Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Pillars of Eternity (Project Eternity) - temat ogólny [M]

930 postów w tym temacie

Wydaje mi się, że klucze wysyłają dopiero na premierę, więc o ewentualnej blokadzie z poziomu Steama ciężko się teraz czegokolwiek dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie najpierw w listopadzie zamówiłem cyfrowego Championa na Muve.pl za 172,71 zł; ale widząc, że pudełkowa wersja Awanturnika kosztuje 139,99 zł, a otrzymujemy z nią standardowo klucz do dystrybucji cyfrowej, to anulowałem pierwszy zakup. Nazwijcie mnie sentymentalnym, ale lubię mieć pudełko, płytkę, instrukcję, mapkę i inne duperele ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2015 o 15:36, Alamut napisał:

Ja sobie najpierw w listopadzie zamówiłem cyfrowego Championa na Muve.pl za 172,71 zł;
ale widząc, że pudełkowa wersja Awanturnika kosztuje 139,99 zł, a otrzymujemy z nią
standardowo klucz do dystrybucji cyfrowej, to anulowałem pierwszy zakup. /.../


Czyli tańsza edycja ma w zasadzie więcej dodatków? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2015 o 17:35, Boguslav4 napisał:

Czyli tańsza edycja ma w zasadzie więcej dodatków? :D


Champion ma kilka dodatków w wersji cyfrowej typu poradnik, mapka, dzwonki na telefon etc., ale prawie wszystkie dostajemy w wersji fizycznej przy zakupie edycji Awanturnika, a jakoś przeżyję fakt, że moja komórka nie będzie budzić mnie motywem przewodnim z gry xD

...

Zawsze można go znaleźć w sieci O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamówiłem Edycję Awanturnika w bardzo atrakcyjnej cenie - ciekawe dodatki, pudełko (szkoda, że bez steelbooka) i w dodatku z 30 zł taniej niż najtańsze edycje cyfrowe.
Edycje digital kupuję głownie na wyprzedażach, pudełka kupuję w pre-orderach. Teraz czekam tylko do 26 marca, żeby przekonać się czy gra to rzeczywiście duchowy spadkobierca BGII :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2015 o 19:23, pawbuk napisał:

Ja też zamówiłem Edycję Awanturnika w bardzo atrakcyjnej cenie - ciekawe dodatki, pudełko
(szkoda, że bez steelbooka) i w dodatku z 30 zł taniej niż najtańsze edycje cyfrowe.
Edycje digital kupuję głownie na wyprzedażach, pudełka kupuję w pre-orderach. Teraz czekam
tylko do 26 marca, żeby przekonać się czy gra to rzeczywiście duchowy spadkobierca BGII
:)


Podobnie ^^ Może to jakiś głupi sentymentalizm, ale rytuał otwierania pudełka, przeglądania jego zawartości i wkładanie płytki do napędu sprawia, że odbieram cały zakup gry na o wiele bardziej osobistym poziomie. Po wyprzedażach gier w steam kilka razy zdarzyło mi się już, że gry w ogóle nie ruszyłem, tylko wmawiałem sobie "kiedyś przy okazji w nią zagram"... Inaczej z pudełkami ;]

Naobiecywać naobiecali i to wystarczająco by skusić mnie na preorder kota w worku, a to czy będą to narodziny nowej legendy przekonamy się już pod koniec marca.

Fajnie by było gdyby po prawie 20 latach crpg zatoczyły krąg ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja otwieram pudełko, wszystko przeglądam, szukam kodu Steam, Origin, Uplay i ściągam grę z neta :D Napędu w moim kompie przez ostatnie 2 lata użyłem jedynie kilka razy ;)
Najlepiej pamiętam premierę Skyrima ponad 3 lata temu - grę udało mi się kupić dzień przed premierą (11.11.11) za 111 zl (Saturn miał poczucie humoru) i czekałem całą noc, żeby móc ją uruchomić. Wreszcie koło 6 nad ranem się udało - przez następny tydzień nabilem 80 godzin :D
Nie spodziewam się, żeby z PoE bylo podobnie, ale mam nadzieję, że gra mnie zaskoczy. Chętnie bym zobaczyl tą drukowaną mapę - ta dodawana do Skyrima była mało szczegółowa, ale elegancko zrobiona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2015 o 19:39, pawbuk napisał:

Ja otwieram pudełko, wszystko przeglądam, szukam kodu Steam, Origin, Uplay i ściągam
grę z neta :D Napędu w moim kompie przez ostatnie 2 lata użyłem jedynie kilka razy ;)

Jak się zastanowić... Masz rację, ostatnią rzeczą, którą instalowałem z płytki był rzeczywiście chyba drugi Wiesiek xD

Dnia 21.02.2015 o 19:39, pawbuk napisał:

Nie spodziewam się, żeby z PoE bylo podobnie, ale mam nadzieję, że gra mnie zaskoczy.
Chętnie bym zobaczyl tą drukowaną mapę - ta dodawana do Skyrima była mało szczegółowa,
ale elegancko zrobiona ;)

Na obrazkach promocyjnych wygląda tak pięknie, że powinna był chyba zwinięta w jakiejś stylizowanej tubie, ale pewnie będzie złożona w kwadracik ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2015 o 19:46, Alamut napisał:

Na obrazkach promocyjnych wygląda tak pięknie, że powinna był chyba zwinięta w jakiejś
stylizowanej tubie, ale pewnie będzie złożona w kwadracik ;]


Kiedy złożona jest w kwadracik nie ma jak jej powiesić na ścianie - zawsze zostają te zagięcia, a nie wiem czy prasowanie (oczywiście przez coś) jej nie zniszczy. Ten sam problem miałem zawsze z plakatami dołączanymi do gazet :D
Drukowany przewodnik do gry to też fajny dodatek - mialem taki do pierwszego Wieśka i kilka razy do niego zaglądnąłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2015 o 20:14, pawbuk napisał:

Kiedy złożona jest w kwadracik nie ma jak jej powiesić na ścianie - zawsze zostają te
zagięcia, a nie wiem czy prasowanie (oczywiście przez coś) jej nie zniszczy. Ten sam
problem miałem zawsze z plakatami dołączanymi do gazet :D

Podobnie, rozłoży i złoży się to ze dwa-trzy razy, a "skrzyżowania" zaczynają się przecierać ;(

Dnia 21.02.2015 o 20:14, pawbuk napisał:

Drukowany przewodnik do gry to też fajny dodatek - mialem taki do pierwszego Wieśka i
kilka razy do niego zaglądnąłem :)

Pamiętam jak daaaawno temu znalazłem w Empiku kompletną edycję Sagi Icewind Dale w takim dużym, płaskim pudełku ze wszystkimi poradnikami, instrukcjami i rozkładanymi "ściągami" do czarów i umiejętności. Rodzice kupili mi ją później na urodziny i zdaje się, że przeczytałem te poradniki (nie miały spojlerów fabularnych, tylko opisy mechaniki i klas) chyba ze trzy razy, od deski do deski podczas przechodzenia gry xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2015 o 15:36, Alamut napisał:

ale widząc, że pudełkowa wersja Awanturnika kosztuje 139,99 zł,

Jak ktos chce licytowac sie cena to mozna miec tez za 90 majac znizke z KG lub znajomego z znizka tam. Co to bedzie z wydaniem Tormenta:Tides , bo skoro Wateland i Divinity OS EK, (i PoE) maja fizyczne "bogate" wydanie to tez sie spodziewam jakies edycji specjalnej przy tormencie.
Ale jak porownuje te wydania to jakos D:OS mialo wiecej dodatkow, ale w sumie to byla kolekcjonerka, przy porownaniu Wasteland i POE roznice sa, ale o ile 1-2 rzeczy ? Chyba obejrze jakis unbox wastelanda by sie nie napalac na pudelko POE.
A nawet nie wiem czy kupic POE, bo kiedys rpg lubilem, a czy nadal lubie? hmm?

Dnia 21.02.2015 o 15:36, Alamut napisał:

standardowo klucz do dystrybucji cyfrowej, to anulowałem pierwszy zakup. Nazwijcie mnie
sentymentalnym, ale lubię mieć pudełko, płytkę, instrukcję, mapkę i inne duperele ;3


inne duperele jestem ciekawe jakie ? Bo patrzec na opis Awanturnika nic wiecej nie widze? tylko poradnik od gola i soundtrack ?

Zreszta widzieliscie karte gry na steamie? Mozna juz teraz sobie dokupic/zamowic?/ dodatki z cyfrowych wersji z dodatkami za 13/41 euro :P Na polskie warunki to sie bedzie czekac na przecene kluczy z drozszych wydan.
A na amazonie sprzedaja ksiazki zwiazne z gra :P


Ktos wie jaka jest jakosc polskiego tlumaczenia POE w becie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 12:16, Sarinew napisał:

Jak ktos chce licytowac sie cena /ciach/

Podałem tę informację dla tych, którzy ewentualnie nie wiedzą, że coś takiego jest. Po co przepłacać droższe edycje cyfrowe jeśli nie zawierają ciekawych elementów, jak można mieć tańszą pudełkową? Być może źle odebrałem Twoją odpowiedź, ale nie rozumiem o co tyle nerwów xD

Dnia 22.02.2015 o 12:16, Sarinew napisał:

A nawet nie wiem czy kupic POE, bo kiedys rpg lubilem, a czy nadal lubie? hmm?

Hm... Dla mnie to wciąż jeden z moich ulubionych gatunków i jestem naprawdę ciekaw czy POE oczaruje mnie równie mocno jak niegdyś Baldursy i IWD.

Dnia 22.02.2015 o 12:16, Sarinew napisał:

inne duperele jestem ciekawe jakie ? Bo patrzec na opis Awanturnika nic wiecej
nie widze? tylko poradnik od gola i soundtrack ?

Inne duperele były dodane tak ogólnie na koniec tycząc się wszystkich edycji pudełkowych . To co jest w Edycji Awanturnika wcześniej wymieniłem ^^

Wszelkiego typu kolekcjonerki kupuję tylko wtedy, gdy mają coś co mnie naprawdę kręci, nawet jeśli jest to tylko jeden wspomniany wcześniej duperel. Generalnie wolę jednak zwykłą grę w pudełku ;3

Co T:TON, to cyfrowa "backer''s exclusive collectors edition" wygląda tak:
https://ksr-ugc.imgix.net/assets/000/461/840/85aa3e88ba7adf950d68d1121c54811c_original.jpg?v=1363912835&w=700&h=&fit=max&auto=format&q=92&s=fff2fe8495c5a84d9c7dacc8f198b128

Dnia 22.02.2015 o 12:16, Sarinew napisał:

Ktos wie jaka jest jakosc polskiego tlumaczenia POE w becie?

To jedna z rzeczy, które mnie martwią - nikt nie wspomina o polonizacji. W ostateczności trzeba będzie przejść grę słuchając mowy Szekspira xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 15:02, Alamut napisał:

Podałem tę informację dla tych, jak można
mieć tańszą pudełkową? Być może źle odebrałem Twoją odpowiedź, ale nie rozumiem o co
tyle nerwów xD

Chodzi o to, ze podaje informację, ze mozna na muve miec Awanturnika jeszcze taniej o 50 zł (=140-90 ) przez znizke. Mozliwe, ze podalem to w malo tresciwej formie.

Dnia 22.02.2015 o 15:02, Alamut napisał:

Inne duperele były dodane tak ogólnie na koniec tycząc się wszystkich edycji pudełkowych

A to zrozumialem opacznie i sadzilem, ze napisales, ze u Awanturnika ma byc jeszcze wiecej "dodatkow", co mnie bardzo zdziwilo.

Dnia 22.02.2015 o 15:02, Alamut napisał:

To jedna z rzeczy, które mnie martwią - nikt nie wspomina o polonizacji. W ostateczności
trzeba będzie przejść grę słuchając mowy Szekspira xD

Napisy polskie maja byc, pytanie jakiej jakosci, a polskiego audio to sie nie spodziewam, chyba, ze fani zrobia moda audio :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 15:02, Alamut napisał:

To jedna z rzeczy, które mnie martwią - nikt nie wspomina o polonizacji.

??? Jezyk polski jest jednym z kilku jezykow w ktorych gra pojawi sie na starcie. Choc zapewne nie ma co liczyc na dubbing, to jednak teksty maja byc po Polsku.

Niby gre mam z Kickstartera, ale chyba skusze sie jeszcze na pudelko - do kolekcji RPG ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 22:32, Piotrek_K napisał:

??? Jezyk polski jest jednym z kilku jezykow w ktorych gra pojawi sie na starcie. Choc
zapewne nie ma co liczyc na dubbing, to jednak teksty maja byc po Polsku.

Chodziło mi, że nikt nie wspomina o poziomie polonizacji. Co innego proza sienkiewiczowska, a co innego "Kali mówić, Kali jeść" ;3

Dnia 22.02.2015 o 22:32, Piotrek_K napisał:

Niby gre mam z Kickstartera, ale chyba skusze sie jeszcze na pudelko - do kolekcji RPG
;).

Czyli wspierasz to szalone przedsięwzięcie od początku? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 21:39, Sarinew napisał:

Napisy polskie maja byc, pytanie jakiej jakosci, a polskiego audio to sie nie spodziewam,
chyba, ze fani zrobia moda audio :P

Nawet jeśli poziom tekstów będzie pożałowania godny, to na pewno szybko znajdą się zapaleńcy, którzy poprawią to w jakimś modzie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 22:45, Alamut napisał:

Chodziło mi, że nikt nie wspomina o poziomie polonizacji.

Mysle, ze zle nie bedzie :). Nie pozwola sobie na blamaz. A jak pozwola to Polacy wiecej kasy nie dadza na Kickstarterze dla nich :P

Dnia 22.02.2015 o 22:45, Alamut napisał:

Czyli wspierasz to szalone przedsięwzięcie od początku? ;]

Mowisz o KS czy Pillars of Eternity ;) ? Kase na PoE dalem chyba jakos dzien/dwa jak pojawilo sie info na Kickstarterze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2015 o 13:23, Nalia napisał:

Nikt się nie podnieca, że za 6 dni jest premiera PoE? :P


Czekam na przesyłkę, ale jakoś specjalnie podniecony nie jestem :D Mam nadzieję, że gra mnie pozytywnie zaskoczy. Gdyby to był nowy TES, to co innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować