Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Pillars of Eternity (Project Eternity) - temat ogólny [M]

930 postów w tym temacie

Dnia 07.04.2015 o 00:17, Arcling napisał:

Jak zrobić zadanie "Próby Niezłomnego (Durance)"?

Wydaje mi się, że te rozmowy następują po jakichś ważniejszych wydarzeniach fabularnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2015 o 00:27, Arcling napisał:

Spoko, bo na razie jedynie mam napisane w dzienniku żeby z nim podróżować. Dalszych wskazówek
brak :)


Tutaj konieczna jest cierpliwość ;) Nie wszystkie zadania da się wykonać od razu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dopiero poziom 5 i wszedlem na

Spoiler

bezkresne sciezki do jakies kauzy krwi...zabilem tam jakiegos latajacego wladce tych podziemi,

jednak nie wiem jak sie cofnac? Jestem za slaby zeby isc dalej a nie widze drogi powrotu. Niestety gra ma tylko jedna opcje zapisu wiec jesli nie znajde wyjscia to mam pograne, moge zaczynac od nowa a srednio mi sie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2015 o 01:19, Cykada85 napisał:

Mam dopiero poziom 5 i wszedlem na

Spoiler

bezkresne sciezki do jakies kauzy krwi...zabilem
tam jakiegos latajacego wladce tych podziemi,

jednak nie wiem jak sie cofnac? Jestem
za slaby zeby isc dalej a nie widze drogi powrotu. Niestety gra ma tylko jedna opcje
zapisu wiec jesli nie znajde wyjscia to mam pograne, moge zaczynac od nowa a srednio
mi sie chce.


Spoiler

Na tym samym poziomie są schody prowadzące bezpośrednio na powierzchnię, jak i te prowadzące na wyższy poziom :) Kilka walk i będziesz na powierzchni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2015 o 01:37, pawbuk napisał:

Spoiler

Na tym samym poziomie są schody prowadzące bezpośrednio na powierzchnię, jak i te
prowadzące na wyższy poziom :) Kilka walk i będziesz na powierzchni ;)[/s


Obszedlem co moglem i zszedlem nizej do 4 levelu, tam wyczyscilem prawie wszystko 2 postaciami Bardem/Lowca, praktytcznie moja glowna postac ''Druid'' jest bezuzyteczna, a w starych rpgach Druidzi byli bardzo mocni. Z tego tez powodu zaczalem juz od nowa :p Ale dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 23:34, pawbuk napisał:


Gdzie takie znaleźć można lub kupić? :)


Spoiler

Drugi można kupić w miedzianych alejach na targu. ale zdaje się jest dokładnie taki sam jak ten z jaskini o którym pisał Kadaj. Pytanie czy się kumulują?
Ni sprawdzałem ale możliwość rzucenia 10 ognistych kul to byłoby coś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grając sobie po polsku natrafiam na słowo w tekście, które jest naprawdę dziwnie napisane, "biawac", nad "i" i "w" jest taki jakby daszek. Co to za słowo?

No i co do polskiego tłumaczenia, też was wnerwia, że czasami niektóre słowa nie są przetłumaczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.04.2015 o 23:34, pawbuk napisał:

Gdzie takie znaleźć można lub kupić? :)


Lokalizację pierwszego podał ci już Kadaj, bankowo jest jeszcze drugi, taki który daje sloty na zaklęcia 3-4 poziomu jak mnie pamięć nie myli, ale gdzie jak zdobyłem - bij zabij nie pamiętam.
Coś mi się po głowie tłucze, ze chyba go gdzieś kupiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2015 o 02:07, Cykada85 napisał:

moja glowna postac ''Druid'' jest bezuzyteczna


Druid to aktualnie najbardziej przegięta klasa w grze, więc nie wiem jak to możliwe. Pewnie kwestia atrybutów, ubioru i finezji w korzystaniu z umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Druid sam w sobie tak - chyba, ze ktoś jedzie na gołej formie spiritshiftu, wtedy sytuacja się zmienia, bo bez modów spiritshift jest technicznie rzecz biorąc bezużyteczny =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem, ze statystykami - jak ktoś chce skupić się głównie na formie to musi zainwestować w trochę inny zestaw statystyk niż czarujący druid, hybryda była najbardziej optymalna - z modów nie korzystałem, jednak druid potrafił nieźle przyłożyć, oczywiście pod warunkiem, że atakował z flanki, zajętego wroga, z tego co pamiętam mój pod koniec gry walił średnio (wolf buffy etc) 50-100 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2015 o 10:34, Shinigami napisał:

Druid to aktualnie najbardziej przegięta klasa w grze, więc nie wiem jak to możliwe.
Pewnie kwestia atrybutów, ubioru i finezji w korzystaniu z umiejętności.


Ja gralem na ostatnim poziomie trudnosci, tym ktorego nie mozna zmienic juz podczas rozgrywki. Czary druida nie wiele robily, a zycie spadalo mu bardzo szybko w zwarciu. Natomiast Lowca i Bardem potrafilem wyciac cala armie, pet utrzymywal agrro na tyle dlugo ze moglem dwa razy przyzwac szkielety Bardem i to one tankowaly dla mnie, w ten sposob wybilem caly level 4 podziemi na ktorym nie powinno mnie nawet byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie gra jest daleka od zbalansowania (i odrobaczenia), bo to jest nadal zaawansowana beta, a najgorzej wypada w niej klasyczny wojak i mag. W całej grze nie ma ani jednego kompana łotrzyka, co jasno sugeruje czym grać ^^.
Ale niewątpliwie gra ma ten syndrom "jeszcze chwila" a za chwilę się oglądam i ptaszki ćwierkają za oknem :DDD. I sprawdzają się właśnie stare taktyki "na mięso armatnie", "goń mnie a reszta strzela" itp. Za to system pancerzy i broni (tzn. ich fizyczne zróżnicowanie) jest bardzo udany, w końcu jest jakaś różnica między poszczególnymi typami. Ciekawe jest to, że jak kiedyś bawiłem się w NTotSC v3 i próbowałem takie rzeczy prowadzić to gawiedź darła się, że naruszam sanctum (O_O), a to jest jedna z największych słabości umarłego systemu DnD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2015 o 12:01, Cykada85 napisał:

Ja gralem na ostatnim poziomie trudnosci /.../


PotD + Ekspert - tak skończyłem grę, problemy były tylko na początku, dalej uważam, że druid to najlepsza klasa w grze, zobaczysz jak dostaniesz dostęp do reszty czarów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2015 o 09:52, Piotrbov napisał:

Na ile metrów sięgają pieśni Chantera/Pieśniarza? Lepiej walczyć nim w zwarciu czy na
odległość?


Jak najedziesz myszką na wybór pieśni (na lewo od wyboru inwokacji) pokaże się wokół postaci krąg z zasięgiem. Co do walki - u każdej postaci mam pod ręką zestaw do zwarcia i dystansowy, specjalizacje w broni są tak fajnie zrobione, że pokrywają parę typów naraz i łatwo dostosować się do sytuacji na polu bitwy. Podobnie można mieć gotowych kilka pieśni i dostosowywać aktualną do warunków. U mnie chanter jest przede wszystkim strzelcemi ma pieśni buffujące moje postacie dystansowe, ale bez problemu można zrobić też build na pierwszą linię.

Co do biawac to

Spoiler

ta wyrywająca dusze wichura, przed którą uciekamy do ruin w prologu gry

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2015 o 11:26, Zekzt napisał:

Btw widzę, ze kolejny patch na steamie 1.0.3.530 a wersja z GOGa dalej 1.0.3.524... super
=.=


Napisali na gogu, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, to jeszcze dzisiaj hotfix będzie dostępny (razem z tym najnowszym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będzie tez z patchem 1.0.4 - na steam ma zawitać w przyszłym tygodniu, mogli by się wyrobić i z GOGiem tak, żeby poślizg był nie dłuższy niż 24h... [z perspektywy gracza mi to generalnie zwisa, z perspektywy modera już nie tak bardzo ^^]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować