Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CDP.pl - cyfrowa rewolucja od CD Projekt

94 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2012 o 22:02, Vojtas napisał:

Ale są za to inne. Ostatnio opóźnienie z XCOM.

Pamiętaj, że dotyczy to polonizacji wersji konsolowej. Niestety lokalizacja i patchowanie wersji konsolowych jest o tyle trudna i czasochłonna, ze wymaga dodatkowej certyfikacji. Stąd zaistniała sytuacja. Sprawa nie dotyczy wersji PC. :)

Dnia 13.10.2012 o 22:02, Vojtas napisał:

> Problem tyczy się tylko Bethesdy/ZeniMaxu.

To nie jest żadne tylko. Bethesda wydaje Fallouta, TES i gry ID Software. To aż
za duzo. Nie próbuj wybielać Cenegi. :>

Tez mi się to nie podoba, ale obserwując sprawę Bethesdy/ZeniMaxu i Cenegi już od jakiegoś czasu, dochodzę do wniosku, że to po stronie wydawców jest opór z przeforsowaniem braku blokady regionalnej w naszym regionie. Cenega ma przez to olbrzymie strety wizerunkowe i "rage" społeczności graczy, co na dłuższą metę nie jest dla niej opłacalne (poza tym wielu graczy kupuje gry tego wydawcy w UK), więc Cenega traci podwójnie. Ale to tylko moja opinia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2012 o 22:31, Janek_Izdebski napisał:

Tez mi się to nie podoba, ale obserwując sprawę Bethesdy/ZeniMaxu i Cenegi już od jakiegoś
czasu, dochodzę do wniosku, że to po stronie wydawców jest opór z przeforsowaniem braku
blokady regionalnej w naszym regionie. Cenega ma przez to olbrzymie strety wizerunkowe
i "rage" społeczności graczy, co na dłuższą metę nie jest dla niej opłacalne (poza tym
wielu graczy kupuje gry tego wydawcy w UK), więc Cenega traci podwójnie. Ale to tylko
moja opinia. :)

Wybacz, ale nie wydaje mi się, żeby w interesie Bethesdy leżało ograniczanie dostępności ich gier w którymkolwiek kraju na świecie :D zwłaszcza, że jednak gry na Steamie są droższe niż te sprzedawane u nas w pudełkach = większe zyski ze sprzedaży gier poprzez Steama :) a dla kogo ta blokada jest korzystna? Moim zdaniem tylko i wyłącznie dla Cenegi. A już w ogole mi się nie chce wierzyć, żeby na taką blokadę zdecydowało się Valve - przecież to byłoby działanie wbrew własnemu interesowi :) DLatego patrząc na to, kto jako jedyny korzysta z tej blokady...hmm, myślę, że to jednak Cenega jest za tą blokadę jakoś odpowiedzialna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2012 o 23:06, pawbuk napisał:

DLatego patrząc na to, kto jako jedyny korzysta z tej blokady...hmm,
myślę, że to jednak Cenega jest za tą blokadę jakoś odpowiedzialna


Tym niemniej nic się nie dzieje bez wiedzy Valve i Bethesdy. Obie firmy wyraziły na to zgodę. Jakim sposobem 1C ich przekonało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2012 o 23:38, Vojtas napisał:

Tym niemniej nic się nie dzieje bez wiedzy Valve i Bethesdy. Obie firmy wyraziły na to
zgodę. Jakim sposobem 1C ich przekonało?


Nie mam zielonego pojęcia :D jest gdzieś jeszcze tak, że są jakieś blokady regionalne na gry konkretnego wydawcy? ;) Akurat w tym wypadku Valve może w ogóle nie być stroną w porozumieniu - zostało poinformowane o fakcie i tyle. Zastanawiam się więc w jaki sposób Bethesda zyskuje na tej blokadzie... Może Cenega rezygnuje z części marży na rzecz Bethesdy w zamian za tą blokadę ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 00:00, pawbuk napisał:

Zastanawiam się więc w jaki sposób Bethesda zyskuje na tej blokadzie... Może
Cenega rezygnuje z części marży na rzecz Bethesdy w zamian za tą blokadę ? :D

Ale gdyby Cenega rezygnowała z części marży na rzecz Bethesdy/ZeniMaxu, to i tak gry byłyby być w zachodniej, steamowej cenie - Bethesda zwiększyłaby swoją działkę w koszcie jednostkowym gry. Tak ja to widzę. Rzeczywiście ciekawe jest dlaczego taki deal miał miejsce i kto jest jego inicjatorem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2012 o 16:17, Vojtas napisał:


> Que? Jakiej gimbazy? Ja Zooltara znam z "Gamblera". Jego teksty zawsze były na poziomie.


Od tego czasu gość się nie rozwinął, ani nawet nie zatrzymał w miejscu, tylko cofnął. To jest zresztą problem większości "pismaków" growych w PL. Jakby nie zauważyli, że świat poszedł do przodu i średnia wieku gracza "nieco" się podniosła. Aktualnie chyba dobija do 40 lat. No chyba, że Polska jest jakimś ewenementem (wątpie) i u nas wciąż grają głównie nastolatki, to wtedy zwracam honor - poziom treści trzeba dostosować do poziomu "targetu" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 09:01, Lordpilot napisał:

Od tego czasu gość się nie rozwinął, ani nawet nie zatrzymał w miejscu, tylko cofnął.


A konkretnie?

Dnia 14.10.2012 o 09:01, Lordpilot napisał:

Aktualnie chyba dobija do 40 lat.


Nie, on dobija do 30.


Nawiasem mówiąc - a jak Ty byś zorganizował kampanię promocyjną? W jakie tony byś uderzył, kogo postawił przed kamerą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 00:00, pawbuk napisał:

Nie mam zielonego pojęcia :D jest gdzieś jeszcze tak, że są jakieś blokady regionalne
na gry konkretnego wydawcy? ;) Akurat w tym wypadku Valve może w ogóle nie być stroną
w porozumieniu - zostało poinformowane o fakcie i tyle. Zastanawiam się więc w jaki sposób
Bethesda zyskuje na tej blokadzie... Może Cenega rezygnuje z części marży na rzecz Bethesdy
w zamian za tą blokadę ? :D

Ja np. dużo pracuję w delegacjach zagranicznych i mam Alana Wake''a, niestety chyba nigdy go nie przejdę, bo poza PL nie działa, a jak jestem w Polsce, to jest kobieta do obsłużenia i mnóstwo innych spraw, na które ledwie czasu starcza :(. Myślę, że obniżenie ceny względem zachodu jest tu dość prawdopodobnym powodem. Niestety globalizacja polskich graczy będzie bolała coraz bardziej.
Wracając do mojego Alana Wake'a, uważam że powinni to trochę zmienić. Skoro kupiłem w PL, mam konto zarejestrowane w Polsce, większość IP z których się loguje jest polskie, to system powinien przynajmniej warunkowo dopuszczać do gry poza granicami kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2013 o 10:55, Janek_Izdebski napisał:

Naprawdę szczerze odradzam jakikolwiek kontakt z tym "sklepem", a tym bardziej kupowanie
w nim oraz korzystanie z forum. To skandal co oni wyprawiają.


A konkretniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2013 o 10:58, Vilmar napisał:

A konkretniej?

Żenująco słaba oferta w porównaniu do konkurencji, cenzura na forum, banowanie konta (brak monitu o powodzie bana), niefortunna zmiana regulaminu na taki, który łamał prawo (w ciągu doby wycofali się z tego), brak konstruktywnego dialogu z userami, wyzywanie i obrażanie userów przez adminów/moderatorów itd.

A wiesz jak początkowo zmienili regulamin? Dali trzy bany:

- pierwszy na 24 godziny

- drugi na 7 dni (nie stosują się do tego)

- trzeci (ban permanentny wraz z usunięciem konta i możliwością pobierania gier).

Z tego ostatniego wycofali się wczoraj po południu - rozdzielono konto do pobierania gier i konto na forum.

IMHO, drobnymi kroczkami zmierzają w stronę standardów rodem z EA. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2013 o 11:03, Janek_Izdebski napisał:

Żenująco słaba oferta w porównaniu do konkurencji (...)


Tu myślę że to w dużej mierze kwestia gustu.

Dnia 19.01.2013 o 11:03, Janek_Izdebski napisał:

cenzura na forum, banowanie konta
(brak monitu o powodzie bana), niefortunna zmiana regulaminu na taki, który łamał prawo
(w ciągu doby wycofali się z tego), brak konstruktywnego dialogu z userami, wyzywanie
i obrażanie userów przez adminów/moderatorów itd.


Jeżeli faktycznie tak jest, to bardzo, bardzo niedobrze. Masz jakieś przykładowe linki do tematów z tamtego forum, żebyśmy mogli zobaczyć te sytuacje na własne oczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2013 o 11:23, Vilmar napisał:

Tu myślę że to w dużej mierze kwestia gustu.

IMHO cyfrowe oferty Muve, Gramu, GoL'a, a nawet ich siostrzanego GOG'a są o niebo lepsze. :) Myślę, że nie jestem osamotniony w tej opinii. :)

Dnia 19.01.2013 o 11:23, Vilmar napisał:

Jeżeli faktycznie tak jest, to bardzo, bardzo niedobrze. Masz jakieś przykładowe
linki do tematów z tamtego forum, żebyśmy mogli zobaczyć te sytuacje na własne oczy?

Niestety nie, bo wątki (i niektóre komentarze) zostały pozamykane i pousuwane, a nie zdążyłem zrobić printscreenów. Jeśli w jakiś starych niepozamykanych wątkach znajde jakieś kwiatki, to rzucę linka. Ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować