Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Pillars of Eternity (Project Eternity) - temat ogólny [M]

930 postów w tym temacie

Gra już do mnie dotarła, nareszcie :D Szkoda tylko, że i tak zagram za kilkanaście godzin...
W każdym razie ładne wydanie - bardzo gruba instrukcja (od lat takiej nie widziałem, a może nawet nigdy :D ), standardowy poradnik, mapa (szkoda tylko, że na dość cienkim papierze, wolałbym bardziej podobną do tej ze Skyrima), soundtrack.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko zastanawiam się czy gra mi pójdzie na moim lapku - Asusue K56C i5 3317U, 4GB RAm, GF GT635M... Wydaje mi się, że powinna, ale czy będzie komfortowo...
Prawdę powiedziawszy na laptopie praktycznie nie gram, ale akurat wyjeżdżam i stacjonarki ze sobą nie wezmę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, podkręcenie wymagań sprzętowych "za 5 dwunasta" było zagraniem conajmniej zaskakującym. I wychodzi na to, że zapowiedzi o uruchomieniu gry na kilkuletnim komputerze można wsadzić sobie w buty. Choć po cichu liczę na to, że podniesienie wymagań polegało tylko na tym, że Obsidian nie miał chęci/czasu/środków na sprawdzanie stabilności gry na słabszych maszynach i ustawił takie, które wchodziły bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spojrzałem jak wyglądały wstępne wymagania minimalna, a jak te ostatnie, oficjalne :D Kolosalna różnica :) Wcześnie jakoś nawet na to nie spoglądałem, bo na mojej stacjonarce by poszło, ale teraz zacznę grę na lapku i dużo w tym temacie się dla mnie zmieniło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Minimum:
OS: Windows Vista 64-bit or newer
Processor: Intel Core i3-2100T @ 2.50 GHz / AMD Phenom II X3 B73
Memory: 4 GB RAM
Graphics: ATI Radeon HD 4850 or NVIDIA GeForce 9600 GT
Hard Drive: 14 GB available space
Sound Card: DirectX Compatible Sound Card


To są dalej minimalne ?
Jeśli tak, to obstawiam, ze ten tytuł ruszy spokojnie na laptopach i starszym sprzęcie. Sam posiadam jeden dosyć leciwy już komputer i czasem na nim grywam bo stoi u rodziców, jak do nich zajadę na dłużej mogę dalej karmić mój gamingowy nałóg xD
Generalnie 99% gier z podobnymi minimalnymi odpalałem na nim na full [w zasadzie hmm 80% mojej steamowej biblioteki np SR3-4, Catlevanie, XCOMa, Blackguardsa - jakieś pierwsze z brzegu tytuły z +/- podobnymi zalecanymi co tu minimalne] a wyposażony jest w zawrotny procek E8400 skręcony na 4.0, GTXa 260 i 3.25GB Ram [stoi na win732 bit].
"Filary" też bankowo na nim przetestuję, chociażby z ciekawości jak dobrze [lub źle =P] są zoptymalizowane.
Tytuł generalnie na "graficznego kilera" nigdy nie wyglądał, jeśli będzie się krzaczył to jedynie wyjdzie brak szlifu w optymalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2015 o 20:25, pawbuk napisał:

W każdym razie ładne wydanie - bardzo gruba instrukcja (od lat takiej nie widziałem, a może nawet nigdy :D


Pewnie dlatego, że w dwóch językach, aż odkurzyłem i poszukałem dzisiaj starych :P


20150325214552

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2015 o 21:45, Shinigami napisał:

Pewnie dlatego, że w dwóch językach, aż odkurzyłem i poszukałem dzisiaj starych :P


Piękna kolekcja :D Oczywiście wszystkie klasyki posiadam, ale takie zbiorcze wydanie, kupione całkiem niedawno za 20 zł, bez żadnych instrukcji drukowanych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2015 o 06:07, ZuchBindlePuchoglaz napisał:

Ten kosmiczny prosiaczek to nawiązanie do Boo z BG, ale pierścień przysięgi gaunta?

jak pisałem kika linijek wyżej - "Gaun''s Pledge". Bo podczas zbiórki na KSie naciskasz przycisk "Pledge" by wesprzeć dany projekt ("zobowiązujesz się" że gdy czas zbiórki się skończy to dasz zadeklarowaną kwotę). Cenega spaliła dowcip kompletnie.
Czekam na "filary z eternitu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle tego przez lata przepadło, że aż się zdziwiłem, że jeszcze coś mam - pudełka, premierowe wydanie P:T i inne związane z nimi papiery, w sumie szkoda, bo to przecież kawał historii.

Nic, teraz trzeba się zająć czymś konstruktywnym bo wieczorem nie będzie na to czasu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2015 o 09:31, Shinigami napisał:

Tyle tego przez lata przepadło, że aż się zdziwiłem, że jeszcze coś mam - pudełka, premierowe
wydanie P:T i inne związane z nimi papiery, w sumie szkoda, bo to przecież kawał historii.


Ja na pewno IWD, BGII i P:T mam w dwóch wersjach, jednak wszystko są to "tanie edycje", żadne wydania premierowe :D Niestety, te kilkanaście lat temu nie było mnie absolutnie stać na wersje premierowe, teraz to sobie odbijam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2015 o 10:48, ZuchBindlePuchoglaz napisał:

dajcie znać, jak już będzie można grać


Dzisiaj o 17:00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 pytanka:
mimio ze zamówiłem grę w preorderze wczoraj nie mogłeś się doczekać choćby przeczytania poradnika i kupiłem grę dostępną od innego sprzedawcy (empik sklep stacjonarny) - z tamtej zrezygnuje
- czy w edycji awanturnika dostanę 2 bonusy (prosiak i pierścień) kupiona przed premierą :)
- czy mając płytę muszę ściągać całągrę ze steam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem przed 17 nie kupię w sklepie? Byłe w MM we Wrocławiu i pusto. A , że się do robty spieszyłem to nie zdąrzyłem obsługi zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2015 o 14:36, Satruss napisał:

Jak rozumiem przed 17 nie kupię w sklepie? Byłe w MM we Wrocławiu i pusto. A , że się
do robty spieszyłem to nie zdąrzyłem obsługi zapytać.



Kupić, to kupisz gdzieś na pewno - ja kupiłem wczoraj w Saturnie w Krk, Edycja Awanturnika za 120 złociszy - jedyne co to w nią nie zagrasz (blokada, wstępne pobieranie, bla bla bla) do godziny 17 naszego czasu czy też 9 PDT :)

Ja już zacieram ręce - czekałem na tą chwilę od przeczytania pierwszej informacji o powstawaniu gry, oraz już czuję te dziesiątki godzin rodem z czasów kiedy jak szalony zagrywałem się w BG2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować