Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Pillars of Eternity (Project Eternity) - temat ogólny [M]

930 postów w tym temacie

Błędy, błędami, dobrze, że można większość z nich naprawić na własną rękę, bądź wiedząc o nich, zupełnie na nie nie trafić. Akurat to nie stanowi problemu, szczególnie dla kogoś kto odwiedza tematy poświęcone tej grze.

Może w weekend uda mi się skończyć, trzeci akt ~48h dalej, a końca nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i znowu się powtórzę - nie do końca to się tak maluje.
Ta gra nie powstała z kasy Obsidianu - to jest gra za nasze pieniądze [nasze - w sensie społeczności która się zrzuciła i która ma tym samym status inwestora niejako] i mamy święte prawo wymagać pewnego poziomu jakości którego tu brakuje.

Ja oczywiście doceniam warstwę fabularną [chociaż sama fabuła w sensie stricte scenariusza jakoś wielce głęboka to nie jest, ale czort z tym], dosyć spory świat gry itp bzdety.
Aczkolwiek nie założę sobie klapek na oczy i nie zacznę udawać, ze kolejny tytuł od tej samej ekipy zostaje kompletnie zlany od strony technicznej. To jest plucie graczom w twarz i wmawianie, ze deszcz pada [bo w becie większość tych bugów była wyłapana, zwykłe lenistwo i chciwość nachapania się forsy z premierowek i nie przekładanie premiery sprawiły, ze wypluli taki techniczny bubel].

Reasumując - lubię ta ekipę, ale nie na tyle, żeby udawać jak na meczu naszej kadry, ze znów "nic się nie stało".
Zwyczajnie - nie. Cierpliwość nawet najwierniejszych fanów ma swoje granice ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że tak samo będziesz krytyczny, jeśli w Wiedźminie 3 będzie roiło się od bugów, błędów i problemów technicznych. Zwykle jest tak, że forumowi narzekacze są aktywni wszędzie, ale nie apropo CDPR, a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idź i odrób lekcję na temat mojej opinii o W3. Ja nie muszę być krytyczny - ja już swoje w tej kwestii napisałem i teraz tylko czekam dnia premiery, żebym bezczelnie mógł zacytować posta z przed roku i dopisać "a nie mówiłem" =)
Z resztą nie trzeba być jasnowidzem, żeby przewidzieć jak marny technicznie będzie to twór.Aczkolwiek to nie jest wątek o W3 więc tym postem kończę off-top.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja, cierpliwość fanów ma swoje granice. Widać to po BioWare, które robi coraz gorsze RPGi, a sprzedaż bije kolejne rekordy ;)

Co do bugów to stare klasyczne Fallouty czy Baldury też miały swoje na sumieniu po premierze. Fani do dzisiaj łatają te gry swoimi łatkami. A tu się komuś dwa zadania zbugują i już by wieszał Obsidian na stryczku. Paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2015 o 16:41, Reffan napisał:

A ja mam już 58 godzin na liczniku i jeszcze na żadnego buga nie trafiłem. :P


Oszukujesz, na pewno nie masz tyle na liczniku :D To niemożliwe, żeby przez tyle godzin nie trafić na żadnego buga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2015 o 17:11, pawbuk napisał:

> A ja mam już 58 godzin na liczniku i jeszcze na żadnego buga nie trafiłem. :P

Oszukujesz, na pewno nie masz tyle na liczniku :D To niemożliwe, żeby przez tyle godzin
nie trafić na żadnego buga :D


Może po prostu mam farta...?

20150403172649

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.04.2015 o 17:26, Reffan napisał:

Może po prostu mam farta...?

Albo nie zwracasz na nie uwagi. ;) Ja pograłem kilka godzin i kilka błędów wyłapałem (zwłaszcza w zachowaniach drużyny). Nie jest to jakieś krzywdzące, ale jednak trochę wkurza. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2015 o 17:26, Reffan napisał:

Może po prostu mam farta...?


Ja nabiłem na razie 38 godzin (realnie z 35) i na kilka bugów trafiłem - kilkanaście razy zawiesiło mi grę (ostatni raz taki problem miałem z...Morrowindem, czyli jakieś 13-14 lat temu), coś się działo ze statystykami postaci, nie mialem jakichś opcji dialogowych. Pomijam tutaj idiotyczne zachowanie postaci z drużyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tych najważniejszych, tj podbijanie statów postaci i utrata pasywów po dwukliku się nie zauważa. Tylko potem się człowiek dziwi czemu tank na 4tym poziomie ma 900hp a reszta postaci poniżej 250 =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2015 o 17:35, pawbuk napisał:

Ja nabiłem na razie 38 godzin (realnie z 35) i na kilka bugów trafiłem - kilkanaście
razy zawiesiło mi grę (ostatni raz taki problem miałem z...Morrowindem, czyli jakieś
13-14 lat temu), coś się działo ze statystykami postaci, nie mialem jakichś opcji dialogowych.
Pomijam tutaj idiotyczne zachowanie postaci z drużyny ;)


No cóż. Mnie się gra nie zawiesiła ani razu, scrashować też nie. Żadnych cudów ze statystykami nie mam (ani w negatywnym ani pozytywnym tego słowa znaczeniu :P)... no, może ten pathfinding niekiedy daje w kość. Ale tak poza tym to jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


To akurat jest ciężkie do określenia bo nigdzie nie ma podanych domyślnych wartości statów dla postaci.
Ja też nie wiem jak bardzo moi npc są przeboostowani. Bankowo dwóch z nich jest, bo zapisywałem i wczytywałem grę w miejscu ich rekrutacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 99% masz kogoś zboostowanego chociaż raz. Wystarczyło zapisać w miejscu rekrutacji jednego z NPCów i potem wczytać i postać dostaje boosta do statystyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest łatka, chyba, bo coś aktualizuje STEAM Pillarsów.

edit: 853 MB

w programie między innymi:

Double-clicking to equip items was causing passive abilities to get removed from the character. This has been fixed and we were able to retroactively fix the problem for people that have already run into the issue. If you open your saved game in the latest patch, your characters will be repaired.

Fixed a problem where attributes on characters could permanently increase by equipping certain items. This will also retroactively fix the problem in saved games that have characters with this issue.


https://forums.obsidian.net/blog/7/entry-179-patch-notes-103/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rychło w czas, właśnie skończyłem grę - cóż przy kolejnym podejściu przynajmniej błędów będzie mniej, bo nie wierzę w to, że naprawa tych nie spowoduje kolejnych - jak to zazwyczaj w takich wypadkach bywa.

Podróż wciągnęła mnie bez reszty, historia i podłoże konfliktu, pytania i odpowiedzi, motywacje tych których spotykamy, ciężkie wybory, ciekawe postaci - łącznie z bohaterami którzy wspomogli nas w walce, mam nadzieję, że dodatek będzie równie dobry jak nie lepszy. W końcówce czegoś brakowało, o czymś nie pomyślano - w każdym razie pozostawiła pewien niedosyt, zamierzony czy nie, czekam na kontynuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Końcowa walka... Musiałem ja kilkukrotnie powtarzać przez bugi. Za pierwszym udanym podejściem (nie liczę mocno nieudanych :)) moja druzyna była tak mocna, że bossa zatłukła w 3 sekundy, co niestety ominęło pewien skrypt i zablokowalo grę (bo walka musi być poprowadzina wg. schematu). Za drugim razem wszyscy się w koncowej fazie walki zablokowali (zero reakcji) , boss ich bezkarnie rozwalił. Trzeci raz: wszystko zrobione wg. schematu, ale ci co padli w walce (w tym główna postać) po wstaniu przestali reagowac na komendy, co jest (bez spoilerow) konieczne do zobaczenia zakończenia. Czwarty raz podobnie, ale przynajmniej główny mogl działać, co na szczęście wystarczyło.


Spoiler

Moie rady dla uzyskania możliwie lepszych zakończeń, z minimalnym spoilerem:
- Pewną wieżę będzie można wyłączyć albo zniszczyć. Zniszczcie ją.
- Never make a deal with a Dragon ;)
- Kiedy członek drużyny poprosi abyście usunęli pewne okropne zdarzenie z ich pamięci NIE róbcie tego.


Ogólnie z tego co czytałem nie ma tu takich cukierkowo słodkich zakończeń, każde ma dobre i złe aspekty, co zresztą to co uzyskalem potwierdza w całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po patchu gra mi dalej przegrzewa niespełna rocznego laptopa.... ktoś coś doradzi? Gry FPS mi go nie przegrzewają a ta gra z ustawienie najniższej grafiki nawet jak nic się nie dzieje go przegrzewa... wtf.

Mój lapek:
Windows 8 z aktualizacją do 8.1 (oryginalny)
Laptop: Aspire E1-2571G
Intel Core i3-3210M (2,5GHz, 3MB L3 cache)
Nvidia GeForce 710M with 1GB deticated VRAM
15,6 HD LED LCD
4 GB DDR3 Memory
750 GB HD
Acer Nplify 802.11a/g/n + BT 4.0

[m-r]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować