Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Pillars of Eternity (Project Eternity) - temat ogólny [M]

930 postów w tym temacie

Dnia 27.03.2015 o 16:40, Rick napisał:

Weźcie przestańcie. Mam zobowiązania, czynsz trzeba zapłacić, nie mogę kupować każdej
gry. :D Już dawno nie miałem takiego hypa na którąkolwiek grę. :o


Metacritic 91, IGN 9,0.
Jeszcze 25 minut się będzie ściągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Druid panie, druid :)
Niedźwiedziołak - boże jestem w 7mym niebie ^^

Aczkolwiek optymalizacja z nóg nie zwala, jak na tytuł który graficznym urywaczem tyłka nie jest, to potrafi nieźle szarpnąć tu i tam o.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2015 o 18:37, Zekzt napisał:

Druid panie, druid :)
Niedźwiedziołak - boże jestem w 7mym niebie ^^


Ja wziąłem maga i na razie szału nie ma, choć podejrzewam, że na wyższych poziomach będzie wymiatał :D
W drużynie mam jeszcze wojownika, pieśniarza, kapłana i maga - powiem szczerze, że średni ten zestaw, pewnie będę musiał jeszcze pokombinować :)

Dnia 27.03.2015 o 18:37, Zekzt napisał:

Aczkolwiek optymalizacja z nóg nie zwala, jak na tytuł który graficznym urywaczem tyłka
nie jest, to potrafi nieźle szarpnąć tu i tam o.0


Gra wygląda w sumie przeciętnie, a wymagania ma dośc spore :D Chyba znak czasów :D Jutro sprawdzę na mojej stacjonarce, powinno być lepiej niż na laptopie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2015 o 18:33, Budo napisał:

> ps. jeszcze walczę.

Kogo ja będę oszukiwać...
Paladyn czy druid?


Witaj w moim świecie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2015 o 18:46, pawbuk napisał:

Gra wygląda w sumie przeciętnie, a wymagania ma dośc spore :D Chyba znak czasów :D Jutro
sprawdzę na mojej stacjonarce, powinno być lepiej niż na laptopie :D


Nie no jakoś źle nie jest.
Właśnie ją testuję na starym kompie i w 1440/900 [bo ten komp ma taki monitor] trzymam 45-60fps.
Aczkolwiek gdyby ktoś miał już zapis gry gdzieś w jakimś dużym mieście np [obszar gdzie mamy sporo modeli, sporo NPC] to nie pogardził bym do testów, bo dopiero co wróciłem z roboty i pobrałem instalator =P [w obozowisku na starcie gry mam dokładnie 52 FPSy z odpalonym w panelu nvidii FXAA, w czasie walki z 2ma zbójami miałem sztywne 60, aczkolwiek jak łoiłem wilka gra na ułamek sekundy zgubiła klatki podczas tranformacji w niedźwiedzia]
Mam wersję z GOGa i generalnie widzę, że ten tytuł chyba nie ma jakiś sztywno "zakodowanych" zapisów, wiec cudzy save teoretycznie powinien mi się luzem wczytać.

Generalnie to nie jest ultra dynamiczny crpg, gdzie walka jedzie w trybie rzeczywistym super-duper zrecznościowo, więc takie sporadyczne przypadki był bym w stanie wybaczyć - co nie zmienia faktu, że jednak ekipa walnęła optymalizacyjnie lekką fuszerę. Ten tytuł przy tej warstwie audio-video powinien dać się dopalić bez zgrzytu nawet na totalnym szrocie =P

Nie, ze jest brzydki - jest cudny, ja kocham takie ręcznie malowane tła [ID my love =)], ale w ogólnym rozrachunku to technicznie nie jest grafika next-gen ^^

No tak czy siak - jak by ktoś miał save z jakimś ciężkim obszarem, ewentualnie przed jakąś grubą potyczką [sporo przeciwników, bo widzę, że to modele NPC chyba najmocniej obciążają silnik] i zechciał się podzielić - będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko zainstalowałem grę ( Bloodborn mnie pochłonął ;) ) ale z Waszych relacji i opisów widzę podstawową wadę tej gry: dużo czytania ( opisy, książki, notatki, dialogi, itp. ). Ja, jako osoba słabowidząca ( widzę tylko jednym okiem ) mam problem z czytaniem małego druku w grach ( zwłaszcza, ze od kilku lat niektórzy wpadli na pomysł, żeby napisy umieszczać u góry ekranu ), więc będę zmuszony do przeklikiwania wszystkiego, co się da ...
Swego czasu, najbardziej zirytował mnie Neverwinter Nights 2, który pomimo " pełnej lokalizacji '' i tak większość dialogów posiadał w formie tekstowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2015 o 18:46, pawbuk napisał:

Gra wygląda w sumie przeciętnie, a wymagania ma dośc spore :D Chyba znak czasów :D Jutro
sprawdzę na mojej stacjonarce, powinno być lepiej niż na laptopie :D

Daj spokój ja z jakimś beznadziejnym i3M 330 @ 2.13GHz oraz NVIDIA GeForce 310M mogę grać. Minimalne, wydaje mi się, są dla rozdzielczości fullHD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2015 o 18:37, Zekzt napisał:

Aczkolwiek optymalizacja z nóg nie zwala, jak na tytuł który graficznym urywaczem tyłka
nie jest, to potrafi nieźle szarpnąć tu i tam o.0

Ja to się bałem, że na moim "złomku" z sygnatury będzie kiepsko działać, ale na szczęście nie zauważyłem żadnych zgrzytów, aczkolwiek fpsów nie sprawdzałem, a mój monitor obsługuje rozdzielczość zaledwie 1366x768 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2015 o 19:44, SiDi napisał:

Kupić rasowego RPGa, narzekać na ''duzo czytania''...

Lubię czytać, ale w grach te literki są jednak dosyć małe ( przynajmniej dla mnie ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2015 o 19:46, lis_23 napisał:

> Kupić rasowego RPGa, narzekać na ''duzo czytania''...
>
Lubię czytać, ale w grach te literki są jednak dosyć małe ( przynajmniej dla mnie ).


Można dostosować wielkość czcionki z tego co widziałem w opcjach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie wiem czy ktoś poruszał ten temat, ale co z moją miniaturową gigantyczną kosmiczną świnią? Ten pierścień to już pal licho... ale miałem mieć świecącego towarzysza, a gram już 4h i nie mam nic takiego... :( Ją się znajduje, czy powinienem ją mieć od startu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2015 o 19:46, lis_23 napisał:

> Kupić rasowego RPGa, narzekać na ''duzo czytania''...
>
Lubię czytać, ale w grach te literki są jednak dosyć małe ( przynajmniej dla mnie ).


Rozwiązanie Twoich problemów. :P

20150327201135

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2015 o 20:09, misioo napisał:

Hej, nie wiem czy ktoś poruszał ten temat, ale co z moją miniaturową gigantyczną kosmiczną
świnią? Ten pierścień to już pal licho... ale miałem mieć świecącego towarzysza, a gram
już 4h i nie mam nic takiego... :( Ją się znajduje, czy powinienem ją mieć od startu?

Nie masz figurki świnki w ekwipunku? Jak tak to włóż ją w odpowiedni slot w ekwipunku postaci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2015 o 20:16, RakuPL napisał:

> Hej, nie wiem czy ktoś poruszał ten temat, ale co z moją miniaturową gigantyczną
kosmiczną
> świnią? Ten pierścień to już pal licho... ale miałem mieć świecącego towarzysza,
a gram
> już 4h i nie mam nic takiego... :( Ją się znajduje, czy powinienem ją mieć od startu?

Nie masz figurki świnki w ekwipunku? Jak tak to włóż ją w odpowiedni slot w ekwipunku
postaci ;)

Właśnie nie mam. Zdążyłem się dowiedzieć że powinienem mieć dlc (na steamie) dostępne w odpowiedniej zakładce, ale nic takiego u mnie nie ma. Preorderowałem na gramie a zarejestrowane na steamie miałem ze 6h przed premierą... Fuck...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę żeby mój bohater poszedł na pierwszą linię pola walki. Tyle że nie chcę żeby był to zwykły wojownik a ktoś specjalny. Druidem można wytrzmać w walce wręcz ? A może szyfrant też się do tego nadaje ? Paladyn oczywiście się nada, ale spróbowałbym najpierw wcześniejszymi dwoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować