginalnej wersji językowej i przystosowane (w większości) do nowych systemów w rodzaju Win 7.


---

Co do samej zagadki - obstawiam, że jest to jakaś forma dystrybucji cyfrowej dla Polski - raczej nie serwis społecznościowy (choć taki element Cdp.pl wciąż może mieć). Skoro piszą o rewolucji, to prawdopodobnie zebrali prawa do dystrybucji elektronicznej większości gier niegdyś sprzedawanych przez CDP w pudełkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 15:50, golic napisał:

Dla mnie rewolucja to przede wszystkim ceny. Jak macie dawać Mass Effect 3 za 135 PLN
jak tutaj to ja wole isc na wyprzedaż do MM albo zamówić wysyłkowo za 69 PLN.


Tylko że ME3 wydaje EA, a gram.pl nie jest częścią CDP ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całą branża gier komputerowych (pewnie za nią pójdzie też branża konsolowa) przestawia sie na dystrybucję cyfrową.

Ciekaw jestem tylko, czy internet udźwignie te terra gigabajty dodatkowego przepływu danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rewolucja na skalę światową może nie, ale masz złe pojmowanie słowa rewolucja w kontekście całego wydarzenia. Chodzi nie o rewolucję w branży gier, a o rewolucję w samej firmie CDP i postrzeganiu go przez graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 16:04, Vojtas napisał:

Dlatego właśnie napisałeś źle. Program lojalnościowy TERAZ ma sens. Nareszcie.
W czasach, gdy Gram.pl był częścią CDP, miałem jakieś 650 wPLN i nie wiedziałem, co z
nimi zrobić. CDPunkty wymieniłem na 6 gier i jeszcze mi trochę zostało.

To było później. Początkowo można było nimi pokryć koszta przesyłki i oprócz tego jeszcze trochę cenę gry obniżyć. Potem to zmienili, że obniżki były pozorne i wychodziły standardowe ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 15:17, Skomik napisał:

Arcling, cdpunkty mozna wydawać na gry w gogu:)


Taa, żeby tylko komuś chciało się aktualizować katalog, bo od kilku miesięcy cisza, nikt nawet na forum się już z obsługi nie odzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 16:17, Arcling napisał:

To było później. Początkowo można było nimi pokryć koszta przesyłki
i oprócz tego jeszcze trochę cenę gry obniżyć.


Musiało to trwać krótko, bo nie pamiętam już tego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 16:04, Vojtas napisał:

Skoro
piszą o rewolucji,

tak tylko niesmialo zauważę, że jak ostatnio mówili o ''rewolucji'' w kontekście Extraklasyki, to okazało się, że chodzi tylko o zmianę pudełek na blurayowe i usunięcie instrukcji, zresztą zerżnięte od cenegi (plus tylko taki że w przeciwieństwie do tej drugiej nie oznaczało to podwyżki o 5 zł w górę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 16:51, dark_master napisał:

tak tylko niesmialo zauważę, że jak ostatnio mówili o ''rewolucji''
w kontekście Extraklasyki, to okazało się, że [...]


Rewolucji na miarę wynalezienia koła się nie spodziewam, ale dystrybucja cyfrowa z cenami "polskimi", byłaby przeze mnie bardzo pożądana. Na razie trzeba czekać na konferencję, wtedy odtajnią projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować