Zaloguj się, aby obserwować  
Lucas_the_Great

Guild Wars 2 - gramowa gildia PentaGRAM

15 postów w tym temacie

UWAGA! To nie jest wątek poświecony rekrutacji. jakiekolwiek zgłoszenia kierujcie w odpowiednie miejsce (lista wątków poniżej), stąd będą usuwane bez jakiejkolwiek reakcji (czyli zaproszeń) w grze.
Jedyne posty tu akceptowane, to takie, które dotyczą ogólnych spraw organizacyjnych, do innych spraw są inne wątki, sprawdźcie poniżej.

Gildia PentaGRAM powstała z Waszej inicjatywy, my tylko wdrożyliśmy plan w życie. To Wy wybraliście serwer Blacktide, a potem zgłosiliście setkę propozycji nazwy, z której po ciężkich walkach wybraliśmy właśnie Pentagram (gram). Jedyne na co sobie powalamy, to uzurpowanie części władzy i ustalenie kilku jasnych zasad...

Natura gry i mechanika rozwoju gildii sprawia, że pobieranie opłat, w walucie świata gry, od naszych wirtualnych postaci straciło sens. Czasem pojawi się konieczność zrobienia zrzutki na coś (poszerzenie liczebności gildii, zakup maszyn oblężniczych podczas walk WvWvW), ale będzie to zawsze Wasza dobrowolna decyzja. Z tym związane jest też coś innego: skoro Pentarchowie gildii nie chcą od Was pieniędzy, to i Wy nie zarabiajcie na innych członkach gildii. Pomagamy sobie, od zarabiania jest Trading Post... Skoro już mowa o pomaganiu, doświadczeni gracze zawsze są w cenie, w osobnym wątku można będzie poszukać odpowiedzi na różne pytania związane z grą, jej mechaniką i jej światem.
Gildia rozwija sie dzięki aktywności graczy. Liczymy na to, że będziecie łączyć się w grupy, działać razem i zdobywać punkty wpływu (influence) poprzez swe czyny. Aby ułatwić Wam umawianie sie na akcje na konkretne terminy, stworzyliśmy osobny wątek na forum. Inny służyć będzie dokumentacji waszych dokonań. Efektywne działanie wymaga pełnej współpracy, odłóżcie więc na bok lęki o własną barwę głosu i przyzwyczajcie się do używania programu Team Speak. Namiary na serwer znajdziecie w grze, w wiadomości dnia, obok innych ważnych informacji.
Chyba nie trzeba tłumaczyć, że wszelkie zasady kultury obowiązujące tu, na forum gram.pl, przenoszą sie i do rozmów w ramach gildii, w grze. Starajmy się też być wzorem dla innych graczy, w tym tych Polaków, którzy mają tendencję do używania naszej mowy na ogólnych kanałach. Tam powinien dominować język uniwersalny, czyli angielski. Od mówienia po Polsku mamy nasz kanał gildii, a spotkanych znajomych zawsze można powitać za pomocą opcji "whisper" zamiast "say".

NASZE WĄTKI:
- rekrutacja nowych członków http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=78880
- umawianie się na rajdy/dungeony http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=79100
- fotki z akcji i "targowisko próżności http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=79153
- gracze graczom, czyli kącik pomocy http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=79154

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do czwartku 27 wreśnia o 17:00 mamy +10% gathering bonus, do piątku 28 września o 17:00 mamy +10% magic find. Dobry czas, by się dołączyć :)
Trwa też zrzutka na squad commandera (koszt 100 złota!), dawajcie co łaska, ale nie mniej niż 50s (mail w grze do postaci Lucanos).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2012 o 17:11, Lucas_the_Great napisał:

Trwa też zrzutka na squad commandera (koszt 100 złota!), dawajcie co łaska, ale nie mniej
niż 50s (mail w grze do postaci Lucanos).


Nie lepiej by było, gdybyście po prostu wkładali do gildiowego schowka, a ty od czasu do czasu ją opróżniał?

No i ważniejsze. Rozumiem, że to jest gramowa gildia itd. ale czy podpięcie tego tematu na samą górę jest potrzebne? Konkursy ja rozumiem, bo znikną prędzej i jest dla każdego, a jednak temat gramowej gildii nie jest dla każdego, tylko dla członków tej gildii i innym forumowiczom to może przeszkadzać, np. mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2012 o 15:50, Lucas_the_Great napisał:

Przez cały weekend, do 14:00 w poniedziałek 24 września, gildia ma bonus 10% do magic
find. Darz bór!


TBH +10% MF można utrzymywać stale: buff się robi 24h, trwa 72h, można go puścić do robienia w momencie użycia poprzedniego. U mnie w gildii cały czas stoi aktywny. Gorzej z pozostałymi, które mają bardziej wyśrubowane czasy produkcji i działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2012 o 21:54, Piotrbov napisał:

No i ważniejsze. Rozumiem, że to jest gramowa gildia itd. ale czy podpięcie tego tematu
na samą górę jest potrzebne? Konkursy ja rozumiem, bo znikną prędzej i jest dla każdego,
a jednak temat gramowej gildii nie jest dla każdego, tylko dla członków tej gildii i
innym forumowiczom to może przeszkadzać, np. mi.

Bo co wolno wojewodzie....

Też nie rozumiem czemu ten wątek jest przypięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W najbliższą sobotę (6 października), od godziny 12:00 zaczynamy manewry na WvWvW. W planach ćwiczeń przede wszystkim przjęcie twierdzy (keep), odpalenie w niej gildiowych bonusów, rozbudowa (waypoint), koordynacja dostaw zaopatrzenia i obrona.
W niedzielę (7 października) w południe odpalimy gildiową ucztę z okazji urodzin wszystkich graczy, którzy postarzeli sie w tym tygodniu. Lokalizacja uczty zostanie ogłoszona w wiadomosci dnia. Prawdopodobnie zaraz potem, by wykorzystać bonusy z uczty, ruszymy na dungeony.
Zbiórka na squad commandera przeniesiona została do skrytki gildiowej, więc każdy może sprawdzić, ile nam jeszcze brakuje do uzbierania 100 sztuk złota - no i przyspieszyć cały ten cyrk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dodanie do gildii:

Nick: Ryzizz
Rasa: Norn
Profesja: Ranger

Nick: Exust
Rasa: Charr
Profesja: Warrior

Grałem 5 lat w WoW(czarnamamba, Wrathchild), tera gram czasem w Lola no i w Guild Wars. Gram wieczorami i w weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałbym prośbę aby osoby odpowiedzialne za rekrutacje w Pentagramie szanowały to, że na serwerze nie grają tylko Polacy i nie pisały na map chatcie po Polsku. Pokażcie trochę poziomu a nie wiochę, której i tak już się na serwerze wystarczająco widuje.
Wyprzedzając pytania, tak pluje się o coś takiego. Mam nadzieję, że w tym wypadku nie mam do czynienia z osobami, które są zdania "mam [m], Polacy nie gęsi i swój język mają i będą nim maltretować wszystkich".

20121217231554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2012 o 18:49, Korek92 napisał:

Rekrutujemy Polaków, a powinniśmy się ogłaszać po angielsku? Brzmi logicznie.

Zaznaczać że jest to ogłoszenie w języku polskim jak robią to inne gildie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2012 o 23:20, KamyK_84 napisał:

Miałbym prośbę aby osoby odpowiedzialne za rekrutacje w Pentagramie szanowały to, że
na serwerze nie grają tylko Polacy i nie pisały na map chatcie po Polsku. Pokażcie trochę
poziomu a nie wiochę, której i tak już się na serwerze wystarczająco widuje.
Wyprzedzając pytania, tak pluje się o coś takiego. Mam nadzieję, że w tym wypadku nie
mam do czynienia z osobami, które są zdania "mam [m], Polacy nie gęsi i swój język mają
i będą nim maltretować wszystkich".



no proszę was. Zawieście sobie może za okno jeszcze angielską flagę. Serwer jest polski, gildia polska, NA C.... rekrutacja ma być prowadzona w innym języku? WIOCHĄ nazywasz używanie ojczystego języka, jeżeli nie jest to wypowiedź pełna bluzgów i k... pi... itepe? Jak ktoś nie jest z Polski to i tak nie zrozumie - nikt nikogo nie maltretuje, jak cię tak brzydzi Polski język to sobie ten mapchat wyłącz i włączaj w momencie, gdy coś potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - serwer nie jest polski.
Po drugie - jeżeli chodzi o ogólne pogaduchy po polsku na /m to owszem, jest to nieuprzejme wobec obcojęzycznych graczy, ale tłumaczenie na angielski tekstu rekrutacyjnego (skierowanego do osób posługujących się danym językiem) to imo przesadna poprawność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować