Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Pillars of Eternity (Project Eternity) - temat ogólny [M]

930 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2015 o 17:28, Amondeuszz napisał:

Kiedyś "dodatki" były w pudełkach i na płycie :)

A ludzie jeździli bryczkami. ;p

Dnia 24.08.2015 o 17:28, Amondeuszz napisał:

Nie wszyscy mają szybkie łącza więc
ściagnięcie dodatkowych 10 gb może być sporym problemem.

Będą musieli ściągnąć day 1 patcha, kolejne łatki i drugą część dlc, więc nie wiem czy to taki duży zysk (zakładając że dodatek w ogóle będzie na płycie ;d).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatek zdaje się wprowadzać trochę miłych zmian w umiejętnościach i atutach (porównuję ze stanem popremierowym - może po drodze inne patche też coś dały), mój mag sprawuje się o wiele sensowniej, przypomnę, że można zresetować postacie do 1 poziomu - warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze usprawinili zachowanie towarzyszy, bo u mnie zawsze stoja jak kolki poki im nie wydam rozkazu. Mam oczywiscie zaznaczone w opcjach zeby sami atakowali ale u mnie to nie dziala. Potrafia nawet po zabiciu przeciwnika stanac i znowu nic nie robic. Jest to dosc meczace szczegolnie w trybie ekspert + Droga Potepionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 20:42, Strange101 napisał:

Są ustawienia SI, a dodatkowo bezczynna podczas walki postać dostaje specjalne oznaczenie
(trzy kropki w okienku akcji nad głową) i łatwo to wychwycić.


O to super. Czekam wlasnie az sie zaktualizuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łatka wyszła dzisiaj? No to fajnie, może w końcu uda mi sie pociągnąć grę dalej (albo zacznę od nowa), bo jakoś mnie zniechęciła po kilkunstu godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2015 o 16:25, Amondeuszz napisał:

" http://sklep.gram.pl/pc/pillars-of-eternity-expansion-pass.shtml"
W sumie dopiero co zauważyłem, że to nie jest wersja cyfrowa :D


cenega zmienila chyba date?
http://sklep.gram.pl/pc/pillars-of-eternity-expansion-pass-1.shtml
szalenstwo, pudelko ma napis -nie zawiera dysku z gra- i jest tansze niz sam klucz do przepustki, a takze cena pudelka jest troche wieksza niz czesci 1, ze nie wiem jaka cena partu 2 musialaby byc by taniej bylo kupic osobno - chociaz to jest zaleta przepustek, ze taniej zbiorczo.
A cena pudelka z kluczem tansza niz sam klucz dlatego lubie "pudelka". ;)

Fajnie, ze cena bogatszych wydan podstawki takze ulega promocjom, za pare latek kupie sobie ta najdrozsza za 100 czy taniej jak bedzie mozliwosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w dodatek można grać po wczytaniu wcześniejszego sejwa (np. tuż przed wyprawą na finał)? Nie będzie mi się chciało zaczynać gry od nowa, byle tylko móc zagrać w dodatek, więc to zdecyduje o zakupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2015 o 14:00, Arcling napisał:

Czy w dodatek można grać po wczytaniu wcześniejszego sejwa (np. tuż przed wyprawą na
finał)? Nie będzie mi się chciało zaczynać gry od nowa, byle tylko móc zagrać w dodatek,
więc to zdecyduje o zakupie.


Można a nawet trzeba. Jeżeli wczysta się save z finałowej lokacji to do dodatku się już nie dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Hm... Jak odkleić od postaci broń typu "soulbound"? ;p"
Musisz wykonać zadanie ale uważaj bo broń zostanie na stałe przypisana do posiadacza i w przeciwieństwie do innych broni nie będzie można zresetować przypisania. Za to broń będzie maksymalnie rozwinieta.
http://forums.obsidian.net/topic/81372-the-grey-sleeper/ uwaga na spoiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2015 o 14:42, Strange101 napisał:

Można a nawet trzeba. Jeżeli wczysta się save z finałowej lokacji to do dodatku się już
nie dostanie.

To właśnie chciałem wiedzieć, czy stare savy będą kompatybilne i w Caed Nua po zakupie na starym przejściu pojawi się zleceniodawca. Nowych kompanów, jak rozumiem, pozyska się w lokacji z dodatku czy gdzieś indziej się oni pojawią?

Ciekawi mnie też jeszcze jedna rzecz - skoro to jest part 1, to czy np. w trakcie zadanie zostanie jakoś urwane czy part 2 będzie po prostu jeszcze jedną nową przygodą, a nie brakującym kawałkiem obecniej? Jeżeli miałoby to jakoś być przerwane w trakcie, to wolałbym jednak poczekać na całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem dodatek (prawie, bo odpuściłem sobie

Spoiler

smoka

). Całe 13 godzin zabawy, co jest świetnym wynikiem ("słynne" pudełkowe dodatki sprzed lat bywały krótsze).
Fabularnie niestety jest średnio, główny watek ani nie powala, ani nie zaskakuje, choć jako zbiór questów dodanych do podstawki sprawdza się całkiem nieźle. Lokacje zewnętrzne wyszły naprawdę ślicznie, wnętrza krasnoludzkiej twierdzy ujdą. No i fajnie, że nowe postacie potrafią sobie uciąć pogawędkę ze starymi.

Zgaduję, że w druga część będzie dotyczyła
Spoiler

istot, które kiedyś napadły na Durgan''s Battery

, co może dać historii niezłego kopa.

Edit: dodał się nie ten obrazek co chciałem, buuu. : <

20150828183043

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nowych kompanów, jak rozumiem, pozyska się w lokacji z dodatku czy gdzieś indziej się oni pojawią? "
W dodatku.
"Ciekawi mnie też jeszcze jedna rzecz - skoro to jest part 1, to czy np. w trakcie zadanie zostanie jakoś urwane czy part 2 będzie po prostu jeszcze jedną nową przygodą, a nie brakującym kawałkiem obecniej? Jeżeli miałoby to jakoś być przerwane w trakcie, to wolałbym jednak poczekać na całość."
Nie zostaje urwany wątek. Cel, który mieliśmy osiagnąć podczas naszej wyprawy do Białej Marchii zostaje wypełniony.

Spoiler

Jednak na końcu dowiadujemy, że nie było tak jak wszyscy myśleli. Dowiadujemy się kto stał naprawdę za upadkiem.

Więc nie ma kontynuacji ale raczej jest nowa przygoda :) Chociaż ciężko stwierdzić na obecną chwilę. Zawsze lepiej grać w calość niz w część :) Jednak nie każdy może się przez kilka miesiecy powtrzymywać, szczególnie jak na ten ddoatek czekał.Jak przejdę do końca to pewnie spróbuje solo zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie dokonanych wyborów. Otóż w Złoconej Dolinie miałem wybór, czy pozostawić króla przy życiu, czy tron przejąć ma ktoś inny. Wybrałem jedną z opcji i tu rodzi się pytanie. Czy w tej grze napotkamy na konsekwencje swoich czynów, jak ma to miejsce chociażby w Wiedźminie 3? Jeżeli po jakims czasie wrócę do Złoconej Dolinie, to czy spotka mnie jakaś przygoda związana z wcześniejszym wyborem, czy nie ma po co wracać do poprzednich lokacji, jeżeli wykonało się już wszystkie zadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2015 o 21:02, Dandzialf napisał:

Można powiedzieć, że przygoda sama Cię spotka... w zależności od wyborów.


Ok, ale nie ma sensu na siłę wracać do poprzedniej lokacji, jeżeli nie mam żadnych zadań z tym związanych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować