Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Pillars of Eternity (Project Eternity) - temat ogólny [M]

930 postów w tym temacie

Dnia 31.03.2015 o 03:20, Kadaj napisał:

Na minus:
-typowy dla gatunku zestaw wad,
-mało towarzyszy do wyboru,
-frakcje (tylko 2 questy i koniec),
-bugi (na szczęście większość usuwalna przez restart gry, choć raz bałem się że mi główny
wątek umarł i będę musiał zaczynać od nowa),
-jednak niewykorzystany potencjał twierdzy - ataki mogły być choć odrobię fabularyzowane
(zresztą, tylko 3 mi się trafiły), a do lochów miałem okazję wsadzić tylko jedną osobę
(5 minut później uciekła),
-osiągnąłem maksymalny poziom na długo przed zakończeniem gry,
-przeplatanie nagranych wypowiedzi z niemą narracją,


Na minus:
- pokrętna mechanika
- beznadziejny pathfinding
- długie wczytywanie

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2015 o 08:52, ThimGrim napisał:

Co do wymiany paladynki na barbarzynkę ( :D ) to chyba nie polecam. U mnie też barbarzy[nka]
pada szybko. Więc na to samo chyba wyjdzie. Zrób sobie śpiewaka/barda, bo on jest całkiem
mocny w boju (krasnolud) no i ma czary, od razu możesz mieć np. 3 szkielety na zawołanie,
które może nie są zbyt silne i wytrzymałe, ale skutecznie odciągają wrogów.


O, to to. Sam zrobiłem sobie barbarzynkę (urocze słowo :P) dla dopełnienia party i najczęściej dostaje takiego łupnia w każdej walce że masakra. I to mimo pancerza niewiele gorszego niż ten który nosi Eder. Pieśniarz (Kana) jest od tego na pewno twardszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przygoda:

Spoiler

Na drugim poziomie Bezkresnych Ścieżek Od Nuy na środku jest dziura. Oczywiście postanowiłem sprawdzić co tam jest. Kiedy na miejscu okazało się, że to piąty poziomi i potworki są przypakowane i mocno leją chciałem wrócić tą samą drogą ale nie było takiej możliwości, to była droga w jedną stronę :/ Ostatni zapis miałem jakieś 2 godziny wcześniej, później jechałem na autosejwach. Po zejściu też zrobiłem autosejwa. Postanowiłem z 5 poziomu przebić się na powierzchnię. Zapasy do odpoczynku na wyczerpaniu, wrogowie w stadach równają mnie z ziemią w kilkanaście sekund…. Jakieś 3 – 4 godziny później w końcu udało mi się wydostać. Niektóre walki powtarzałem kilka razy, żeby stracić jak najmniej życia. Niestety musiałem miejscami ratować się niechlubną taktyką „wszyscy atakują bronią dystansową i po jednym strzale ucieczka i tak kilka razy aż wróg padnie”.
Satysfakcja po wydostaniu się na powierzchnię – bezcenna :D



Zauważyłem też dziwną przypadłość/błąd z redukcją obrażeń w zbrojach. I działa to chyba tylko u Edera. W opisie zbroi jest redukcja obrażeń miażdżonych i kłutych a po założeniu dostaje jeszcze bonus do ciętych.
Pytanie czy zbroja jest błędnie opisana, czy bonus ten bonus do ciętych w statystykach działa w walkach czy jest tylko błędnie wyświetlany.
Poza tym żadnych błędów nie uświadczyłem.

PS: czy mag na wyższych poziomach zyskuje wiecej mocy? jak na razie - poziom 5, druid sieje wieksze spustoszenie zwoimi czarami.

@Reffan @ThimGrim Barbarzyńca to moja główna postać, nie nadaje się do przyjmowania obrażeń. Najlepiej sprawdza się do ataku z flanki kiedy już tank złapie agro. Wtedy z połączeniu z szałem i masakrą robi dobrą robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2015 o 10:06, Szymon666 napisał:

Zauważyłem też dziwną przypadłość/błąd z redukcją obrażeń w zbrojach. I działa to chyba
tylko u Edera. W opisie zbroi jest redukcja obrażeń miażdżonych i kłutych a po założeniu
dostaje jeszcze bonus do ciętych.


Ja znalazłem jeszcze ciekawszy - w lecznicy dusz jak już

Spoiler

rozpęta się walka na dole,

jakiekolwiek tymczasowe efekty [np jelenia obrona] zostają potem głównej postaci na stałe.

Dnia 31.03.2015 o 10:06, Szymon666 napisał:

Pytanie czy zbroja jest błędnie opisana, czy bonus ten bonus do ciętych w statystykach
działa w walkach czy jest tylko błędnie wyświetlany.


Te bonusy nie tylko się wyświetlają - one też działają, na 100%.

Dnia 31.03.2015 o 10:06, Szymon666 napisał:

Poza tym żadnych błędów nie uświadczyłem.


Wszystko przed tobą. Gra pod katem bugów mniejszych i większych to jednak standardowy Obsidianowy GNIOT.

Dnia 31.03.2015 o 10:06, Szymon666 napisał:

PS: czy mag na wyższych poziomach zyskuje wiecej mocy? jak na razie - poziom 5, druid
sieje wieksze spustoszenie zwoimi czarami.


Trochę niedopracowana klasa, na wyższych poziomach jest trochę lepiej, ale dalej mag jest w tyle za innymi "czarującymi" postaciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje czekać na jakieś łatki, pewnie do tego czasu przejdę grę.

Dnia 31.03.2015 o 10:25, Zekzt napisał:

Trochę niedopracowana klasa, na wyższych poziomach jest trochę lepiej, ale dalej mag
jest w tyle za innymi "czarującymi" postaciami.

A szkoda:/ w takich grach zawsze na tył dawałem dwóch magów. Za to druid pozytywnie mnie zaskoczył i ma na stałe miejsce w mojej drużynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2015 o 04:03, Reffan napisał:

Nie bardzo wiem o jakim drugim ataku mówisz, ale berła i różdżki to bronie dystansowe.

Wyjaśnię to krok po kroku.

Mam w drużynie tanka. Widzę bandytę. Tank podbiega do niego, a ja staję z tyłu i strzelam zaklęciami - nie tymi z grymuaru, nie tym jednym podstawowym. Po prostu stoję z tyłu, klikam LPM i moja postać nie podbiega do bandyty i nie okłada go berłem po głowie, lecz strzela "z berła" z dystansu.

Druga sytuacja. Nie mam tanka. Bandyta biegnie w moim kierunku. Gdy znajdzie się w odpowiedniej odległości, moja postać wykonuje strzał "z berła". Jednak gdy znajdzie się tuż przy mnie, tzn. zaczyna mnie okładać swoim mieczem, moja postać przestaje strzelać. Tzn. tak mi się wydaje, ponieważ nie widzę, by w kierunku przeciwnika leciał promień magii, co ma miejsce, gdy jest ode mnie oddalony. Drugą kwestią jest namiętne pudłowanie, gdy przeciwnik jest tuż przy mnie: gdy strzelam berłem, trafiam prawie zawsze. Gdy przeciwnik jest tuż przy mnie (i, jak mi się wydaje, moja postać przestaje używać berła do strzelania) trafia jeden cios na dziesięć i jest bardzo słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już dość przypakowaną drużynę, wszyscy na 7 poziomach, ale też

Spoiler

wskoczyłem do tej sadzawki i wylądowałem na 5 poziomie :D Po poprzednim poziomie byłem już dość mocno sfatygowany, ale mam zasadę, że staram się jak najbardziej "wykończyć" moją drużynę, wykorzystać czary i dopiero odpoczywać. No więc stanąlem do kolejnej potyczki, okazało się, że przeciwników jest znacznie więcej niż myślałem, wykorzystałem wszystkie czary wszystkich moich postaci, a pod koniec walki na nogach utrzymał się tylko Eder :D
Pomiędzy początkiem 5 poziomu, a wyjściem na powierzchnię są chyba łącznie 3 walki. Niby niewiele, ale na niższych poziomach teoretycznie po każdej trzeba by odpocząć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

W mieszkaniu kochanicy Nontona, którego de facto puściłem wolno razem z nią nie przyjmując gotówki, zobaczyłem do połowy pustą fiolkę sonnreadu.. I zacząłem szukać, co to jest. W encyklopedii nic, w google nic.. Wie ktoś co to za specyfik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2015 o 09:49, Budo napisał:

- beznadziejny pathfinding

O tym zapomniałem wspomnieć, choć zabawnie wygląda gdy postać dostaje epilepsji na stojąco nie mogąc gdzieś przejść. ;d

Dnia 31.03.2015 o 09:49, Budo napisał:

- długie wczytywanie

Bo ja wiem. Wprawdzie pierwsze wczytanie po uruchomieniu trwa sporo (gra pewnie musi przetrawić wszystkie informacje), ale później już źle nie jest. Pierwszy Wiedźmin był pod tym względem znacznie gorszy, choć z drugiej strony jak ktoś niedawno miał do czynienia z Baldur''s Gate EE, to faktycznie może zerodować w czasie czekania. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie: jak kazać postaciom w drużynie, by automatycznie korzystały z umiejętności w rodzaju powalenia, z zaklęć etc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2015 o 03:20, Kadaj napisał:

Skończyłem, luźne wrażenia poniżej.



Say WAT? Ile licznik pokazywał? To ja Baldura męczyłem 3 miesiące dobre zanim zobaczyłem napisy końcowe, a tutaj ktoś w weekend i 1 dzień przeszedł? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2015 o 15:12, alexiej napisał:

Say WAT? Ile licznik pokazywał?

50 godzin 20 minut, choć część questów z III aktu odpuściłem.

Dnia 31.03.2015 o 15:12, alexiej napisał:

a tutaj ktoś w weekend i 1 dzień przeszedł? :O

Weekend i 2 noce pozaweekendowe (czw-pt i pn-wt). ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2015 o 11:15, pawbuk napisał:

Mam już dość przypakowaną drużynę, wszyscy na 7 poziomach.


Spoiler

7 poziom to już wysoko, ja byłem na poziomie 4. Zaraz po rozmowie z Merwaldem (główny wątek) czy jak mu tam. Na poziomie 1 i 2 Od Nuy straciłem trochę zapasów więc ciężko było później piąć się w górę.
Nie wiem ile walk stoczyłem i też nie wiedziałem o skrótach między poziomami. Po prostu szukałem schodów na coraz to wyższe poziomy:)


Takie akcje właśnie sprawiają, że grę zapamiętuje się na długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, gram Enigmatykiem, jest jakis skrot ktory umozliwia uzywanie spelli bez potrzeby ciaglego klikania? W sensie, portret bohatera, nastepnie zakladka czarow, nastepnie czar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie polecam takiej zabawy, ale strasznie mnie wciągnęło. Chyba czas włączyć telefon i wziąć się za sprzątanie. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2015 o 15:51, Piotrek_K napisał:

Ehh... a ja dopiero jakies 10godz na liczniku i dopiero trafilem do tego duzego miasta
;). Ale dzisiaj troche pogram. moze nawet ze 2-3 godziny!! :D


Ja do Zatoki Buntu trafiłem dopiero po jakichś 14 godzinach gry i spędziłem tam kolejne 10 godzin :D Tak więc jest tam co robić :D
A, no i jeszcze tam wszystkich zadań nie skończylem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że przymierzam się do zakupu mam dwa proste pytania:
-Czy są jakieś uciążliwe bugi? Niektórym ponoć trafił się jakiś uniemożliwiający ukończenie gry, a też nie chciałbym zmarnować wielu godzin żeby natknąć się coś takiego, o ile to jeszcze jest.
-Interesuje mnie klasa Cipher. Czy granie nim z jakąś bronią dystansową (palną lub nie) będzie mieć sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zastawiam nad zakupem, ale chyba najwcześniejszej za dwa miesiące z braku czasu na tak czasochłonny tytuł :D

Ile trwa kampania i zrobienie wszystkiego co się ?
Jak wygląda rozwój postaci? Coś ala DD(średnio lubiłem) Gdzie jest to fajnie opisane :) ?
W czasie walki jest możliwość pauzy ?
Poziom normalny jest wystarczająco satysfakcjonujący ? Po kilku godz gry nadal jest trudno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować