Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Runic Games: Torchlight II ma do zaoferowania więcej niż Diablo III

11 postów w tym temacie

@tosz Nie będzie. U nas będzie dostępna tylo angielska wersja językowa w pudełku. Premiera u nas w Pazdzierniku. Kolejny absurd Wydawcy. Polonizują tylko to, co im pasuje. Dlatego się zastanawiam nad kupnem gry po angielsku. Jeśli już to tylko na steamie bo jest już dostępna.

@Gosu zawsze Torchlight tak wyglądał. To żadna niespodzianka. Gra wygląda łanie. CN to masz w Dziabolo 3. U nich to nie był standard :) A czy lepsze od Diablo 3 ? Hm.. Widziałem gamepleye z Torcha II i nie ma tutaj niespodzianek. Gra jest o wiele lepsza od poprzedniczki, ma w końcu multiplayera, więcej postaci. Więcej wszystkiego. Nie da się porównać tych dwóch gier, bo to nie ta półka i cenowa i budżetowa. Jestem fanem Diablo, ale zdecydowanie odradzam kupno trzeciej części. Jeśli Torch II nie znudzi mnie po pierwszym przejściu to zdecydowanie będzie to lepsze od Dziabolo 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2012 o 14:19, vegost napisał:

Nie da
się porównać tych dwóch gier, bo to nie ta półka i cenowa i budżetowa


da się, porównujesz poszczególne elementy gier z tego samego gatunku ( system dropu, wachlarz umiejetnosci, stopien wyzwania, fabuła, udzwiekowie), a osobno oceniasz stosunek całkowitej "jakosci gry" do ceny.

jak coś ma bardziej prymitywny zestaw skilli to ma bardziej prymitywny system skilli i już. cena tego nie zmieni, ale bedzie wplywala na calkowita ocene produktu.

moje bardzo wstępne porównania po pierwszych 5 godzinach w T2:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=61572&pid=50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Runic Games miało tyle samo kasy na Torchlight 2 co Blizzard na swoje gry, to była by niespodzianka na tronie h&s. W tym przypadku Runic było ograniczone finansowo. Nie wiadomo, czy chcieli by, żeby ich gra była bardziej rozbudowana i ładniej wyglądała. Dlatego pod względem budżetowym nie ma co oceniać tych dwóch gier. A jakośc gry wpływa na to niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2012 o 15:18, vegost napisał:

Gdyby Runic Games miało tyle samo kasy na Torchlight 2 co Blizzard na swoje gry, to była
by niespodzianka na tronie h&s.


myślenie życzeniowe, wole rozmawiać o rzeczach które istnieją

Dnia 21.09.2012 o 15:18, vegost napisał:

W tym przypadku Runic było ograniczone finansowo.


i mam łaskawiej oceniać grę i chwalić w takiej grze rzeczy które ktoś zrobił lepiej ? nie wydaje mi się.

Dnia 21.09.2012 o 15:18, vegost napisał:

Nie
wiadomo, czy chcieli by, żeby ich gra była bardziej rozbudowana i ładniej wyglądała.


A może chcieli ją zrobić jako textową przygodówke w dosie ? Przestań się "domyślać" i zacznij pisać o konkretnej grze, która została wydana

Dnia 21.09.2012 o 15:18, vegost napisał:

Dlatego pod względem budżetowym nie ma co oceniać tych dwóch gier. A jakośc gry wpływa
na to niestety.


gówno prawda. GRA TO GRA. Jak ktoś robi nisko budżetowego h''n''sa (nie mówie o TL2, wymyślam skrajny przykład) to zrobił niskobudżetowego h''n''sa i nie można mu popuszczać i dodawać punktów w ocenie "bo nie miał kasy". A że gry porównuję się pod kątem mechanik do innych w tym gatunku... takie życie i dzięki temu mamy jakiś tam rozwój gier. Cena produktu ma wpływ na ocenę, budżet produkcji już nie. On gracza kompletnie nie interesuje.

W diablo za 150pln bawie się tak samo dobrze jak w FTLa za 30 złotych. Cena (uzależniona od budżetu) nie ma nic do rzeczy. W TL2 też się dobrze bawie, ale dość szybko pojawiają się oczywiste skazy na diamencie - a balonik z hypem na TL2 jest premierze d3 mocno nadmuchany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ogarniam tego niezadowolenia z Diablo 3.

Grafika jak z CN? jest w porządku i wygląda niebo lepiej niż w Torlight (i nie chodzi mi o jakość a o styl i sposób wykonania).

Z każdym patchem D3 się elegancko rozwija, fajnie czasami można pograć ze znajomymi, kupa śmiechu jak cała drużyna padnie od maniaka upadłych ;)

a co do samego Torlight 2 to zapowiada się dobrze, wszyscy stawiają ją wyżej od D3 ale boję się, że to może być zbyt nadmuchany balonik, który pęknię w dniu premiery, tak jak w przypadku Dragon''s Age 2 i Guild Wars 2, kiedy okazało się, że wcale tak epicko nie jest. Życzę T2 wszystkiego dobrego, im więcej dobrych gier na rynku, tym większy wybór mamy my - gracze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A owszem Torch 2 to kawał świetnego szpila, ale D3 patchami idzie w dobra stronę [i ja to napisałem sic!].
Zwłaszcza nowy 1.0.5 który da end-gameowcom coś dla nich [player x, infernal device, będzie sobie czym e-pena wydłużać :)].
Imho obie gry mimo, ze bardzo podobne są jednak dosyć "różne".
Dla mnie obie stoją na tym samym wysokim poziomie.

Torch tym większe ma uznanie w moich oczach bo robiło go małe studio zapaleńców, do tego ma świetny stosunek cena=jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanboyem D3, bo mimo że w niego gram to uważam, że ma bardzo zmarnowany potencjał i wiele rzeczy wymaga kompletnej zmiany, ale Torchlight to nadal mega crap w porównaniu do D3, pograłem trochę licząc na jakąś odmianę, a tymczasem gra jest po prostu słaba, nie wspomnę o graficę, która jest kompletną pomyłką, ale o samą mechanikę gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować