Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Pillars of Eternity (Project Eternity) - temat ogólny [M]

930 postów w tym temacie

Mi instaluje, z płyty. Pisał, że będzie instalował 2 godziny. Ale jakoś mu nie wierzę... ;) Zostało 10 minut, a później pewnie jakiś update...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba popełniłem błąd instalując z płyty – chciałem sobie zaoszczędzić ściągania – bo teraz pobiera mi jeszcze 6 giga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tradycyjnie zacząłem od przeczytania książeczek, szkoda że steamowa wersja z kickstartera nie ma ich w polskiej wersji, bo z ekranu tworzenia postaci widzę, że nazwy własne były tłumaczone w samej grze i trzeba się będzie przestawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2015 o 18:09, ZuchBindlePuchoglaz napisał:

Już gram :) Jak wgrać to DLC do pillarsa? Kod mi wysłali na maila ale nie wiem gdzie
go wpisać


Standardowo, w Steamie aktywujesz ;)
Ja już gram, godzinę zajęło mi tworzenie postaci, ale to chyba norma jeśli chce się wszystko przeczytać :D
Na razie wybrałem człowieka, maga :) Dla mnie to nowość, bo zawsze wybierałem postaci walczące wręcz, najczęsciej wojowników :D
A jakie są wasze wybory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2015 o 19:06, bartog123 napisał:

Czy da się zainstalować grę z edycji CD bez użycia płyty? Napęd coś nawala :(


Aktywujesz grę na Steamie i ją ściągasz z sieci, nie ma problemu :) Ja nigdy nie instaluję gier z płyt, nawet w edycjach pudełkowych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2015 o 18:55, pawbuk napisał:

Na razie wybrałem człowieka, maga :) Dla mnie to nowość, bo zawsze wybierałem postaci
walczące wręcz, najczęsciej wojowników :D
A jakie są wasze wybory?



Ja mimo pokusy jednak wystartowałem według swojej tradycji - człowiek, łowca, dedykowany łucznik-myśliwy :) I jestem.. wow. Jestem zachwycony. Wpadłem tylko na chwilkę zerknąć na forum i zaraz wracam do gry - nie tylko z uwagi na chęć wrzucenia recki na bloga jeszcze w tym tygodniu, ale po prostu nie mogę przestać myśleć i się zachwycać nad tą grą. I spokojnie mogę powiedzieć, że w takim rytmie to spędzę co najmniej cały weekend :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Widziałem już kilka recenzji i wszyscy zachwyceni. Poczekam na ign, gamespota, totalbiscuita i może angry joe (jak zrobi) i chyba kupię na wielkanoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2015 o 20:31, Budo napisał:

Widziałem już kilka recenzji i wszyscy zachwyceni. Poczekam na ign, gamespota, totalbiscuita
i może angry joe (jak zrobi) i chyba kupię na wielkanoc :)


Na razie mam przegrane jakieś 3 godziny i gdybym nie wiedział co to za gra, to powiedziałbym, że Baldur''s Gate III :D Co mogę na razie powiedzieć - na pewno warto zagrać, gra mnie wciągnęła, czekam aż laptop trochę ostygnie i wracam do gry :D
Czy to gra roku? Tego jeszcze nie wiem, mam nadzieję, że przynajmniej mocny kandydat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wszystko fajnie, ale cholera 35 funtów za baldura za którego już płaciłem 2 razy (jakaś wczesna edycja i ee)? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówienie o Pillarsach, że to taki Baldur''s Gate III jest trochę krzywdzące dla Pillarsów, bo twórcy tej gry naprawdę sporo się napracowali żeby stworzyć własny świat i mechanikę gry. To, że rozgrywka wygląda jak ta z gier opartych na Infinity Engine, nie czyni jeszcze z tej gry BG 3. Nie wiem też na ile fabuła jest podobna do tej z BG, ale z tego co na razie grałem wynika, że nie ma punktów wspólnych (ale grałem niewiele więc może się mylę). Do tego jest całe mnóstwo zupełnie nowych rozwiązań, które pozwalają na jeszcze głębszą imersję. Te interaktywne teksty, które opisują co się dzieje są świetne - działają też trochę jak gry paragrafowe. Czytasz, masz obrazek i podejmujesz decyzję czy coś robisz i jak to robisz (np. na inteligenta, siłacza itd.). Albo chociażby system odpoczynku - chcesz spać w lesie? Musisz mieć zestaw "biwakowy".

Duchowy spadkobierca serii BG - okej.

Ale BG3? Nie bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy premie z przedmiotów się kumulują?

Znalzałem dwa przedmioty + 5 do refleksu i w sumie dodają mi tylko +5 (spodziewałem się, że będzie +10).

Błąd czy tak ma być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, nawet na podstawie tych marnych kilku godzin, że dostaliśmy w końcu porządnego, pełnokrwistego przedstawiciela tego gatunku.

< książki - zawarte w nich informacje o świcie od razu narzucą pewne skojarzenia,
< opisy przedmiotów, ich historia,
< wprowadzenia, postacie,
< zadania, rozmowy (szczególnie z trybem eksperta - co polecam, zero wskazówek),
< walka (ścieżka potępionych, to już na początkowych poziomach niezłe wyzwanie),
< nawet takie dodatki jak rzemiosło, czy gotowanie własnych posiłków (z bonusami oraz opisami potraw) cieszy,
< przerywniki w formie tekstowych wyborów, alternatywne drogi osiągnięcia celu już w pierwszych lokacjach.

Pewnie im dalej tym więcej. Podsumuję to tak:

20150327120634

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od czasów Baldur''s gate i Planescape:Torment nie było tak dobrego, prawdziwego erpega. Gra jest nastawiona w olbrzymim stopniu na budowanie klimatu, dużo opowieści, historyjek, kapitalne dialogi- czuję się, jakbym brał udział w sesji D&D. I teraz porównajcie PoT do gniota, jakim był Dragon Age Inkwizycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2015 o 13:10, PrinceLaCroix napisał:

dużo opowieści
historyjek,
kapitalne dialogi

Dnia 27.03.2015 o 13:10, PrinceLaCroix napisał:

I teraz porównajcie PoT do gniota, jakim był Dragon Age Inkwizycja.

Zastanawiam się jak graleś w DA:I.
EDIT: Tak, też gram w PoE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam na jaką cholerę biegasz po całym forum i szukasz zaczepki gdziekolwiek tylko pojawi się jakaś opinia o DA:I.
Rozumiemy - jesteś fanem [żeby nie rzec fanbojem] tego tytułu, masz prawo do własnego zdania, user powyżej natomiast może uważać ten tytuł za gniot.
Reasumując - licz się z nagrodą jak w kolejnym [w tym wypadku tym] temacie zrobisz OT na półtorej strony o racjach najmocniejszych i tym jaki to DA:I jest cudowny.
Masz stosowny temat o tejże grze - tam się o nią wykłócaj.
Tyle z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2015 o 13:10, PrinceLaCroix napisał:

Od czasów Baldur''s gate i Planescape:Torment nie było tak dobrego, prawdziwego erpega.
Gra jest nastawiona w olbrzymim stopniu na budowanie klimatu, dużo opowieści, historyjek,
kapitalne dialogi- czuję się, jakbym brał udział w sesji D&D. I teraz porównajcie PoT
do gniota, jakim był Dragon Age Inkwizycja.


Nie no, nie obrażaj Tesów. Może nie było gier w takim konkretnym stylu, ale nie znaczy, że nie było rpgów w ogóle.

ps. jeszcze walczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować