Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Pillars of Eternity (Project Eternity) - temat ogólny [M]

930 postów w tym temacie

Po patchu, mimo ustawienia niższej jakości grafiki, gra wyświetla mniej klatek na sekundę. Spadek z ~20 do ~14. Ach ten Obsidian :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2015 o 10:46, ThimGrim napisał:

znowu pobiera jakieś 500 mega. Chyba, że to te sejwy, które wywaliłem z folderu...


To hotfix do patcha 1.03.


Heh... a na tym głupim GOGu dalej patcha nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patch do patcha - cały Obsidian =P

Swoją drogą pisze gdzieś co to to hotfixuje ? Bo widzę tu też są pierwsze informacje, że patch zajechał silnik totalnie [kumpel mi rano pisał właśnie czy na gogu już jest patch, bo jego wersja steam umarła, framerate mu spada do 15 klatek, ma to samo gpu co ja GTX''a 980]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2015 o 11:21, Zekzt napisał:

Swoją drogą pisze gdzieś co to to hotfixuje ? Bo widzę tu też są pierwsze informacje,
że patch zajechał silnik totalnie [kumpel mi rano pisał właśnie czy na gogu już jest
patch, bo jego wersja steam umarła, framerate mu spada do 15 klatek, ma to samo gpu co
ja GTX''a 980]


Były problemy z bohaterami najętymi w gospodach. Nie byli w stanie otwierać zamkniętych drzwi i skrzyń.
I nie... na gogu wciąż patcha nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2015 o 11:13, Dandzialf napisał:

Heh... a na tym głupim GOGu dalej patcha nie ma...


Biorąc pod uwagę to, że patch jak widać nie zawsze rozwiązuje wszystkie problemy, często w procesie dokładając kolejne, lepiej jak jego instalacja jest opcjonalna. Znajomy nie mógł przed łatką do łatki wczytać żadnego zapisu gry. Nie wspominając już o tym, że wymuszone ''balansowanie'' klas może negatywnie wpłynąć na rozgrywkę.

Co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2015 o 11:54, Shinigami napisał:

Biorąc pod uwagę to, że patch jak widać nie zawsze rozwiązuje wszystkie problemy, często
w procesie dokładając kolejne, lepiej jak jego instalacja jest opcjonalna.


Oczywiście, że powinna być opcjonalna. Kłopot w tym, że teraz nie mam żadnej opcji, bo wciąż na gogu nie ma patcha. I z tego co czytałem, to takie opóźnienia na gogu są normalnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2015 o 12:05, Dandzialf napisał:

Oczywiście, że powinna być opcjonalna. Kłopot w tym, że teraz nie mam żadnej opcji, bo
wciąż na gogu nie ma patcha. I z tego co czytałem, to takie opóźnienia na gogu są normalnością.


Ja już bym wolał opóźnienia updatów niż wymuszone ściąganie i instalacja patchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2015 o 12:14, Piotrbov napisał:

Ja już bym wolał opóźnienia updatów niż wymuszone ściąganie i instalacja patchów.


To już wolę powrót do przeszłości, gdzie jak developer wypuszczał patcha, to mogłeś go sobie ściągnać ze stronki i już. Ani opóźnień, ani zmuszania. :D

Z tego co wyczytałem na obsidianowym forum, to pracują nad auto-updaterem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.nexusmods.com/pillarsofeternity/mods/19/?

Zrobiłem update moda na plikach kolegi z nexusa bo na swoich jeszcze popracować nie mogę [ale może to i lepiej, może na gogu jak wejdzie patch to wejdzie cały nie pocięty na hotfixy].

Co prawda nie jest to jakaś wybitna i wyrafinowana sztuka, ot zmienna w hex edytorze która odpowiada za czas trwania przemiany przesunęła się o kilka kolumn [bo nowe pliki transformacji druida z tego co widzę są większe od starych], ale to dalej ta sama zmienna.

Jak ktoś tu korzystał z mojego moda i coś by dalej nie banglało to dajcie znać.

P.S.
Oczywiście, żeby każdy tego typu mod działał w 100% po instalacji trzeba z wgraną już modyfikacją grę zapisać i wczytać.

P.S.2
Mod na fix dla druidzkiej jeleniej obrony jest już nieaktualny, patch 1.0.3 naprawił to samo co ja naprawiłem modem =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2015 o 12:17, Dandzialf napisał:

Z tego co wyczytałem na obsidianowym forum, to pracują nad auto-updaterem.


Autoupdaterem dla GOGa ? Było by całkiem spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dokładnie tak jak w podobnych przypadkach czekają na finalną wersję, bo patch z patchem do patcha to jednak nie jest komfortowa sytuacja. Przynajmniej dla mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej wam mam mały problem nie wiem gdzie znajduje się skrzynia ze "skarbami" w mojej warowni. Z poradnika gry online wyczytałem że tam są składowane zioła z ogrodu złoto itd.. ale gdzie ona jest ???

Taaak chodziłem po warowni zaglądałem ale.... nie znalazłem... pomoże ktoś ???


Mam oryginał POE jeśli macie jakieś pytania o mechanike czy coś to dawajta.. Odpowiem jak będę wiedział.

ps. gra działa mi na full HD w full ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2015 o 16:04, Reffan napisał:

Jest i pierwszy bug który mam/zauważyłem!

Nie dostałem achievementa za wszystkie ulepszenia warowni. :<


A ta skrzynia to gdzie jest ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2015 o 11:21, Zekzt napisał:

Swoją drogą pisze gdzieś co to to hotfixuje ? Bo widzę tu też są pierwsze informacje,
że patch zajechał silnik totalnie [kumpel mi rano pisał właśnie czy na gogu już jest
patch, bo jego wersja steam umarła,


GOG wypuścił właśnie patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować