Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Pillars of Eternity (Project Eternity) - temat ogólny [M]

930 postów w tym temacie

Dnia 30.03.2015 o 12:52, Piotrbov napisał:

Aktualnie opłaca się grać na tym najwyższym, niezmienianym poziomie, czy jednak na razie
się wstrzymać dopóki nie poprawią AI?


Odpuść sobie, dopóki tego nie zrobią to musisz każdej postaci wydawać osobno rozkazy. Chyba że lubisz, taki styl gry to co innego. Najlepiej poustawiać sobie wszystkie autopauzy. Granie na najwyższym poziomie polega na mikrozarządzaniu drużyną. Ataki okazyjne działają tylko gdy ty wychodzisz z walki, nie zauważyłem aby jakiś przeciwnik oberwał od mojego wojownika pomimo tego że się przebija w sam środek drużyny i atakuje mi maga. Druga sprawa jak to napisał Reffan - to na tym poziomie naprawdę potrafi nieźle wkurzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten pomysł z wytrzymałością średnio przypadł mi do gustu. Jednakże największą bolączką jest brak możliwości leczenia siebie jak tylko poprzez odpoczynek, który wymaga posiadania zestawu do biwakowania, których maksymalnie mogę mieć 4 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach

Ok dzięki. Więc chyba stanie na najwyższym zmienialnym poziomie trudności. Wezmę sobie jeszcze ten tryb, w którym jest tylko jeden sejw i jeśli giniesz to się on kasuje. A co, jak się bawić to się bawić xD

Ale kurczę... ogólnie to chciałbym zrobić to mikrozarządzanie itd. ale chyba to poczeka drugiego przejścia gry, gdy już porządnie zapoznam się z mechaniką gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2015 o 13:06, SiDi napisał:

Ten pomysł z wytrzymałością średnio przypadł mi do gustu. Jednakże największą bolączką
jest brak możliwości leczenia siebie jak tylko poprzez odpoczynek, który wymaga posiadania
zestawu do biwakowania, których maksymalnie mogę mieć 4 :/


Ja gram na Trudnym i maksymalnie mam 2 :D Jednak jeszcze nie zdarzyło mi się, żebym oba zużył, zawsze w pogotowiu mam jeszcze jedno :D Niektóre walki trzeba niestety powtarzać, żeby zostawić sobie jak najwięcej czarów :)
Generalnie robię tak, że staram się rozegrać jak najwięcej walk przed odpoczynkiem i wykorzystać jak najwięcej czarów i umiejętności. Są jednak takie walki, przed którymi odpoczynek jest konieczny.

Teraz trafiłem na taką potyczkę - 5 postaci na 6 poziomie, jedna jeszcze na 5. Jednak zupełnie sobie nie radzę. Chodzi o

Spoiler

Latarnię Morską w Darze Ondry w Zatoce Buntu - atakuje mnie chyba kilkunastu przeciwników, upiory i widma i po chwili połowa moich postaci jest nieprzytomna. Nie ma tam żadnego przejścia, które mogłoby zablokować wrogów, jestem od razu okrążony przez co czary obszarowe też się nie nadają.

Koszmar jakiś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, może mi się wydawało, ale na tych ekranach, które pojawiają się podczas ładowania pisało, że można przypisać postaci serię czynności, czyli że najpierw robi A potem B i C. Ktoś wie jak to zrobić i czy mi się aby nie przewidziało? A może to chodziło tylko o czary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shiftem, niestety kolejka się nigdzie nie wyświetla [albo ja jestem na to zbyt ślepy], wiec ustawiasz ją z pamięci trochę "na pałę".
Np atak x->y->z->y->x->->x

Jak już odklikasz to nie podejrzysz co idzie po czym do czasu aż postać tego nie zacznie "castować" [wtedy ma ikonę ataku obok siebie, więc widać co robi]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2015 o 13:03, Kajdorf napisał:

Ataki okazyjne działają
tylko gdy ty wychodzisz z walki, nie zauważyłem aby jakiś przeciwnik oberwał od mojego
wojownika pomimo tego że się przebija w sam środek drużyny i atakuje mi maga.


Działają, tylko gdy postacie nawiążą walkę, czyli będzie widać te promienie jak najedziesz kursorem na postać. Innymi słowy, jeżeli chcesz, żeby ataki okazyjne twojej drużyny działały jak ktoś przebiega, to musisz go zaatakować, a nie tylko być w trakcie walki z innymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zauważyłem to, że nie ma żadnych ograniczeń co do pancerza oraz broni. Teraz mój mnich napierdziela z dwuręcznego miecza i sieje większe spustoszenie niż swoimi krasnoludzimi łapami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno żadna gra mnie tak nie wciągnęła :D i to pomimo archaicznej mechaniki i kilku dość głupich pomysłów :D
Od jakichś 10 godzin zwiedzam Zatokę Buntu, wykonuję zadania i końca tego nie widać :)
Oczywiście, gra nie jest tak rozbudowana jak choćby taki Skyrim, jednak potencjał fabularny ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.nexusmods.com/pillarsofeternity/mods/10/?tab=1&navtag=http%3A%2F%2Fwww.nexusmods.com%2Fpillarsofeternity%2Fajax%2Fmoddescription%2F%3Fid%3D10%26preview%3D&pUp=1

Ciekaw jestem jak gość wypakował i wyedytował ten plik.
Tj nie tyle jak wyedytował, co jak zapisał, żeby nie pogubić shaderów. Próbowałem trochę poprawić kilka zdolności Druida i o ile wszystko da się edytować, o tyle po zapisie pliki gubią niektóre shadery co sprawia, że animacja i efekty cząsteczkowe niektórych zdolności [np transformacja w formę zwierzęcą] zmieniają się w różowe boxy.

Nawet własnoręcznie odtwarzając mod tego gościa miałem taki efekt, shadery tarczy się "wymazały" i wskoczyły na ich miejsce domyślne, różowe puste wypełnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twitterową aferę o transmizoginię Obsidianu (dla tych co nie wiedzą - rozpętała się burza o jakiś tekst z nagrobka w grze, wezwanie do ocenzurowania, groźby bojkotu gry, wypowiedzi blogerów będących za i przeciw, rozwija się jak inne tego typu zamieszania), patch do Pillarsów pewnie wyjdzie w przyspieszonym tempie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2015 o 18:51, Strange101 napisał:

Patrząc na Twitterową aferę o transmizoginię Obsidianu (dla tych co nie wiedzą - rozpętała
się burza o jakiś tekst z nagrobka w grze, wezwanie do ocenzurowania, groźby bojkotu
gry, wypowiedzi blogerów będących za i przeciw, rozwija się jak inne tego typu zamieszania),
patch do Pillarsów pewnie wyjdzie w przyspieszonym tempie.

Jest jakiś tag tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2015 o 18:57, LaplaceNoMa napisał:

Jest jakiś tag tego?


https://twitter.com/icequeenerika/status/582161950202863616/photo/1

Czyli tzw. problemy z rzyci. Ludzie na Zachodzie coraz bardziej przypominają mi rozpieszczone bachory bez prawdziwych problemów które o wszystko się obrażają.

Przypominam, że tekst nagrobka nie jest dziełem Obsidianu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach

Dokładnie. W ogóle nie rozumiem o co chodzi i dlaczego mają to usuwać. Co jest złego w tej czynności co jest napisana na nagrobku.

Walka o poprawność polityczną jest wszędzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2015 o 19:25, Piotrbov napisał:

W ogóle nie rozumiem o co chodzi i dlaczego mają to usuwać.


Niektórzy jakimś cudem dopatrzyli się (nie pytam nawet jak...) w tych paru linijkach nawoływań do mordowania traswestytów, podchwycą to jakieś media i tak dalej...
Zrozumiem ich jeśli to usuną dla świętego spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2015 o 19:36, Strange101 napisał:

Niektórzy jakimś cudem dopatrzyli się (nie pytam nawet jak...) w tych paru linijkach
nawoływań do mordowania traswestytów, podchwycą to jakieś media i tak dalej...


Ja tam tego nawoływania nie widzę. Jest napisane, że to gościu, który odkrył że to był facet a nie kobieta, zeskoczył z klifu. (tak chociaż ten tekst tłumaczę).
No i skąd wiadomo, czy ta osoba zmieniła płeć? Może od początku to był facet, tylko Firedorn o tym nie wiedział

A tak z innej beczki. Czy istnieje Rouge jako postać którą można znaleźć i przyłączyć ją do drużyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować