Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Pillars of Eternity (Project Eternity) - temat ogólny [M]

930 postów w tym temacie

Dnia 29.03.2015 o 11:15, Shinigami napisał:

Spoiler

Szatę dla maga z bonusem do inta oraz z tego co pamiętam quest dla jednego z towarzyszy
w twierdzy.



Cholera, przeszukam ekwipunek, ale jestem niemal pewien, że nic mi nie dał...
Teraz to nawet gram na łatwym, bo mnie klepali :D
Aż takim hardkorowcem nie jestem jak kiedyś, wyrosłem z tego i zamieniłem się w typowego casuala. Ma być miło a nie na powerbuildach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://rien-ici.com/iemod/console/

Nieziemsko pomocna lista komend/konsoli [komendy dostępne tylko z IE modem są zaznaczone stosowną adnotacją]
W razie bugów, problemów - można sprawdzić, może gdzieś się coś pojawi.

Może tez uratować kapryśnym save tak jak mi xD
Doczytałem się po czasie na wiki [bo w grze tego nie uświadczy - kolejny mały minus], ze kiepsko wybrałem formę przemiany u mojego druida. Miałem dziś ciągoty, zacząć nową grę, lepiej przemyślaną postacią - ale z drugiej strony 15h rozgrywki wywalić do kosza trochę szkoda - pomogło dodanie sobie zdolności która bardziej pasuje pod mój styl gry.

W liście komend jest też widzę jedna która wywala limit czarów - jak by nie patrzeć cheat, ale dla tych co woleli by system czarów na potyczkę a nie czarów na odpoczynek jak znalazł, pod warunkiem, ze się będą trzymać założenie i z ominiętym limitem nie zaczną spamować jak szaleni tylko w ramach tego ile czarów na dany poziom posiadają =) [póki nie pojawią się stosowne mody - bo w to, ze sie pojawia nie ma co wątpić]

Komendy aktywujemy poleceniem iroll20s, oczywiście wyłączy to zdobywanie aczików na danym zapisie gry, jak zawsze w przypadku używania debuggerów w grach z infinity enginem.


P.S.
Zauważyłem jeszcze jeden babol z bety - dalej nie naprawiony.
Mianowicie jak pająki albo kilku wrogich magów zacznie rzucać masowo czar pajęczej sieci [tej spowalniającej] silnik gry czasem dosłownie umiera.
Mój GTX 980 [dziś testuję grę na nowym kompie], niestety nie podołał biedaczysko =P
Ekran zrobił zjazd na 8 fpsów =P
W becie jego poprzednik 780 też padł w tym ciężkim boju. Co ciekawe problem pojawia się losowo. Tzn pojawia się częściej niż się nie pojawia, ale np jak nasza postać castuje ten czar wszystko jest git, jak castują go wrogowie tak +/- 7/10 przypadków morduje silnik gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2015 o 13:33, Shinigami napisał:

Po prostu czasem towarzysz który znajduje się w walce, bezsensownie ''goni'' atakowanego
wroga, czy ''sam'' zmienia cel gdy jeden już nie żyje, często obijając się o innych z


Trudno mi tak wywnioskować z Twojego postu, ale wydaje mi się, że po prostu skutki tej mechaniki http://pillarsofeternity.gamepedia.com/Melee_Engagement Czyli np. towarzysz sam nie wybiera nowego celu, ale zostaje atakowany i odpowiada "ogniem". Jeżeli rzeczywiście w tym przypadku o to chodzi, to trzeba się po prostu z tym systemem oswoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2015 o 14:35, Honou napisał:

jak można usunąć towarzysza z drużyny ? jakoś nie mogę znaleźć takiej opcji


Idź do karczmy i pogadaj z karczmarzem, tam masz opcję zarządzania drużyną. Możesz też pójść do swojej twierdzy i tam zostawić towarzysza, klikając bodaj "P".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2015 o 14:42, Sad_Statue napisał:

> jak można usunąć towarzysza z drużyny ? jakoś nie mogę znaleźć takiej opcji

Idź do karczmy i pogadaj z karczmarzem, tam masz opcję zarządzania drużyną. Możesz też
pójść do swojej twierdzy i tam zostawić towarzysza, klikając bodaj "P".


rzeczywiście, nie pomyślałem o karczmie ! wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tworzenie dodatkowych postaci mało mi się podoba. Są oni niczym innym jak pustymi maskotkami, nic się nie odzywają ani nie komentują :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie taki ukłon w stronę fanów ID. Tylko tam [głównie w dwójce] gra była faktycznie nastawiona głównie na mechanikę hack&slash, więc żywa i interaktywna drużna nie była potrzebna. Tutaj jest cRPG stricte fabularne, mocno oparte na czytaniu dialogów, opisów, książek/notatek etc i tu żywa drużyna ma najwięcej sensu.
Też nie widzę miejsca dla własnoręcznie tworzonych postaci w tym tytule. Tu jak w BG - Minsc, Jan Jansen itp, drużyna powinna być interesująca i warta zapamiętania na lata [chociaż takiego zawodnika jak Minsc chyba już żaden cRPG nie uświadczy xD]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to są tylko pomocnicy. I zawsze mają o jeden level mniej od głównej postaci, więc tym bardziej opłaca się zabierać do drużyny tych "żywych" sprzymierzeńców. I niech Thorowi będą dzięki, że nie ma żadnych romansów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dotarłam do pierwszego, dużego miasta i niezmiernie irytuje mnie fakt, że nie mogę wejść do wszystkich chatek! Ktoś pamięta Wrota Baldura i ten dreszczyk włażenia do każdej chaty? Często po prostu sobie tam żyli jacyś biedacy do okradnięcia ale czasem trafiało się na quest.
Aha ktoś wcześniej pisał, że w Baldurze nie było cyklu dnia i nocy? Ja właśnie pamiętam, że był, jak się po nocach do chat właziło, to ludki spały w łóżeczkach ;). Taka drobnostka a cieszyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2015 o 14:54, SiDi napisał:

To tworzenie dodatkowych postaci mało mi się podoba. Są oni niczym innym jak pustymi
maskotkami, nic się nie odzywają ani nie komentują :/

Dlatego lepiej olać tę opcję i poszukać prawdziwych towarzyszy. Wprawdzie trochę ich mało (dziś dostałem achievementa za zebranie wszystkich), ale dzięki nim gra się o wiele przyjemniej. : >

BTW Najlepszy jak do tej pory tekst, Durance po wejściu do burdelu:

20150329162050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy warto zbierać te żywności, czy inne materiały od stworków np język stworka, skórę itp? Czy od razu sprzedawać?

Po drugie jak szybko można zdobyć wszystkich towarzyszy? Bo ja narazie ma jednego maga w tym 1 mieście i tego co stoi przy wisielcach na drzewie.. Jak daleko do następnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2015 o 20:45, Azazell napisał:

Po drugie jak szybko można zdobyć wszystkich towarzyszy? Bo ja narazie ma jednego maga
w tym 1 mieście i tego co stoi przy wisielcach na drzewie.. Jak daleko do następnych?

Koło drzewa z wisielcami jest kolejny. Tuż pod gościem który cię wita.

Ale tak poza tym
http://pillarsofeternity.gamepedia.com/Companion#Companions

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tutaj jest cRPG stricte fabularne, mocno oparte na czytaniu dialogów, opisów,

Dnia 29.03.2015 o 15:15, Zekzt napisał:

książek/notatek etc i tu żywa drużyna ma najwięcej sensu.
Też nie widzę miejsca dla własnoręcznie tworzonych postaci w tym tytule. Tu jak w BG
- Minsc, Jan Jansen itp, drużyna powinna być interesująca i warta zapamiętania na lata
[chociaż takiego zawodnika jak Minsc chyba już żaden cRPG nie uświadczy xD]


Dlaczego nie? To jest imho rozwiązanie idealne - sam biegam z drużyną prawie całkowicie (za wyjątkiem barbarzyńcy, którego inaczej nie da się pozyskać nie grając nim) "fabularną" ale nie każdemu podpasują, więc zawsze może sobie stworzyć swojego. Każdy gra tak jak chce. Poza tym towarzyszy nie ma zbyt wielu i nie każdą klasę reprezentują, więc jak ktoś chce mieć barbarzyńcę, łotrzyka czy mnicha to musi sobie taką postać stworzyć. Gdyby każda klasa miała swojego reprezentanta to okej, można by było się tego ewentualnie pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2015 o 20:45, Azazell napisał:

Czy warto zbierać te żywności, czy inne materiały od stworków np język stworka, skórę
itp? Czy od razu sprzedawać?


Zbieraj, można sobie zaklinać przedmioty, robić jedzenie itd itp. Nie masz ograniczenia miejsca w ekwipunku, więc chomikuj wszystko.

Dnia 29.03.2015 o 20:45, Azazell napisał:

Po drugie jak szybko można zdobyć wszystkich towarzyszy? Bo ja narazie ma jednego maga
w tym 1 mieście i tego co stoi przy wisielcach na drzewie.. Jak daleko do następnych?


Będziesz ich zbierał, jak masz problemy, to możesz sobie wykupić bohatera w karczmie i samemu go zrobić od zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś leczyć? Mam tego kapłana co daje nam gra i w ogóle nie widzę czarów uzdrawiających. Tylko te, które regenerują wytrzymałość. On ma mieć jakąś księgę zaklęć kapłańskich czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kapłan czy Druid ma czary które tak jak napisałeś regenerują, bywają oczywiście przydatne jednak odnoszę wrażenie, że bardziej liczy się redukcja obrażeń, buffy i debuffy - to właśnie jego domena. Jak coś nie może cię trafić to nie krwawisz :P

Księgi tak jak druid nie ma, gdy zdobywasz określony poziom masz dostęp do wszystkich czarów (w odróżnieniu od maga który czary wybiera, podobnie zresztą robi śpiewak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2015 o 23:04, SiDi napisał:

Da się jakoś leczyć? Mam tego kapłana co daje nam gra i w ogóle nie widzę czarów uzdrawiających.
Tylko te, które regenerują wytrzymałość. On ma mieć jakąś księgę zaklęć kapłańskich czy
coś?


Niestety, zdrowie da się odzyskać jedynie podczas odpoczynku, a zaklęcia regenerują jedynie wytrzymałość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2015 o 18:35, Piotrbov napisał:

> Na sprzęcie z gramsajta grasz ?

To jest stare jak świat.

Mam teraz:
Intel Pentium N3520 @ 2.16 GHz (4 CPUs),
4 GB,
Intel HD Graphics 4000

~ odpal konsolę i wpisz: msaa 1 lub msaa 0. Może pomóc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować