Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Pillars of Eternity (Project Eternity) - temat ogólny [M]

930 postów w tym temacie

Dnia 28.03.2015 o 13:01, Budo napisał:

Bo to nie Skyrim. Pillars ma jasno określony target- to są ludzie, dla których rpgi infinity
to doskonałość. Tego już nie można ulepszyć. Ja nie chcę, żeby wieśniak kopał ziemniaki
na polu w dzień, a w nocy spał. Ja chcę, żeby warował tam gdzie stoi aż do niego nie
przyjdę :)


Ja doskonale sobie zdaje sprawę, że PoE to nie Skyrim i nie oczekuję po tych grach tego samego. Natomiast pełny cykl dobowy w erpegu, nawet takim jak PoE, byłby bardzo ciekawym usprawnieniem. A tak to praktycznie tylko moja drużyna jest mobilna, psuje to trochę "wczuwkę" :D

Dnia 28.03.2015 o 13:01, Budo napisał:

Kosmetyczne zmiany są. Wprowadzenie cykli dobowych to już nie kosmetyka. Ja bym nie chciał.


Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. Natomiast bez żadnych zmian nigdy nie dowiesz się czy gra nie może być jeszcze lepsza :D
Zawsze patrzę na twórców Football Managera - żadnych rewolucji, ale z roku na rok drobne zmiany, gra jest coraz lepsza. Ewolucja. Brak zmian w samej koncepcji gry, ale dodanie nowego modułu, zwiększenie dostępnych opcji. O to mi chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Całą warownie można praktycznie przejść bez walki, zakładając, że jedna postać potrafi się przekraść, zaczniemy z dobrej strony, a na piętrze znajdziemy szaty w które można się przebrać. Udało Ci się zabić pana i władcę, czy się z nim ułożyłeś? Na ścieżce potępionych czwarty poziom na tę walkę nie wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2015 o 12:22, Kadaj napisał:

Swoją drogą dziś w tym miejscu było 40 (czyli nadal o 1/3 mniej niż w innych miejscach)
klatek zamiast 28. Może wczoraj komputer był zmęczony. xD


Faktycznie silnik czasem dosyć "dziwnie" się zachowuje.

Dnia 28.03.2015 o 12:22, Kadaj napisał:

To wyślij mi przez pw na gramsajcie jakieś namiary na siebie. ;p


Namiar mailowy mam w sumie w sygnaturze, ewentualnie jakiś hosting plików ogólny i link starczy =)
Chociaż jak jeszcze kilka godzin podręczę PoE to pewnie sam się tam dotelepie =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2015 o 14:17, MisticGohan_MODED napisał:

Pytanie bo nie mogę tego znaleźć... tworzymy jedną postać czy całą drużynę jak w Icewind
Dale ?


Na początku tworzysz jedną postać i potem jak grasz dołączasz kolejne postaci zrobione przez grę. Ale jeśli gotowi npce (tylko 8 jest) Ci nie odpowiadają, to możesz zapłacić w karczmie i stworzyć sobie kolejną postać i dołączyć do teamu. Będzie jednak miała niższy poziom niż Twój heros.

Kadaj---> Aloth mi przed chwilą powiedział, żebym się nie zesrał, nie wiem o co mu chodzi. Albo gada ze sobą, chyba jego poprzednie wcielenia się odzywają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co nie udało się Planescapowi, Falloutom i Baldurom, udało się tej grze.. Nie potrafię się od niej oderwać. Jakieś porady dla nooba, poza full explorem i czytaniem wszystkiego co popadnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z otwieraniem skrzynek? Da się rozwalić "z miecza" czy trzeba wytrychem (a moze da się zaklęciem)?

Pytam, bo gry jeszcze nie mam, ale juz sie zastanawiam kim zagarć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2015 o 14:24, Zekzt napisał:

Namiar mailowy mam w sumie w sygnaturze

...
lol
...

Czas zmienić WT. ;p

Dobra, poszło. A mi się szczęście główny quest odblokował po tym jak na próbę tam wróciłem. : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2015 o 14:46, Abi_Dalzim napisał:

Jak to jest z otwieraniem skrzynek? Da się rozwalić "z miecza" czy trzeba wytrychem (a
moze da się zaklęciem)?


Jest coś takiego jak mechanika, skill dostępny dla każdej postaci. Wysoka mechanika pozwala otwierać skrzynie bez wytrychów i rozbrajać pułapki, u mnie czarodziej się tym zajmuje. Jak nie masz mechaniki na odpowiednim poziomie, to potrzeba używać wytrychów (wytrychy się marnują i skrzynia jest otwarta, ilośc wytrychów potrzebnych zależy od poziomu zamka).

btw ktoś tu ogarnia twierdzę? Wyreontowałem jasny dwór, bo było napisane, że będzie można tam odpoczywać, a tu nic... w środku jest wyremontowane, ale nie wiem jak tam odpocząć, ktoś wie?

Miałem też komunikat, że "atak na twierdzę był nieunikniony, ale twoje straże go odparły". Jakie straże? Tam nic i nikogo nie ma xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2015 o 15:22, Budo napisał:

tam odpoczywać, a tu nic... w środku jest wyremontowane, ale nie wiem jak tam odpocząć,
ktoś wie?


Idź na drugie piętro Brighthollow (o ile je też wyremontowałeś) i zlokalizuj "interaktywne" łóżko.

Dnia 28.03.2015 o 15:22, Budo napisał:

Miałem też komunikat, że "atak na twierdzę był nieunikniony, ale twoje straże go odparły".
Jakie straże? Tam nic i nikogo nie ma xD


Straże pilnujące terenów dookoła twierdzy. ("Security")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, czy wersja z GOG ma wbudowane polskie napisy?
Na stronie z opisem niby jest, ale instalator do wyboru jest tylko jeden - Windows, english.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podziękował.
Sprawdziłem sobie na szybko tą lokacje i faktycznie silnik się tam nieco zarzyna - ale dramatu nie ma, trzymałem ~40-45 klatek. Jeśli to najgorzej zoptymalizowana miejscówka w grze to całe PoE wypada całkiem znośnie [aczkolwiek dalej - ta grafika + te wymagania + taki poziom optymalizacji produktu = śmiech na sali xD, bogu dzięki nie grafika ten tytuł żyje]


Sam obecnie szwendam się po warowni =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2015 o 15:59, Zekzt napisał:

Tak wersja z GOGa ma polskie napisy.


No i fajnie, w takim razie zabieram się za ściąganie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ciekawa rzecz zauważyłem sprawdzając tą wydajność - gra przestaje gubić klatki jak tylko damy pauzę. Gdzieś dali ciała albo z animacjami, albo z cieniowaniem w czasie rzeczywistym [może cienie i animacje dalej lecą w tle nawet przez "mglę wojny"].
Generalnie gdyby nie fakt, że tytuł merytorycznie [fabuła, system, klimat] jest świetny, to powinno się na "Obsydianowych" powiesić kilka psów za tak gównianą warstwę techniczną.

Ale tak czy siak - słowami zakończenia, jak ktoś dalej miał by obawy o laptopy, starszy sprzęt, sprzęt nieco poniżej wymagań minimalnych etc, będzie działać, 25-30+ fpsów utrzyma pewnie nawet na totalnym złomie =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2015 o 13:59, Shinigami napisał:

Spoiler

Całą warownie można praktycznie przejść bez walki, zakładając, że jedna postać potrafi
się przekraść, zaczniemy z dobrej strony, a na piętrze znajdziemy szaty w które można
się przebrać. Udało Ci się zabić pana i władcę, czy się z nim ułożyłeś? Na ścieżce potępionych
czwarty poziom na tę walkę nie wystarczy :)



Spoiler

Udało mi się zabić, choć oczywiście łatwo nie było - gram na trudnym poziomie ;) Miałem zamiar się ułożyć, ale jak wyszla sprawa jego żony... Nie wytrzymałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zameirzam kupić sobie tą grę ale niewiem czy pogram na moim 5 letnim laptopie procesor i ram spełnia minimalne ale niewiem jak z kartą graficzną jest dość słaba i5 450m 2,4- 2,66, 4gb ram, hd 5650 1gb windows 7, grał ktoś na podobnej karcie graficznej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2015 o 16:26, Zekzt napisał:

Ale tak czy siak - słowami zakończenia, jak ktoś dalej miał by obawy o laptopy, starszy
sprzęt, sprzęt nieco poniżej wymagań minimalnych etc, będzie działać, 25-30+ fpsów utrzyma
pewnie nawet na totalnym złomie =)


Zaufałem... na marne. Gra się czasami nieźle trzepie, a przy tworzeniu postaci to tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować