Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Pillars of Eternity (Project Eternity) - temat ogólny [M]

930 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2015 o 13:12, Lordpilot napisał:

przy tym paździerzastym Unity 4.5


Nie przesadzajmy, Ori and the Blind Forest też działa na Unity, a jest piękne. Tak samo trailery Tormenta, są już bardzo ładne graficznie, więc wystarczy, że ekipa się przyłoży i silnik ma tu niewiele do rzeczy. Pewnie przy okazji Wastelanda nie mieli jeszcze ogarnięcia w silniku, albo po prostu im się nie chciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtedy przynajmniej zrzynali od najlepszych, do tego mimo wszystko trzeba to robić z pewną wprawą - w kolejnych grach nawet tego zabrakło, lub po prostu zobaczyli, że można, więc lecieli po najmniejszej linii oporu. Obsidian jak zawsze po nich sprzątał - zobaczymy jak wyjdzie im PoE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2015 o 17:17, ZuchBindlePuchoglaz napisał:

No paczuszka już leci kurierem, jak wasze preordery?


Na klucz czekam, paczka z Awanturnikiem z tego co widzę w drodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2015 o 17:17, ZuchBindlePuchoglaz napisał:

No paczuszka już leci kurierem, jak wasze preordery?



O właśnie sprawdziłem.

Status twojego zamówienia: zamówienie wysłane 24 marca 2015, przewidywana data dostarczenia 25 marca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2015 o 17:17, ZuchBindlePuchoglaz napisał:

No paczuszka już leci kurierem, jak wasze preordery?


Moja zmierza do Paczkomatu :D Mam nadzieję, że już jutro dotrze i będę mógł oglądnąć tą cąlą Edycję Awanturnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2015 o 01:15, lis_23 napisał:

Wiesz, ja nie grałem w Baldury, pierwszy kontakt z cRPG na PC miałem przy okazji NWN,
nie jestem więc jakimś hardcorowcem ;) po prostu lubię RPGi.


No widzisz- target tej gry jest jasny, to ludzie, którzy się wychowali na grach typu p:t, bg, iwd, arcanum i inne. My właśnie chcemy dokładnie takiej grafiki i chcemy, żeby było tak jak kiedyś :)
Możesz poczekać na oceny i zdecydować sam, według mnie każdy fan rpg powinien liznąć takiej klasyki, a teraz jest opcja, żeby to zrobić w nieco unowocześnionym i uładzonym stylu nie rezygnująć z rozbudowanej narracji, dialogów itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2015 o 22:10, Budo napisał:


No widzisz- target tej gry jest jasny, to ludzie, którzy się wychowali na grach typu
p:t, bg, iwd, arcanum i inne. My właśnie chcemy dokładnie takiej grafiki i chcemy, żeby
było tak jak kiedyś :)


Takie, dość egoistyczne podejście mnie śmieszy. Jest tylko " My ", a gdzie reszta?
Gry powinny iść na przód, a nie robić krok wstecz.

Dnia 24.03.2015 o 22:10, Budo napisał:

Możesz poczekać na oceny i zdecydować sam, według mnie każdy fan rpg powinien liznąć
takiej klasyki, a teraz jest opcja, żeby to zrobić w nieco unowocześnionym i uładzonym
stylu nie rezygnująć z rozbudowanej narracji, dialogów itd.


Oki, jestem za, ale co ma do tego lepsza grafika, na dodatek w 3D?
Sorry, ale odnoszę wrażenie, że lepsza oprawa graficzna zabije merytoryczną zawartość gry, a to przecież nie prawda. Można robić na prawdę dobre gry z b. dobrą oprawą, choć rozumiem, że akurat PoE jest projektem niszowym ( choć sam Obsidian nie jest niszowym studiem ), ale chętnie zagrałbym w tytuł podobny do serii NWN, może z trochę prostszymi regułami i z grafiką, jaką oferuje przynajmniej nowe Divinity. To by było coś, bo takich tytułów prawie nie ma na rynku, jest chyba tylko DA od BioWare, ale inkwizycja za bardzo przypomina mi MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2015 o 17:17, ZuchBindlePuchoglaz napisał:

No paczuszka już leci kurierem, jak wasze preordery?


Moja też zaczyna swoją podróż Paczkomatem i mam nadzieję, że jutro będzie :) No a klucz na słynnego Prosiaczka już jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2015 o 22:10, Budo napisał:

No widzisz- target tej gry jest jasny, to ludzie, którzy się wychowali na grach typu
p:t, bg, iwd, arcanum i inne. My właśnie chcemy dokładnie takiej grafiki i chcemy, żeby
było tak jak kiedyś :)


Ja generalnie już dawno zamówiłem PoE, choć ze wspomnianych przez Ciebie gier ukończyłem tylko BGII :D w P:T, BG i IWD gralem jedynie po kilka godzin :D Trochę zbyt późno dostalem komputer i jakoś już tych gier nie nadrobilem :(

Dnia 24.03.2015 o 22:10, Budo napisał:

Możesz poczekać na oceny i zdecydować sam, według mnie każdy fan rpg powinien liznąć
takiej klasyki, a teraz jest opcja, żeby to zrobić w nieco unowocześnionym i uładzonym
stylu nie rezygnująć z rozbudowanej narracji, dialogów itd.


Na to generalnie liczę w przypadku PoE - klasyczne erpegi w nowym wydaniu. Za 2 dni się przekonamy do końca czy twórcom to wyszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2015 o 22:44, aragorn14 napisał:

Moja też zaczyna swoją podróż Paczkomatem i mam nadzieję, że jutro będzie :) No a klucz
na słynnego Prosiaczka już jest :D


Jakiego Prosiaczka? :D Dostalem już klucz do dlc, ale nie wiem co to za dodatkowa zawartość :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2015 o 22:35, lis_23 napisał:

Gry powinny iść na przód, a nie robić krok wstecz.

Gry stoją w miejscu. W zasadzie nie wymyślono nic. Choć w pewnych "zakresach" można polemizować.

Dnia 24.03.2015 o 22:35, lis_23 napisał:

Sorry, ale odnoszę wrażenie, że lepsza oprawa graficzna zabije merytoryczną zawartość
gry, a to przecież nie prawda.

Zgodzę się. To brak kasy zabije merytoryczną zawartość gry.
Kolejną *rzeczą* która to zrobi zaraz po tym... to gracze bez podstaw wg. których mieliby ocenić to co grają.
Bo albo rozmyje im się część "merytoryczna" z mechaniką, albo totalnie im się rozmyje co gra ma do im do przekazania.

Dnia 24.03.2015 o 22:35, lis_23 napisał:

Można robić na prawdę dobre gry z b. dobrą oprawą, choć rozumiem, że akurat PoE jest projektem niszowym

Ma "niszowy" budżet, a to już niweczy wszystko dalej.

Dnia 24.03.2015 o 22:35, lis_23 napisał:

( choć sam Obsidian nie jest niszowym studiem )

To, że są ogółem znani, nie znaczy, że to mainstream ;p

Dnia 24.03.2015 o 22:35, lis_23 napisał:

ale chętnie zagrałbym w tytuł podobny do serii NWN, może z trochę prostszymi
regułami i z grafiką, jaką oferuje przynajmniej nowe Divinity.

Mnie zęby bolały jak czytałem co ma mi do powiedzenia Fentik, Aribeth etc.
Jak nie uważam, że graficznie gry na IE się bronią, bo się zestarzały równie mocno co jakiś Gothic, Moro albo NWN.
To fabularnie jednak w znacznej mierze czuć, że jak człowiek ma więcej lat na karku to czuć, że to już nie to.

Dnia 24.03.2015 o 22:35, lis_23 napisał:

To by było coś, bo takich tytułów prawie nie ma na rynku, jest chyba tylko DA od BioWare,
ale inkwizycja za bardzo przypomina mi MMO.

I wywołaj wilka z lasu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2015 o 22:35, lis_23 napisał:


Takie, dość egoistyczne podejście mnie śmieszy. Jest tylko " My ", a gdzie reszta?
Gry powinny iść na przód, a nie robić krok wstecz.

Jak nie pasuje, to nie kupuj, proste. Im chodziło o stworzenie gry na określony target, przywołać magię dawnych RPGów. A gra może właśnie idzie na przód? Bo co z tego, że książka ma ładną okładkę, a jakość w niej zawarta, to nic innego jak kupka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2015 o 22:35, lis_23 napisał:

Takie, dość egoistyczne podejście mnie śmieszy. Jest tylko " My ", a gdzie reszta?


Zamiast zadawać w kółko praktycznie te same pytania, zadaj sobie trochę trudu i w końcu przeczytaj wstępne założenia, oczekiwania graczy oraz cel jaki przyświecał stworzeniu tego tytułu na PC. Całość masz na stronie na której wszystko miało swój początek - KS. Albo wiesz co? Nie czytaj, za rok jak wyjdzie Numenera też będziesz mógł się dziwić, że wygląda tak a nie inaczej ;D

Dla reszty powstają nowe świetne gry cRPG - przystępne i łatwe w obsłudze z nowoczesną grafiką - ME, DA, Wiedźmin etc. Każdy znajdzie coś dla siebie. Tylko, że jedno powstaje ''samo'' na drugie muszą zrzucić się ludzie, bo wielcy wydawcy nie chcą ryzykować. Divinity, PoE, Wasteland, Numenera... nawet taki ładny graficznie Kingdom Come.

Dnia 24.03.2015 o 22:35, lis_23 napisał:

Oki, jestem za, ale co ma do tego lepsza grafika, na dodatek w 3D?


Odwiedzisz w końcu KS to może się dowiesz.

Dnia 24.03.2015 o 22:35, lis_23 napisał:

chętnie zagrałbym w tytuł podobny do serii NWN, może z trochę prostszymi regułami i z grafiką


Już o tym pomyśleli - pisałem Ci wcześniej: Sword Coast Legends - chyba znowu czegoś nie zauważyłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2015 o 22:35, lis_23 napisał:

Takie, dość egoistyczne podejście mnie śmieszy. Jest tylko " My ", a gdzie reszta?
Gry powinny iść na przód, a nie robić krok wstecz.


Tylko krok wprzód jeśli chodzi o kwestię grafiki jest po prostu zbyt drogi dla mniejszych studiów, takich jak Obsidian. Jeśli chodzi o erpegi na taki krok mogą zdecydować się najwięksi - Bethesda, EA (BioWare).
Czy jednak w ostatnich latach erpegi bardziej się nie cofnęly niż poszły do przodu? Może w kwestii grafiki jest lepiej, ale jeśli chodzi o zadania, historię, kreację świata czy bohaterów jest moim zdaniem słabo. Przecież nie przez przypadek gracze nadal z nostalgią wspominają BG, czy Tormenta. Owszem, grafika byla mierna, ale ściany sensownego tekstu to wszystko nadrabiały z nawiązką :D
Może po prostu zagraj w PoE, bez żadnych uprzedzeń względem grafiki, i sam zobacz czy jest ona tak istotna :D

A tak w ogóle - wiele razy wspominałeś, że bardzo słabo widzisz, ale na forum wypowiadasz się głównie w kwestiach grafiki... Trochę tu nie widzę sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2015 o 22:35, lis_23 napisał:

Takie, dość egoistyczne podejście mnie śmieszy. Jest tylko " My ", a gdzie reszta?
Gry powinny iść na przód, a nie robić krok wstecz.

Zaraz, zaraz, zaraz!
A ja na przykład nie chcę grać w kaszaniaste tytuły od bioware czy inne skyrimy, których jedynym atutem jest to, że ładnie wyglądają. I dlaczego niby wszystkie nowe rpgi mają być właśnie takie? Toż to śmieszne, egoistyczne podejście!

Dnia 24.03.2015 o 22:35, lis_23 napisał:

Można robić na prawdę dobre gry z b. dobrą oprawą,

Można, jak ma się na to kasę, bo inaczej wyjdzie śmiesznie jak ze smokiem w naszym filmowym wiedźminie.
Ale fakt, można zwiększać budżet na to. I na nagranie wszystkich dialogów w grze. Jasne. Tylko potem się okazuje że jest padaka bo nie starczyło na scenarzystę.

Dnia 24.03.2015 o 22:35, lis_23 napisał:

ale chętnie zagrałbym w tytuł podobny do serii NWN

Czyli w tytuł (w singlu i w podstawce, wiem że multi/dodatki trochę zmian wnosiły) nudny i schematyczny do bólu? Serio?

Dnia 24.03.2015 o 22:35, lis_23 napisał:

ale inkwizycja za bardzo przypomina mi MMO.

Ale hej, za to ładna jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można już odbierać swoje klucze. Edycja cyfrowa aktywuje się na Steam jako Pillars of Eternity - Kickstarter Hero Edition.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2015 o 07:40, RakuPL napisał:

Można już odbierać swoje klucze. Edycja cyfrowa aktywuje się na Steam jako Pillars of
Eternity - Kickstarter Hero Edition.


Odbierać czyli wysyłają już na maile klucze? Mój pierwszy zakup cyfrowy na gramie, więc nie wiem jaka u nich polityka, byleby nie czekali do jutra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2015 o 09:02, Olsen42 napisał:

Odbierać czyli wysyłają już na maile klucze? Mój pierwszy zakup cyfrowy na gramie, więc
nie wiem jaka u nich polityka, byleby nie czekali do jutra ;)

Na stronie eternity.obsidian.net trzeba się zalogować na swoje konto i w zakładce Products mamy wybór klucza Steam lub GOG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2015 o 07:40, RakuPL napisał:

Można już odbierać swoje klucze. Edycja cyfrowa aktywuje się na Steam jako Pillars of
Eternity - Kickstarter Hero Edition.


Preload jest już dostępny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować